Veic izmaiņas ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu sertifikācijas kārtībā un specialitāšu sarakstā
24.februārī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie Ministru kabineta noteikumi par ārstniecības atbalsta personu sertifikācijas kārtību un sertificējamo profesiju sarakstu, kā arī grozījumi Ministru kabineta noteikumos par specialitāšu, apakšspecialitāšu un papildspecialitāšu sarakstu.
Lai mazinātu medicīnas nozares sadrumstalotību un pārlieku šauro specializāciju, izmaiņas noteikumos par specialitāšu, apakšspecialitāšu un papildspecialitāšu sarakstu nosaka septiņas medicīnas māsas profesijas pamatspecialitātes (līdzšinējo 34 specialitāšu vietā) un piecas profesijas papildspecialitātes. Izmaiņas veiktas, konsultējoties ar Latvijas Māsu asociācijas, Medicīnas profesionālās izglītības centra un Veselības aprūpes darba devēju asociācijas pārstāvjiem.
Savukārt ar jaunajiem noteikumiem noteikta ārstniecības atbalsta personu sertifikācijas kārtība. Par ārstniecības atbalsta personām uzskatāmas personas, kurām nav tiesību nodarboties ar ārstniecību, bet kuras ir tieši iesaistītas veselības aprūpes procesa nodrošināšanā, piemēram, ārstniecības iestāžu laboratorijas speciālisti, medicīnas iekārtu inženieri, protēžu meistari, sociālie darbinieki, sociālie aprūpētāji u.c.. Lai minētā persona iegūtu tiesības ārstniecības iestādē praktizēt izvēlētajā profesijā, tai nepieciešams iegūt sertifikātu, kas apliecina profesionālo sagatavotību darbam ar pacientiem un to, ka ārstniecības atbalsta persona ir kompetenta iesaistīties veselības aprūpes procesa nodrošināšanā konkrētajā nozarē.
Par ārstniecības atbalsta personu sertifikācijas institūciju noteikta Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienība, kas izstrādās sertifikācijas eksāmenu programmas, informēs par sertifikācijas prasībām, nodrošinās sertifikācijas komisijas sastāvu, kā arī sertifikātu izsniegšanu un resertifikāciju.