medicine.lv skaitļos

Lietotāji online42
Aktīvie uzņēmumi12796
Nozares raksti1633
Ekspertu atbildes21477
Uztura bagātinātāji: kam tie vajadzīgi? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Uztura bagātinātāji: kam tie vajadzīgi?

Foto: pixabay.com

Liela daļa iedzīvotāju lieto uztura bagātinātājus. Daži to lieto, jo uzskata, ka neēd pietiekami labi, lai nodrošinātu sev uzturvielas optimālā daudzumā. Citi lieto uztura bagātinātājus, jo vēlas ko izārstēt vai arī izsargāties no kādas slimības.

Uztura speciālisti vienmēr ir uzsvēruši, ka uzturs, ko mēs lietojam, ir vislabākais vitamīnu, minerālvielu, taukskābju, aminoskābju un šķiedrvielu avots un ka ēdiens un barības vielas dabiskā formā ir vislabāk piemērotas cilvēka gremošanas sistēmai, piemēram, uztura bagātinātājos parasti ir tikai viena veida uzturvielas, tām trūkst enerģijas, šķiedrvielu un citu uztura sastāvdaļu, kas nodrošina pareizu barības vielu līdzsvaru organismā. Tā kā pēdējo gadu laikā cilvēki pastiprinātu uzmanību vairs nevelta uzturvielu trūkumam organismā, bet gan iespējami veselīgam uzturam un iespējai izvairīties no hroniskām kaitēm, pieprasījums pēc uztura bagātinātājiem ir krasi pieaudzis. Tomēr pētniekiem ir vēl ilgi un smagi jāstrādā, lai pierādītu uztura bagātinātāju ietekmi uz cilvēka organismu. Uzturu bagātinātāju ietekme uz organismu ir atkarīga no uzturā uzņemto barības vielu daudzuma, kā arī no citiem faktoriem, kas ietekmē barības vielu uzsūkšanos un vielmaiņu. Turklāt var nākties lietot uztura bagātinātājus gadiem ilgi, līdz tie sniegs kādu labumu jūsu veselībai, tādēļ to patieso devumu ir ļoti grūti aprēķināt. Par spīti šiem sarežģījumiem, klajā nāk arvien jauni pētījumi, kas uzsver konkrētu uztura bagātinātāju labvēlīgo ietekmi.

Iegaumējiet

 • Uztura bagātinātāji veselīgāku uzturu nepadarīs. Ēdiet dažādu pārtiku - daudz augļu un dārzeņu, pilngraudu produktus un augstvērtīgas olbaltumvielas katru dienu.
 • Nepārcentieties. Izvēloties multivitamīnu piedevas, nav pamata uztraukumam par uzturvielu daudzumu tajās, turpretim cilvēkiem, kas plāno lietot vienas uzturvielas uztura bagātinātājus ārstniecības nolūkos, ieteicams konsultēties ar ārstu vai kvalificētu dietologu.
 • Uzmanieties no jaunākajiem universālajiem produktiem. Daži uztura bagātinātāji ir tikai reklāmas slogans - bez zinātniska pamatojuma, kas, iespējams, varētu pat pilnībā apgāzt to reklāmās apgalvoto. Nav "maģisko" zālīšu visu kaišu novēršanai.
 • Ikvienam, kurš ārstējas no vēža, ieteicams konsultēties ar ārstu par vitamīnu uztura bagātinātāju lietošanu. Dažkārt uztura bagātinātāji var būt kontrindicēti.

Multivitamīni

Banner 280x280

Visplašāk pazīstamie uztura bagātinātāji ir multivitamīni. Tā kā lielākā daļa pētījumu ir vērsti uz kādu konkrētu uzturvielu, nevis grupu, multivitamīni ir pētīti salīdzinoši reti. Tomēr ir iegūti droši pierādījumi, ka multivitamīnu lietošanu katru dienu palīdz samazināt risku saslimt ar sirds slimībām, piedzīvot trieku un saslimt ar dažu veidu infekciju slimībām. Kādai pētnieku grupai nesen izdevās atklāt, ka lielai daļai cilvēku multivitamīni palīdzētu uzlabot veselību. Tie var būt veselīgi sievietēm reproduktīvajā vecumā, cilvēkiem, kas dienā lieto vairāk nekā vienu vai divus alkoholiskus dzērienus, tiem, kas uzturā nelieto pietiekami daudz augļu un dārzeņu, kā arī vecāka gada gājuma cilvēkiem. Tomēr viena tablete dienā nevar novērst nepilnīga uztura, mazkustīga dzīvesveida, smēķēšanas vai aptaukošanās radītās problēmas, turklāt multivitamīni nevar aizvietot veselīgu pārtiku; pārtikā ir svarīgas vielas, piemēram, šķiedrvielas, augu aktīvās ķīmiskās vielas un neaizstājamas aminoskābes.

Folskābe

Mūsdienās zinātniekiem ir izdevies iegūt skaidrus pierādījumus, ka folskābe var mazināt tādus iedzimtus nervu caurules defektus kā mugurkaulāja šķeltne. Defekts rodas, neaizveroties embrija nervu caurulei, kas var izraisīt nāvi vai nopietnus mugurkaula bojājumus. Ja sieviete uzņem folskābi pirms palikšanas stāvoklī, var novērst pusi no šo defektu gadījumu. Tādēļ sievietei, kas var vai plāno palikt stāvoklī ir prātīgi lietot 400 mikrogramus folskābes uztura bagātinātāja dienā.

Ir arī iegūti pierādījumi, kas apstiprina, ka folskābe var samazināt risku saslimt ar sirds slimībām. Pētījumos ir noskaidrots, ka cilvēkiem, kuru organismā ir vairāk aminoskābes homocisteīnā, pastāv lielāks risks saslimt ar sirds slimībām; tiem, kuri uzņem vairāk folacīna jeb folskābes no uztura bagātinātājiem, ķermenī ir zemāks homocisteīna līmenis. Arī šajā gadījumā labi palīdz 400 miligrami folskābes uztura bagātinātāju dienā.

B12 vitamīns

B12 vitamīna trūkums orgnanismā parasti ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo tā absorbcija ir nepieciešama kuņģa sula, taču tās daudzums, cilvēkam kļūstot vecākam, samazināms. Zems šī vitamīna līmenis organismā var izraisīt arī paaugstinātu homocisteīna līmeni, tādējādi paaugstinot risku saslimt ar sirds slimību. B12 vitamīna, kas ir uztura bagātinātājos, uzsūkšanai organismā nav nepieciešama kuņģa skābe, tādēļ lielākai daļai cilvēku pietiekamu B12 vitamīnu saturu organismā palīdz uzturēt multivitamīni vai B grupas vitamīnu uztura bagātinātāji, kuros ir vismaz 25 miligrami B12 vitamīna. Pētījumos ir secināts, ka lielai daļai vecāka gada gājuma cilvēku B12 vitamīns var palīdzēt uzlabot veselību.

D vitamīns

Daudzi cilvēki neapzinās, ka D vitamīns ir tikpat svarīgs kaulu veselībai kā kalcijs. Tā galvenais avots ir saules gaisma, tādēļ cilvēkiem, kuru reliģiskā pārliecība vai kultūras piederība aizliedz sauļoties, kā arī vārgiem, veciem cilvēkiem, kas bieži neuzturas ārpus telpām - saulē, var būt D vitamīna trūkums organismā. Turklāt, cilvēkam novecojot, tā ķermenis minēto vitamīnu no saules gaismas izstrādā arvien mazāk. Ir pierādījumi, ka lielam skaitam vārgu, vecāka gadagājuma cilvēku ir D vitamīna trūkums organismā, kas paaugstina risku saslimt ar osteoporozi un piedzīvot kaulu lūzumus. Lielākajai daļai cilvēku izdotos uzlabot veselību, lietojot multivitamīnus, kuros ir 400 IU D vitamīna; cilvēkiem, kas vecāki par 70 un maz uzturas saulē, ieteicams uzņemt 600 IU D vitamīna katru dienu. Labākai absorbcijai uzņemiet D vitamīnu dienas galvenajā ēdienreizē, jo tas ir taukos šķīstošs vitamīns.

Kā bērnu vecāki lai saprot, kuri būtu piemērotākie vitamīni viņu bērniem un vai tie vispār vajadzīgi?

Lielākā daļa, ja ne visi, ir reģistrēti Uztura bagātinātāju reģistrā, kas nozīmē, ka tos iespējams iegādāties bez jebkādas konsultācijas ar speciālistu. Apmulsumu un jautājumus var radīt gan lielā vitamīnu dažādība, gan arī dažādas devas konkrētiem vitamīniem multivitamīnu sastāvā. Vitamīnu, ko var norādīt pārtikas preču marķējumā, ieteicamās diennakts devas ir minētas MK noteikumu Nr. 964 4. pielikumā. Te gan nav skaidrojama, vai šīs devas attiecas uz jebkuru vecuma grupu - vai tiešām nav atšķirības starp zīdaiņiem un pieaugušajiem uzņemamo vitamīnu daudzumu? Vēl ir atrodamas vitamīnu vidējās dienas devas - Ieteicamās enerģijas un uzturvielu devas Latvijas iedzīvotājiem (apstiprinātas ar Veselības ministrijas 2008. gada 15. oktobra rīkojumu Nr. 174), kur ir izdalītas vecumgrupas. Konkrētu vitamīnu diennakts devas dažādos multivitamīnos atšķiras - kā piemērs tam ir A vitamīna devas dažādos multivitamīnos. Protams, vienai multivitamīnu tabletei nav jānodrošina bērnam viss nepieciešamais konkrētā vitamīna daudzums, tomēr jautājums paliek, vai šie multivitamīni vispār (un kad) ir vajadzīgi, jo īpaši, ja tos var brīvi bez speciālista konsultācijas lietot, vai nav iespējama kaut šo vitamīnu pārdozēšana, vecākiem eksperimentējot un meklējot labākos vitamīnus saviem bērniem?

Klīniskā farmaceite Bērnu KUS Inese Sviestiņa LĀB konferencē Ko ēd Latvijas bērni norādīja, ka: "Diemžēl joprojām uztura bagātinātāji ir joma, kur cilvēkiem tiek sasolīti vislielākie brīnumi, tāpēc būtu nepieciešama daudz stingrāka to kontrole, kas un kā tiek reklamēts." Saskaņā ar Latvijas likumiem neviena uztura bagātinātāja reklāmā "nedrīkst izvietot vai lietot norādes vai atsauces par to, ka uztura bagātinātājs novērš saslimšanu, ārstē vai izārstē slimības, vai atsauces uz šādu iespēju", jo uztura bagātinātāji ir "pārtikas produkti parastā uztura papildināšanai". Inese Sviestiņa piebilda, ka: "Tas, kam cilvēki vairāk ticēs - reklāmām vai zinātniskiem pierādījumiem saistībā ar pašu vai bērnu veselību -, paliek cilvēku pašu ziņā. Veselības aprūpes speciālistam būtu jācenšas sniegt pēc iespējas objektīvāku un saprotamāku informāciju, lai cilvēkos nerastos vēlme pēc dažādu brīnumlīdzekļu iegādes tikai tāpēc, ka to reklāmas vai reklamētāji viņus uzrunā saprotamāk."

Uzmanieties no medikamentu un barības vielu mijiedarbības.

Gan medikamentiem, gan barības vielām ir viens uzsūkšanās un vielmaiņas ceļš mūsu ķermenī, kas var radīt iespējamu mijiedarbību, piemēram, kalcijs var saistīt dažas antibiotikas, mijiedarbojoties ar tām uzsūkšanās laikā, tādēļ, ja lietojat vai plānojat lietot uzturvielas terapeitiskās devās, pārliecinieties, vai nav iespējama kāda no šīm mijiedarbībām.

Bīstamas devas

ASV Valsts Zinātņu akadēmija un Kanādas organizācija Health Canada ir noteikušas apmierinošu augstāko uzņemšanas līmeni (UL) lielai daļai uzturvielu, tostarp arī kalcijam (2500 mg/dienā) un D vitamīnam (2000 IU/dienā). UL ir apzīmējums augstākajam ikdienā uzņemamo uzturvielu līmenim, kas neizraisa nekādas veselības atbildes reakcijas nevienam cilvēkam. Tiklīdz ir pārsniegts augstākais UL līmenis, pieaug risks saskarties ar veselības pretreakciju. Lietojot uztura bagātinātājus, vadieties no veselā saprāta un loģikas, vienalga, ir vai nav noteikts augstākais ieteicamais līmenis katrai uzturvielai.

A vitamīns lielos daudzumos var radīt aknu bojājumus, ādas problēmas, nogurumu un citas nevēlamas reakcijas. Lietojot to lielos daudzumos var rasties smagi iedzimti defekti. D vitamīns lielos daudzumos var izraisīt kalcija nogulsnējumus sirds un citos asinsvados, traucēt kalcija vielmaiņu un kaulu masas zudumu. Abu vitamīnu pārmērīga lietošana ilgā laika posmā var būt pat letāla. Pārmērīgai cinka un citu minerālvielu uzņemšanai var būt nepatīkamas sekas - no nelabuma un caurejas līdz nāvei, ja tie ir uzņemti tik lielos daudzumos, ka nogulsnējas ķermeņa audos.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas":

Uzņēmumi nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas"

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Interneta veikals 220.lv piedāvā ikvienam plašu izvēli mēbelēm, mājas un remonta precēm, dārza piederumiem. Kvalitatīvas bildes, detalizēti apraksti un klientu atstātās atsauksmes palīdzēs pieņemt lēmumu. Nodrošinām ērtu pasūtījumu piegādi visā Latvijas teritorijā. Uzticami ražotāji, izdevīgas cenas un 24/7 palīdzība pa telefonu.

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Kontakti

 1. +371 25220220
 2. +371 67244220
 3. P.O.T.C.P.(9.00-19.00 ) S.( 10.00-17.00 ) Sv.( 10.00-15.00)
 4. https://www.220.lv/lv
 5. P.O.T.C.P.(10.00-19.00) S.(10.00-17.00) Sv.(10.00-15.00)
 6. palidziba@220.lv
 7. info@220.lv
 8. P.O.T.C.P.S.(9.00-20.00) Sv.(9.00-18.00)
 9. P.O.T.C.P.S.Sv.(10.00-22.00)

Darba laiks

 • P.1000-2100
 • O.1000-2100
 • T.1000-2100
 • C.1000-2100
 • P.1000-2100
 • S.1000-2100
 • Sv.1000-2100

Juridiskie dati

 1. 43603025092
 2. LV43603025092
 3. 17.11.2005
 4. 17.11.2005
 5. Latgales iela 257, Rīga, LV-1019
 6. 2022

Apraksts

Interneta veikals 220.lv piedāvā ikvienam plašu izvēli mēbelēm, mājas un remonta precēm, dārza piederumiem. Kvalitatīvas bildes, detalizēti apraksti un klientu atstātās atsauksmes palīdzēs pieņemt lēmumu. Nodrošinām ērtu pasūtījumu piegādi visā Latvijas teritorijā. Uzticami ražotāji, izdevīgas cenas un 24/7 palīdzība pa telefonu.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rotaļlietas, bērnu preces, Bērnu aprūpe, Rotaļlietas zēniem, meitenēm, zīdaiņiem, Preces skolai, Rotaļlietas un spēles no 3 gadiem, Bērnu izklaidei ārā, Apģērbs, apavi bērniem un zīdaiņiem, Rotaļlietas bērniem līdz 3 gadiem, Bērnu istaba, ballītes piederumi, grāmatas, Spēles bērniem, Populāru zīmolu preces, Mēbeles un interjers, Viesistabas mēbeles, Guļamistabas mēbeles, Biroja mēbeles, Virtuves mēbeles, Bērnu mēbeles, Dārza mēbeles, Paklāji un kājslauķi, Apgaismojums, Rullo žalūzijas, aizkari, karnīzes, Priekšnama mēbeles, Interjers, Vannas istabas mēbeles, Spoguļi, Mēbeļu furnitūra, Dekoratīvie akmeņi, Premium mēbeles, Black Red White mēbeles, Gultas veļa, segas, spilveni, Smaržas, kosmētika, Smaržas, Higiēnas preces, Matu kopšanas līdzekļi, Sejas kopšanas līdzekļi, Dekoratīvā kosmētika, Ķermeņa kosmētika, Kosmētika, Populārākās smaržas, Populārākā kosmētika, Mobilie telefoni, planšetdatori, Foto, Mobilie telefoni un aksesuāri, Viedpulksteņi un fitnesa aproces, Fotokameras un piederumi, Smart ierīces un piederumi, Videokameras un piederumi, MP3 atskaņotāji un diktofoni, Termokameras, Teleskopi un mikroskopi, Binokļi, Digitālie foto rāmji, Stacionārie telefoni, Viedtālruņi, Auto audio tehnika, Planšetdatori, e-grāmatu lasītāji un piederumi, Auto GPS, Mobilo telefonu zīmoli, Populārākie telefonu modeļi, Datortehnika, Perifērijas ierīces, Portatīvie datori, somas, Gaming datori, aksesuāri, Planšetdatori, e-grāmatu lasītāji un piederumi, Monitori un monitoru statīvi, Datoru komponentes, Biroja tehnika un piederumi, Ārējie datu nesēji, Droni, Tīkla iekārtas, Datortehnikas piederumi, Stacionārie datori, Programmatūra, Atvērtā koda elektronika, Komplektējamie portatīvie datori, Valūtas detektori, Dārza preces, Dārza tehnika, Mājiņas/novietnes malkai un instrumentiem, Dārza instrumenti, Motorzāģi, Līdzekļi pret kaitēkļiem un insektiem, Komposta kastes un āra konteineri, Siltumnīcas, Āra apgaismojums, Laistīšanas sistēmas, Ziedu statīvi, puķu podu turētāji, Līdzekļi pret odiem, ērcēm, Puķu podi, šķīvji, Mēslojumi, Dārza dekori, Mikroorganismi, baktērijas, Dārza baseinu un strūklaku aprīkojums, Sēklas, Mulča, dekoratīvie apmetumi, Grunts, zeme, kūdra, komposts, Āra baseini, Batuti, Dārza mēbeles, Apģērbi un apavi dārza darbiem, Grili, mangali, kūpinātavas, Zoo preces, Suņiem, Kaķiem, Grauzējiem, Putniem, Zivīm, Mājlopiem, Eksotiskajiem dzīvniekiem, Gudrā māja, Gudrā sadzīves tehnika mājai, Viedās mājas drošība, Viedais apgaismojums un elektropreces, Gudrās rotaļlietas, Viedierīces, Gudrā dārzkopība, Kolekcijas, Pārtikas preces, Bakaleja, Dzērieni, Gaļa, zivis, Piena produkti, Gatavā kulinārija, Vitamīni un uztura bagātinātāji, Augu izcelsmes produkti, Bio pārtika, Preces birojam, skolai, radošiem darbiem, Preces rokdarbiem, Biznesa dāvanas, Penāļi, Somas, mugursomas, maciņi, Kārtridži, Datortehnikas tīrīšanas līdzekļi, Kafijas automāti un kafija, Mēbeles skolai, birojam, Gleznošanas piederumi, Interaktīvās tāfeles, Kancelejas preces, Klades, papīrs, Rakstāmpiederumi, Mācību grāmatas, Aploksnes, pastkartes, Informatīvās zīmes, TV un Sadzīves tehnika, Saimniecībai, Skaistumam, Mazā sadzīves tehnika virtuvei, Televizori un piederumi, Lielā sadzīves tehnika virtuvei, Apģērba kopšanas tehnika, Ledusskapji un saldētavas, Video un audio tehnika, Veļas mašīnas, Sadzīves tehnikas piederumi, Veļas žāvētāji, Klimata kontrole, Spēļu aksesuāri, spēles, Vispopulārākie sadzīves tehnikas zīmoli, Sports, tūrisms un atpūta, Trenažieri, Velosipēdi, skrejriteņi, skrituļslidas, skrituļdēļi, Brīvais laiks un atpūta, Sporta preces, Tūrisma preces, Ziemas sports, Radoša atpūta, Sporta apģērbs un apavi, Sporta uzturs, preparāti, funkcionālā pārtika sportam, Mājai un remontam, Klimata kontrole, Santehnika, Darbarīki, Apkure, Virtuves iekārtas, piederumi, Apgaismojums un elektropreces, Mājas drošība, Darba apģērbs, drošības aprīkojums, Durvis, Ūdens sūkņi, Seifi, Žogi, vārtu automātika, Pastkastītes, mājas numuri, Sienu apdare, tapetes, Apdares materiāli, Ūdens attīrīšanas sistēmas un filtri, Grīdas segumi, Saunas un pirts aprīkojums, Kāpnes, Kanalizācijas caurules, pieslēgumi, Lietus notekūdeņu sistēmas, Sertificēti seifi, Mājsaimniecības preces, Virtuves trauki, piederumi, Gultas veļa, mājas tekstils, Tīrīšanas līdzekļi un piederumi, Veļas kopšanai, Apģērbi, apavi, aksesuāri, Sievietēm, Vīriešiem, Bērniem, Dizainieru preces, Populārākie zīmoli, Premium, Aizsardzības, dezinfekcijas, medicīnas preces, Vitamīni, uztura bagātinātāji, preparāti, Medicīniskās preces, Individuālie aizsardzības līdzekļi, Higiēnas preces, Māmiņām un bērniem, Auto preces, Citas auto preces, Auto ķīmija un gaisa atsvaidzinātāji, Auto paklājiņi, Akumulatori, lādētāji, Elektroiekārtas, Auto video reģistratori, Auto eļļas, Augstspiediena mazgāšanas iekārtas un piederumi, Auto aksesuāri un piederumi, Auto audio tehnika, Riepas, Auto radio sakari, Moto preces, GPS navigācija, Auto tūrisma inventārs, Auto rezerves daļas, Lietie diski, Dāvanas, svētku atribūti, Svētku atribūti, Oriģinālas dāvanas, Šķiltavas un aksesuāri, Reliģiskas preces, Ziemassvētku rotājumi, Floristika, Asprātīgas dāvanas, Oriģināls apģērbs, Biznesa dāvanas, Garšīgas dāvanas, Dāvanas pieaugušajiem, Dāvanu kartes, Dāvanas sievietei, Dāvanas vīriešiem, Dāvanas bērniem, Dāvanas senioriem, Valentīndienas dāvanas, Grāmatas, Grāmatas par personīgo izaugsmi, Vaļasprieki, Grāmatas svešvalodās, Daiļliteratūra, Grāmatas bērniem un jauniešiem, Profesionālā attīstība un uzziņu literatūra, Grāmatu jaunumi, Grāmatzīmes, Mācību grāmatas, Kalendāri, piezīmju grāmatas, Outlet veikals, Atjaunināti vienumi, Preces "mīnusā"


Vairāk

Foto 5

Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv

Mājas lapa internetā