medicine.lv skaitļos

Lietotāji online25
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Uzsāk sociālo kampaņu “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” bērnu mentālās veselības atbalstam : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Uzsāk sociālo kampaņu “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” bērnu mentālās veselības atbalstam

Trešdien, 27.aprīlī, tika uzsākta kampaņa “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…”, kuras mērķis ir sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem, kuri cieš no emocionālām problēmām, tostarp mobinga un citām. Kampaņu realizē biedrība “Taureņa efekts” sadarbībā ar Ziemeļvalstu Mentālās veselības centru, “Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācija” (veikalu tīkls “Aibe”), kā arī tehnoloģisko partneri “Dolphnet”.

Kampaņas organizatori aicina vecākus, tuviniekus, skolotājus un citus līdzcilvēkus pieteikt projektam tos bērnus, kuriem Covid-19 pandēmijas vai citu iemeslu dēļ radušās emocionālas problēmas, kuras pašu spēkiem nav iespējams atrisināt, tādējādi nepieciešama speciālistu iesaiste.

"“Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” mērķis ir sniegt profesionālas ārsta konsultācijas, lai uzlabotu bērnu mentālo veselību. Kampaņas ietvaros atbalstu plānots sniegt bērniem no daudzbērnu ģimenēm, no nepilnām ģimenēm (audzina viens no vecākiem), kā arī adoptētiem vai aizbildniecībā esošiem bērniem. Rindas kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, skolēniem tiks nodrošinātas septiņas vizītes pie psihoterapeita, palīdzot efektīvi tikt galā ar emocijām un uzlabojot attieksmi pret vienaudžiem, kā arī konsultējot par turpmākās sadarbības veidošanu un nepieciešamo speciālistu atbalstu,” stāsta biedrības “Taureņa efekts” līdzdibinātāja Olga Kazaka

Pēdējie divi gadi iezīmējušies ar divām sociāli emocionālām krīzēm, kas nes sev līdzi virkni konsekvenču ekonomikā, politikā, kultūrā, finansēs, drošībā. Apmulsuši jūtas visi. Pirmkārt, pieaugušie paši, un tad vēl arī bērni ar saviem jautājumiem, prasību izskaidrot, kā arī vēlēšanos saprast,” saka Ziemeļvalstu Mentālās veselības centra izveidotāja, ārste Gunta Ancāne. “Nav viegli ar vienu, diviem bērniem ģimenē, bet pavisam grūti, ja ir daudzbērnu ģimene – tad vecāki fiziski un emocionāli ātri tiek izsmelti un paātrināti nogurst. Šīm ģimenēm mēs vēlētos nākt palīgā vispirms.”

Projekta ietvaros plānots strādāt ne tikai ar bērniem, bet arī viņu ģimenēm, lai palīdzētu saprast, kā veidot labvēlīgas attiecības savā starpā un uzlabotu kopējo situāciju gan mācību jautājumos, gan kontaktējoties ar vienaudžiem un citiem apkārtējiem cilvēkiem.

Lai nodrošinātu līdzekļus projekta realizācijai, pašreiz “Aibe” veikalos izvietotas jau vairāk nekā 60 ziedojumu kastītes visā Latvijā. “Kad pie mums vērsās ar projekta ideju, uzreiz sapratām, ka tas atbilst mūsu vērtībām un arī iesaisti atbalstīja partneri, jo Latvijas Neatkarīgo tirgotāju kooperācija kopumā apvieno vairāk nekā 270 uzņēmumus ar kopējo veikalu skaitu virs 550, tāpēc aicinām ikvienu būt aktīviem un sniegt savu ieguldījumu mūsu bērnu nākotnē,” saka Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācijas attīstības direktors Juris Lamberts.

Ziedot projektam “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” var arī biedrības “Taureņa efekts” mājaslapā.

Tās ģimenes, kuras jūt, ka nepieciešams psihoterapeitu atbalsts, aicinātas aizpildīt pieteikuma anketu .

Anketā norādītie dati tiks uzglabāti šifrētā veidā, ko nodrošinās tehnoloģiskais partneris “Dolphnet”. “Mēs jau daudzus gadus korporatīvajiem klientiem un valsts iestādēm nodrošinām augstas drošības mākoņskaitļošanas un optiskā interneta pieslēguma pakalpojumus. Ierasti mūsu projektos datu aizsardzības un drošības prasības pārsniedz Eiropas likumdošanā noteikto, jo lielajiem klientiem drošība ir ļoti būtiska,” saka “Dolphnet” valdes loceklis Edgars Grīnbergs, piebilstot, ka ar lielu prieku uzņēmums atbalsta šo projektu, ļaujot augstās drošības garantijas izmantot šajā Latvijas bērniem un visai sabiedrībai būtiskā un noderīgā projektā.

“Vārdi sāpina… Klusums nogalina!” projekta ietvaros plānots veidot arī video lekcijas un realizēt citas aktivitātes, lai preventīvi izglītotu gan bērnus, gan vecākus un pedagogus par riskiem, kas var rasties laikus neuzsākot palīdzības sniegšanu, tādējādi palīdzot atpazīt mobinga simptomus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.