medicine.lv skaitļos

Lietotāji online42
Aktīvie uzņēmumi12613
Nozares raksti4800
Ekspertu atbildes20696
Vai ir iespējama kvalitatīva bioloģiskās liellopa un jēra gaļas piegāde uz mājām? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Vai ir iespējama kvalitatīva bioloģiskās liellopa un jēra gaļas piegāde uz mājām?

neganti_gardi

Šajos ārkārtas apstākļos, kad Latviju un visu pasauli pārņēmusi Covid-19 pandēmija, arvien populārāka un aktuālāka kļūst kvalitatīvas un bioloģiskas pārtikas iegāde un arī iespēja to iegādāties attālināti ar piegādi uz mājām. Kad veikalos nav iespējams nopirkt kvalitatīvu, bioloģisku liellopu gaļu un tirdziņos tā ir izpirkta, ir jāsāk saimniekot un piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem pašu audzētu kvalitatīvu gaļu, kas iegūta no gaļas šķirnes liellopiem, nodomāja NEGANTIgardi saimniecības saimnieki – brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti. Pirmais uzstādījums NEGANTIgardi saimniekiem ir darboties ar bioloģiskām metodēm un rūpēties par to, lai kvalitatīva liellopu gaļa paliek Latvijā. Lai cilvēki, pircēji zina gaļas izcelsmi. NEGANTIgardi paši audzē dzīvniekus, un ikviens var atbraukt un apskatīties, kā tas notiek. Paši arī audzē bioloģiskus graudaugus, ar kuriem dzīvniekus piebaro ziemas mēnešos.


Liela daļa no NEGANTIgardi saimniecību apsaimniekotajām platībām atrodas Ērgļu novadā, "Ogres ielejas" dabas parka teritorijā, tāpēc vasarā te audzētajiem lopiņiem – liellopiem un jēriem – ir tā privilēģija ganīties bioloģiski vērtīgos zālājos. NEGANTIgardi saimniekiem ir augstas prasības pret gaļas sadales kvalitāti un izsekojamību, tāpēc tika izveidots pašiem savs gaļas sadales cehs. NEGANTIgardi saimnieki uzsver, ka gaļas sadales ceha izveides iemesls bija vēlēšanās, lai ar ES un valsts atbalstu ražotais produkts paliek Latvijā. Šo gadu laikā saimnieki ir guvuši pieredzi gan ārzemēs, gan pie vietējiem liellopu audzētājiem.


Puiši pabeiguši dažādus kursus, tajā skaitā iegūta izglītība Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kas dod plašu priekšstatu par kvalitatīvas gaļas iegūšanu, un dod iespēju no gūtajām zināšanām paņemt svarīgākās atziņas un savam saimniekošanas veidam atbilstošākās saimniekošanas metodes. Sākt gaļas sadali rosināja arī vēlēšanās radīt saražotajam produktam lielāku pievienoto vērtību un piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem augstas kvalitātes produktus. Ar laiku tika domāts, kā dažādot piedāvāto preču klāstu, lai varētu uzrunāt pēc iespējas lielāku pircēju auditoriju, un puiši sāka ražot un piedāvāt klientiem burgerus un kupātdesiņas. NEGANTIgardi savus produktus ražo, ievērojot bioloģiskās ražošanas metodes – produktu sastāvā ir tikai bioloģiskas izejvielas un nav mākslīgi gatavotu piedevu. NEGANTIgardi produktus augsti novērtēja arī SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" rīkotajā produktu kvalitātes konkursā Novada Garša 2020, kur NEGANTIgardi produkti ieguva zelta un sudraba novērtējumu. Atzinību gūstot no profesionāļiem, kas gan ar garšas kārpiņām, gan ar smaržas sajūtu deva savu vērtējumu NEGANTIgardi produktiem. Konkursā Zelta kvalitātes zīmi ieguva NEGANTIgardi BIO liellopa gaļas kupāti "ĶIMENĪTE".  

Brāļi ārkārtas situācijā guvuši atziņu, ka jācenšas klientiem piedāvāt ne tikai pašu saražotos produktus, bet arī kaimiņu saimniecībās ražotus kvalitatīvus produktus. Sadarbība sākta ar vietējo kazas piena produktu ražotāju, ogu produktu ražotāju, bitenieku un aitaudzētāju. Tādējādi iegūta atgriezeniskā saite – aitkopis un kazkopis no  NEGANTIgardi saimniecības pērk graudus saviem dzīvniekiem, bet bitenieks ved bites uz bioloģiskās saimniecības laukiem. Un būtībā izveidojas neliels kooperatīvs. Šobrīd NEGANTIgardi draugu loks ir paplašinājies, un interneta vietnē www.negantigardi.lv var iegādāties kvalitatīvus produktus jau no 20 dažādiem Latvijas ražotājiem.

NEGANTIgardi ir apmēram 570 klientu, kuru skaits visu laiku pieaug, kā arī vairāki restorāni. Pirkumus var pasūtīt mājaslapas vietnē negantigardi.lv un arī whatsapp lietotnē. 

Sīkāk var iepazīties:
https://www.facebook.com/NEGANTIgardi-112194723538015/
https://www.instagram.com/negantigardi/
www.biologiski.lv
www.negantigardi.lv

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Viena no sūdzībām, ar ko pacienti vēršas pie oftalmologa, ir asarošana. Par diagnozi, simptomiem un ārstēšanas paņēmieniem stāsta otorinolaringoloģe Jekaterina Kondratiško.

Aktuālie piedāvājumi

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Veselība pandēmijas laikā

Veselība pandēmijas laikā

Uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Video

5 paņēmieni veselīgākai ikdienai: Iesaka fizioterapeite (VIDEO)

5 paņēmieni veselīgākai ikdienai: Iesaka fizioterapeite (VIDEO)

Pēc garās Covidziemas daudziem ir iestājies fizisks un garīgs apsīkums, jo īpaši medicīnas darbiniekiem, kuriem pēdējā gada laikā bijusi liela fiziska un emocionāla pārslodze. Fizioterapeite iedvesmojošā videostāstā piedāvā piecus paņēmienus veselīgākai ikdienai, kurus ievērojot un iekļaujot savā dzīvē un darba vidē, arī grūtas darba dienas beigās var justies možāk un labāk.

Produktu testi

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvāja testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinātāju veselīgiem matiem.

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvā testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Uzņēmējs runā

Dabiskā skaistuma uzplaukums

pexels_dew

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli.