medicine.lv skaitļos

Lietotāji online179
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
VOMK atbalsta maksimālu veselības aprūpes resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai slimnīcās : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

VOMK atbalsta maksimālu veselības aprūpes resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai slimnīcās

26.oktobrī Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sēdē atbalstīja virzību uz maksimālu veselības aprūpes resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai slimnīcās. Ievērojot to, ka Covid-19 pacienti slimnīcā nonāk aptuveni nedēļu pēc slimības simptomu parādīšanās, jārēķinās, ka līdz novembra vidum būtu nepieciešams izvērst līdz 2900 gultām Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Lai varētu nodrošināt nepieciešamo papildu ārstniecības personālu slimnīcu darba nodrošināšanai šobrīd ikviens ārsts, māsa, ārsta palīgs, māsas palīgs un citas ārstniecības personas, kuras var palīdzēt ar savām zināšanām un prasmēm Covid-19 pacientu aprūpē un kuri gatavi uzņemties papildu apmaksātu darbu, tiek aicināti reģistrēties elektroniski vietnē  https://arka.vide.gov.lv/ vai pieteikties slimnīcu* personāldaļās. Papildu ārstniecības personāls būs nepieciešams gan universitātes slimnīcās, gan reģionālajās slimnīcās, gan citviet, kur tiek nodrošināta Covid-19 slimnieku ārstēšana un aprūpe.

Medicīnas darbinieks vai topošie mediķi aicināti norādīt gan savu specializāciju, gan praktisko darba pieredzi. Īpaši svarīgi ir saprast, kuras no mediķa prasmēm būtu pielietojamas Covid-19 pacientu aprūpē. Tāpat nepieciešams norādīt, cik lielā mērā un kādā veidā konkrētais cilvēks ir gatavs iesaistīties, tostarp, sniedzot psiholoģisko un tehnisko atbalstu. Vēršam uzmanību, ka papildu ārstniecības personāla nepieciešamība ir ne tikai Covid-19 pacientu nodaļās, bet arī citu profilu pacientu nodaļās.

Šobrīd X stunda veselības aprūpē ir faktiski nenovēršama, tādēļ ikviens mediķis tiek aicināts laicīgi pieteikties darbā slimnīcās. VOMK uzsver, ka turpmākos 2 mēnešus prioritārie virzieni veselības aprūpē ir: neatliekamā medicīniskā palīdzība, Covid-19 slimnieku ārstēšana, ģimenes ārstu sniegtā ārstniecība, vakcinācija pret Covid-19 un testēšanas nodrošināšana uz Covid-19. VOMK lēma arī uzsākt procesu ārstniecības personu mobilizācijai darbam slimnīcās, ievērojot prognozes par turpmāku pacientu palielinājumu slimnīcās. Mobilizācija ir galējais līdzeklis papildu personāla piesaistei un par to būs jālemj Ministru kabinetam.

Šonedēļ plānotas vēl sarunas gan ar ambulatoro, gan stacionāro pakalpojumu sniedzējiem par turpmāko resursu koncentrēšanu slimnīcu darbību nodrošināšanai.

*RAKUS Personāldaļā: personals@aslimnica.lv; PSKUS Personāldaļā: personals@stradini.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.