Foto: Pixabay.com
Atnākot pavasarim, kad viss sāk zaļot, plaukt un ziedēt, arī organisms cenšas pielāgoties aktīvākam ritmam. Taču bieži vien pēc garā ziemas perioda ar vīrusiem, infekcijām, gripas, biežām saaukstēšanās epizodēm un dažādiem iekaisumiem organisms ir izsmēlis savas dabiskās rezerves. Imūnā sistēma ir novājināta.
Kā zināms, imūnsistēma ir galvenais mehānisms, kas nodrošina organisma aizsargspējas. Tādēļ, lai veselīgi turpinātu savas ikdienas gaitas, ir nepieciešams papildināt enzīmu (fermenti, kas piedalās praktiski visu dzīvības procesu nodrošināšanā organismā, tajā skaitā arī regulējot aizsargspējas) rezerves. Dažādi enzīmi veic daudzus svarīgus uzdevumus: tie tiek izmantoti slimības izraisītāju "sagremošanai" šūnas iekšienē, veido kompleksus, kuri sagrauj mikroorganismu vai inficēto šūnu apvalku, izraisot to bojāeju, kā arī piedalās imūnšūnu aktivitātes regulācijā.
Medikaments Wobenzym ir augu un dzīvnieku valsts izcelsmes enzīmpreparāts, kas padara cilvēka imūnsistēmu reaģētspējīgāku, dabiskā ceļā ietekmējot imūnšūnu vielmaiņu. Enzīmpreparāti ir lietojami gan profilaktiski, gan pie hroniskiem un recidivējošiem (atkārtotiem) mutes dobuma, ausu, kakla un deguna (deguna blakusdobuma), elpceļu un citu orgānu iekaisumiem.
Tā kā uzņemt ar pārtiku visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas pavasarī nav iespējams, tad papildus veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, pareizam un sabalansētam uzturam ieteicams enzīmterapijas kurss vidēji 1 mēnesi. Lietojot enzīmpreparātus, uzlabojas pašsajūta, taču nevis aizsargreakcijas nomākšanas dēļ (kā tas notiek, lietojot pretiekaisuma līdzekļus), bet gluži pretēji, palielinoties organisma aizsargspējām. Protams, ka imunitāte jāstiprina visa gada garumā, sevišķi jau pavasarī, kad laika apstākļi ir mānīgi un, uzspīdot pirmajiem saules stariem, kas vēl nav tik silti, saaukstēšanās, kā arī herpētiskās infekcijas recidīvu iespējamība palielinās.
Iespējami vairāki herpes vīrusu veidi. Pirmā un otrā tipa herpes vīrusi (HSV1 un HSV2) parasti izpaužas kā "aukstumpumpas". Tās var skart mutes, lūpu, acu, ģenitāliju apvidu. Šiem izsitumiem raksturīga nieze, sākotnēji mazi, sārti plankumiņi, kas drīz pārvēršas grupveida pūslīšos. Tiem plīstot, veidojas sīkas erozijas vai čūliņas, vēlāk – krevelītes. Šie izsitumi ir nepatīkami gan vizuāli, gan pašam slimniekam apgrūtinoši un sāpīgi. Var būt arī paaugstināta temperatūra, drudzis un palielināti limfmezgli slimības laikā.
Herpes vīrusu savā organismā nēsā līdz pat 90% cilvēku. Tas, vai tas izpaudīsies vai nē, ir atkarīgs no paša imūnsistēmas spējas cīnīties ar šo vīrusu.
Herpes vīrusiem iespējamas arī citi, nopietnāki veidi. Piemēram, 3. tipa vīruss (HSV3 jeb VZV) bērniem izraisa vējbakas, bet pieaugušajiem – jostas rozi. 4. un 5. tipa herpes vīrusi (Epšteina-Barra un citomegalovīruss) izraisa infekciozo mononukleozi, kas raksturojas ar angīnai līdzīgu aukslēju mandeļu iekaisumu, nespēku, apetītes trūkumu, drudzi. 6. un 7. tipa herpes vīrusi izraisa neilgu drudzi un ādas izsitumus mazākiem bērniem. Tomēr visu veidu vīrusu aktivācija ir atkarīga no imūnsistēmas.
Būsim skaisti un veseli arī pavasarī, neļausim savam organismam zaudēt aizsargspējas, bet stiprināsim to dabiski – lietojot enzīmu preparātus.
Ražo "MUCOS Pharm", Vācija
PIRMS MEDIKAMENTU LIETOŠANAS UZMANĪGI IZLASIET LIETOŠANAS INSTRUKCIJU VAI ATBILSTOŠU INSTRUKCIJU UZ IEPAKOJUMA. PAR ZĀĻU LIETOŠANU KONSULTĒJIETIES AR ĀRSTU VAI FARMACEITU.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!
Reklāmas devējs - SIA "MUCOS-BALT"
Tālrunis uzziņām 67807251