Aptauja: Iedzīvotājiem ir maz informācijas par netradicionālajiem riska faktoriem sirds veselībai
Ik gadu Latvijā no sirds un asinsvadu slimībām mirst aptuveni 15 000 – iedzīvotāju*. “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja apstiprina, ka iedzīvotāji Latvijā lielākoties apzinās tradicionālos sirds veselību ietekmējošos riska faktorus, bet ir maz informēti par tā dēvētajiem netradicionālajiem, tai skaitā vides, faktoriem un to iespējamo ietekmi uz sirdi.
VM: Valdība atbalsta laboratorisko izmeklējumu pieejamības un efektivitātes uzlabošanu
Valdība otrdien, 11. jūnijā, izskatīja Informatīvo ziņojumu “Par valsts apmaksāto laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanu”, kas paredz laboratorisko izmeklējumu nepārtrauktībai šogad papildus piešķirt 10,97 miljonus eiro, kā arī vēl citus sistēmiskus uzlabojumus.
LM: No vardarbības cietušajiem bērniem palielina psihologa konsultāciju skaitu
Bērni, kuri cietuši no prettiesiskām darbībām un kuriem piešķirts sociālās rehabilitācijas pakalpojums, varēs saņemt līdz 120 individuālām psihologa konsultācijām (pašreiz maksimālais konsultāciju skaits ir 20). Šādas konsultācijas būs pieejamas, ja bērns cietis no smagas un komplicētas vardarbības, sociālās rehabilitācijas mērķis nav sasniegts, un psihologs norādījis uz nepieciešamību turpināt konsultēšanu.
VM: Jaunais zāļu uzcenojumu modelis būtiski samazinās iedzīvotāju izdevumus par recepšu zālēm
Veselības ministrija otrdien, 11. jūnijā, sabiedrību iepazīstināja ar jauno cenu veidošanas modeli recepšu zālēm, kas izstrādāts ar mērķi uzlabot zāļu pieejamību pacientiem un samazināt iedzīvotāju izdevumus par medikamentiem. Gan Pasaules Veselības organizācijas (PVO), gan Latvijas kompetento iestāžu pētījumu dati un ziņojumi liecina, ka šobrīd Latvijā noteikto lieltirgotavu un aptieku uzcenojuma dēļ ir dārgākās zāles Baltijas valstīs...
Latvijā jau desmito reizi atzīmēs Starptautisko Jogas dienu
Rūpējoties par sabiedrības veselību, Saulgriežu laikā Latvijā jau desmito reizi atzīmēs Starptautisko Jogas dienu. 21. jūnijā Latvijas Universitātes (LU) Starptautiskais Indijas studiju institūts (SISI) aicina piedalīties jogas fiziskās prakses nodarbībā, kā arī starptautiskā konferencē, lai iepazīstinātu Latvijas sabiedrību ar jogu, kas visā pasaulē jau gadu tūkstošiem palīdz cilvēkiem veidot harmoniskāku ikdienu, uzlabot veselību, veicināt garīgo attīstību un savstarpējās attiecības.
Izveidots pārejas mehānisms no ārstēšanās pie bērnu psihiatra uz ārstēšanos pie psihiatra pieaugušo profila ārstniecības iestādē
Daļai pusaudžu ar ilgstošiem psihiskās veselības traucējumiem, kas saņēmuši ārstniecību pie bērnu psihiatra, psihiatriskā palīdzība ir nepieciešama arī pēc pilngadības sasniegšanas, tādēļ Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS), to speciālistiem sadarbojoties, ir izstrādājuši pārejas mehānismu, lai nodrošinātu pēc iespējas mierpilnu, drošu un saprotamu pāreju no ārstēšanās pie bērnu psihiatra uz ārstēšanos pie psihiatra pieaugušo profila ārstniecības iestādē.
Aicina uzņēmumus, pētniekus, universitātes un slimnīcas pieteikties veselības nozares inovāciju programmā
Sadarbībā ar Eiropas vadošajiem farmācijas uzņēmumiem “Chiesi Group” un “Synlab Italia” Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT), kas ir Eiropas Savienības struktūras daļa, "EIT Health" ir uzsācis jauno “InnoStars Connect” programmu. Iniciatīvas mērķis ir atvērtā inovāciju formātā apvienot jaunuzņēmumus, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) pētniekus, universitātes un slimnīcas Latvijā un citās valstīs, lai sadarbotos, izstrādājot un ieviešot inovācijas, kas pozitīvi ietekmēs veselības jomu.
SPKC atgādina pārbaudīt savu un bērnu vakcinācijas statusu
Sākoties vasarai un aktīvākai ceļošanas sezonai, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atgādina vecākiem aktīvi interesēties un regulāri sekot līdzi vakcinācijas datiem savā un sava bērna Potēšanas pasē un ievērot vakcinācijas kalendāra norādījumus. SPKC aicina noteiktajos laikos pieteikties pašam vai pieteikt bērnu vakcinācijai pie ģimenes ārsta.
Aptauja: Iedzīvotāji laboratoriskos izmeklējumus veic atbilstoši ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norādītajam
Latvijas iedzīvotāji seko ārstu norādītajam un laboratorijā veic ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nozīmētās analīzes. Iedzīvotāju paradumu aptauja liecina, ka kopumā 89 % aptaujāto iedzīvotāju nodevuši ģimenes ārsta nozīmētās analīzes vispārējā veselības stāvokļa pārbaudei vai analīzes (ar nosūtījumu), lai pārliecināties par kādu iespējamu saslimšanu, vai dažādu vielu (vitamīnu, minerālvielu) līmeni organismā.
Konferencē VM iepazīstinās ar jauno zāļu uzcenojuma modeli
Lai uzlabotu zāļu pieejamību pacientiem un samazinātu iedzīvotāju tiešos izdevumus par medikamentiem, Veselības ministrija izstrādājusi jaunu zāļu cenu veidošanas modeli. Otrdien, 11. jūnijā, pulksten 11.00 notiks preses konference Veselības ministrijā Brīvības ielā 72 k-1 309. telpā, kur tiks sniegta plašāka informācija par jauno modeli un pacientu ieguvumiem.