medicine.lv skaitļos

Lietotāji online172
Aktīvie uzņēmumi12808
Nozares raksti12351
Ekspertu atbildes21477
Zālīte-Grosa: Koalīcija un opozīcija ir vienisprātis, ka Latvijā zāļu cenas ir pārāk augstas : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Zālīte-Grosa: Koalīcija un opozīcija ir vienisprātis, ka Latvijā zāļu cenas ir pārāk augstas

Rīga, 26.marts, LETA. Gan koalīcija, gan opozīcija ir vienisprātis, ka Latvijā medikamentu cenas ir pārāk augstas, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā sacīja deputāte Evita Zālīte-Grosa (JKP).

Viņa šādu apgalvojumu izteica, atbildot uz deputāta Alda Gobzema pausto, ka deputātei par iecerēm zāļu cenu samazināšanai nevajadzētu "terorizēt" ierēdņus, bet gan risināt šo jautājumu koalīcijā. Tāpat Gobzems uzskata, ka veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šajā jautājumā neko neatrisināšot.

Zālīte-Grosa gan deputātam norādīja, ka par šo jautājumu tiks runāts arī koalīcijā, vienlaikus norādot, ka gan opozīcija, gan koalīcija ir vienisprātis, ka zāļu cenas Latvijā ir pārāk augstas un šī problēma būtu jārisina. Saeimas deputāte pauda gatavību ne tikai runāt par nepieciešamajām izmaiņām, bet arī šajā sasākumā panākt kādus reālus uzlabojumus.

Deputāte Zālīte-Grosa ar jautājumu, vai opozīcija piekrīt, ka zāļu cenas Latvijā ir pārāk augstas, vērsās pie partijas "Saskaņa" deputātes Regīnas Ločmeles-Luņovas, kura piekrita apgalvojumam.

Banner 280x280

Ločmele-Luņova aktualizēja, viņasprāt, būtisku problēmu ar zāļu tirdzniecību, jo Latvijā zāļu vairumtirgotāji pārdodot zāles ārpus Latvijas, kā rezultātā ir gadījumi, kad pacients, kuram pienāktos medikamenta 100% kompensācija, šīs zāles nevar saņemt, jo tās vairs aptiekā nav, kā rezultātā jāiegādājas cits medikaments. Deputāte aicināja Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu izvērtēt, ko varētu darīt, lai situāciju uzlabotu.

VM pārstāvji, kuri bija ieradušies uz sēdi stāstīt par ministrijas prioritārajiem pasākumiem, aicināja deputātus organizēt atsevišķu diskusiju par iespējām uzlabot zāļu pieejamību, uz kuru uzaicināt par farmācijas jomu atbildīgos ministrijas darbiniekus.

Kā ziņots, viena no jaunās veselības ministres Viņkeles prioritātēm būs cīņas ar farmācijas industriju par mazākām medikamentu cenām turpināšana, intervijā aģentūrai LETA sacīja ministre.

Viņa norādīja, ka viena gadiem apspriesta un nerisināta problēma ir tā sauktā vertikālā integrācija, kurai gan vieglu risinājumu esot ļoti grūti atrast. "Mēs zinām, ka Latvijas valsts ir izvēlējusies modeli, kurā lieltirgotavām var piederēt aptiekas un arī medicīnas aprūpes iestādes. Konkurences padome savos ziņojumos jau vairākkārt norādījusi uz problēmām, lietojot pat tik stiprus vārdus kā oligopols," stāstīja Viņķele.

Pēc viņas paustā, farmācijas nozarē ir milzīgas intereses, tomēr viņa ir optimistiska. Viņķele sacīja, ka vismaz daļa lieltirgotavu īpašnieku ir Latvijas pilsoņi, tāpēc ministre cer, ka viņi ir savas valsts patrioti, kā arī gatavi piedalīties dialogā un meklēt risinājumu, lai panāktu, ka konkurence farmācijas tirgū Latvijā darbojas reāli, nevis tikai "uz papīra".

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Dabas spēks tavai labsajūtai

Dabas spēks tavai labsajūtai

Čagas tēja, māteres ekstrakts, amaranta eļļa, lakricas sīrups – mūsu dabas spēks. Augu valsts sniedz ne tikai pļavas skaistumu un brīvības sajūtu, bet arī bagātīgu resursu klāstu, kas palīdz stiprināt ķermeni un prātu.  

Aktuālie piedāvājumi

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

21. gadsimtā uzturu un dzīvesveidu ietekmē daudzi faktori: neregulāras ēdienreizes, augsts ogļhidrātu un slēpto cukuru daudzums uzturā, kā arī bieža smagāk sagremojamu ēdienu lietošana. Šādos apstākļos organisms var piedzīvot paaugstinātu slodzi uz gremošanas sistēmu. Kā var palīdzēt Enzy-Prime?

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

OptiO redzes eksperti uzsver: ja pamani, ka bērna redze pasliktinās strauji un jaunas, stiprākas brilles nepieciešamas biežāk nekā reizi gadā, ar standarta redzes korekciju var nepietikt. Ir nepieciešama miopijas kontrole. Šeit palīgā nāk revolucionārs jaunums – Essilor Stellest briļļu lēcas.

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Vecmāšu privātprakse FEMINA, kura rūpējas par mātes un bērna holistisko veselību, februārī un martā piedāvāja esošajām jaunajām māmiņām izmēģināt jaunumu Latvijas tirgū – autiņbiksītes Joyberry S (4–8 kg), kas nodrošina kustību brīvību un veselīgu miegu aktīviem mazuļiem.

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Medicine.lv redakcija martā un aprīlī sadarbībā ar zīmolu Coral Club piedāvā testēt Enzy-Prime – sabalansētu 10 enzīmu kompleksu, kas īpaši pielāgots mūsdienīgam uzturam ar augstu ogļhidrātu saturu, vienlaikus efektīvi atbalstot olbaltumvielu, tauku un laktozi saturošu produktu gremošanu.

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvā testēt krēmu ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu ("Shea Butter Cream with Frankincense"), kas ir universāls krēms ikdienas kopšanai, piemērots lietošanai gan dienā, gan naktī.

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt losjonu ķermenim, sejai, pēdām un rokām ar alveju un kaņepju eļļu, kas dziļi mitrina, mīkstina, pabaro un nomierina ādu. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Izstāde Skola ik gadu pulcē tūkstošiem jauniešu, kuri meklē savu nākotnes profesiju. Starp daudziem stendiem īpašu uzmanību piesaista RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, kur iespējams apgūt pieprasītas un sabiedrībai nozīmīgas veselības aprūpes profesijas.

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Diagnoze "prostatas vēzis" katru gadu izmaina tūkstošiem vīriešu dzīvi. Taču aiz katras diagnozes vienmēr ir cilvēks – ar savu stāstu, savām bažām un cerībām.