medicine.lv skaitļos

Lietotāji online71
Aktīvie uzņēmumi12759
Nozares raksti1354
Ekspertu atbildes20962
VM: Jāatjauno prasmes sadzīvot ar Covid-19 tā, lai varētu atgriezties ierastajā dzīvē : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

VM: Jāatjauno prasmes sadzīvot ar Covid-19 tā, lai varētu atgriezties ierastajā dzīvē

Ņemot vērā valdības lēmumu, ka no 9. novembra līdz 6. decembrim valstī būs izsludināta ārkārtējā situācija, Veselības ministrija uzsver, ka šajā laikā būtiski ir atjaunot prasmes sadzīvot ar Covid-19 tā, lai izdotos ierobežot Covid-19 izplatību, stabilizētu situāciju un būtu iespējams atgriezties ierastajā dzīvē.

Atbilstoši valdības lēmumam no 9. novembra spēkā būs stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi. Tie ir vērsti uz to, lai mazinātu iespējas cilvēkiem pulcēties dažādās publiskās vietās, izvērtējot gan esošos, gan iespējamos riskus infekcijas izplatībai. Svarīgi ir mazināt arī privātos kontaktus ārpus tuvāko cilvēku loka, nepieļaujot infekcijas nodošanu citiem. 

Veselības ministrija uzsver, ka jau šajās brīvdienās nedrīkst aizmirst par piesardzības pasākumiem, ievērojot 2 metru distanci no citiem, lietojot sejas masku, kur tas nepieciešams, un citas līdz šim jau noteiktās prasības. 

Šobrīd galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju, novēršot strauju Covid-19 izplatību. Savukārt ilgtermiņā ir jāpanāk, lai cilvēku skaits, kas saslimst ar Covid-19, samazinās un nonākam situācijā, kad ir iespējams mazināt noteiktos ierobežojumus. Vienlaikus ir svarīgi saglabāt pieejamu veselības aprūpi, tai skaitā plānveida pakalpojumus.

Līdz 6. decembrim nedrīkstēs notikt publiski pasākumi klātienē. Savukārt privātos pasākumos vienkopus drīkstēs pulcēties 10 cilvēki un ne vairāk kā divas mājsaimniecības vienlaicīgi. Tas nozīmē, ka kopā drīkst sanākt cilvēki, kuri dzīvo divos atsevišķos mājokļos, bet ne draugu grupa, kur katrs dzīvo citā vietā. Izņēmums ir bēres, kurās joprojām drīkst sapulcēties 10 piederīgie arī no dažādām mājsaimniecībām. Atļautas būs sapulces, gājieni un piketi ārā, ja tajos nebūs vairāk par 50 cilvēkiem, lai neierobežotu tiesības paust savu viedokli. 

Autors: 02_izklaide_un_edinataji
Autors: 02_izklaide_un_edinataji

Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkstēs sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tas nozīmē, ka nedarbosies naktsklubi, diskotēkas, akvaparki, pirtis, SPA, slidotavas, spēļu zāles, bērnu viesību organizēšanas vietas, izklaides un atrakciju centri, batutu parki, kā arī bērnu rotaļu un pieskatīšanas istabas.

Autors: 07_skaistumkopsana
Autors: 07_skaistumkopsana

Pakalpojumus nesniegs arī skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas saloni. Izņēmums ir frizieri, kuri drīkstēs apkalpot klientus tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot 2 metru distanci starp klientiem un uz vienu klientu nodrošinot 10 m2  kopējās telpas platības. Atvērtas apmeklētājiem būs dabas takas.

Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā būs sabiedriskās ēdināšanas vietām, piemēram, kafejnīcām, restorāniem un bāriem. Ēdienu drīkstēs izsniegt tikai līdzņemšanai. Izņēmums ir ēdināšanas pakalpojumi izglītības iestādēs un lidostā, kā arī ēdināšana uz vietas darba vietā, piemēram, rūpnīcā, stingri organizējot cilvēku plūsmu. Kā norāda epidemiologi, aptuveni puse cilvēku, kuri ir saslimuši ar Covid-19, nevar pateikt, kur inficējušies, līdz ar to ir ļoti būtiski mazināt iespējas pulcēties un tikties publiskās vietās u.tml.

Autors: 08_AS_darba_laiki
Autors: 08_AS_darba_laiki

Darba laika ierobežojumi noteikti kultūrvietām, piemēram, muzejiem, izstādēm un reliģiskās darbības veikšanas vietām - tās darbu drīkstēs uzsākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 20.00. Sporta klubi drīkstēs strādāt līdz plkst. 22.00, lai novērstu cilvēku, kuri individuāli dodas vingrot, drūzmēšanos.

Autors: 06_brivdienu_veikalu_ierobezojumi
Autors: 06_brivdienu_veikalu_ierobezojumi

Savukārt brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros drīkstēs darboties tikai pārtikas veikali, aptiekas (tai skaitā veterinārās), optikas veikali, zoopreču veikali, grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas. Šādi ierobežojumi nepieciešami, lai brīvajā laikā cilvēki lieki nepulcētos tirdzniecības centros atpūtas nolūkos. 

Vienlaikus būs atļauta ielu tirdzniecība un tirdzniecība tirgus teritorijā ārā, taču šeit visiem būs jālieto sejas maskas. Jebkurā tirdzniecības vietā jānodrošina 10 m2 uz vienu apmeklētāju, lai izvairītos no drūzmēšanās.

Darbu turpinās muzeji, izstādes, bibliotēkas un citas kultūrvietas, taču tajās nedrīkst notikt pasākumi. Šīs vietas drīkstēs apmeklēt individuāli vai kopā ar tiem, ar kuriem dzīvo vienā mājsaimniecībā. Darboties drīkst arī baznīcas, ievērojot stingras epidemioloģiskās prasības.

Autors: 05._klatienes_macibas2
Autors: 05._klatienes_macibas2

Autors: 05_klatienes_macibas
Autors: 05_klatienes_macibas

Tāpat kā līdz šim ārkārtējās situācijas laikā nenotiks interešu izglītība klātienē, amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi, kā arī studijas augstskolās un pieaugušo tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmās, izņemot praktiskās nodarbības. Nenotiks bērnu nometnes.

Autors: 04_attalinatas_macibas
Autors: 04_attalinatas_macibas

Valdība lēma, ka 7.-12. klašu skolēni turpinās mācības attālināti. Klātienē uz skolu ies 1.-6. klašu skolēni, darbosies pirmsskolas izglītības iestādes un bērnu uzraudzības pakalpojumi.

Autors: 03_sports_trenini
Autors: 03_sports_trenini

Sporta jomā nedrīkstēs notikt pasākumi, piemēram, sacensības. Tāpat kā līdz šim paredzēti izņēmumi attiecībā uz starptautisko un augstāko līgu sporta sacensībām. Sporta treniņi un nodarbības drīkstēs notikt ārpus telpām (grupā līdz 10 cilvēkiem, neskaitot treneri) vai attālināti. Klātienē drīkstēs sportot individuāli, kā arī notikt individuālas nodarbības (viens pret viens ar treneri), sporta klubiem uz vienu apmeklētāju nodrošinot ne mazāk kā 10 m2 publiski pieejamās telpas.

Ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas mērķis ir samazināt cilvēku plūsmu un iespējas vīrusam izplatīties, atbildīgi jārīkojas darba devējiem. To pienākums ir nodrošināt attālinātā darba iespējas, ja to pieļauj darba specifika un darbiniekam ir iespējas mājās pilnvērtīgi veikt savus darba pienākumus.

Konkrētas prasības noteiktas, organizējot arī tiesvedības procesu un bāriņtiesu darbu, specifiski nosacījumi ir ieslodzījumu vietām. Tāpat stingrāki ierobežojumi būs sociālās aprūpes centriem, lai no infekcijas riska pasargātu to darbiniekus un iemītniekus.

Papildus pieņemtajiem ierobežojumiem, 6. novembrī Slimību profilakses un kontroles centrs noteica, ka par valstīm ar augstu saslimstību ir uzskatāmas valstis ar kumulatīvo 14 dienu saslimstības rādītāju virs 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Līdz ar to personām, kuras iebrauc Latvijā no valstīm ar augstāku saslimstības rādītāju par 50, pēc 7. novembra plkst.00:00 ir jāievēro 10 dienu pažizolācija. Valstu saraksts pieejams šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Skolnieciņš 10.11.2020 09:36
    Par nelaimi, kovid-19 (covid-19) sērga vēl joprojām turpinās. Lai apturētu kovid-19 sērgas izplatību, būsim apzinīgi un piesardzīgi. Izvairīsimies no drūzmēšanās un ievērosim 2 m distanci visur, kur vien tas ir iespējams. Regulāri mazgāsim vai dezinficēsim rokas. Ievērosim Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Dzīvosim saticīgi. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu un valsti. Lūgsim Latvju Dievu svētību! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai kovid-19 sērga atkāpjas no mūsu zemītes robežām! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna! Lūgsim Laimu, lai mūsu tautai ir laba veselība! Lūgsim Veļu Māti, lai mums tiek dots garš mūžs! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Iecietībā un saticībā, Tavs Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #saticība #miers #iecietība #labestība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #PozitīvāDomāšana #veselība

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „7 Day” piedāvāja testēt prettūskas gelu kājām, rokām un ķermenim (200 ml) – „Drainage Gel Body”.

"Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvā testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļa: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

TV raidījuma "Izstāsti Latvijai" komanda viesojās "Lāzermedicīnas klīnikā", lai aprunātos par delikātu tēmu - proktoloģija. Kas ir proktologs un kad pacientam ir jānāk uz vizīti?! Uz sarunu aicināts "Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļas vadītājs docents Aigars Martinsons.

"Fielmann" optika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann": laba redze - nevis greznība, bet nepieciešamība. Izvēloties ietvarus no bezmaksas ietvaru kolekcijas, maksāsiet tikai par lēcām un ietaupīto naudu varēsiet ieguldīt augstas kvalitātes briļļu lēcās. Pasūtot brilles, redzes pārbaude bez maksas.