medicine.lv skaitļos

Lietotāji online54
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
VM mērķtiecīgi palielina valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaitu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

VM mērķtiecīgi palielina valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaitu

2022./2023. studiju gadā apmācību rezidentūrā varēs uzsākt 246  topošie ārsti-speciālisti, savukārt turpmākajos divos gados valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaitu plānots palielināt, ļaujot katru gadu specialitāti apgūt 277 jaunajiem ārstiem, paredz Veselības ministrijas rīkojums “Par rezidentūras vietu skaitu”*.

“Šogad esam izstrādājuši noteikumus, kas turpmāk ļaus Latvijā rezidentūru organizēt elastīgāk un ārstiem labvēlīgāk, kā arī esam arī pielikuši punktu gadiem neatrisinātai problēmai - turpmāk arī maksas rezidentiem būs gan alga, gan sociālās garantijas. Vienlaikus veicam nozīmīgāko rezidentūras vietu palielinājumu pamatspecialitātes iegūšanai,  kas pavērs iespējas līdzsvarotai paaudžu nomaiņai veselības aprūpes sistēmā,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaits mērķtiecīgi tiek palielināts, lai  pakāpeniski sasniegtu līmeni, kas veselības aprūpes sektorā ļaus veiksmīgi noritēt paaudžu maiņai, saglabājot veselības aprūpes pakalpojumu nepārtrauktību un pieejamību. Vienlaikus rezidentūras plānošana notiek ņemot vērā arī ārstniecības iestāžu pieprasījumu pēc rezidentiem dažādās specialitātēs.

2019./2020.studiju gadā bija 222 valsts apmaksātas rezidentūras vietas, 2020./2021. studiju gadā – 231, 2021./2022. studiju gadā – 232 vietas, 2022./2023. studiju gadā 246 rezidentūras vietas, savukārt 2023./2024. un 2024./2025. studiju gados plānotas 277 vietas.

Sākot ar nākamo studiju gadu rezidentūras vietu skaitā atsevišķi izdalītas 6 rezidentūras vietas ārstiem, kuri apgūst rezidentūru otrā pamatspecialitātē ar jau iepriekš iegūtu specialitāti, radniecīgā jomā. Piemēram, narkologs – ar iepriekš iegūtu psihiatra vai bērnu psihiatra specialitāti, psihiatrs - ar iepriekš iegūtu narkologa specialitāti, bērnu psihiatrs - ar iepriekš iegūtu narkologa specialitāti. Tāpat, lai uzlabotu ģimenes ārstu pieejamību, paredzēta iespēja apgūt ģimenes ārsta specialitāti ar iepriekš iegūtu internista vai pediatra  specialitāti.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija sadarbībā ar augstskolām un nozares profesionālajām sabiedriskajām organizācijām izstrādāja grozījumus normatīvajā regulējumā, padarot rezidentūras vietu un speciālizācijas plānošanu elastīgāku augstskolām un labvēlīgāku ārstiem. Tāpat sākot ar šo gadu valsts pilnā apmērā sedz rezidenta darba samaksu arī rezidentiem, kuri studiju programmu apgūst par personīgiem vai citu personu līdzekļiem. Vairāk informācija šeit.

* Rīkojums pieejams https://www.vm.gov.lv/lv/rezidenturas-vietu-sadalijums

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.