medicine.lv skaitļos

Lietotāji online505
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
VM rosina nepieļaut veselības aprūpes pakalpojumu “divu grozu” spēkā stāšanos, kas ierobežotu veselības aprūpes pieejamību : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

VM rosina nepieļaut veselības aprūpes pakalpojumu “divu grozu” spēkā stāšanos, kas ierobežotu veselības aprūpes pieejamību

Veselības ministrija (VM) piedāvā skaidri nostiprināt Veselības aprūpes finansēšanas likumā veselības aprūpes pakalpojumu vienādu pieeju un nepieļaut “divu grozu” spēkā stāšanos, kas ierobežotu veselības aprūpes pieejamību personām, kuras nebūtu sociāli apdrošinātas. Tā vietā būtu nepieciešams nodrošināt visaptverošu valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu, ko Veselības ministrija piedāvā balstīt uz Latvijā deklarētu dzīvesvietu.

Atbilstoši Saeimas dotajam uzdevumam, VM vairākkārt virzījusi saskaņošanai ar ministrijām un koalīcijas sadarbības sanāksmēs priekšlikumu par visaptverošas valsts obligātas veselības apdrošināšanas ieviešanu. Joprojām Latvijā “de facto” pastāv vienāds veselības aprūpes pakalpojumu nodrošinājums - visiem vienlīdz pieejama valsts apmaksāta veselības aprūpe neatkarīgi no ienākumiem vai nodarbinātības formas un nodokļu nomaksas. Ministrijas ieskatā “divu grozu” sistēma diskriminētu un ierobežotu Latvijas iedzīvotāju pieeju veselības aprūpei, tāpēc VM ir rosinājusi kā pamatprincipu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai noteikt Latvijā deklarētu dzīvesvietu.

 Diemžēl, neskatoties uz jautājuma regulāru virzīšanu, vienošanos ar citām ministrijām un koalīcijas partijām nav izdevies panākt. Galvenais iebildums, ar ko sastopamies - ir zināms skaits cilvēku dzīvesvietu deklarējuši Latvijā, bet patiesībā dzīvo citur un ierodoties Latvijā izmanto veselības aprūpes pakalpojumus. Atbilstoši Nacionālā veselības dienesta datiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus Latvijā šā gada pirmajā pusgadā ir saņēmuši aptuveni 8 tūkstoši iedzīvotāju, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši ārzemēs, kas ir salīdzinoši neliels skaits no vairāk nekā 217 tūkstošiem ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem. VM uzskata, ka dzīvesvietas deklarācijas problēmas risināmas citiem līdzekļiem, nevis caur mediķu rokām un tādēļ vien nebūtu jārada sarežģīts mehānisms, kas radītu papildu birokrātisko slogu.

Veselības aprūpes mērķis nav kontroles mehānisms, bet cilvēka veselības nosargāšana. Tāpēc atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likumā noteiktajiem pārejas noteikumiem līdz šā gada 1.oktobrim Veselības ministrija virza Saeimā šo iniciatīvu. Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē konceptuāli tika atbalstīts Veselības ministrijas piedāvātais risinājums, ko komisija virzīs tālākai izskatīšanai Saeimā.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".