medicine.lv skaitļos

Lietotāji online22
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Valdībā apstiprināts Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāns 2022. - 2024. gadam : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Valdībā apstiprināts Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāns 2022. - 2024. gadam

Jaunā onkoloģijas veselības aprūpes uzlabošanas plāna centrā ir pacients, kuram, saskaroties ar onkoloģisku slimību, ir pieejama pilnīga informācija, laikus saņemti diagnostikas izmeklējumi un ārstēšana, pieejams psihoemociāls atbalsts un rehabilitācija, kā arī vajadzības gadījumā paliatīvā aprūpe, paredz šodien, 5. jūlijā, Ministru kabinetā apstiprinātais Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāns 2022. - 2024. gadam.

“Šogad vēža ārstēšanai piešķirts vēsturiski lielākais budžets un šodien apstiprināts arī vēža pacientiem pieejamo pakalpojumu uzlabošanas plāns, kuru Veselības ministrija jau ir sākusi īstenot. Iedarbināts “dzeltenais koridors” vēža recidīva gadījumos, sievietēm valsts pilnībā apmaksā krūšu rekontrukcijas operācijas, kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas jaunas, inovatīvas zāles. Ir izšķirīgi uzsāktos darbus turpināt, lai nodrošinātu arvien pieejamāku un uz pacientu orientētu onkoloģisko veselības aprūpi,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Plānā ietvertais galvenais mērķis – attīstīt uz cilvēku centrētus, integrētus veselības aprūpes pakalpojumus, kas novērš priekšlaicīgu mirstību no onkoloģiskām slimībām. Latvijā ļaundabīgie audzēji ir otrs biežākais nāves cēlonis iedzīvotāju vidū, veidojot apmēram piekto daļu no visiem nāves cēloņiem. Ik gadu aptuveni 11 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju tiek diagnosticēts ļaundabīgais audzējs, un aptuveni seši tūkstoši ik gadu nomirst ļaundabīgo audzēju dēļ.

Turpmākajos gados jāpanāk, ka cilvēks, saskaroties ar onkoloģisku slimību, var būt drošs par to, ka saņems atbilstošus kvalitatīvus pakalpojumus.

Profilakse. Jābūt nodrošinātai pilnīgai informācijai par to, kā novērst dažādus riska faktorus, lai mazinātu onkoloģiskas slimības iespēju (neveselīgs dzīvesveids, t.sk., atkarību izraisošu vielu lietošana, nesabalansēts uzturs, nepietiekama fiziskā aktivitāte). Tāpat būtiskas ir profilaktiskās pārbaudes – vēža skrīnings, kā arī vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu meitenēm un zēniem. Ir svarīgi, ka par profilaktiskajiem pasākumiem cilvēku informē arī viņa ģimenes ārsts, savukārt pats pakalpojums neatkarīgi no tā saņemšanas vietas ir kvalitatīvs un salīdzināms.

Savlaicīga diagnostika. Viens no mērķiem ir pilnveidot diagnostikas iespējas, kā rezultātā cilvēks laikus var saņemt vajadzīgos izmeklējumus sevis izvēlētā ārstniecības iestāde – tas nozīmē, ka pakalpojuma kvalitāte nedrīkst būt atkarīga no atrašanās vietas.

Atbilstoša ārstēšana. Lai nodrošinātu personalizētu un mērķtiecīgu ārstēšanu, jāuzlabo jaunu medikamentu pieejamība onkoloģiskajiem pacientiem. Tāpat svarīgi ārstniecības procesā iesaistīt multidisciplināru komandu, lai pacients saņemtu visu nepieciešamo palīdzību. Kā arī nepieciešams ieviest vienotas vadlīnijas un algoritmus, lai cilvēks saņemtu izmeklēšanu, ārstēšanu, kontroli un aprūpi pēc vienotiem kvalitātes standartiem, kādi ir definēti Eiropā.

Atbalsts un rehabilitācija. Lai sekmētu to, ka pacienti ar onkoloģiskajām slimībām var pēc iespējas optimāli pārdzīvot terapijas procesu un pēc iespējas kvalitatīvāk atgriezties sociālajā un ekonomiskajā apritē, jānodrošina ne tikai terapiju, bet arī psihosociālo rehabilitāciju. Lai to nodrošinātu Veselības ministrija kopā ar Labklājības ministriju (LM), kā arī piesaistot citus sadarbības partnerus, turpinās uzsāktās aktivitātes veselības aprūpes pakalpojuma cilvēkiem ar onkoloģisku slimību satura pilnveidošanā, lai izveidotu un sniegtu starpnozaru atbalstu un pakalpojumus, t.sk. psiholoģiskā atbalsta jomā.

Paliatīvā aprūpe. Arī paliatīvā aprūpe ir daļa no kopējā ārstēšanas un aprūpes procesa, tāpat kā rehabilitācija. VM un LM mērķis ir izveidot visaptverošu, uz  cilvēku centrētu paliatīvo aprūpi, kas neatkarīgi no iedzīvotāju sociālekonomiskā stāvokļa nodrošinātu savlaicīgus, kvalitatīvus un izmaksu ziņā pieejamus pakalpojumus, tai skaitā psihoemocionālo atbalstu dzīves nogalē gan cilvēkam, gan viņa ģimenei. Lai gan kopumā paliatīvās aprūpes pakalpojumi tiek nodrošināti, paliatīvās aprūpes pakalpojumu jomu nepieciešams attīstīt un pilnveidot multidisciplināri, uzlabojot pakalpojuma pieejamību un aprūpes nepārtrauktību, kā arī nepieciešams uzlabot ārstniecības personu un sociālās jomas speciālistu sadarbību.

Pieejami speciālisti. Ļoti būtisks aspekts ir veicināt speciālistu pieejamību visā Latvijā, veidojot cilvēkresursus “kartējumu” onkoloģijas jomā. Rezultātā vajadzīgais speciālists būs pieejams cilvēkam ērtā vietā. Savukārt uzlabojot ārstniecības personu darba samaksu, kā arī citus apstākļus, tai skaitā, iespējas pilnveidot zināšanas, mediķi būs apmierināti ar darba vidi, kas veicinās labāku savstarpējo komunikāciju un ārstēšanu. Jāuzsver, ka ne mazāk būtiska ir pacientu apmierinātība, tāpēc jāveicina ieklausīšanās pacientu viedoklī un pieredzē, lai uzlabotu pakalpojumus.

Kā ziņots, pateicoties onkoloģijai līdz šim lielākajam papildu piešķirtajam finansējumam veselības nozares budžetā – 30 miljoniem eiro - šogad pacientiem pieejami jauni ārstnieciskie pakalpojumi, īsākā laikā var piekļūt izmeklējumiem slimības recidīva gadījumā, kā arī ir nodrošināta ārstēšana ar jauniem inovatīviem medikamentiem.

Lai īstenotu minētos pasākumus, 2023. gadā indikatīvi būtu papildus nepieciešami 98,8 miljoni eiro, 2024. gadā  - 113,2 miljoni eiro, 2025. gadā -  113,8 miljoni eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Rehabilitācija":

Uzņēmumi nozarē "Rehabilitācija"

Tehnovers, SIA

Tehnovers, SIA

Invalīdu pacēlāji, pacēlāji, invalīdiem, invalīdu palīgierīces, pacēlāji, lifti, liftu būve, invalīdu elektriskie skūteri, invalīdu ratiņkrēsli, invalīdu gultas. Fotometrija.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles. 

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. +371 67532509
 2. +371 29255102
 3. +371 26114360
 4. +371 25444896
 5. info@tehnovers.lv
 6. http://www.tehnovers.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1700
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003594676
 2. LV40003594676
 3. 21.06.2002
 4. Strazdumuižas iela 80, Rīga, LV-1024
 5. 2021

Apraksts

Invalīdu pacēlāji, pacēlāji, invalīdiem, invalīdu palīgierīces, pacēlāji, lifti, liftu būve, invalīdu elektriskie skūteri, invalīdu ratiņkrēsli, invalīdu gultas. Fotometrija. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācija, Medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi.
Invalīdu pacēlāju, (pacēlājs, pacēlāji) visu veidu liftu,
(lifts, lifti) arī invalīdu, (invalīdiem) un liftu mājai: ražošana,
piegāde, montāža, modernizācija, invalīdu pārvietošanās palīglīdzekļi,
ražošana, imports, uzstādīšana, tehniskā apkope, (serviss).
Invalīdu ratiņkrēsli, mobilo pacēlāji. Invalīdu pacēlāji telpām un baseiniem,
invalīdu pacēlāju ražošana. Diagonālie pacēlāji, (CAMA, HIRO LIFT).
Vertikālie pacēlāji, (CIBES, HIRO LIFT). Mobilie pacēlāji, (pacēlājs) -TGR.
Latvijā ražots pacēlājs, (IP-01, IP-02, LP-1400, CPL-540). Invalīdu gultas,
rampas, sliežu sistēma. Ratiņkrēsli, (ratiņkrēsls) pārvietošanai
pa kāpņu slaidu. Invalīdu palīgierīces. Krēsli, (ratiņkrēsli) krēsls,
(ratiņkrēsls) invalīdiem. Invalīdu autopacēlāji, (auto pacēlāji)
“Auto adapt” Auto, (automašīnu) adoptācija, pielāgošana auto vadītājiem,
auto pasažieriem invalīdiem. Invalīdu pacēlāji iekāpšanai vilcienā,
(dzelzceļš, dzelzceļa stacija) invalīdu pacēlāji dzelzceļam,
dzelzceļa vajadzībām, baseinu invalīdu pacēlāji, pacelšanas
aprīkojums un ierīces invalīdiem, invalīdu elektroniskie skuteri,
skuteri invalīdiem. ES valstu rūpnīcu produkcijas piegādātājs Latvijā.
Invalīdu palīgierīces, palīgierīces invalīdiem, preces invalīdiem.
Liftu, pacēlāju dokumentācija un plānu sagatavošana arhitektiem,
arhitektu birojam, fotometrija. Klientiem serviss, tehniskā palīdzība,
avārijas dienests.

Vairāk

Foto 71

Invalīdu pacēlājs baseinam
Diagonālie pacēlāji (CAMA, hiro lift)
Ratiņkrēsla pārvietošanai pa kāpņu slaidu
Vertikālie pacēlāji (CIBES, hiro lift)
Invalīdu gulta
Diagonālie pacēlāji (CAMA, hiro lift)
Invalīdu palīgierīce
Autoadapt invalīdu auto pacēlāji
Invalīdu pacēlaji automašīnām
Invalīdu pacēlāji dzelzsceļam
Vertikālie pacēlāji
Pacēlāji invalīdiem
Invalīdu pacēlāji
Invalīdu pacēlāji diognālie
Invalīdu pacēlāji
Invalīdu pacēlāji
Invalīdu pacēlāji kāpņu telpām
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope uzņēmumiem
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Invalīdu pacēlāji baseinos
Lifti pie mājām
Liftu būve un apkope mājām
Ratiņkrēsls pārvietošanai pa kāpēm
Pacelšanas krēsls un ierīces invalīdiem
Ratiņkrēsls pārvietošanai pa kāpņu slaidu
Pacelšanas aprīkojums un ierīces invalīdiem
Elektroniskie skuteri invalīdiem
Invalīdu elektriskie skūteri
Invalīdu pacēlāji kāpnēm
Invalīdu ratiņkrēsli
Invalīdu pacēlāju uzstādīšana
Pacēlāju dokumentācija
Invalīdu pacēlāju projektēšana
Pārvietošanai pa kāpņu slaidu
Pacelšanas aprīkojums un ierīces invalīdiem
Kāpņu pielāgošana invalīdiem
Invalīdu pacēlāji telpām un baseiniem
Invalīdu pacēlāju ražošana
Invalīdu pacēlāji trepēs
Invalīdu pacēlāji kāpņu telpām
Diognālie pacēlāji gar taisnvirziensku trajektorijas kāpņu laidu
Invalīdu palīgierīces
Invalīdu palīgierīces
Invalīdu pacēlāju tehniskā apkope
Invalīdu pacēlāju piegāde
Diagonālie invalīdu pacēlāji kāpnēs
Invalīdu palīgierīces būvēm
Invalīdu pacēlāji baseiniem
Liftu būve pēc pasūtījuma
Invalīdu liftveida pacēlāju modernizācija
Liftu būve un apkope
Visu veidu lifti invalīdiem
Diagonālie invalīdu pacēlāji kāpņu telpām
Invalīdu diagonālie pacēlāji
Invalīdu pacēlāji dzelzceļam
Invalīdu pacēlāji iekāpšanai vilcienā
Vertikālie pacēlāji invalīdiem, piegāde
Invalīdu pacēlāju uzstādīšana
Mobilie pacēlāji invalīdiem
Pandusu piegāde
Pandusi Tehnovers
Invalīdu pārvietošanās palīglīdzekļu ražošana
Pacēlāji invalīdiem
Saliekamie pandusi
Pandusi
Vertikālie pacēlāji

Preču zīmes

Mājas lapa internetā