medicine.lv skaitļos

Lietotāji online48
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus

“Veselības centru apvienības” (VCA) mobilais vakcinācijas punkts mēneša laikā, pamatā atsaucoties pašvaldību aicinājumam, izbraucis uz  dažādām vietām Rīgā, Jūrmalā, Tukuma un Bauskas novados, kur pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 1300 iedzīvotāji.

“Jau pirmajā mēnesī ir pierādījies, ka esam izvēlējušies pareizu soli, veicot ieguldījumu mobilā vakcinācijas punkta izveidē, tā veicinot straujāku iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 – īpaši reģionos! Esam gandarīti, ka VCA medicīnas personāls var doties vakcinēt jebkur Latvijā, un esam saņēmuši tiešām daudz pateicības vārdu no iedzīvotājiem, kuri līdz ar mūsu ierašanos varēja vakcinēties dzīvesvietas tuvumā, nevajadzēja tērēt laiku un resursus, lai aizbrauktu uz kādu no vakcinācijas punktiem, turklāt daudziem senioriem nokļūšana tajos ir apgrūtinoša arī veselības dēļ. Plānojam ar jauno gadu šādu mobilo vienību darbu izvērt vēl plašāk un pateicamies vietējām pašvaldībām par sadarbību. Ja sākotnēji bija nodoms doties vairāk uz uzņēmumiem, tad praksē izrādījās, ka mērķtiecīgāk šādu vakcinācijas iespēju radīt tieši dažādās pašvaldībās. Savukārt uzņēmumi aizvien aicina VCA medicīnas personālu vakcinēt arī savās telpās, kur, strādājot skaitliski lielākai brigādei, vairāk cilvēku arī iespējams vakcinēt operatīvāk,” par mobilā vakcinācijas punkta darbu stāsta VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Vakcinēšanas pret Covid-19 procesa mobilitāte aizvien ir aktuāls jautājums, VCA vakcinācijas vajadzībām aprīkotā mikroautobusa darba grafiks darbam visā Latvijā ir regulāri saplānots vismaz divas nedēļas uz priekšu. Tā piestāšana sadarbībā ar pašvaldībām tiek izvēlēta vietās, kur attiecīgi var atnākt vairāk cilvēku – pie kultūras centriem, vietējiem veikaliem, bibliotēkām u. c.

Piemēram, izbraukumā pie Latvijas Nacionālās operas (LNO) vakcinējās 79 iedzīvotāji, un LNO katram no viņiem dāvāja biļeti operas apmeklējumam. Savukārt Bauskas novadā VCA mobilais vakcinācijas punkts ievērojami veicināja vakcinācijas aptveri – sešās dienās piestājot 3-4 pieturās, šādi vakcinēti 663 šīs pašvaldības iedzīvotāji. Tukuma novadā četrās dienās vakcinējās 258 iedzīvotāji. Līdzīga atsaucība bija arī dažādās vietās Jūrmalā, kur mikroautobuss piestāja ne tikai tādās Jūrmalas centrālajās vietās kā Majori un Dzintari, bet arī Ķemeros, Kaugoros, Valteros, Asaros, Buļļuciemā u.c. – vakcinējot 316 iedzīvotājus.

Izbraukuma vakcinācija notiek pēc tā dēvētā “dzīvās rindas” principa. Lielākā daļa no VCA mobilajā vakcinācijas punktā vakcinēties gribētājiem bija ieradušies saņemt pirmo vakcīnu pret Covid-19, bet pakāpeniski palielinās to iedzīvotāju skaits, kuri izmanto iespēju saņemt balstvakcīnu.

VCA mobilais vakcinācijas punkts darbu sāka darbu  2021. gada 22. oktobrī un ir Baltijā pirmais šāda veida vakcinācijas punkts, kas, atsaucoties pieprasījumam, nodrošina vakcinācijas procesa mobilitāti pašvaldībās visā Latvijā. Mobilā vakcinācijas punkta pakalpojumu nodrošināšanā pirmajā mēnesī aktīvi un pašaizliedzīgi iesaistījās VCA poliklīniku "Dzelzceļš", "Pulss", "Elite" un "Dubulti" medicīnas personāls.

Mobilā punkta izveidošana vakcinācijas vajadzībām ir uzņēmuma ieguldījums ilgtermiņā; turpmāk to izmantos arī sezonālajai ērču encefalīta, gripas vakcinācijas nodrošināšanai, kā arī izbraukuma konsultācijām un diagnostisko mērījumu pakalpojumiem darba kolektīvos un iedzīvotājiem visā Latvijā.

Pieteikties mobilās vakcinācijas pakalpojumiem var:  epoliklinika@vca.lv

VCA kopš vakcinācijas aizsākuma ir viena no vakcinācijas līderēm Latvijā, nodrošinot procesu masu vakcinācijas punktos, VCA poliklīnikās un izbraukumos uz dažādiem valsts reģioniem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.