medicine.lv skaitļos

Lietotāji online90
Aktīvie uzņēmumi12867
Nozares raksti12108
Ekspertu atbildes21477
Veselības nozares uzņēmēji tiksies ar Straujumu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselības nozares uzņēmēji tiksies ar Straujumu

Foto: Ieva Lūka / LETA

Latvijas veselības nozares uzņēmumu un Veselības aprūpes un darba devēju asociācijas (VADDA) pārstāvji piektdien, 13.novembrī, tiksies ar Latvijas Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Nozares pārstāvji iepazīstinās premjeri ar saviem veselības nozares attīstības un reformu priekšlikumiem, kā arī ierosinājumiem efektīvākai nozares finansējuma izmantošanai.

Tikšanās notiks 13.novembrī plkst. 13.00 Ministru kabinetā Brīvības bulvārī 36.

Viens no valdības deklarācijas mērķiem ir panākt efektīvāku valsts finansējuma izmantošanu un paaugstināt sniegto pakalpojumu kvalitāti. Veselības nozarē pozitīvs piemērs šajā ziņā ir privātais sektors, kas tā paša finansējuma apstākļos ir iemācījies strādāt efektīvāk par valsts uzņēmumiem, tostarp ir akreditējis laboratorijas, ieviesis kvalitātes vadības sistēmas un jau šobrīd aktīvi darbojas veselības apdrošināšanas sistēmā. Līdzīgas prakses ieviešana arī valsts veselības aprūpes iestādēs un slimnīcās palīdzētu arī tām strādāt efektīvāk, novērstu dubultos izmeklējumus un nelietderīgu līdzekļu tērēšanu. Tas ļautu ietaupīt līdzekļus pacientu ārstēšanai.

Banner 280x280

"Par trim galvenajām nākamā gada prioritātēm veselības jomā uzskatām e-veselības projekta ieviešanu, obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas principu izstrādi un valsts finansējuma kvotu sistēmas sakārtošanu. Visām šīm aktivitātēm būs nozīmīga ietekme uz efektivitāti un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu veselības aprūpes nozarē. Savukārt, lai nodrošinātu privāto investīciju aizsardzību, būtu jāizvērtē iespēja slēgt ilgtermiņa līgumus ar Nacionālo veselības dienestu, jo šā gada nogalē daudziem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem beidzas līgumi un vēl joprojām nav skaidrības, kad un uz cik ilgu laiku tie varētu tikt pagarināti vai pārslēgti," norāda Veselības aprūpes un darba devēju asociācijas (VADDA) valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

"Jāatceras, ka galvenais veselības aprūpes sistēmas mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem saņemt pēc iespējas kvalitatīvākus un pieejamākus ārstniecības pakalpojumus. Tāpēc tieši viņiem ir jārada maksimālas izvēles iespējas brīvi izvēlēties ērtāko un pieejamāko ārstniecības pakalpojumu sniedzēju. Pacientu brīva pakalpojumu sniedzēju izvēle ir visefektīvākā metode, neefektīvu un iedzīvotājiem nedraudzīgu ieradumu izskaušanai veselības aprūpes iestādēs," uzsver M. Rēvalds.

Diemžēl līdz šim situāciju veselības nozarē ilgstoši ir virzījusi hroniska naudas nepietiekamība, kas šogad noveda pat pie absurdām un neizdiskutētām idejām par iespējamu finansējuma pārdali no efektīvāk strādājošajiem privātajiem nozares uzņēmumiem par labu tiem valsts uzņēmumiem, kuriem ilgstoši ir grūtības un ir nepieciešams papildu finansējums no valsts budžeta. Gan Latvijas, gan Eiropas tiesību normas nosoda diskrimināciju, tostarp atšķirīgu un nevienlīdzīgu attieksmi pret uzņēmumiem pēc to īpašnieku statusa.

"Privātais sektors jau šobrīd ir pierādījis savu efektivitāti, jo tieši par mums balso iedzīvotāji ar saviem maciņiem. Esam gatavi dalīties ar savu pieredzi, kā strādāt efektīvāk, kaut vai, piemēram, iesaistoties labas pārvaldības principu ieviešanā valsts slimnīcās, kas ilgstoši strādā ar zaudējumiem. Privātajā sektorā šādi ilgstoši strādāt vienkārši nebūtu iespējams," atzīst plastiskais ķirurgs Jānis Zaržeckis.

VADDA atbalsta valdības deklarētos mērķus par efektivitātes un kvalitātes uzlabošanas nepieciešamību, kā arī atzinīgi novērtē L. Straujumas aicinājumu par ciešāku nozares pārstāvju un Veselības ministrijas sadarbību nozarei būtiskos jautājumos.

Pasākumā plāno piedalīties VADDA biedri: Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, Medicīnas sabiedrības ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons, E.Gulbja laboratorija valdes locekle Sandra Dimante, plastiskais ķirurgs Jānis Zaržeckis, Mikroķirurģijas centra izpilddirrektors Jānis Bendiks, medicīnas centra Dziedniecība vadītāja Natālija Točiļenko, gastroenterologs Mārcis Leja (Gastro), Latvijas - Amerikas acu centra pārstāve Iveta Lārmane, Latvijas Jūras medicīnas centra valdes locekle Vita Švarcberga un Veselības Centru apvienības pārstāvis Josifs Apts.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

2024. gada rudenī “IKEA Group” uzdevumā tika veikta tiešsaistes aptauja 57 valstīs, tostarp arī Latvijā, lai noskaidrotu, kāda ir miega kvalitāte šo valstu iedzīvotājiem. Tika secināts, ka apmēram 40% Latvijas iedzīvotāju vismaz 3-4 dienas nedēļā pamostas noguruši. Tā ir kļuvusi par ikdienu daudziem – modinātājs noskan, ķermenis it kā ir pamodies, bet ir jūtams nogurums pēc miega. 

Raksta turpinājumā apskatīsim, kas ietekmē mūsu enerģijas līmeni un kāpēc pat “labs miegs” ne vienmēr nozīmē pilnvērtīgu atpūtu. 

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt cietos sejas attīrītājus – rozā mālu sejas attīrītāju normālai un jutīgai ādai un attīrītāju ar tējas koka eļļu kombinētai un taukainai ādai.

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem bija unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.