medicine.lv skaitļos

Lietotāji online116
Aktīvie uzņēmumi12809
Nozares raksti12358
Ekspertu atbildes21477
Veselības ministrs ar tautas sporta organizācijām pārrunā sadarbību fizisko aktivitāšu veicināšanā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselības ministrs ar tautas sporta organizācijām pārrunā sadarbību fizisko aktivitāšu veicināšanā

Šodien, 28. februārī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar tautas sporta sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbību veselības veicināšanas, slimību profilakses un fizisko aktivitāšu jomā.

Fiziskajām aktivitātēm ir labvēlīga ietekme uz cilvēka veselību un regulāras fiziskās aktivitātes samazina risku saslimt ar neinfekcijas slimībām, piemēram, kardiovaskulārām slimībām, diabētu, atsevišķām onkoloģiskajām slimībām, kā arī tās ir būtisks faktors psihiskās veselības uzlabošanai. Vienlaikus fiziskajām aktivitātēm ir būtiska loma liekā svara profilaksē un novēršanā, kā arī psihiskās veselības saglabāšanā, samazinot stresu, trauksmi un depresiju. Diemžēl Latvijā ir zems fiziski aktīvo iedzīvotāju skaits – pieaugušo vidū tikai ap 11% iedzīvotāju regulāri nodarbojas ar sportu.

“Viens no maniem prioritārajiem mērķiem ir uzlabot Latvijas iedzīvotāju veselību, pagarinot veselīgi nodzīvoto gadu skaitu un novēršot priekšlaicīgu saslimšanu. Aktīvam dzīvesveidam un veselīgu paradumu veicināšanai, kā arī slimību profilaksei ir ļoti liela loma un arī ekonomiska ietekme uz labklājību. Veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitātes ir jāīsteno kompleksi, tādēļ esmu gandarīts redzēt, ka arvien vairāk organizāciju vēlas iesaistīties kopējās sabiedrības veselības veicināšanā, tikai kopā mēs varam veidot veselu Latviju,” pauda H. Abu Meri.

Banner 280x280

Tautas sporta pārstāvji tikšanās laikā izklāstīja savus priekšlikumus aktīva dzīvesveida veicināšanai. Tikšanās dalībnieki ir vienisprātis, ka fiziski aktīva dzīvesveida popularizēšanā, jāfokusējas uz ilgtermiņa aktivitāšu īstenošanu un cilvēku iesaisti fiziskajās aktivitātēs ar nozares pārstāvju palīdzību.

Aktīva dzīvesveida popularizēšana ir jāskata kā komplekss valsts politiku jautājums, bet kā viens no motivējošiem faktoriem būtu iespēja vērtēt un atzīt izdevumus par sportiskām aktivitātēm par attaisnotajiem izdevumiem pēc līdzīgiem principiem, kā tas šobrīd ir noteikts attiecībā par izdevumiem veselības aprūpei un izglītībai.

Uz tikšanos ar veselības ministru bija ieradušies Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas valdes priekšsēdētājs Gints Kuzņecovs, biedrības “Latvijas Tautas sporta asociācija” valdes locekle un ģenerālsekretāre Gaļina Gorbatenkova, Latvijas Kalnu divriteņu federācijas prezidents, Igo Japiņa Sporta aģentūras valdes loceklis Igo Japiņš, “Rimi” Rīgas maratons” organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords, taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” organizators Rimants Liepiņš, Latvijas Kalnu divriteņu federācijas pārstāve Mudrīte Grundule.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Dabas spēks tavai labsajūtai

Dabas spēks tavai labsajūtai

Čagas tēja, māteres ekstrakts, amaranta eļļa, lakricas sīrups – mūsu dabas spēks. Augu valsts sniedz ne tikai pļavas skaistumu un brīvības sajūtu, bet arī bagātīgu resursu klāstu, kas palīdz stiprināt ķermeni un prātu.  

Aktuālie piedāvājumi

Mikrobioms un hormoni: neredzamā sistēma, kas ietekmē sievietes veselību

Mikrobioms un hormoni: neredzamā sistēma, kas ietekmē sievietes veselību

Ir brīdis, kad sieviete sāk just, ka ķermenis vairs nereaģē tā kā agrāk. Tas nenotiek strauji. Tas nav viens simptoms. Tā ir sajūta – ka vielmaiņa kļūst lēnāka, enerģija vairs nav tik stabila, vēders kļūst jutīgāks, un ierastie risinājumi vairs nedod tādu pašu efektu.  

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

21. gadsimtā uzturu un dzīvesveidu ietekmē daudzi faktori: neregulāras ēdienreizes, augsts ogļhidrātu un slēpto cukuru daudzums uzturā, kā arī bieža smagāk sagremojamu ēdienu lietošana. Šādos apstākļos organisms var piedzīvot paaugstinātu slodzi uz gremošanas sistēmu. Kā var palīdzēt Enzy-Prime?

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Vecmāšu privātprakse FEMINA, kura rūpējas par mātes un bērna holistisko veselību, februārī un martā piedāvāja esošajām jaunajām māmiņām izmēģināt jaunumu Latvijas tirgū – autiņbiksītes Joyberry S (4–8 kg), kas nodrošina kustību brīvību un veselīgu miegu aktīviem mazuļiem.

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Medicine.lv redakcija martā un aprīlī sadarbībā ar zīmolu Coral Club piedāvā testēt Enzy-Prime – sabalansētu 10 enzīmu kompleksu, kas īpaši pielāgots mūsdienīgam uzturam ar augstu ogļhidrātu saturu, vienlaikus efektīvi atbalstot olbaltumvielu, tauku un laktozi saturošu produktu gremošanu.

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvā testēt krēmu ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu ("Shea Butter Cream with Frankincense"), kas ir universāls krēms ikdienas kopšanai, piemērots lietošanai gan dienā, gan naktī.

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt losjonu ķermenim, sejai, pēdām un rokām ar alveju un kaņepju eļļu, kas dziļi mitrina, mīkstina, pabaro un nomierina ādu. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Izstāde Skola ik gadu pulcē tūkstošiem jauniešu, kuri meklē savu nākotnes profesiju. Starp daudziem stendiem īpašu uzmanību piesaista RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, kur iespējams apgūt pieprasītas un sabiedrībai nozīmīgas veselības aprūpes profesijas.

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Diagnoze "prostatas vēzis" katru gadu izmaina tūkstošiem vīriešu dzīvi. Taču aiz katras diagnozes vienmēr ir cilvēks – ar savu stāstu, savām bažām un cerībām.