medicine.lv skaitļos

Lietotāji online61
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1343
Ekspertu atbildes20882
Veselība pandēmijas laikā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselība pandēmijas laikā

Laikā, kad pandēmijas dēļ ir jāierobežo kontaktēšanās ar apkārtējiem, mēs arvien vairāk laika pavadām mājās un ierobežojam socializēšanos. Tāpat arī ļoti daudzu cilvēku ikdiena šobrīd paiet, strādājot no mājām, kur apstākļi lielākoties nav piemēroti ilgstošam darbam pie datora. Ilgtermiņā tas viss būtiski ietekmē mūsu pašsajūtu, atstājot sekas gan uz garīgo, gan fizisko veselību.

Tuvākajā laikā netiek plānots ierobežojumus pilnībā atcelt, līdz ar to arī daudzas iestādes, kas sniedz veselības pakalpojumus, ir pielāgojušās šiem apstākļiem. Arī uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Kādus pakalpojumus sniedz "MedProf"?
Uzņēmums "MedProf"  sniedz obligātās veselības pārbaudes darba vietās un izbraukumos. To mērķis ir izvērtēt darbinieku veselības stāvokļa atbilstību attiecīgajam darbam, kā arī pēc iespējas savlaicīgi atklāt un ārstēt arodslimības jeb veselības traucējumus, ko rada darba vide.

Ņemot vērā uzņēmuma 12 gadu laikā gūto pieredzi, šogad tika izveidota rehabilitācijas un fizioterapijas klīnika "FizProf", lai sniegtu darba devējiem iespēju uzlabot savu darbinieku fizisko veselību, veicināt izturību, kā arī atjaunot dzīves kvalitāti, tādējādi uzlabojot darba spējas un veselību ilgtermiņā. Fizioterapija ir viens no pirmajiem soļiem arodslimību ārstēšanā, taču "FizProf" klīnika uzņem arī citus pacientus, kuriem ir nepieciešami rehabilitācijas vai fizioterapijas pakalpojumi. Klīnikā strādā profesionāli un sertificētu speciālisti, kam ir atbilstoša kvalifikācija. Savā darbā viņi lieto mūsdienīgas tehnoloģijas un aktuālo medicīnas praksi, darbojoties saskaņā ar Ārstniecības likumu, kā arī brīvi pārvalda latviešu, krievu un angļu valodu.

Kā rehabilitācijas un fizioterapijas pakalpojumi tiek nodrošināti pandēmijas laikā?
Daudzus klīnikas "FizProf" klientus pirms apmeklējuma uztrauc jautājums par to, cik droša ir sniegto pakalpojumu saņemšana pandēmijas laikā. Lai mazinātu kontaktu ar citiem cilvēkiem, daudzi ir atlikuši plānotos fizioterapeita apmeklējumus vai rehabilitācijas procedūras pierakstus.

teipo_ana_fizprof

Taču bieži tiek aizmirsts, ka veselības problēmas nekur nepazūd un mēdz stipri saasināties pie mazkustīga dzīvesveida un darba nepiemērotos apstākļos. Lai veselības problēmas atklātu un risinātu savlaicīgi, arī fizioterapeiti ir atraduši risinājumus, lai sniegtu savus pakalpojumus droši. 

Pirmkārt, klīnikā ir nodrošināts obligāts iepriekšējais pieraksts, tādējādi ierobežojot un kontrolējot cilvēku skaitu, kas vienlaicīgi uzturas klīnikas telpās. Pēc katras pacienta vizītes telpas tiek vēdinātas un dezinficētas, kā arī visiem, kas atrodas medicīnas iestādē, ir obligāti jālieto sejas aizsargmaskas. Atbilstoši noteikumiem tiek veikta arī aprūpes priekšmetu un materiālu dezinfekcija un sterilizācija. Tāpat katram klīnikas darbiniekam pirms darba dienas sākuma tiek izmērīta temperatūra, lai pārliecinātos par simptomu neesamību.

Būtisks jauninājums, kas uzlabo pakalpojumu pieejamību un sniedz pacientam pilnīgu drošības sajūtu, ir attālinātās konsultācijas. Profesionāli fizioterapeiti var konsultēt pacientus, izstrādāt vingrošanas plānus, kā arī novadīt ārstnieciskās vingrošanas nodarbības pilnībā attālināti. Protams, konsultācijas šobrīd drīkst notikt arī klātienē, tādēļ izvēle ir pacienta rokās. Lai arī kāda būtu šī izvēle – klīnikā tiek atbildīgi ievēroti visi drošības pasākumi. 

Kādi šobrīd ir pieprasītākie pakalpojumi klīnikā?
Fizioterapeita konsultācijas (pēc nepieciešamības specializējoties sporta fizioterapijā, fizioterapijas neiroloģijā, traumatoloģijā, ortopēdijā vai lietišķajā kinezioloģijā, ginekoloģijā, pulmonoloģijā, pediatrijā) ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem, kura laikā pacientam tiek izstrādāts individuāls nodarbību un nepieciešamo procedūru plāns. Fizioterapija uzlabo vielmaiņu un asinsriti, kā arī mazina sāpes un diskomfortu, kas radušies pandēmijas ierobežojumiem pielāgota dzīvesveida ietekmē. 

fizioterapija_FizProf

Tāpat klīnika "FizProf" piedāvā dažāda veida masāžas, kas ietver gan ārstēšanas elementus, gan relaksāciju, pēc kura ir noilgojies ķermenis. Masāžas ir ieteicamas sāpju mazināšanai, pēc traumām vai hroniskām muguras sāpēm. Tās uzlabo vielmaiņas procesus ķermenī un palīdz asinsvadu veselībai. 

FizProf3

Viena no populārākajām fizioterapijas procedūrām ir ultraskaņas terapija. Tās galvenais pluss ir iespēja veikt to ķermeņa daļu masāžu, pie kurām nevar tikt klāt masāžas speciālisti. Regulējot ultraskaņas viļņu frekvenci, speciālists koncentrē to iedarbību uz problemātiskajām ķermeņa zonām, pasargājot veselos orgānus un audus. Arī šī procedūra palīdz uzlabot asinsriti – viennozīmīgs ieguvums!

FizProf_4

Pareizi izvēlētu fizioterapijas procedūru komplekss palīdzēs ne tikai cilvēkiem darbspējas vecumā, kas ir mainījuši dzīvesveidu pandēmijas laikā, bet arī vecākiem cilvēkiem, lai izvairītos no lūzumiem vai sāpēm. Tāpat arī sportistiem, kuri arī pandēmijas laikā uztur sevi labā fiziskā formā, ir ieteicama fizioterapija – īpaši pēc sporta traumām (lūzumiem, sastiepumiem), kā arī muguras, locītavu un kakla muskuļu sāpju mazināšanai. 

Vai fizioterapija var palīdzēt arī COVID-19 pacientiem?
Pēc COVID-19 izslimošanas fizioterapija var palīdzēt atgriezties atpakaļ ierastajā dzīves ritmā, atvieglojot slimības izraisītu nespēku, muskuļu sāpes un līdzsvara traucējumus. Ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, konsultācijas laikā speciālists izstrādās individuālu rehabilitācijas programmu, lai mazinātu slimības izraisītās sekas. Šāda programma ir īpaši piemērota tiem pacientiem, kuri ir slimojuši vidējā vai smagā formā, novērojot elpas trūkumu, ilgstošas sūdzības par nespēku, muskuļu vājumu, elpas trūkumu, ilgstošu klepu un kognitīvos traucējumus. Nodarbības notiek fizioterapeita uzraudzībā ar nepārtrauktu pulsa monitoringu un skābekļa kontroli asinīs. 
 
FizProf

Vairāk par rehabilitācijas un fizioterapijas klīniku "FizProf"
Klīnika atrodas Rīgā, Dīķa ielā 44, 2. stāvā.
Uz to var nokļūt
• ar 56. autobusu vai 27. trolejbusu, izkāpjot pieturā "Graudu iela",
• braucot ar vilcienu līdz stacijai "Biznesa augstskola Turība",
• dodoties ar personīgo auto, kuru var bez maksas atstāt klīnikas stāvvietā. 

Jautājumu gadījumā var sazināties ar klīnikas asistentu pa tālruni +371 68414141 vai pierakstīties uz vizīti mājaslapā piearsta.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes?

Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes?

Vai zināji, ka vari rūpēties par saviem matiem, izvēloties šampūnu un kondicionieri, pēc kuru izlietošanas nepaliek pāri plastmasas pudele? SILMACHY šampūnziepes jeb cietais šampūns un kondicionieris ir inovatīvi izstrādāti matu kopšanas līdzekļi, tie ir efektīvi un videi draudzīgi. 

Aktuālie piedāvājumi

Kompleksa pieeja Covid-19 infekcijas ārstēšanā

Kompleksa pieeja Covid-19 infekcijas ārstēšanā

Jau vairāk nekā pusotru gadu, cenšoties sadzīvot ar Covid-19 pandēmiju, tiek uzkrāta aizvien lielāka pieredze un zināšanas cīņā ar šo slimību, un ir apkopoti pierādījumi, ka pēc Covid-19 infekcijas sekas var nopietni ietekmēt pārslimojušās personas veselības stāvokli ilgtermiņā.

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: NEO β-IMMUNE – imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu

Testa rezultāti: NEO β-IMMUNE – imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar NEO zīmolu piedāvāja testēt NEO līnijas produktu β-IMMUNE (120ml) imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu.

Testa rezultāti: HealthAid Neuroforte® – sinerģisks atbalsts smadzeņu un nervu veselībai

Testa rezultāti: HealthAid Neuroforte® – sinerģisks atbalsts smadzeņu un nervu veselībai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "Neuroforte®" smadzeņu un nervu veselībai.

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE.