medicine.lv skaitļos

Lietotāji online336
Aktīvie uzņēmumi12819
Nozares raksti1595
Ekspertu atbildes21477
Zobu kopšanas paradumi, kas var pasargāt no periodontīta: Iesaka speciālisti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Zobu kopšanas paradumi, kas var pasargāt no periodontīta: Iesaka speciālisti

Nepietiekamas zināšanas par pareizu mutes dobuma kopšanu, kā arī nepietiekamas rūpes par savu zobu veselību var novest pie nopietnām problēmām. Kas ir periodontīts un periodonta saslimšanas, kādi ir galvenie to rašanās iemesli un kādi ir galvenie profilakses pasākumi, skaidro "Veselības centrs 4" zobārste Žanna Ņikitina un "BENU Aptiekas" klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Kas ir periodontīts?

Lai saprastu, kas ir periodontīts, mums ir jāsaprot šī vārda izcelsme, uzsver zobārste Ž. Ņikitina. Periodonts – tie ir specializēti audi, kas apņem un balsta zobus, noturot tos augšžokļa un apakšžokļa kaulos. Vārds ''periodonts'' cēlies no grieķu terminiem peri, kas nozīme ''apkārt'', un - odont, kas nozīmē "zobs''. Burtiski tas nozīmē – audi, kas ir ''ap zobu''. Tā komponenti ir zoba saknes cements, periodonta saites, alveolārais kauls un smaganu audi. Savukārt periodontīts ir zoba balstaudu slimība. Tā ir hroniska iekaisuma slimība, ko izraisa baktērijas. Tās izraisa zobu balstaudu iznīcināšanu un var novest pie zobu zaudējuma. Pasaulē apmēram 40% cilvēku cieš no periodontīta. Turklāt pieaugušo vidū aptuveni 70% zobu zaudējumu izraisa periodontīts. 

Speciāliste uzsver – periodontīts vienmēr sākas ar smaganu iekaisumu, ko sauc par gingivītu. Tā ir organisma reakcija uz baktērijām, kurām ir ļauts uzkrāties uz zobiem. Pēc tam šis iekaisums var izplatīties zem smaganām un gar zobu saknēm. Tas var radīt neatgriezeniskus periodonta saišu un balsta kaula bojājumus, kā rezultātā zobi sāk kustēties un var tikt zaudēti. Tas var radīt problēmas ar ēdiena sakošļāšanu un runāšanu, kā arī radīt estētiskus bojājumus cilvēka smaidam. Daudziem cilvēkiem tas ir pakāpenisks process, kas notiek daudzu gadu garumā, tomēr dažiem jauniem cilvēkiem var būt ļoti aktīva slimības forma, kas izraisa priekšlaicīgu zobu zaudēšanu. Izplatītākās gingivīta pazīmes ir:

 1. Tīrot zobus vai kožot pārtiku, asiņo smaganas. Smēķētājiem smaganu asiņošana var būt mazāk pamanāma –  tas ir saistīts ar nikotīna ietekmi uz asinsvadiem un nozīmē, ka slimības gaita var būt slēpta.
 2. Smaganas var izskatīties sarkanas un pietūkušas, un uz zobiem pamanāms baktēriju aplikuma slānis.
 3. Slikta elpa.
 4. Izmaiņas zobu novietojumā žokļos.
 5. Zobi izskatās “garāki” (atkāpjas smaganas).
 6. Sāpes.

Atceries, ka zobārsts vai higiēnists var atklāt slimības pazīmes daudz agrāk, veicot kārtējo zobu apskati. 

Galvenie periodontīta un periodonta saslimšanu iemesli

Banner 280x280

Pastāv daudz un dažādi faktori, kas ilgtermiņā var būtiski ietekmēt mutes dobuma un zobu veselību. Speciāliste atgādina, ka periodontītu vienmēr izraisa baktēriju uzkrāšanās ap zobiem zobu aplikuma veidā, tāpēc pareiza mutes dobuma higiēna ir īpaši svarīga, taču jāpievērš uzmanība arī citiem būtiskiem faktoriem:

 • Slikta zobu un mutes dobuma higiēna. Ja ar baktērijām bagātais aplikums, kas ir mīksts, netiek noņemts ar zobu birsti un zobu diegu, tajā nogulsnējas minerālvielas un uz zoba veidojas cietas nogulsnes, ko sauc par zobakmeni. Zobakmens klātbūtne veicina bakteriāla aplikuma augšanu uz zobu saknēm. Tas novājina savienojumu starp zoba sakni un smaganu, kā rezultātā veidojas sprauga, ko sauc par periodonta kabatu. Šī kabata ir ideāla vieta, kur kaitīgās baktērijas savācas un vairojas, veicinot slimības attīstību.
 • Smēķēšana. Smēķētājiem ir daudz lielāka iespēja saslimt ar periodontītu, jo smēķēšanas laikā mutes dobumā asinsvadi sašaurinās, kā rezultātā skābekļa un barības vielu padeve periodonta audiem samazinās. Pat labas mutes dobuma higiēnas gadījumā tiek piedzīvots lielāks kaulaudu zudums un rodas lielāks risks smaganu kabatu izveidei nekā nesmēķētājiem.
 • Hroniskas slimības. Kuņģa-zarnu trakta slimības (gastrīts, ezofagīts), endokrīnās sistēmas slimības (diabēts, vairogdziedzera slimības), asins slimības (anēmija) norāda uz lielāku periodontīta attīstības risku, tāpēc šo slimību gadījumā ir svarīgi konsultēties ar savu zobarstu vai higiēnistu par periodonta stāvokli mutes dobumā. 
 • Hormonālās izmaiņas  sievietēm. Piemēram, grūtniecība var izraisīt gingivītu, kuru ignorējot var rasties periodontīts, tāpēc regulāra zobārsta un zobu higiēnista apmeklēšana ir ļoti svarīga.
 • Zobu novietojums. Nepareizs zobu novietojums zobu lokā (saspiesti un greizi zobi), kā arī zobu iztrūkums izraisa blakus esošo zobu pārvietošanos, zobu sasvēršanos uz izrautā zoba pusi un periodonta kabatu veidošanos.
 • Atsevišķu medikamentu lietošana var izraisīt sausu muti un mutes gļotādas iekaisumus.
 • Ģenētika. Dažiem cilvēkiem var būt lielāka ģenētiska nosliece uz smaganu slimībām nekā citiem. Imūnsistēmas reakcija uz baktērijām var atšķirties dažādiem cilvēkiem ģenētisko atšķirību dēļ.
 • Vecums. Retos gadījumos periodontīts var sākties 18 gadu vecumā, bet ļoti reti pat pusaudža gados, un šīs formas var būt ļoti agresīvas. Taču lielākā daļa gadījumu attīstās pēc 35 gadu vecuma. Tā kā slimība parasti progresē lēni, pirmās periodonta problēmas parasti tiek atklātas vēlāk – dažkārt, kad jau ir par vēlu.
 • Slikts uzturs. Neveselīgs uzturs, kurā ir daudz ogļhidrātu (piemēram, saldumi, miltu izstrādājumi) palielina smaganu iekaisuma tendenci. Gan gingivīta, gan periodontīta gadījumā tas var izraisīt lielāku pietūkumu smaganu līnijā un palielināt zobu nesošo struktūru bojājumus.
 • Stress. Garīgais un emocionālais stress var vājināt imūnsistēmu un samazināt smaganu izturību pret kaitīgām baktērijām. Personas, kuras cieš no stresa vai depresijas, nereti var veltīt mazāk laika ikdienas mutes dobuma higiēnai, kā rezultātā zobi bojājas, un tas paver risku periodontīta saslimšanām. 

Ārstēšanas iespējas

Ar rūpīgu, profesionālu novērtējumu un ārstēšanu parasti ir iespējams apturēt periodontīta progresu, bet ne pilnībā izārstēt. Panākumu atslēga ir regulāra bakteriālā aplikuma noņemšana, kas izraisa slimības procesu, un kārtīgas mutes dobuma higiēnas prakses pielietošana ikdienā. Veiksmīgu periodontīta ārstēšanu var iedalīt sešos posmos.

 1. Laba mutes dobuma higiēna mājas apstākļos. Šīs  fāzes mērķis ir samazināt baktēriju skaitu mutē, tādējādi samazinot iekaisuma līmeni. Jūsu zobārsts vai higiēnists vispirms izskaidros periodontīta cēloņus un sniegs skaidrus norādījumus, kā uzturēt zobus un smaganas kārtībā.
 2. Profesionāla tīrīšana (3–6–12 mēnešu intervālos). Veicot profesionālu zobu tīrīšanu, no pieejamām zobu vietām tiek noņemtas visas baktēriju nogulsnes (aplikums un zobakmens), pēc tam zobi tiek pulēti un apstrādāti ar fluoru. 
 3. Antibiotiku terapija. Smagos gadījumos ārsts nozīmēs antibiotikas kā palīglīdzekli, lai cīnītos pret aktīvām vai pastāvīgām smaganu infekcijām, kas nav reaģējušas uz mutes dobuma higiēnas pasākumiem.
 4. Novērtēšana. Pēc pirmajām periodontīta ārstēšanas nedēļām vai mēnešiem jūsu higiēnists vai periodontologs veiks pilnīgu smaganu pārbaudi, lai novērtētu ārstēšanas gaitu. Ja ar veikto ārstēšanu nav panākts vēlamais rezultāts, speciālisti var ieteikt papildu ārstēšanas variantus, kā, piemēram, koriģējošu ķirurģisku terapiju.
 5. Koriģējošā ķirurģiskā terapija. Reizēm ārstēšanas procesā tiek nozīmēta ķirurģiska procedūra, kuru veic zobārsts-periodontologs, lai noņemtu bakteriālo aplikumu un zobakmeni no periodonta kabatām un sakņu virsmām vietās, kur saknes sadalās. Šīs vietas nav pieejamas zobu birstēm un diegiem, tāpēc tās var iztīrīt tikai ar speciāliem instrumentiem.
 6. Pēcaprūpe – atbalstoša periodonta terapija. Periodonta ārstēšanas panākumi ilgtermiņā ir atkarīgi no diviem faktoriem: no pacienta personīgās mutes dobuma higiēnas un regulāriem higiēnista vai periodontologa apmeklējumiem – tas ir komandas darbs! Speciālistam regulāri jāpārbauda smaganu stāvoklis, lai pārliecinātos, ka iekaisums ir apturēts un neatgriežas no jauna. Parasti kontrolvizītes tiek plānotas ik pēc trīs līdz sešiem mēnešiem. Ja ir pazīmes, kas liecina, ka slimība turpinās, jūsu higiēnists vai periodontologs to varēs apturēt agrīnā stadijā.

Kādi ir galvenie periodonta saslimšanu profilakses pasākumi?

Pamata profilakses pasākumi ir labu ieradumu ieviešana mutes dobuma higiēnā un regulāra profesionālu pārbaužu veikšana un higiēnista apmeklējums (vienu līdz divas reizes gadā), uzsver speciāliste. Optimālā mutes dobuma higiēna dažādiem cilvēkiem var ievērojami atšķirties, tāpēc ir svarīgi konsultēties ar savu zobārstu vai zobu higiēnistu par to, kuras ir jums piemērotākās metodes. Labas mutes higiēnas pamatelementi sevī ietver zobu tīrīšanu vismaz divas reizes dienā divas līdz trīs minūtes, izmantojot manuālo vai elektrisko zobu birsti, zobu starpu tīrīšanu, izmantojot zobu diegu vai starpzobu birstītes vismaz reizi dienā. Papildus var izmantot arī mutes dobuma irigatoru, kas palīdz izskalot zobu starpas ar augsta spiediena ūdens strūklu. Pēc zobu tīrīšanas var lietot antiseptiskos mutes skalojamos līdzekļus, jo tie var novērst aplikuma uzkrāšanos līdz pat 12 stundām.

Farmaceita padoms

Farmaceite norāda, ka aptiekās pieejams plašs zobu un mutes dobuma kopšanas līdzekļu klāsts gan bērniem, gan pieaugušajiem:

 • Zobu pastas. Izvēloties zobu pastu, jāpievērš uzmanība, vai tās sastāvā ir fluorīdi un to daudzumam, lai aizsargātu zobus pret kariesu un stiprinātu zobu emalju.  Bērniem no 2 līdz 6 gadu vecumam iesaka zobu pastas ar 1000 ppm fluorīdu saturu, vēlāk var izvēlēties zobu pastas, kas satur līdz 1500 ppm fluorīdu.
 • Zobu birstes. Aptiekās pieejamas gan parastās, gan elektriskās zobu birstes pieaugušajiem un bērniem. Turklāt pieejamas arī dažādu izmēru starpzobu birstītes starpzobu spraugām un virsmu tīrīšanai starp breketēm, kronīšiem vai tiltiņiem. Grūti aizsniedzamām vietām var noderēt vienkūlīšu zobu birste, ar kuru var notīrīt katru zobu individuāli.
 • Zobu diegs. Tas jāizmanto gan pieaugušajiem, gan bērniem, lai iztīrītu starpzobu spraugas. Arī šeit izvēle ir plaša – vaskoti, ar piparmētru garšu, lentveida, uzbriestoši, iestrādāti turētājā, piemēroti breketēm un implantiem.
 • Mutes skalojamais līdzeklis. Mutes skalojamais līdzeklis nav jālieto obligāti, taču to var lietot no piecu gadu vecuma, izvēloties bērniem piemērotu, bez spirta.  Mutes dobuma skalošanas līdzekļus, kas paredzēti ikdienas lietošanai higiēniskos nolūkos, var lietot pēc zobu tīrīšanas, lai stiprinātu zobu emalju un atsvaidzinātu elpu. Ārstnieciskos mutes skalošanas līdzekļus (sastāvā izmanto hlorheksidīnu, oktenidīnu, benzidamīnu un citas vielas) lieto tādu saslimšanu gadījumā kā stomatīts, gingivīts, periodontīts un citas.
 • Ortodontisks vasks brekešu lietotājiem. Tas ir bez garšas un ir uzklājams uz brekešu stiprinājuma vietām, lai mazinātu mutes gļotādas kairinājumu.
 • Līdzekļi smaganu iekaisuma, mutes gļotādas slimību – čūlu, bojājumu, iekaisumu ārstēšanai. Tie pieejami gelu, aerosolu veidā. Mutes dobuma gļotādas iekaisuma gadījumos izmanto arī sūkājamās tabletes ar antibakteriālu iedarbību.
 • Uztura bagātinātāji. Zobu veselībai noderēs uztura bagātinātāji, kuru sastāvā ir D vitamīns un kalcijs, taču pirms to lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu.

Esi fiziski aktīvs, ēd veselīgu uzturu, rūpējies par savu mutes dobuma higiēnu un neatliec veselības pārbaudes arī pie mutes dobuma speciālistiem!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Zobārstniecība / mutes veselība":

Uzņēmumi nozarē "Zobārstniecība / mutes veselība"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Vēnu pavasaris Dr. Mauriņa klīnikā

Vēnu pavasaris Dr. Mauriņa klīnikā

Dr. Mauriņa klīnika akciju "Vēnu pavasaris" organizē jau 14. gadu un šis ir laiks, kad ārsti aicina pārbaudīt kāju asinsvadu veselību. Uzzināsim, kā notiek vēnu problēmu diagnostika un kā atšķiras ārstēšanas metodes – skleroterapija no lāzeroperācijas?

Aktuālie piedāvājumi

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Apjukt sejas kopšanas līdzekļu piedāvājumā šobrīd ir vieglāk nekā jebkad. Mārketinga saukļu un zīmolu solījumu džungļos izdarīt pareizās izvēles, nekaitējot savai ādai un vienlaikus nepārmaksājot par ādas kopšanas līdzekļiem, ir izaicinājums. Uzzināsim, kāpēc izvēlēties dabiska sastāva ādas kopšanas līdzekļus un kas jāzina, tos izvēloties?

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Pavasaris ienes ne vien vairāk saules gaismas, bet arī lielāku motivāciju pievērsties sportiskām aktivitātēm. Ir būtiski piedomāt, kā atsākam šīs fiziskās aktivitātes – skriešanu, nūjošanu, soļošanu u.c. Fizioterapeite Aiga Korpa dalās ar ieteikumiem, ko ņemt vērā ikvienam aktīvas dzīves piekritējam. 

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Jo savlaicīgāk pievēršas profilaksei un rūpēm par savu veselību preventīvos nolūkos, jo ilgāk cilvēks dzīvo bez sūdzībām par pašsajūtu un nopietnām diagnozēm. Veselīgi ēst, dzīvot aktīvu dzīvesveidu, regulāri veikt skrīninga izmeklējumus – šo profilaktisko pasākumu kopumu arvien biežāk cilvēki izvēlas papildināt ar rehabilitācijas kursu pašsajūtas uzlabošanas nolūkos, ko piedāvā kūrorta rehabilitācijas centrs "Jaunķemeri".

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļi

Testa rezultāti: “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļi

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļus.

Testa rezultāti: “BestBerry” BIO Irbeņu ogu ekstrakts veselīgai sirds un asinsvadu sistēmas darbībai

Testa rezultāti: “BestBerry” BIO Irbeņu ogu ekstrakts veselīgai sirds un asinsvadu sistēmas darbībai

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „BestBerry” piedāvāja testēt BIO Irbeņu ogu ekstraktu veselības atbalstam.

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HEalthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram. 

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt augu ekstraktu uztura bagātinātāju “Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2022

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā