medicine.lv skaitļos

Lietotāji online84
Aktīvie uzņēmumi12795
Nozares raksti1632
Ekspertu atbildes21477
Testa rezultāti: "Rasa Botanicals" saudzējošs dezinfekcijas līdzeklis rokām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Testa rezultāti: "Rasa Botanicals" saudzējošs dezinfekcijas līdzeklis rokām

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Rasa Botanicals" piedāvāja testēt saudzējošu dezinfekcijas līdzekli rokām.

Gunta, 48 gadi

Roku dezinfekcijas līdzekļus par nepieciešamiem un patiesi noderīgiem gan ikdienā, gan īpaši ceļojumos esmu uzskatījusi arī pirms pandēmijas, kuras laikā ar tiem bija jāiepazīstas jau visiem. Tāpēc iespēja izmēģināt vēl vienu likās interesanta, jo šķiet - vai iespējams izgudrot vēl ko jaunu? Līvānu novada uzņēmums „Rasa Botanicals” apliecinājuši, ka ir – rokas pēc dezinficēšanas var smaržot arī pēc kumelītēm un kliņģerītēm!

Jaunais dezinfekcijas līdzeklis rokām iepildīts tumšas krāsas plastmasas flakonā, kurš atgādina citur pirktu labu kosmētiku. Arī tumšsarkanā etiķete ar baltiem un dzeltenzaļiem uzrakstiem ir gaumīga un informatīva vienlaikus. Uz etiķetes ir plaša informācija gan par sastāvu, gan lietošanu, gan nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem. Tiesa, uzraksti ir tikai latviešu valodā. Nezinu, vai šis produkts tiek arī eksportēts (tas būtu eksporta cienīgs produkts) un vai ir arī etiķetes citās valodās.

200 ml tilpums ir ērts lietošanai gan mājās, gan ceļā. Laba ir arī izsmidzināmā forma, kas dozē šķidruma daudzumu, lai tas nenotek. Pietiekamai dezinfekcijai nepieciešamas vairākas devas. Līdzeklis satur 70% etanola, kas ir optimāla koncentrācija, lai garantētu 99,9% efektivitāti. Līdz ar to pirmajās sekundēs ir jūtama etanola smarža, bet līdzekli ierīvējot ādā, šķidrums ātri nožūst, sākotnējā smarža pazūd, un rokas sāk medaini smaržot – dominē kumelīšu smarža! Pilnīgai iedarbībai ieteikts līdzeklim ļaut darboties vismaz 30 sekundes, bet, tā kā tam piedēvēta ne tikai antibakteriāla, bet arī saudzīga ādas mitrināšanas iedarbība, tad nomazgāt nav nepieciešamības. Pēc kāda laika gan gribas uzlikt arī nedaudz roku krēma, ja ir sausa āda. Tā kā šo flakonu lietoju mājās, tad tā nav problēma. Lietojot šo dezinfekcijas līdzekli pēc nepieciešamības vairākas reizes dienā, tomēr ir laba sajūta, ka tam ir arī papildu vērtība – rokas ir ne tikai tīras, bet arī iespēju robežās pasargātas.

Paldies par šo iespēju!

Marija, 30 gadi

Pateicoties portālam medicine.lv, uzzināju informāciju par "Rasa Botanicals" saudzējošu dezinfekcijas līdzekli rokām. Un priecājos, ka man izdevās pieteikties izmēģināt šo Latvijā ražoto dezinfekcijas līdzekli. Tā kā strādāju apkalpojošā sfērā, es pirms tam  bieži lietoju dažādus roku dezinfekcijas līdzekļus, un jau pēc kāda laika rokas kļuva sausas, apsārtušas, un sākās iekaisums. Tāpēc centos izvairīties no šo dezinfekcijas  līdzekļu lietošanas. Kā arī lietoju mitrinošu un barojošu krēmu rokām, lai atjaunotu ādas stāvokli. 

Mani uzrunāja  "Rasa Botanicals" roku dezinfekcijas līdzeklis, jo tas ir saudzējošs, un sastāvā ir kumelīšu un kliņģerīšu ekstrakti. Tas satur 70% etanola, tātad ir pietiekoši efektīvs, lai iznīcinātu vīrusus.

"Rasa Botanicals" roku dezinfekcijas līdzekim ir vienkāršs un, manuprāt, gaumīgs dizains. Pudelīti ir ērti ņemt līdzi uz darbu, kā arī dodoties uz citām vietām, kur ir vajadzīga roku dezinfekcija. Lietošana ir ļoti ērta, izsmidzinot dezinfekcijas līdzekli ar dozatoru.

Dezinfekcijas līdzeklis ir šķidrs un ļoti ātri uzsūcas ādā, un smarža ir brīnišķīga un rada tīrības sajūtu. Sajūtu gan kumelīšu, gan arī kliņģerīšu aromātu, kas kādu laiku arī saglabājas.

Jau pirmajā lietošanas reizē sajutu, ka roku āda kļuva maiga, un izveidojās tāda kā aizragkārtiņa. Lietoju to vairākas reizes dienā un biju pārsteigta, ka roku āda netika sausināta, bet tieši otrādi – tika mitrināta. Esmu jau izlietojusi visu pudelīti un man ir veselīga roku āda. Roku krēmu es lietoju retāk kā iepriekš, tas ir, vienu reizi dienā.

Esmu arī pārliecinājusies par šī roku dezinfekcijas līdzekļa efektivitāti, jo man nav pieķērušies nekādi vīrusi.

Plānoju iegādāties vairākus "Rasa Botanicals" roku dezinfekcijas līdzekļus, lai būtu gan darba vietā, gan mašīnā.

Esmu sajūsmā par šo  "Rasa Botanicals" radīto saudzējošo roku dezinfekcijas līdzekli. Noteikti iesaku visiem, kas bieži dezinficē rokas.

Sirsnīgs paldies "Rasa Botanicals" par šo rokām draudzīgo un efektīvo līdzekli!

Evita, 52 gadi

Vienu svarīgu lietu mums visiem noteikti šis Covid laiks ir iemācījis – regulāri mazgāt rokas un turēt tās pastāvīgi tīras! Par mazgāšanu ir jārūpējas, protams, katram pašam, bet roku dezinfekcijai talkā nāk jaunais saudzējošais roku dezinfekcijas līdzeklis „Rasa Botanicals”.  Kaut kas no dezinfekcijas līdzekļiem somiņā, ejot ārā no mājas, tiek turēts nu jau vairākus gadus. Vieni ir šķidrā veidā, citi gēla veidā, bet dara tie vienu un to pašu – dezinfekcē rokas. Pamanot medicine.lv iespēju, šo līdzekli notestēt, labprāt atsaucos.

Pēc satura tas perfekti atbilst prasībām, smarža daudz patīkamāka, nekā līdzīgiem ražojumiem. Līdzeklis ir ērti liekams somiņā un nēsājams līdzi. Ļoti ērti izsmidzināms pa gabalu uz rokām, paberzē, un tās ir tīras. To īpaši novērtēju kopā ar saviem maziem bērniem. Jo ne vienmēr ir izdevība viņiem nomazgāt rokas un, pat ja ir, diviem mazuļiem to vienlaicīgi izdarīt ir pagrūti. Bet šo līdzekli uzsmidzina, kārtīgi paberzē, un rokas ir tīras. Ļoti praktiski un ērti!

Rekomendēju jauno saudzējošo roku dezinfekcijas līdzekli „Rasa Botanicals” ikdienas roku dezinfekcijai ikdienas skrējienā!

Lilija, 54 gadi

Domāju, ka pēdējo divu gadu laikā dažāda veida dezinfekcijas līdzekļi daudziem kļuvuši par ikdienu. Tai skaitā tiem, kas agrāk šādus produktus nelietoja, arī man. Lai gan dezinfekcijas līdzekļi, bez šaubām, efektīvi pasargā, tiem lielākoties ir arī blakusefekti – roku āda saplaisā, kļūst sausa, raupja, reizēm pat sāpīga. Pieteicos testēt "Rasa Botanicals" saudzējošo dezinfekcijas līdzekli rokām, tieši tāpēc, ka tas ir saudzējošs, nodrošina papildu mitrināšanu, turklāt sastāvā ir kumelīšu un kliņģerīšu ziedu ekstrakti, kam vajadzētu mazināt šim produktam raksturīgo smaržu, no kā man reizēm sāp galva.

Produktam ir pārdomāts dizains un ērts iepakojums. Izskatās daudz jaukāk par ierastajiem dezinfekcijas līdzekļiem. Smarža ir daudz maigāka un patīkamāka nekā ierasts.

Dezinfekcijas līdzekli lietoju regulāri, pēc nepieciešamības. Paralēli uz rokām smērēju arī kopjošo krēmu. Ļoti labs rezultāts – ja iepriekš pastāvīgi mocījos ar dezinfekcijas līdzekļa radīto kairinājumu, tad nu viss bija kārtībā – produkts nesausina roku ādu, ir saudzīgs, nerada kairinājumu.

Ņemot vērā, ka darbā regulāri nepieciešams dezinficēt rokas, esmu droša, ka tieši šis produkts būs tas, ko izmantošu vēl ilgi! Paldies par iespēju pamēģināt un lielisko atklājumu!

Artūrs, 37 gadi

Ikdienā strādāju būvmateriālu noliktavā dažāda veida darbus, ne vienmēr ir ērti valkāt cimdus, tāpēc rokas periodiski kļūst ļoti sausas un raupjas. Ņemot vērā, ka vīrusu laikā paralēli arī vairāk rokas jādezinficē, tad rezultātā roku ādas stāvoklis ir pavisam bēdīgs. ieraugot, ka tiek piedāvāts roku dezinfekcijas līdzeklis, kas ne tikai dezinficē, bet arī rūpējas par roku ādu, uzreiz pieteicos, jo līdz šim visi dezinfekcijas līdzekļi, ko mēģināju, nebija saudzīgi roku ādai.

„Rasa Botanicals” dezinfekcijas līdzeklis izrādījās man ļoti piemērots. Kad roku ādu daudz maz sadziedēju ar barojošiem un mitrinošiem krēmiem, sāku lietot dezinfekcijas līdzekli katru dienu vairākas reizes dienā, jo ikdienā ir saskarsme ar daudziem cilvēkiem, kā arī vakaros tiek apmeklēti vairāki pārtikas veikali. „Rasa Botanicals” vienmēr visur bija līdzi – pudelīte nav liela, tāpēc līdzi ņemt bija ērti. Arī lietošana ir vienkārša un ērta – labs izsmidzinātājs, kas nenotek, un līdzeklis ātri uzsūcas.

Pēc nedēļas lietošanas sapratu, ka roku āda it nemaz nav kļuvusi sausāka, tieši pretēji, šķita, ka tās stāvoklis pat uzlabojies, droši vien tāpēc, ka līdzekļa sastāvā ir kļinģerītes un kumelītes ekstrakti. Turklāt „Rasa Botanicals” nav tik intensīva smarža kā citiem dezinfekcijas līdzekļiem – etanola aromāts ātri vien izgaist un rokas smaržo pēc sastāvā esošajiem ziedu ekstraktiem. Drošības pēc gan vienu reizi dienā papildus lietoju arī roku krēmu, taču kopumā rezultāts man patīk, tāpēc turpmāk izvēlēšos tieši šo roku dezinfekcijas līdzekli.

Paldies!

Aija, 32 gadi

Strādāju par pārdevēju, līdz ar to ir nepieciešamība pastāvīgi dezinficēt rokas. No darba vietā piedāvātajiem līdzekļiem man neviens nederēja. Arī daudzi mani kolēģi sūdzējās par sausu un plaisājošu roku ādu šo dezinfekcijas līdzekļu dēļ. Pirms ieraudzīju „Rasa Botanicals” dezinfekcijas līdzekli, šķita, ka visi dezinfekcijas līdzekļi ir vienādi un, lai arī dezinficē, taču tomēr kairina roku ādu. Tādā gadījumā visu laiku jālieto roku krēmi, kas ne vienmēr iespējams.

„Rasa Botanicals” dezinfekcijas līdzeklis beidzās diezgan ātri, jo ņēmu lidzi to uz darbu, kur arī citi kolēģi vēlējās pamēģināt. :) Atsauksmes bija labas. Gan līdzekļa ne tik uzkrītošā smarža, gan arī saudzējošā iedarbība ir būtiskas priekšrocības, salīdzinot ar līdzīgiem produktiem. Rokas ir ne tikai mitrinātas, bet arī patīkami smaržo. Manuprāt, priekš regulāras lietošanas šis ir vislabākais līdzeklis. Paldies ražotājiem, ka radījuši tik aktuālu produktu, domājot par cilvēku vajadzībām – dezinficēt un vienlaikus pasargāt un kopt roku ādu!

Kristīne, 25 gadi

Roku dezinficēšana ir īpaši aktuāla tēma nu jau gadus divus, taču līdz šim no dezinfekcijas līdzekļiem izvairījos un vienkārši biežāk mazgāju rokas vai notīrīju ar antibakteriālām mitrajām salvetēm, lai neiedzīvotos sausā un kairinātā roku ādā. Izlasot, ka „Rasa Botanicals”, pateicoties sastāvā esošajiem kumelīšu un kliņģerīšu ziedu ekstraktiem, mitrina un atjauno ādu, nobrīnījos, jo par dezinfekcijas līdzekļiem nekad neko tādu neesmu dzirdējusi. Protams, bija jāpiesakās, jo dezinficēt rokas tomēr ir ērtāk nekā pastāvīgi mazgāt un nēsāt līdzi salvetes.

Ņemot vērā, ka tā sastāvā it 70% etanols, izbrīnīja, ka tā smarža nemaz nav tik intensīva un tieši pretēji – šķiet patīkama. Pēc izsmidzināšanas uz rokām pirmajā brīdī jūtams etanols, taču tas ātri vien pazūd, un pēc divām trim sekundēm to nomaina kumelītēm un kliņģerītēm raksturīgā smarža, tāda saldena. Ļoti interesanta aromātu maiņa!

Līdzeklis ir viegli izsmidzināms, ātri nožūst, pat neierīvējot ādā – ļoti parocīgs nemšanai līdzi! Pēc aptuveni divu nedēļu lietošanas roku ādas stāvoklis nemaz nav pasliktinājies, āda ir gluži normāla, nemaz nav sausa, neplaisā, kā tas ir no citiem dezinfekcijas līdzekļiem. Tāpēc uzskatu, ka „Rasa Botanicals” ir lieli malači, ka radījuši šādu produktu! Paldies!

Lilita, 38 gadi

Pēc attālinātā darba gada garumā esmu atsākusi braukāt uz darbu. Tā kā līdz darbam jātiek ar vairākiem sabiedriskajiem transportiem, tad, protams, ir bažas par to, vai nesaķeršu Covid-19 šādā veidā, jo līdz šim izdevies veiksmīgi no tā izvairīties, par cik strādāju mājās un vienīgā publiskā vieta, ko apmeklēju, bija veikals. Biju iegādājusies vienu dezinfekcijas līdzekli rokām, taču no tā ātri vien rokas kļuva sausas, bālas un niezošas, kā arī smarža priekš manis bija par stipru. Turklāt tas bija pašķidrs un vajadzēja ierīvēt rokās, lai uzsūcas.

„Rasa Botanicals” ir pilnībā pretstats manis lietotajam dezinfekcijas līdzeklim. Pirmkārt – izsmidzinās ļoti viegli un nenotek, otrkārt – ātri uzsūcas, nekas nav jāierīvē rokās, treškārt – smarža ir burvīga, saldena, pēc kumelītēm! Un visbeidzot – nesausina rokas, bet tieši pretēji – mitrina tās un atjauno! Ērti ņemams līdzi! Kāpēc visus dezinfekcijas līdzekļus neražo tik saudzējošus kā šo?? Efekts taču no tā nemainās! Esmu priecīga, ka uzzināju par šo ideālo dezinfekcijas līdzekli rokām un saņēmu iespēju to pamēģināt. Tagad ir sirdsmiers, dodoties uz darbu – dezinficēju rokas gan braucienu laikā, gan pēc tiem, gan darba laikā un pēc tā. Ieteikšu visiem! Paldies ražotājiem un medicine.lv !

Aleksejs, 31 gads

Strādāju klientu apkalpošanā – izsniedzu pircējiem pasūtījumus, līdz ar to dienā ir paliels kontakts ar cilvēkiem, kas šī vīrusa laikā ir diezgan riskants pasākums. Tāpēc roku dezinficēšana ir ļoti aktuāla. Laikam nav nemaz jāsaka, kādas blaknes rodas no roku dezinficēšanas, par to sūdzas ļoti daudzi, tai skaitā arī es. Tāpēc piesaistīja, ka „Rasa Botanicals” papildus dezinficējošai iedarbībai arī kopj rokas. Šķita unikāls produkts.

Kādu laiku testējot šo produktu, pārliecinājos par tā unikalitāti – efekts ir tiešām labs! Rokas ir ne tikai dezinficētas, bet arī mitrinātas, smaržīgas. Pēc nedēļas lietošanas roku ādas stāvoklis ir normāls, tās nav sausas. Kā arī būtiski, ka nav tās uzbāzīgās spirta smaržas. Tiešām brīnos, kā ražotājiem tas izdevies – ļoti interesanti, ka pirmajā brīdī jūt etanola smaržu, bet dažas sekundes un viss – vairs nekādas etanola smaržas, un rokas smaržo pēc kumelītēm ar tādu saldenu noti, ko laikam dod kliņģerītes. Izsaku pateicību par šo unikālo produktu!

Katrīna, 34 gadi

Pieteicos „Rasa Botanicals” roku dezinfekcijas līdzekļa testēšanai, jo pašai ir darbs ar klientiem, kā arī meita apmeklē skolu, līdz ar to jārūpējas par pastiprinātu aizsardzību šajā vīrusu laikā.

Līdzekli izmēģināju vispirms pati un, pārliecinoties par tā saudzējošo iedarbību, iegādājos to arī papildus savai meitai, lai ņemtu līdzi uz skolu un tur regulāri dezinficētu rokas. Meita bija apmierināta, jo līdz šim, kad liku dezinficēt rokas, viņa to darīja negribīgi stiprās smaržas dēļ. „Rasa Botanicals” etanola aromāts jūtams vien pāris sekundes, tad rokas smaržo tā saldeni, pirmajā brīdī jūtamas kumelītes, bet uzreiz pēc tam ir salds aromāts, kas atgādina medu. Savukārt es biju nobeigusi savu roku ādu iepriekš ar citiem dezinficējošiem līdzekļiem, tāpēc man bija svarīgi atrast tādu produktu kā šis – kas gan dezinficē, gan rūpējas par roku ādu. Tas ir kā divi vienā – jo nav nepieciešams lietot mitrinošu krēmu, par cik „Rasa Botanicals” roku dezinfekcijas līdzeklis paveic arī mitrināšanas funkciju. Super! Liels paldies!

 

 

Produktu iespējams iegādāties: https://rasa.bio/lv/product/roku-dezinfekcijas-lidzeklis/

SIA "Rasa Botanicals" mājaslapa: https://rasa.bio

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.