medicine.lv skaitļos

Lietotāji online304
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Veselība pandēmijas laikā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselība pandēmijas laikā

Laikā, kad pandēmijas dēļ ir jāierobežo kontaktēšanās ar apkārtējiem, mēs arvien vairāk laika pavadām mājās un ierobežojam socializēšanos. Tāpat arī ļoti daudzu cilvēku ikdiena šobrīd paiet, strādājot no mājām, kur apstākļi lielākoties nav piemēroti ilgstošam darbam pie datora. Ilgtermiņā tas viss būtiski ietekmē mūsu pašsajūtu, atstājot sekas gan uz garīgo, gan fizisko veselību.

Tuvākajā laikā netiek plānots ierobežojumus pilnībā atcelt, līdz ar to arī daudzas iestādes, kas sniedz veselības pakalpojumus, ir pielāgojušās šiem apstākļiem. Arī uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Kādus pakalpojumus sniedz "MedProf"?
Uzņēmums "MedProf"  sniedz obligātās veselības pārbaudes darba vietās un izbraukumos. To mērķis ir izvērtēt darbinieku veselības stāvokļa atbilstību attiecīgajam darbam, kā arī pēc iespējas savlaicīgi atklāt un ārstēt arodslimības jeb veselības traucējumus, ko rada darba vide.

Ņemot vērā uzņēmuma 12 gadu laikā gūto pieredzi, šogad tika izveidota rehabilitācijas un fizioterapijas klīnika "FizProf", lai sniegtu darba devējiem iespēju uzlabot savu darbinieku fizisko veselību, veicināt izturību, kā arī atjaunot dzīves kvalitāti, tādējādi uzlabojot darba spējas un veselību ilgtermiņā. Fizioterapija ir viens no pirmajiem soļiem arodslimību ārstēšanā, taču "FizProf" klīnika uzņem arī citus pacientus, kuriem ir nepieciešami rehabilitācijas vai fizioterapijas pakalpojumi. Klīnikā strādā profesionāli un sertificētu speciālisti, kam ir atbilstoša kvalifikācija. Savā darbā viņi lieto mūsdienīgas tehnoloģijas un aktuālo medicīnas praksi, darbojoties saskaņā ar Ārstniecības likumu, kā arī brīvi pārvalda latviešu, krievu un angļu valodu.

Kā rehabilitācijas un fizioterapijas pakalpojumi tiek nodrošināti pandēmijas laikā?
Daudzus klīnikas "FizProf" klientus pirms apmeklējuma uztrauc jautājums par to, cik droša ir sniegto pakalpojumu saņemšana pandēmijas laikā. Lai mazinātu kontaktu ar citiem cilvēkiem, daudzi ir atlikuši plānotos fizioterapeita apmeklējumus vai rehabilitācijas procedūras pierakstus.

Autors: teipo_ana_fizprof
Autors: teipo_ana_fizprof

Taču bieži tiek aizmirsts, ka veselības problēmas nekur nepazūd un mēdz stipri saasināties pie mazkustīga dzīvesveida un darba nepiemērotos apstākļos. Lai veselības problēmas atklātu un risinātu savlaicīgi, arī fizioterapeiti ir atraduši risinājumus, lai sniegtu savus pakalpojumus droši. 

Pirmkārt, klīnikā ir nodrošināts obligāts iepriekšējais pieraksts, tādējādi ierobežojot un kontrolējot cilvēku skaitu, kas vienlaicīgi uzturas klīnikas telpās. Pēc katras pacienta vizītes telpas tiek vēdinātas un dezinficētas, kā arī visiem, kas atrodas medicīnas iestādē, ir obligāti jālieto sejas aizsargmaskas. Atbilstoši noteikumiem tiek veikta arī aprūpes priekšmetu un materiālu dezinfekcija un sterilizācija. Tāpat katram klīnikas darbiniekam pirms darba dienas sākuma tiek izmērīta temperatūra, lai pārliecinātos par simptomu neesamību.

Būtisks jauninājums, kas uzlabo pakalpojumu pieejamību un sniedz pacientam pilnīgu drošības sajūtu, ir attālinātās konsultācijas. Profesionāli fizioterapeiti var konsultēt pacientus, izstrādāt vingrošanas plānus, kā arī novadīt ārstnieciskās vingrošanas nodarbības pilnībā attālināti. Protams, konsultācijas šobrīd drīkst notikt arī klātienē, tādēļ izvēle ir pacienta rokās. Lai arī kāda būtu šī izvēle – klīnikā tiek atbildīgi ievēroti visi drošības pasākumi. 

Kādi šobrīd ir pieprasītākie pakalpojumi klīnikā?
Fizioterapeita konsultācijas (pēc nepieciešamības specializējoties sporta fizioterapijā, fizioterapijas neiroloģijā, traumatoloģijā, ortopēdijā vai lietišķajā kinezioloģijā, ginekoloģijā, pulmonoloģijā, pediatrijā) ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem, kura laikā pacientam tiek izstrādāts individuāls nodarbību un nepieciešamo procedūru plāns. Fizioterapija uzlabo vielmaiņu un asinsriti, kā arī mazina sāpes un diskomfortu, kas radušies pandēmijas ierobežojumiem pielāgota dzīvesveida ietekmē. 

Autors: fizioterapija_FizProf
Autors: fizioterapija_FizProf

Tāpat klīnika "FizProf" piedāvā dažāda veida masāžas, kas ietver gan ārstēšanas elementus, gan relaksāciju, pēc kura ir noilgojies ķermenis. Masāžas ir ieteicamas sāpju mazināšanai, pēc traumām vai hroniskām muguras sāpēm. Tās uzlabo vielmaiņas procesus ķermenī un palīdz asinsvadu veselībai. 

Autors: FizProf3
Autors: FizProf3

Viena no populārākajām fizioterapijas procedūrām ir ultraskaņas terapija. Tās galvenais pluss ir iespēja veikt to ķermeņa daļu masāžu, pie kurām nevar tikt klāt masāžas speciālisti. Regulējot ultraskaņas viļņu frekvenci, speciālists koncentrē to iedarbību uz problemātiskajām ķermeņa zonām, pasargājot veselos orgānus un audus. Arī šī procedūra palīdz uzlabot asinsriti – viennozīmīgs ieguvums!

Autors: FizProf_4
Autors: FizProf_4

Pareizi izvēlētu fizioterapijas procedūru komplekss palīdzēs ne tikai cilvēkiem darbspējas vecumā, kas ir mainījuši dzīvesveidu pandēmijas laikā, bet arī vecākiem cilvēkiem, lai izvairītos no lūzumiem vai sāpēm. Tāpat arī sportistiem, kuri arī pandēmijas laikā uztur sevi labā fiziskā formā, ir ieteicama fizioterapija – īpaši pēc sporta traumām (lūzumiem, sastiepumiem), kā arī muguras, locītavu un kakla muskuļu sāpju mazināšanai. 

Vai fizioterapija var palīdzēt arī COVID-19 pacientiem?
Pēc COVID-19 izslimošanas fizioterapija var palīdzēt atgriezties atpakaļ ierastajā dzīves ritmā, atvieglojot slimības izraisītu nespēku, muskuļu sāpes un līdzsvara traucējumus. Ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, konsultācijas laikā speciālists izstrādās individuālu rehabilitācijas programmu, lai mazinātu slimības izraisītās sekas. Šāda programma ir īpaši piemērota tiem pacientiem, kuri ir slimojuši vidējā vai smagā formā, novērojot elpas trūkumu, ilgstošas sūdzības par nespēku, muskuļu vājumu, elpas trūkumu, ilgstošu klepu un kognitīvos traucējumus. Nodarbības notiek fizioterapeita uzraudzībā ar nepārtrauktu pulsa monitoringu un skābekļa kontroli asinīs. 
 
Autors: FizProf
Autors: FizProf

Vairāk par rehabilitācijas un fizioterapijas klīniku "FizProf"
Klīnika atrodas Rīgā, Dīķa ielā 44, 2. stāvā.
Uz to var nokļūt
• ar 56. autobusu vai 27. trolejbusu, izkāpjot pieturā "Graudu iela",
• braucot ar vilcienu līdz stacijai "Biznesa augstskola Turība",
• dodoties ar personīgo auto, kuru var bez maksas atstāt klīnikas stāvvietā. 

Jautājumu gadījumā var sazināties ar klīnikas asistentu pa tālruni +371 68414141 vai pierakstīties uz vizīti mājaslapā piearsta.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.