medicine.lv skaitļos

Lietotāji online66
Aktīvie uzņēmumi12559
Nozares raksti4646
Ekspertu atbildes20592
Vai ir iespējama kvalitatīva bioloģiskās liellopa un jēra gaļas piegāde uz mājām? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Vai ir iespējama kvalitatīva bioloģiskās liellopa un jēra gaļas piegāde uz mājām?

neganti_gardi

Šajos ārkārtas apstākļos, kad Latviju un visu pasauli pārņēmusi Covid-19 pandēmija, arvien populārāka un aktuālāka kļūst kvalitatīvas un bioloģiskas pārtikas iegāde un arī iespēja to iegādāties attālināti ar piegādi uz mājām. Kad veikalos nav iespējams nopirkt kvalitatīvu, bioloģisku liellopu gaļu un tirdziņos tā ir izpirkta, ir jāsāk saimniekot un piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem pašu audzētu kvalitatīvu gaļu, kas iegūta no gaļas šķirnes liellopiem, nodomāja NEGANTIgardi saimniecības saimnieki – brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti. Pirmais uzstādījums NEGANTIgardi saimniekiem ir darboties ar bioloģiskām metodēm un rūpēties par to, lai kvalitatīva liellopu gaļa paliek Latvijā. Lai cilvēki, pircēji zina gaļas izcelsmi. NEGANTIgardi paši audzē dzīvniekus, un ikviens var atbraukt un apskatīties, kā tas notiek. Paši arī audzē bioloģiskus graudaugus, ar kuriem dzīvniekus piebaro ziemas mēnešos.


Liela daļa no NEGANTIgardi saimniecību apsaimniekotajām platībām atrodas Ērgļu novadā, "Ogres ielejas" dabas parka teritorijā, tāpēc vasarā te audzētajiem lopiņiem – liellopiem un jēriem – ir tā privilēģija ganīties bioloģiski vērtīgos zālājos. NEGANTIgardi saimniekiem ir augstas prasības pret gaļas sadales kvalitāti un izsekojamību, tāpēc tika izveidots pašiem savs gaļas sadales cehs. NEGANTIgardi saimnieki uzsver, ka gaļas sadales ceha izveides iemesls bija vēlēšanās, lai ar ES un valsts atbalstu ražotais produkts paliek Latvijā. Šo gadu laikā saimnieki ir guvuši pieredzi gan ārzemēs, gan pie vietējiem liellopu audzētājiem.


Puiši pabeiguši dažādus kursus, tajā skaitā iegūta izglītība Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kas dod plašu priekšstatu par kvalitatīvas gaļas iegūšanu, un dod iespēju no gūtajām zināšanām paņemt svarīgākās atziņas un savam saimniekošanas veidam atbilstošākās saimniekošanas metodes. Sākt gaļas sadali rosināja arī vēlēšanās radīt saražotajam produktam lielāku pievienoto vērtību un piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem augstas kvalitātes produktus. Ar laiku tika domāts, kā dažādot piedāvāto preču klāstu, lai varētu uzrunāt pēc iespējas lielāku pircēju auditoriju, un puiši sāka ražot un piedāvāt klientiem burgerus un kupātdesiņas. NEGANTIgardi savus produktus ražo, ievērojot bioloģiskās ražošanas metodes – produktu sastāvā ir tikai bioloģiskas izejvielas un nav mākslīgi gatavotu piedevu. NEGANTIgardi produktus augsti novērtēja arī SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" rīkotajā produktu kvalitātes konkursā Novada Garša 2020, kur NEGANTIgardi produkti ieguva zelta un sudraba novērtējumu. Atzinību gūstot no profesionāļiem, kas gan ar garšas kārpiņām, gan ar smaržas sajūtu deva savu vērtējumu NEGANTIgardi produktiem. Konkursā Zelta kvalitātes zīmi ieguva NEGANTIgardi BIO liellopa gaļas kupāti "ĶIMENĪTE".  

Brāļi ārkārtas situācijā guvuši atziņu, ka jācenšas klientiem piedāvāt ne tikai pašu saražotos produktus, bet arī kaimiņu saimniecībās ražotus kvalitatīvus produktus. Sadarbība sākta ar vietējo kazas piena produktu ražotāju, ogu produktu ražotāju, bitenieku un aitaudzētāju. Tādējādi iegūta atgriezeniskā saite – aitkopis un kazkopis no  NEGANTIgardi saimniecības pērk graudus saviem dzīvniekiem, bet bitenieks ved bites uz bioloģiskās saimniecības laukiem. Un būtībā izveidojas neliels kooperatīvs. Šobrīd NEGANTIgardi draugu loks ir paplašinājies, un interneta vietnē www.negantigardi.lv var iegādāties kvalitatīvus produktus jau no 20 dažādiem Latvijas ražotājiem.

NEGANTIgardi ir apmēram 570 klientu, kuru skaits visu laiku pieaug, kā arī vairāki restorāni. Pirkumus var pasūtīt mājaslapas vietnē negantigardi.lv un arī whatsapp lietotnē. 

Sīkāk var iepazīties:
https://www.facebook.com/NEGANTIgardi-112194723538015/
https://www.instagram.com/negantigardi/
www.biologiski.lv
www.negantigardi.lv

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Skandināvijas un vācu kvalitāte jūsu veselībai un aprūpei

Skandināvijas un vācu kvalitāte jūsu veselībai un aprūpei

Uzņēmums "Prāna Ko" Latvijas tirgū veiksmīgi darbojas jau 25 gadus. Uzņēmums sadarbojas ar spēcīgiem zīmoliem un, pateicoties tiem, var sniegt saviem klientiem augstas kvalitātes saimniecības un higiēnas preces, profesionālus uzkopšanas līdzekļus un inventāru.

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Ārsts Artūrs Tereško apkopojis informāciju pētījumiem un ārstēšanu, kā arī piedāvā plānu, ko darīt, ja gadās saslimt, lai slimību varētu vieglāk pārciest. 

Video

Trīs minūšu rīta rosme prāta spēju uzlabošanai (VIDEO)

Trīs minūšu rīta rosme prāta spēju uzlabošanai (VIDEO)

Neliela izkustēšanās pēc pamošanās ir veids, kā atmosties, sagatavoties dienai un uzlabot prāta spējas. Rīti kļūst gaišāki, tāpēc ikvienam, kuram mācības un darbs notiek attālināti, fiziskās sagatavotības eksperts iesaka trīs minūšu rīta rosmes vingrojumus. Ideālā variantā rīta rosmi vajadzētu veikt ārā – svaigā gaisā. 

Produktu testi

GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvā testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbōibā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Testa rezultāti: SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Testa rezultāti: SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Decembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA WOOM piedāvāja testēt zobu pastu ļoti jutīgiem zobiem WOOM SENSITIVE +.

Uzņēmējs runā

Zobu ekstrakcija grūtniecēm 

smaida_linija

Topošajām māmiņām iesaka atlikt zobu izraušanu, taču stipru sāpju gadījumā un noteiktajos klīniskajos gadījumos SMAIDA LĪNIJAS speciālisti vienmēr ir gatavi palīdzēt – klīnikā zobu ekstrakciju grūtniecēm veic tikai pieredzējušākie ķirurgi.