medicine.lv skaitļos

Lietotāji online29
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Svarīgi zināt par visām redzes korekcijas iespējām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Svarīgi zināt par visām redzes korekcijas iespējām

Redzes korekcija mūsdienās ir kļuvusi par neatņemamu dzīves kvalitātes uzlabošanas veidu. Svarīgākais ir izzināt visus veidus un piemērot savai redzei atbilstošāko. Populārākā un pazīstamākā ir redzes lāzerkorekcija, taču pastāv arī citas metodes, par kurām zinām mazāk vai arī retāk aizdomājamies.

Latvijas Amerikas acu centrs saviem pacientiem piedāvā pilna spektra redzes korekcijas iespējas – sākot ar brillēm, kontaktlēcām, nakts lēcām līdz pastāvīgas redzes korekcijai ar lāzeriem vai redzes korekciju ar lēcu implantāciju. 

Pēc rūpīgas padziļinātas un kompleksas acs un redzes sistēmas izmeklēšanas speciālists var pacientam individuāli ieteikt piemērotāko redzes korekcijas metodi. 

Īslaicīga redzes korekcija

Redzes korekciju var iedalīt divos galvenajos veidos – pastāvīga korekcija un īslaicīga korekcija ar palīglīdzekļiem. 

Redzes korekcijai ar palīglīdzekļiem – brillēm, kontaktlēcām vai nakts lēcām – praktiski nav lietotāja vecuma ierobežojuma, vienīgi ir jāņem vērā, ka kontaktlēcas un nakts lēcas būs piemērots redzes korekcijas veids tiem bērniem un lietotājiem, kuri paši ir spējīgi pareizi ievietot un izņemt lēcas no acīm, kā arī ievērot pareizu lēcu kopšanas higiēnu. 

Klīnikas speciālisti norāda, ka arvien vairāk skolas vecuma bērnu un viņu vecāku bērna vai jaunieša ikdienas redzes ērtībai izvēlas nakts lēcu lietošanu. Radzenes refraktīvā terapija tiek dēvēta arī par redzes korekcijas metodi ar ortokeratoloģijas jeb nakts lēcām, kuru lietošanas rezultāts ir īslaicīga redzes uzlabošana. Nakts lēcu iedarbība notiek nakts miera laikā, kad acī ievietotā lēca radzenē veido precīzu iespiedumu, kas pēc lēcas izņemšanas saglabā savu formu visas dienas garumā, nodrošinot atbilstošu redzes asumu un iespēju redzēt skaidri bez brillēm vai kontaktlēcām.

Nakts lēcas veic ne tikai redzes korekcijas funkciju, bet to lietošana bērna vecumā ir arī terapija – tās var ierobežot tuvredzības attīstības progresiju acs augšanas procesā. 

Optiskās brilles ir visiem zināms kā pirmais risinājums ceļā uz labu redzi. Bieži vien brilles kalpo arī kā aksesuārs, ar kuru labprāt papildinām savu vizuālo tēlu. Briļļu ietvara krāsa, forma, dizains un ērtība lieliski papildina optisko lēcu un to pārklājumu daudzveidību. Lēcu izvēle ir plaša, un katrs var izvēlēties briļļu lēcas, kas vislabāk atbilst viņa dzīvesveidam – dzidrinātās lēcas, lēcas tiem, kuri ikdienā daudz strādā pie datora, lēcas, kas ir apstrādātas ar speciālu pārklājumu, novērš zili-violeto staru iedarbību un mazina intensīvās ekrāna gaismas iedarbību, kā arī hameleonlēcas, kas saules staros kļūst tumšākas un pilda saulesbriļļu funkciju. Lai neapjuku daudzveidībā, klīnikas priekšrocība ir optiskā briļļu laboratorija, kuras speciālisti katram optisko briļļu pasūtītājam izskaidro situācijai piemērotāko risinājumu. Līdz ar to varam nodrošināt arī optisko saulesbriļļu, optisko peldbriļļu vai dažādu optisko aizsargbriļļu individuālus risinājumus. 

Ar briļļu, kontaktlēcu un nakts lēcu palīdzību koriģētai redzei parasti lielākais mīnuss ir īslaicīgums – kamēr palīglīdzekļi tiek izmantoti, redze ir koriģēta, taču, ja ikdienā svarīgi ir nebūt atkarīgam no redzes palīglīdzekļiem, nepieciešams izsvērt pastāvīgas redzes korekcijas iespēju ar lāzerkorekcijas vai intraokulāro lēcu implantu palīdzību.

Pastāvīga redzes korekcija – lāzerkorekcija un lēcu implanti

Redzes lāzerkorekciju var veikt pacientiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Tehniski šis ir vissarežģītākais redzes korekcijas veids, taču tajā pašā laikā tā ir uzskatāma par kosmētisku procedūru, kas palīdz uzlabot redzes un dzīves kvalitāti, un tai praktiski nav medicīnisku indikāciju. Procedūra ir nesāpīga, un redzes atjaunošanās notiek jau pirmajās 2–3 stundās pēc procedūras.

Redzes korekcijai ar lāzeriem ļoti būtisks ir iekārtu tehniskais nodrošinājums, programmu pieejamība, spēja interpretēt un analizēt pieejamos datus. Jaunākās paaudzes lāzeriekārtas redzes korekciju veic dažu sekunžu laikā, līdz ar to tiek minimalizēti ar operāciju saistītie potenciālie riski. Lai pieņemtu lēmumu par piemērotāko redzes lāzerkorekcijas metodi, būtiska nozīme ir detalizētai acu un redzes sistēmas izmeklēšanai.

Sabiedrībā plašāk zināma ir redzes korekcija ar lāzeru, taču par spīti lāzerkorekcijas metožu daudzveidībai – LASIK, FEMTO LASIK, TRANS-EPI LASIK, SMILE – ļoti bieži acs anatomiskā uzbūve ierobežo lāzera izmantošanas iespēju.

Intraokulāras lēcas implantācija

Pastāvīgu redzes korekciju bez lāzera izmantošanas nodrošina acī ievietojamu lēcu implanti – intraokulāras lēcas.

Lēcu implantācija var notikt 2 veidos: ar acs dabīgās lēcas izņemšanu un aizstāšanu ar mākslīgo lēcu vai bez dabīgās lēcas izņemšanas un papildus lēcas – EVO Visian ICL – implantēšanu starp varavīksneni (acs krāsaino daļu) un acs dabīgo lēcu, kur tā paliek pastāvīgi. 

EVO Visian ICL ir biosaderīga lēca ar iestrādātu UV aizsardzību, vienlaicīgi nodrošina izcilu redzes kvalitāti un nerada svešķermeņa sajūtu acī. Tā ir saudzīga redzes korekcijas metode, kas nodrošina augstu redzes asumu un skaidru redzi īsā laikā pēc procedūras veikšanas, kā arī nerada “sausās acs sindroma” risku. Šī procedūra ir piemērota pacientiem, kuriem ir plāna radzene. Tās priekšrocība ir ilgtermiņa redzes korekcija, neizmainot acs dabīgos audus – netiek radītas neatgriezeniskas acs formas izmaiņas pēc radzenes audu noņemšanas, kā tas notiek lāzerkorekcijas gadījumā. Metode ir saudzīga, un ar tās izmantošanu var koriģēt vidējas līdz augstas pakāpes tuvredzību, tālredzību un astigmatismu. Lēcas implantēšanas procedūra aizņem tikai 20–30 minūtes. Pēc procedūras veikšanas pacienti var doties mājās un jau pēc pāris dienām var atgriezties ierastajās ikdienas gaitās.

Ja pacientam ir konstatēta katarakta (acs dabīgās lēcas apduļķošanās) un nepieciešama dabīgās lēcas nomaiņa vai kādu iemeslu dēļ nevar veikt redzes lāzerkorekciju vai implantēt EVO Visian ICL, iespējams risinājums ir multifokālas lēcas implantēšana. Tā ir progresīva redzes korekcijas metode, jo atkarībā no izvēlētā lēcas veida pacientam tiek nodrošināta redze vairākos – divos vai trijos redzes attālumos. 

Atceries, ka vispiemērotāko redzes korekcijas veidu var izvēlēties tikai pēc kompleksas acu un redzes sistēmas izmeklēšanas, ņemot vērā arī ikdienas paradumus un dzīvesveidu. Tādēļ, pirms izdarīt izvēli, iesakām iepazīties un izprast ieguvumus katrai no lietojamajām metodēm.


Lai uzzinātu par savas redzes korekcijas iespējām, aicinām uz bezmaksas skrīninga konsultāciju, kuras laikā speciālists noteiks piemērotāko redzes korekcijas veidu. 

Piesakies, zvanot uz Latvijas Amerikas acu centru +371 67272257, un noskaidro savas redzes korekcijas plānu!

www.laac.lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.