medicine.lv skaitļos

Lietotāji online61
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Vienojas par jaunu pieeju veselības nozares digitalizācijā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Vienojas par jaunu pieeju veselības nozares digitalizācijā

Šodien, 7. jūlijā Digitālās veselības dienai veltītā seminārā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Veselības ministrija, Nacionālais veselības dienests, veselības aprūpes nozares profesionālās organizācijas, vadošās ārstniecības iestāžu un pacientu organizācijas, kā arī IT jomas organizācijas vienojās par jaunu pieeju veselības nozares digitalizācijā, ar modernu risinājumu palīdzību padarot pacientiem ārstniecību un veselības aprūpi pieejamāku, savukārt ārstniecības personālam un veselības nozares darbiniekiem atvieglojot darbu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Par nākotni mums jārunā  tur, kur veidojusies mūsu vēsture, tāpēc vienošanās par jaunu pieeju nozares digitalizācijā jeb Digitālo veselību Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ir īpaši simboliska. Digitālās veselības diena būtu jārīko katru gadu, lai kopīgi redzam, ko izdevies sasniegt un kas vēl būtu darāms un lai digitālie risinājumi strādātu pacientu un ārstu labā, būtu ērti un atbilstu pasaules labākajiem standartiem.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: “Lai nodrošinātu mūsdienīgas iespējas iedzīvotājiem un jomas profesionāļiem, veselības nozarē ir jārada apstākļi, kas ļauj sekmīgi un droši izmantot digitāli tehnoloģiskās priekšrocības visā ārstniecības procesā. Esmu gandarīts, ka memorandā ietvertie vēstījumi saskan ar vīzijām un mērķiem, kas noteikti kopējā Latvijas digitālajā stratēģijā, kurā ietverti būtiski pasākumi tieši veselības nozares digitālajai pārveidei."

Latvijas Lielo slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Valts Ābols: “Digitalizācija nav pašmērķis. Digitalizācija ir atbalsts ārstniecības procesa nepārtrauktībai, rodot modernas iespējas pacientiem būt iesaistītiem ārstniecībā, ārstniecības personām – klīnisku lēmumu pieņemšanā, savukārt ārstniecības iestāžu vadītājiem un nozares politikas veidotājiem – kopējā procesa un pārvaldības uzlabošanai.”

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes locekle Krista Brūna: “Ārsti kā sistēmas lietotāji labi izprot digitalizācijas nepieciešamību. To skaidri apliecina arī Covid-19 laika izaicinājumi un prasības, nodrošinot ārstniecību mūsu pacientiem ārkārtējās medicīniskās situācijas apstākļos. Esam gatavi sadarbībai ar viesiem iesaistītajiem.”

Latvijas Reto slimību alianses valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele: “Pacientu organizāciju pievienošanās sadarbības memorandam apliecina pacientu izpratni par datu nozīmi kopējā ārstniecības procesā. Pacientiem ir nozīmīgi, ka pieejami precīzi izmeklējumu dati, lai personāls zinātu katra pacienta specifiku un no tā izrietošās vajadzības. Arī telemedicīnas pakalpojumi nav tikai ērtums – tas ir būtisks veselības aprūpes pieejamības jautājums.”

Digitālās veselības biedrības valdes priekšsēdētājs Kristaps Krafte: "Digitālās veselības biedrība veido Latvijas veselības aprūpes nākotni, apvienojot progresīvākos uzņēmumus, jaunuzņēmumus un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējus. Šodien parakstīto memorandu mēs redzam kā pagrieziena punktu mūsu un sistēmas sadarbībā - tas ir "jā" nākotnei, kurā veselības aprūpe būs pieejamāka, izmaksu efektīvāka un pacientam draudzīgāka."

Šodien memorandu parakstīja Veselības ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Nacionālais veselības dienests, Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Latvijas Reto slimību alianse, Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Lielo slimnīcu asociācija, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, Digitālās veselības biedrība, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija “Startin.Lv”, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris, biedrība “Riga TechGirls”, Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācija Latvijā, biedrība “Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija” un Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība ONKOALIANSE.

Sadarbības memorands paredz tā parakstītājiem sadarboties un iesaistīties uz pacientiem un lietotājiem orientētas, atvērtas digitālās veselības ekosistēmas izveidē, attīstot jomas organizatorisko pārvaldību, finansējuma pieejamību un investīciju regulējumu, tehnoloģisko infrastruktūru un pakalpojumus, kā arī attīstīt digitālās prasmes.

Rezultātā pacientiem un ārstniecības personālam tiks nodrošināta ērta un droša digitālo pakalpojumu lietošana, pielāgojoties lietotāja vajadzībām. Sagaidāms, ka ārstniecības personām būs pieejami pacientu izmeklējumi un citi dati savstarpēji integrētās sistēmās, kas būtiski ārstniecības procesa uzlabošanai, savukārt pacientiem – mūsdienīgi pakalpojumi un vieglāka piekļuve medicīnas speciālistiem.

Memorands ir atvērts un pieejams parakstīšanai arī pēc Digitālās veselības dienas.

Sadarbības memorands un prezentācijas no Digitālās veselības dienas pieejamas šeit.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.