medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Ventspils slimnīcā ievieš jaunus mugurkaula ķirurģijas risinājumus : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ventspils slimnīcā ievieš jaunus mugurkaula ķirurģijas risinājumus

Aprīļa beigās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Mugurkaula ķirurģijas centrā Ventspilī pirmo reizi veikta mugurkaulāja operācija, kuras laikā pacientei ievietota kustības saglabājoša kakla diska protēze, sākotnēji plānoto fiksēto kakla skriemeļu savienojumu vietā.

Operāciju veica Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centra vadītājs - mugurkaula ķirurgs Dr. Jānis Osītis, asistējot Dr. Aivaram Olmanim. Savukārt Dr. Dmitrijs Kirejevs bija atbildīgs  par atbilstošu operācijas lauka rentgenuzņēmumu sagatavošanu, lai nodrošinātu šai metodei būtisko ievietošanas precizitāti.

Ceļš līdz operācijai

Paciente jau vairāk nekā gadu cieta no sāpēm skaustā un roku tirpšanas. Stāvoklim pasliktinoties, paciente vērsās pie Dr. Jāņa Osīša. Kā atzina paciente, Dr. Osīti kā vienu no labākajiem viņai rekomendējusi ģimenes ārste. Pēc izmeklējumu veikšanas konstatēts, ka pacientei ir paliela diska trūce, – nepieciešams vai nu samierināties ar pašreizējo stāvokli vai operēt. Sākotnēji tika plānota standarta tipa operācija – kakla diska trūces izņemšana un aizvietošana ar nekustīgu, savienojošu implantu.

Pacientes gaidīšanas laiks uz operāciju sakritis ar laiku, kad Dr. Osītis sadarbībā ar ražotāja “Zimmer Biomet” Baltijas pārstāvi "Biomedika" izvērtējis iespējas Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pacientiem piedāvāt jaunākās paaudzes mugurkaula  ķirurģijas risinājumus. Tika izvērtēti vairāki pacienti ar līdzīgu diagnozi, kam piedāvāt iespēju ievietot jaunākās paaudzes kustīgo implantu.

Pacientes dati un izmeklējumu attēli nosūtīti sadarbības partneriem Vācijā, kas atzina, ka paciente ir piemērota kustīga implanta ievietošanai. Atšķirībā no citām mugurkaulāja kakla daļas starpskriemeļu diska protēzēm – ražotāja piedāvātais "Mobi C" spēj pielāgot rotācijas centru pacienta individuālajām īpatnībām, samazinot sāpes skaustā locītavu nevienmērīgas noslodzes dēļ. Operācijā izmantojot šos implantus, izšķiroša nozīme ir ievietošanas precizitātei, ko profesionālie un pieredzējušie mugurkaula ķirurģijas speciālisti ar slimnīcā pieejamo augsta līmeņa aprīkojumu spēj nodrošināt.

Operācija noritējusi veiksmīgi

Pēcoperācijas vakarā paciente jau brīvi pārvietojās, roku tirpšana netika novērota, tāpat nebija sūdzību par runas vai ēšanas traucējumiem. Jau nākamajā dienā – pēc pārsiešanas un ārstu norādījumu saņemšanas paciente tika izrakstīta un varēja doties mājās un jau tajā pat nedēļā bija iespējams doties plānotajā ārvalstu braucienā.

Paciente Sanita ir no Jelgavas puses. Ventspils slimnīcā viņa bija pirmo reizi un ļoti novērtēja Dr. Osīša profesionalitāti, personāla atsaucību, kā arī augstas klases aprūpi. Īpaši paciente akcentēja ārstēšanos mugurkaula ķirurģijas nodaļas pēcoperācijas palātā ar monitoru, skābekli, kā arī pateicās par personāla rūpēm Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centra virsmāsas Aidas Ķires vadībā.

Dr. Osītis skaidro, ka Ventspilī visas mugurkaula ķirurģijai paredzētās gultas ir aprīkotas gan ar iespēju monitorēt pacientu, gan ar skābekļa padevi un funkcionālām gultām. Tas devis iespēju atteikties no Intensīvās terapijas nodaļas noslogošanas. Daudzas no iespējām, kas citviet ir kā ekstra pakalpojums, Ventspilī ir pieejamas katram pacientam, tai skaitā visu neskaidro jautājumu precizēšana pirms iestāšanās stacionārā un vajadzības gadījumā arī pēc izrakstīšanās.

Ražotāja pārstāvji, kas operācijas dienā bija ieradušies Ventspilī, atzinīgi novērtēja gan centra tehnoloģisko aprīkojumu, gan komandas profesionālo, ātro un saskaņoto darbu, akcentējot, ka darbs ir līdz vissīkākajām niansēm organizēts un pārdomāts, kā arī vērojama komandas pieredze šāda veida operāciju veikšanā.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Mugurkaula ķirurģijas centra ārsti pēc operācijas atzīst, ka gadījumos, kad kustīgo implantu ievietošana pacientam būs piemērota, šāda veida operācijas tiks veiktas arī turpmāk.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.