medicine.lv skaitļos

Lietotāji online165
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Veiksmīgi savākti līdzekļi Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veiksmīgi savākti līdzekļi Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei

Novembra beigās noslēdzās Bērnu slimnīcas fonda un veikalu tīkla “Rimi” labdarības kampaņas “Katra lāsīte palīdz augt” pēdējais posms, savācot 63 759,64 EUR, kā rezultātā Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) ir saziedoti nepieciešamie 150 000 eiro! Tas ļauj jau nākamā gada janvārī BKUS Neonatoloģijas klīnikā plānot Piena bankas atvēršanu, kas palīdzēs pašiem mazākajiem pacientiem augt lieliem un veseliem.

Līdz šim Latvija ir bijusi vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā nav Mātes piena bankas. Ceļš uz Piena bankas izveidi BKUS sākās jau pirms vairākiem gadiem, taču lielākais progress sasniegts tieši šogad, pateicoties kampaņai “Katra lāsīte palīdz augt” kopā ar “Rimi” un citiem sadarbības partneriem. Galvenie Bērnu slimnīcas fonda sadarbības partneri un atbalstītāji kampaņas ietvaros bijuši “Rimi”, SIA “TZMO Latvija” zīmols “Happy”, SIA “Baltacon” un tā mātesuzņēmums “Saules aptieka”. Taču sirsnīgs paldies jāsaka ikvienam ziedotājam, jo tikai ar sabiedrības iesaisti bijis iespējams savākt tik ievērojamu summu – vairāk nekā 150 000 EUR!

Māmiņas piens ir labākais uzturs jebkuram zīdainim viņa pirmajos dzīves mēnešos, taču vismazākajiem bērniņiem tas ir kritiski nozīmīgs ne vien izdzīvošanai, bet arī turpmākās dzīves kvalitātei. Diemžēl ne visām mammām, mazulim piedzimstot priekšlaicīgi, ir savs piens. Piena banka palīdzēs priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem, kuru svars piedzimstot nesasniedz pat 1500 gramu, kā arī zīdaiņiem pēc zarnu trakta operācijām saņemt vislabāko aprūpi un pilnvērtīgāko uzturu veselīgai augšanai. Tas ļaus samazināt nekrotizējošā enterokolīta un īsās zarnas sindroma gadījumu skaitu priekšlaikus dzimušo mazuļu vidū, kā arī sniegs papildu atbalstu mātēm zīdīšanas praksē.

“Mēs visi – Bērnu slimnīcas darbinieki un priekšlaikus dzimušo bērnu vecāki – no sirds pateicamies sabiedrībai un uzņēmumiem par atbalstu! Jūsu atsaucība mums ir ļāvusi uzdrīkstēties īstenot senlolotu ideju par Mātes piena bankas ieviešanu Latvijā, lai sniegtu vislabāko pašu mazāko bērnu veselībai. Mātes piens padara jaundzimušo ārstēšanu pilnīgu. Jūsu dāsnums palīdzēs daudzām ģimenēm un viņu bērniņiem,” stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatoloģijas klīnikas vadītāja Dace Sniedze.

Pirmais kampaņas “Katra lāsīte palīdz augt” posms norisinājās no šī gada 6. maija līdz 18. jūnijam, bet noslēdzošais – no 1. oktobra līdz 24. novembrim. Kampaņas noslēdzošā posma ietvaros ziedojumi tika vākti Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā, kā arī pie sadarbības partneriem. “Rimi” veikalos pircējiem bija iespēja ziedot ziedojumu kastītēs pie kasēm un iegādāties īpašus kampaņas produktus, no kuriem daļa ieņēmumu nonāca ziedojumos, kā arī novirzīt šim mērķim “Mans Rimi” kartes uzkrājumu un veikt ziedojumu rimi.lv e-veikalā. Kopumā veikalos savāktais ziedojumu apmērs sasniedza 58 643,64 EUR. Noslēdzošajā posmā ziedojumu kastītēs tika savākti 18 480,10 EUR, no īpašo akcijas preču iegādes kopā ar piegādātājiem – 35 027,50 EUR, bet no karšu uzkrājuma un ziedojumiem e-veikalā novirzīti vēl 5136,04 EUR. Savukārt Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā no 1. oktobra līdz 24. novembrim savākti vēl 5116 EUR.

“Ir milzīga pateicība un prieks, ka kopā ir izdevies sasniegt tik ilgi loloto ieceri par Mātes Piena banku Latvijā! Šī bija Bērnu slimnīcas fonda 20 gadu jubilejas labdarības akcija, kurā vēlējāmies palīdzēt pašiem mazākajiem bērniņiem, kuriem ir nepieciešama visstiprākā atbalsta komanda. Mātes Piena banka ir ļoti vērtīgs ieguldījums nākotnē, kas vēl ilgi kalpos un palīdzēs bērniem augt lieliem un veseliem. Sirsnīgs paldies par atbalstu, kādu bērni ir saņēmuši šajā un visās citās Bērnu slimnīcas fonda 20 gadu laikā organizētajās labdarības akcijās!” pateicību pauž Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Līdz 1. oktobrim Mātes piena bankai saziedotā summa jau pārsniedza 96 000 eiro, un par šiem līdzekļiem topošajā Piena bankā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā jau piegādātas vairākas iekārtas: piena analizators un sonifikators; CO2 inkubators laboratorijai, kas nodrošinās nepieciešamos apstākļus donoru piena mikrobioloģiskajai testēšanai; automātisks mātes piena pasterizators Sterifeed S90, kas nodrošinās pilnīgi automatizētus donoru piena pasterizācijas ciklus; piena pudeļu aizvalcētājs, lai hermētiski noslēgtu pasterizējamās pudelītes; laboratorijas ledusskapis un divas saldētavas piena uzglabāšanai.

Mātes piena bankas kabineta iekārtošanas noslēdzošajā etapā no saziedotajiem līdzekļiem tiks sagādāts bioloģiskās drošības laminārās plūsmas skapis, programmatūra darbības nodrošināšanai, aukstumelementi un aukstumsomas piena transportēšanai, trauki piena uzglabāšanai un citi mazi, bet ne mazāk svarīgi priekšmeti.

Jāatzīmē, ka sabiedrības līdzdalība bijusi nepieciešama tieši Piena bankas izveidošanai – Veselības ministrija turpmāk paredzējusi bankas uzturēšanai ikgadēju finansējumu 76 tūkstošu eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi":

Uzņēmumi nozarē "Medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi"

Kanins, SIA

Kanins, SIA

Uzņēmums "Kanins" dibināts 1991. gadā un jau daudzus gadus nodarbojas ar tehnisko palīglīdzekļu tirdzniecību, medicīnisko preču tirdzniecību, mācību līdzekļu izplatīšanu, kā arī ar tehnisko palīglīdzekļu remontu un apkopi. Klientiem piedāvājam dažādu veidu ratiņkrēslus ar augstu funkcionalitāti, kuri piemēroti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Mūsu veikalā iespējams iegādāties arī pašaprūpes līdzekļus – atbalsta rokturus, vannas dēļus, tualetes poda paaugstinājumus, pretizgulējuma spilvenus. Kā kustību, tā redzes invalīdiem piedāvājam ergoterapeita konsultācijas, lai izvēlētos piemērotākos palīglīdzekļus un aprīkojumu un lai palīdzētu iekārtot invalīdiem pieejamu un ērtu mājvietu. Mūsu piedāvājumu klāstā ietilpst arī medicīnas mācību līdzekļi, tostarp anatomiskie plakāti, mulāžas un manekeni.

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Apraksts

Uzņēmums "Kanins" dibināts 1991. gadā un jau daudzus gadus nodarbojas ar tehnisko palīglīdzekļu tirdzniecību, medicīnisko preču tirdzniecību, mācību līdzekļu izplatīšanu, kā arī ar tehnisko palīglīdzekļu remontu un apkopi. Klientiem piedāvājam dažādu veidu ratiņkrēslus ar augstu funkcionalitāti, kuri piemēroti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Mūsu veikalā iespējams iegādāties arī pašaprūpes līdzekļus – atbalsta rokturus, vannas dēļus, tualetes poda paaugstinājumus, pretizgulējuma spilvenus. Kā kustību, tā redzes invalīdiem piedāvājam ergoterapeita konsultācijas, lai izvēlētos piemērotākos palīglīdzekļus un aprīkojumu un lai palīdzētu iekārtot invalīdiem pieejamu un ērtu mājvietu. Mūsu piedāvājumu klāstā ietilpst arī medicīnas mācību līdzekļi, tostarp anatomiskie plakāti, mulāžas un manekeni.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Tehniskie palīglīdzekļi, tehnisko palīglīdzekļu tirdzniecība, tehnisko palīglīdzekļu veikals, tehnisko palīglīdzekļu veikals Rīgā, medicīnas preces, medicīnas preču tirdzniecība, medicīnas preču veikals, medicīnas preču veikali Rīgā, medicīnas preces veikals, staiguļi invalīdiem, palīglīdzekļi invalīdiem, pārvietošanās galds, tehniskie palīglīdzekļi invalīdiem, preces invalīdiem, aprīkojums invalīdiem, ratiņkrēsli invalīdiem, rolators, rolators bērniem, rolators invalīdiem, rolatoru tirdzniecība, invalīdu ratiņi, invalīdu tualetes aprīkojums, invalīdu palīgierīces, invalīdu aprīkojums, invalīdu tualetes, invalīdu ratiņkrēsli, ratiņkrēsli, ratiņkrēslu tirdzniecība, ratiņkrēsli pieaugušajiem, ratiņkrēsli bērniem, bērnu ratiņkrēsli, bērnu invalīdu ratiņi, invalīdu ratiņi bērniem, invalīdu ratiņi pieaugušajiem, Wombat krēsls, pārvietošanās krēsls, staigāšanas rāmis, stāvēšanas ierīce, rokturi, atbalsta rokturi, rokturi vannasistabām, vannas dēlis, tualetes poda paaugstinājums, spilvens, spilveni, spilvens invalīdiem, pretizgulējuma spilvens, vannas krēsls, tualetes krēsls, vannas krēsls invalīdiem, braila rakstāmmašīna, braila rokas pulkstenis, rokas pulkstenis vājredzīgajiem, preces vājredzīgajiem, palīglīdzekļi vājredzīgajiem, preces redzes invalīdiem, redzes palīglīdzekļi, kruķi, tualetes podi, tehniskie palīglīdzekļikustību un redzes traucējumiem, neatliekamās palīdzības medicīnas preces, ergoterapeits, ergoterapeiti, labs ergoterapeits, labs ergoterapeits Rīgā, ergoterapeita konsultācijas, ergoterapeita palīdzība, ergoterapeita apmeklējums, tehnisko palīglīdzekļu remonts un rezerves daļas, tehnisko palīglīdzekļu apkope, ratiņkrēslu remonts, ratiņkrēslu rezerves daļas, tehnisko palīglīdzekļu rezerves daļu tirdzniecība, pašaprūpes līdzekļi pieaugušajiem un bērniem, pašaprūpes līdzekļi, pašaprūpes līdzekļi pieaugušajiem, pašaprūpes līdzekļi bērniem, pretizgulējuma un pozicionēšanas spilveni, pozicionēšanas spilveni, pirmā palīdzība, auto aptieciņas, auto aptieciņa, aptieciņa, automašīnu aptieciņas, pirmās palīdzības aptieciņa, aptieciņas saturs, pirmās palīdzības aptieciņas saturs, aptieciņa darba vietā, pirmās palīdzības aptieciņa riteņbraucējiem, pirmās palīdzībasaptieciņa skolēniem, brūču dezinficēšanas līdzeklis, sterili plāksteri, folija sega, medicīnas mācību līdzekļi, mācību līdzekļi, anatomiskie plakāti, mulāžas, manekeni, plakāti skolām, mācību materiāli skolām, cilvēkiem ar kustību traucējumiem.


Vairāk

Foto 10

Elektriskais vilcējritenis.
Elektriskais vilcējritenis paraolimpietis.
Muguras ortoze.
Panthera ratiņkrēsls.
Pretizgulējumu spilvens.
Pretizgulējumu spilvens Vicair.
Saliekama uzbrauktuve.
Sporta ratiņkrēsls.
Sporta ratiņkrēsls RGK
Vertikalizācijas ratiņkrēsls.

Preču zīmes

Mājas lapa internetā