Veselības jautājumos iedzīvotāji visvairāk uzticas ģimenes ārstam
Aptauja arī atklājusi, ka pastāv atšķirības informācijas meklēšanas paradumos starp vīriešiem un sievietēm. Piemēram, sievietēm otrais populārākais informācijas avots (39%) ir interneta portāli par veselību, savukārt vīrieši informāciju arī meklē internetā, taču dara to, izmantojot Google meklētāju. Tāpat sievietes biežāk vēršas pēc palīdzības pie speciālistiem (35%), kamēr vīrieši vairāk apzina vecāku un draugu pieredzi (27%).
"Aptaujas dati liecina, ka ārsts joprojām ir uzticamākais avots, kur iedzīvotāji iegūst informāciju par ar veselību saistītajiem jautājumiem, kas ir labi. Tomēr vienlaikus zināmas bažas rada lielais to cilvēku īpatsvars, kas uzticas avotiem internetā, kuros ļoti bieži atrodamā informācija labākajā gadījumā nepalīdzēs izārstēt slimību, bet sliktākajā – situāciju vēl vairāk pasliktinās," norāda "Compensa Life" Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.
Tāpat respondentu atbildes liecina, ka atšķirības informācijas iegūšanas veidos nosaka arī iedzīvotāju vecums. Gados jaunāki cilvēki (25-29) biežāk meklē padomu pie vecākiem (41%), kamēr 40-44 gadu vecuma grupas aptaujātie to dara daudz retāk (vien 8%). Savukārt jaunieši biežāk šim nolūkam izmanto internetu.
"Protams, mainoties paaudzēm, mainās arī mūsu paradumi. Tomēr, uzskatu, ka uzticēt savu veselību anonīmiem un nedrošiem avotiem ir pārāk riskanti. Vismaz šobrīd virtuālā vide joprojām ir pilna ar aplamu informāciju ne tikai par jautājumiem, kas saistīti ar mūsu veselību," turpina Gustsons.
Iedzīvotāju aptauja veikta internetā, kopumā aptaujāti 538 respondenti.
Informāciju sagatavoja Jānis Andžāns, "Compensa Life" komunikācijas konsultants
Foto: AFP/ Scanpix