medicine.lv skaitļos

Lietotāji online109
Aktīvie uzņēmumi12741
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
Svara vērotāji – ko ņemt vērā? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Svara vērotāji – ko ņemt vērā?

Svara vērotāji ir populārs veids, kā palīdzēt cilvēkiem zaudēt liekos kilogramus, izmantojot punktu skaitīšanas sistēmu. Tas nozīmē, ka ir jāseko līdzi uzņemtās pārtikas daudzumam (katram ēdienam ir noteikts punktu skaits) un jāievēro dienā noteiktais punktu skaits. Tā kā pārtikas produktiem ar lielu kaloriju daudzumu vai “tukšajām kalorijām” piešķirts vairāk punktu, to ierobežošana var palīdzēt zaudēt svaru.

Te gan jāņem vērā, ka šis ēšanas plāns nav pareizā izvēle jebkuram, kurš vēlas atbrīvoties no liekā svara. Lai gan svara vērotājiem ir savas pozitīvās īpašības, tas var izraisīt arī neveselīgus uztura paradumus. Pastāvīga sekošana līdzi punktu skaitam var būt apgrūtinoša, kā arī var parādīties vēlme manipulēt ar punktiem (piemēram, izlaižot maltītes, lai varētu ēst mazāk veselīgus pārtikas produktus).

Priekšrocības

Šis ēšanas plāns ir sabalansēts un elastīgs. Piešķirot dārzeņiem, augļiem un atsevišķām olbaltumvielām nulles punktu vērtību, diēta mudina tos pēc iespējas iekļaut maltītē. Svara vērotāji turklāt māca būtiskas veselīga uztura prasmes, kas laika gaitā var noderēt, piemēram, mērīt porciju lielumu, kā arī mudina gatavot ēdienu mājās.

Svara vērotājos nav noteiktu pārtikas produktu, no kuriem būtu jāizvairās; tā vietā ir jāskaita punkti. Punktu sistēma mudina ēst veselīgu pārtiku, bet ļauj arī laiku pa laikam apēst kādu saldu našķi vai uzkodu. Svara zudums, esot svara vērotājos, parasti ir lēns, tomēr stabils, turklāt samazina diabēta risku.

Svara vērotāji nodrošina ļoti daudz informācijas un resursu, kas palīdzēs plāna ievērošanā, punktu aprēķināšanā un izsekošanā, kā arī recepšu ideju atrašanā. Tāpat, ja ir nepieciešams grupas atbalsts, pastāv iespēja apmeklēt regulārās grupas sanāksmes.

Lai gan svara vērotājiem ir daudz priekšrocību, tas nenozīmē, ka šis ēšanas plāns ir piemērots ikvienam. Pirms to uzsākt, noteikti vispirms ir ieteicams apsvērt tā trūkumus.

Trūkumi

Svara vērotāju izmaksas var atšķirties atkarībā no izvēlētajām iespējām un dalības ilguma programmā; noteikti vispirms jāizvērtē, kādas būs aptuvenās izmaksas par visu laiku, kas tiks pavadīts, ievērojot šo ēšanas plānu.

Punktu skaitīšana var būt garlaicīga; process var būt laikietilpīgs un pārāk sarežģīts cilvēkiem, kuri vēlas ātru un vienkāršu pieeju ēšanai vai arī ātrus rezultātus. Tāpat jāņem vērā, ka būs nepieciešams svērties vismaz reizi nedēļā, lai izsekotu un varētu reģistrēt gūtos panākumus. Te gan der atzīmēt, ka citiem svēršanās process var strādāt kā papildu motivācija, kas palīdzēs uzraudzīt progresu un palikt uz pareizā ceļa.

Svara vērotāji ir diezgan brīva diēta, proti, spēja apēst jebko, ko vien gribas, var izrādīties pārāk vilinoša. Ir pilnīga rīcības brīvība izmantot visus savus punktus mazāk barojošiem pārtikas produktiem. Šajā gadījumā diētas vai ēšanas plāni ar stingrākām vadlīnijām var darboties labāk.

Pastāv arī zināmas bažas, ka koncentrēšanās uz punktu skaitīšanu var radīt neveselīgus ēšanas paradumus. Piemēram, atsevišķos gadījumos svara vērotāju sekotāji dienas gaitā “ietaupa” punktus, lai vēlāk ēstu pārtiku ar uzviju (pārēšanās).

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā