medicine.lv skaitļos

Lietotāji online289
Aktīvie uzņēmumi12808
Nozares raksti1624
Ekspertu atbildes21477
Urologs: Vīrietim jāspēj būt atbildīgam par savu veselību – no tā atkarīgas citas viņa spējas (INTERVIJA) : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Urologs: Vīrietim jāspēj būt atbildīgam par savu veselību – no tā atkarīgas citas viņa spējas (INTERVIJA)

Kaut arī uroloģija pati par sevi medicīnā ir progresējusi, ieguvusi zinošākus speciālistus, modernas metodes un inovatīvus medikamentus, sabiedrībā joprojām netrūkst maldinošu mītu gan par uroloģiju, gan rūpēs par veselību.

Pēdējos gados Latvijas Uroloģijas asociācijai izdevies veicināt paaudžu nomaiņu Latgalē, bet, lai sekmētu urologu pieejamību reģionos, 19. aprīlī Daugavpils reģionālajā slimnīcā notiks izglītojošs pasākums ģimenes ārstiem un citiem kolēģiem, veselības aprūpes speciālistiem. Par uroloģijas aktualitātēm tiek informēta arī sabiedrība.

"Uroloģijas pacienti ir ne tikai vīrieši, bet arī sievietes, savukārt vīriešu vidū bieži daudz ko vājina vai izjauc pavirša attieksme pret savu veselību – tā, it kā īstam vecim vienkārši “jāturas”, kamēr saļimst kādā darbā, bet tāds nav atbildīgs vecis, jo nevesels vecis nevar kārtīgi parūpēties par to, kas viņam uzticēts. Savā ziņā daži pagātnes priekšstati ir bērnišķīgi maldīgi, un vīrietim jāspēj būt atbildīgam, tostarp, arī par savu veselību, no kā atkarīgas citas viņa spējas," intervijā skaidroja Latvijas Urologu asociācijas valdes loceklis, urologs Pēteris Vaganovs.

Kādas ir izplatītākās slimības uroloģijā un ar ko visbiežāk sanāk saskarties?

Visbiežākā slimība, ar ko slimo visi – sievietes un vīrieši – ir nierakmeņi. Ar nierakmeņiem slimo aptuveni 10% no populācijas, neatkarīgi no dzimuma. Starp veselajiem mēdz būt tāds maldīgs priekšstats, it kā urologs būtu vīriešu ārsts, taču tā nav, un tieši sieviešu vidū urologi visbiežāk sastopas ar urīnceļu iekaisumiem. Tos un īpaši komplicētas urīnceļu infekcijas gadījumus sievietēm ārstē urologs, nevis ginekologs. Nereti pēc dzemdībām, īpaši pēc traumatiskām dzemdībām, ir saturēšanas problēmas, mazā iegurņa funkcionālās problēmas, kur reizēm saskaras uroloģija ar ginekoloģiju. Urīnceļu funkcionālās problēmas vairāk gadās tieši sievietēm, bet pieminētie nierakmeņi – abiem dzimumiem. Savukārt biežākās slimības vīriešiem pēc 40 gadiem aptuveni 50% vīriešu ir urinēšanas traucējumi, kas ir saistīti ar labdabīgas prostatas palielināšanos – ar priekšdziedzeri, kas ir tīri vīriešu slimība, jo tāds priekšdziedzeris ir tikai vīriešiem, tas varētu būt viens biežākajiem vīriešu labdabīgajiem audzējiem. Tāpat, ja nemaldos, pirms dažiem gadiem plaušu vēzi apsteidza ļaundabīgs priekšdziedzera audzējs jeb prostatas vēzis, kas arī būtu starp biežākajām slimībām, ar ko uroloģijā mēs sastopamies.

Runājot par maldīgiem priekšstatiem, ar kādiem mītiem sabiedrībā nākas sastapties jūsu jomā?

Banner 280x280

Netrūkst maldīgu priekšstatu par to pašu prostatu. Pirmais mīts par prostatu būs, – man nekādu sūdzību nav, tātad ar prostatu droši vien man viss ir kārtībā. Tā ir pilnīga aplamība, jo prostata sastāv no divām daļām – ir iekšējā un ārējā daļa. Iekšējā jeb tā saucamā adenomatozā daļa parasti ir labdabīga, caur to iet urīnizvadkanāls, un tas ir tas, kas vīriešiem mēdz traucēt brīvi urinēt, liek celties naktī. Šie simptomi vairumā gadījumu ir saistīti ar labdabīgu prostatas palielināšanos. Taču prostatai ir arī garoza jeb ārējā daļa, perifērā zona, kurā mēdz attīstīties prostatas vēzis. Tā atrodas starp taisno zarnu un prostatu, un tur vēzis līdz pēdējai stadijai nerada nekādus sajūtamus simptomus. Pirmie simptomi parādās jau tad, kad ir metastāzes, kad ir patoloģiski lūzumi kaulos. Tāpēc ir jāiet regulāri pārbaudīties, turklāt pārbaudīšanās ir asins analīze! Tā nav nekāda pirksta bāšana dibenā vai kāds pazemojošs izmeklējums, bet gan parasta asins analīze no vēnas, kuru var uztaisīt reizi gadā. Ja 50 gadu vecumā tā būs laba, tad urologs vēlēsies redzēt tikai reizi piecos gados, bet tad, kad ir 45–50 gadi,  pie urologa vienreiz ir jāatnāk un jāuztaisa šī PSA (prostatas specifiskā antigēna) asins analīze, kura pašam cilvēkam nemaksā neko, jo tā ir iekļauta valsts apmaksājamo analīžu klāstā. Tātad sūdzības var nenozīmēt, ka ir vēzis, un otrādi – kad nav sūdzību, tas nenozīmē, ka vēzis nevarētu attīstīties.

Otrs mīts, ar ko sastopas pacienti un veselības aprūpes speciālisti, ir uzskats, ka prostatas vēzis ir vecu cilvēku slimība. Realitātē par prostatas vēzi ir jāuztraucas tad, kad vīrietim ir no 45 līdz 70–75 gadiem. Pēc 70 gadiem baigi uztraukties par prostatas vēzi vairs nevajag, jo tad parasti tas noris ļoti lēni, salīdzinoši labdabīgi, neizraisot simptomus un neapdraudot kopējo mūža ilgumu. Galvenā kļūda ir tā, ka vīrieši vēl darba vecumā neiedomājas sākt pārbaudīt prostatas specifisko antigēnu jeb PSA. Gadās, kad ģimenē opītim, kuram ir 90 gadi, simts un viena cita slimība, uztaisa PSA analīzes, konstatē, ka tas ir paaugstināts, un tad visi uztraucas paši, satrauc opīti, skrien uz slimnīcu (ļoti bieži arī zaļā koridora ietvaros mēs sastopam šādus cilvēkus), bet tad, kad tas sešdesmitgadīgais dēls viņu ir atvedis, es pajautāju, kāds viņam pašam ir PSA… Viņš apjūk un saka, ka neesot nekādu sūdzību, lai gan patiesībā nevis deviņdesmitgadīgajam kungam ir jāuztraucas par savu PSA, bet tieši viņa dēlam un varbūt jau mazdēlam.

Trešais mīts slēpjas bailēs no urologa, ka urologs tevi pataisīs par impotentu, nevarīgu, tev būs jāstaigā ar stomu un maisiņu. Jo savlaicīgāk atnāksiet pie urologa, jo labāk mēs sakopsim jūsu veselību. Piemēram, mēs diagnosticēsim prostatas vēzi vēl tikai sākuma stadijā, un varbūt tas ir zema riska vēzis, iespējams, to var novērot, un nemaz nav jāoperē. Tāpat, ja mēs laikus konstatēsim, piemēram, agresīvu audzēju, vēl ļoti mazu, kamēr tas vēl nav izaudzis līdz urīna saturēšanas muskuļiem, kamēr nav izaudzis līdz nerviem, kas nodrošina, lai dzimumloceklis veic erekciju, mēs varam laikus ārstēt, kas tieši saglabās gan potenci, gan urīna saturēšanu, gan vispārējo dzīves kvalitāti. Jo ielaistāka slimība būs, jo drīzāk šis pacients nokļūs līdz erekcijas traucējumiem vai urīna nesaturēšanu. Pareizi būtu savlaicīgi atnākt pārbaudīties un varbūt noskaidrot, ka viss ir kārtībā un nākamos piecus gadus dzīvot neuztraucoties par prostatu.

Kādi jums ir novērojumi un secinājumi par to, kā vīrieši vispār attiecas pret savu veselību?

Noteikti ir jāmaina stereotipiskā mačo domāšana, ka būtu pazemojoši vai nepareizi rūpēties par savu izskatu, savu veselību, ka tā būtu kāda vājuma pazīme… Racionāli “īsta vīra” tēls ir vesela vīra tēls. Tikai tas, kurš ir vesels un kurš arī rūpējas par savējo veselību, spēj parūpēties par savu ģimeni. Maldīgs būs uzskats, ka īsts vecis būs, kamēr viņš nekrīt savā darbavietā un viņu neatved uz slimnīcu. Šai ziņā, manuprāt, sievietes ir daudz apzinīgākas, atbildīgākas. Vīriešiem noderētu ieviest pret sevi tādu attieksmi, kā tu mīli savu mašīnu. Tu savu mašīnu tak vismaz reizi gadā pārbaudi, uztaisi apkopi, nomaini eļļu, tāpat reizi gadā vai, pēc jaunajām vadlīnijām, ja viss ir labi, tad reizi piecos gados tev jāaiziet pie ārsta un jāpārbaudās.  Kopš es sāku darboties Urologu asociācijā, gadus 15–20 atpakaļ, diemžēl statistika nav īpaši mainījusies. Ja samazinātu ielaistas slimības pacientu apjomu, tad pacientiem būtu iespējas izārstēties, pagarināt dzīvildzi, saglabāt dzīves kvalitāti.

Uzlūkojot šo problēmu valstiski atbildīgi, Latvijā mums katrs darbaspējīgs pilsonis ir zelta vērtē. Savlaicīgi efektīvi ārstējot, mēs saglabājam cilvēku arī valstij, un vislētāk ir izoperēt pirmās stadijas audzēju. Izoperēt ar laparoskopijas metodi un pēc divām nedēļām laist viņu atpakaļ darbā, nevis ārstēt ielaistu un izplatījušos audzēju ar dārgiem medikamentiem. Uz to mums būtu jātiecas.

Kas vairāk tiek akcentēts Latgales uroloģijas dienā?

Uroloģijas dienā uzsvars būs urologa sadarbībai ar ģimenes ārstu. Tiks akcentēts tas, ko spēj paveikt kolēģi Uroloģijas nodaļā Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Informēsim, ko mēs vispār iespējam, un akcents būs uz prostatas vēzi, kur ļoti svarīga ir agrīna diagnostika. Ģimenes ārstiem, veselības aprūpes speciālistiem, citu specialitāšu ārstiem, arī sabiedrībai un medijiem ir svarīgi zināt par salīdzinoši nesen ieviestiem zaļajiem koridoriem, jo praktiskajā pieredzē mani izbrīnīja fakts, ka daudzi ģimenes ārsti pat nezina, kā pacientu nosūtīt uz zaļo koridoru. Un tas attiecas ne tikai uz uroloģiju, bet vispār uz pacientu ar aizdomām par ļaundabīgu audzēju. Pacients var nokļūt pie speciālista  divu nedēļu laikā, un tas zaļais koridors strādā. Vienīgais – trūkst informācijas.

Noteikti mēs runāsim par modernajām ārstēšanas iespējām prostatas vēzim, ka mēs varam veikt mazinvazīvas procedūras, dzīves kvalitāti saglabājošas un agrīni ārstējošas, pastāstīsim par jaunumiem arī izplatīta prostatas vēža ārstēšanā, jo arī pret to mums ir diezgan daudz jaunu medikamentu. Arī izplatītu prostatas vēzi mūsdienās var diezgan labi ārstēt.

Vai ir kāda īpaša loma vai tendence Latgales reģionam?

Kad es sāku vadīt Latvijas Urologu asociāciju, ilgu laiku Latgale bija tāds tumšais pleķītis Latvijas kartē, jo speciālisti Daugavpils reģionālajā slimnīcā bija pirmspensijas vai pensijas vecumā. Viens urologs bija Rēzeknes slimnīcā. Jēkabpilī speciālists devās pensijā, un urologs praktiski nebija pieejams. Viena no manām prioritātēm toreiz bija attīstīt Latgales reģionu, un patlaban es esmu ļoti priecīgs par to, ka tieši Latgales reģionā ir ievērojami attīstījusies urologu pieejamība. Tur strādā jauni un progresīvi speciālisti. Konkrēti Daugavpils reģionālajā slimnīcā ir ne tikai pieejamība, bet arī progresīvas un dažādas ārstēšanas metodes – mazinvazīvā prostatas vēža ārstēšana, nieru operācijas, nieres audzēja operācijas… Tieši laparoskopijā viņi ir ļoti progresīvi. Es pat teiktu, ka tagad Daugavpils reģionālajā slimnīcā iespējas ir izoperēt ir labākas nekā dažās Rīgas slimnīcās. Šai ziņā mēs varētu attīstīt arī sadarbību starp Daugavpils un Rīgas stacionāriem, arī citiem. Ne tikai informācijas apmaiņā, bet arī pacientu plūsmas organizēšanā, lai nodrošinātu optimālu ārstēšanas procesu.

Un kāds vispār ir uroloģijas līmenis Latvijā kaut vai uz Eiropas fona?

Ja runājam par vispārējo uroloģiju, līmenis ir ļoti labs, un dažās lietās mēs esam Eiropas līmenī, ja ne augstāk, īpaši runājot par vispārpieņemtajām ķirurģiskajām manipulācijām, enodoskopisku nierakmeņu ārstēšanu, prostatas vēža ārstēšanu utt. Pie mums klīnikā strādā ārsti, kas ir stažējušies un bijuši rezidentūrā, piemēram, Vācijā un Šveicē. Runājot par medikamentu pieejamību, protams, mūsu tā saucamā aptveres paka ir tuvu 70%–80% no vispār pasaulē pieejamā. Protams ir atsevišķas lietas, kur mēs netiekam līdzi citām lielām valstīm ar daudzprofilu centriem, bet tāda ir mazo valstu problēma visā pasaulē. Tā tas ir, piemēram, ar aknu transplantāciju, ar reto slimību ārstēšanu uroloģijā, bet šajā jautājumā tiek strādāts. Mūsu nosacītā “sāpe”, kuru tiecamies atrisināt, ir – robots… Patlaban notiek intensīvs darbs, lai arī Latvijā beidzot ienāktu robota asistētā ķirurģija un, protams, mākslīgā intelekta iesaistīšana ārstēšanas procesos.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Uroloģija / nefroloģija":

Uzņēmumi nozarē "Uroloģija / nefroloģija"

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

  ✓ SIA “MS Gaiļezers” dibināta 1991. gadā. ✓ No 1993. gada atrodas Šmerļa ielā 2a, Rīgā. Sākotnēji plaša profila medicīniskā darbība. ✓ 1996. gadā tiek uzsākta nieru aizstājterapija. No 2000. gada šaura specializācija: tikai nieru aizstājterapija (hemodialīze, hemodiafiltrācija) dienas stacionārā, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek veikta hemosorbcija nieru aizstājterapijas pacientiem. ✓ Šobrīd darbojas 10 nieru aizstājterapijas dienas stacionāri 10 dažādās vietās. Visi dienas stacionāra centri ir pieejami pacientiem ar kustību traucējumiem.

Mūsu personāls ir augsti kvalificēta un pieredzes bagāta komanda. Personāls regulāri apmeklē starptautiskus kongresus kvalifikācijas celšanas nolūkos.

 

Nedēļas tēma

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Arvien vairāk siltais laiks par sevi liek manīt, kas liek domāt par to, ka drīz jau varēsim sauļoties. Lai kā mums patiktu šis process, pārmērīga saules iedarbība ir būtisks faktors, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos jeb fotonovecošanos. Kā pasargāt sejas ādu no saules, zilās gaismas un apkārtējās vides piesārņojuma?

Aktuālie piedāvājumi

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvāja testēt "Acorus Balance Fiber" šķiedrvielu kompleksu.

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvāja izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt uztura bagātinātāju “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai.

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvāja testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Žoržs Žabūrs ir asinsvadu ķirurgs, asinsvadu ultrasonogrāfijas speciālists un flebologs. Pirmais Baltijā veicis vēnu operāciju, pielietojot hipnozi. Žoržs Žabūrs ir arī Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs, Latvijas Flebologu biedrības biedrs, Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

Kontakti

 1. +371 67520382
 2. +371 67520432
 3. +371 67520225
 4. info@nefro.lv
 5. https://www.nefro.lv/

Darba laiks

 • P.730-1700
 • O.730-1700
 • T.730-1700
 • C.730-1700
 • P.730-1700
 • S.730-1700
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40103019330
 2. LV40103019330
 3. 13.08.1991
 4. 23.02.2004
 5. Šmerļa iela 2A, Rīga, LV-1006

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. Slokas 26, Jūrmala, LV-2015
  +371 67760010

 2. Bērzu 5, Aizkraukle, Aizkraukles n., LV-5101
  +371 65133898

 3. Slimnīcas 3, Saldus, Saldus n., LV-3801
  +371 25776646

 4. Klostera 3, Limbaži, Limbažu n., LV-4001
  +371 64021384

 5. Dārza iela 7 k-1, Bauska, Bauskas nov., LV-3901
  +371 63924456

 6. Akadēmijas laukums 1-12.st., Rīga, LV-1050
  +371 22021191

 7. Raudas 12b, Tukums, Tukuma n., LV-3101
  +371 20227383

 8. Raiņa bulvāris 13, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
  +371 28006676

 9. Rīgas 54a-4.st., Daugavpils, LV-5401
  +371 26553305

Apraksts

 • SIA “MS Gaiļezers” dibināta 1991. gadā.
 • No 1993. gada atrodas Šmerļa ielā 2a, Rīgā. Sākotnēji plaša profila medicīniskā darbība.
 • 1996. gadā tiek uzsākta nieru aizstājterapija. No 2000. gada šaura specializācija: tikai nieru aizstājterapija (hemodialīze, hemodiafiltrācija) dienas stacionārā, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek veikta hemosorbcija nieru aizstājterapijas pacientiem.
 • Šobrīd darbojas 10 nieru aizstājterapijas dienas stacionāri 10 dažādās vietās. Visi dienas stacionāra centri ir pieejami pacientiem ar kustību traucējumiem.

Mūsu personāls ir augsti kvalificēta un pieredzes bagāta komanda. Personāls regulāri apmeklē starptautiskus kongresus kvalifikācijas celšanas nolūkos.

 

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Nieru aizstājējterapija, Nieres transplantācija, Nefrologa konsultācija.

Dialīze. Nieres, niere, nieru slimība. Nieru aizstājterapija, mākslīgā niere, hemodialīze HD, hemodiafiltrācija HDF, uroloģija, urologs, nefroloģija, nefrologa konsultācijas, hemosorbcija, procedūras tūristiem, aizstājterapija tūristiem. EVAK. EHIC apdrošināšana. Vadītājs Georgs Ritovs, ārsts Māris Pļaviņš. Nataļja Čirkova. Gunta Reitere. Ilze Pilsnibure. Ārsti nefrologi Rīgā. Hemodialīze, nieres, nieres transplantācija, nieres pārstādīšana, nieru aizstājterapija, dialīze, nieru ārstēšana, nieru slimības, hronisko nieru slimību ārstēšana, mākslīgā niere, mākslīgās nieres, dienas stacionārs. Ārsti nefrologi, nefroloģija Rīgā, nefrologu konsultācijas, Ārsti nefrologi, nieru slimību speciālisti Māris Pļaviņš, Nataļja Čirkova, Ilze Pilsnibure u.c. speciālisti.


Vairāk

Foto 8

"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
nefro

Mājas lapa internetā