Studē koledžā un iegūsti profesiju 2 vai 3 gadu laikā!

Studē koledžā un iegūsti profesiju 2 vai 3 gadu laikā!

Lai veiksmīgi iekļautos darba vidē, ļoti svarīgi ir izdarīt īsto izvēli par labu tai izglītības iestādei, kas nākotnē garantē darba iespējas. Tāda ir Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža – Vidus prospektā 38, Jūrmalā, kuras uzdevums ir darba tirgum sagatavot augsti kvalificētus, kompetentus un konkurētspējīgus speciālistus veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā.

Paralēli darbam Jūrmalā studiju process notiek arī koledžas Rēzeknes filiālē, kur iespējams apgūt māsas un ārsta palīga specialitāti. Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno profesionālās pilnveides izglītības programmas un tālākizglītības programmas veselības un sociālās aprūpes speciālistu kvalifikācijas uzturēšanai.

Kāpēc izvēlēties studēt Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā?
• Visas studiju programmas ir akreditētas.
• Vienīgā koledža Latvijā, kur iespējams apgūt biomedicīnas laboranta, radiologa asistenta un podologa profesiju.
• Skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā un masiera kvalifikāciju var apgūt pilna laika klātienes dienas un vakara grupās.
• Studijas tiek realizētas profesionāli aprīkotos kabinetos un laboratorijās.
• Lektori – nozaru profesionāļi un praktiķi.
• Studiju laikā ir iespēja piedalīties ERASMUS+ programmas mobilitātēs.
• Prakses vietas tiek piedāvātas gan Latvijā, gan Eiropā.
• Studiju programmu ietvaros notiek sadarbība ar augstskolām un sociālajiem partneriem Latvijā un ārpus valsts robežām.
• Iespēja pretendēt uz stipendijām (valsts budžeta grupās).
• Iespēja pretendēt uz vietu labiekārtotā dienesta viesnīcā.
• Koledžas absolventi iegūst pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību divu vai trīs gadu laikā un var turpināt studijas bakalaura studiju programmās gan Latvijā, gan ārzemēs.
• Absolventi ir pieprasīti darba tirgū, darba gaitas var uzsākt uzreiz pēc koledžas absolvēšanas.

UZŅEMŠANA 2018/2019
no 2018. gada 2. jūlija līdz 3. augustam darbdienās no plkst. 9.00 līdz 15.00.
Adrese: Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmala, LV-2010.
Mob. tālr.: +371 26530342, +371 25448404,
E-pasts: lupsklietvediba@gmail.com
Adrese: Raiņa ielā 5a, Rēzeknē (RĒZEKNES FILIĀLĒ, studiju programmās – "Māszinības", "Ārstniecība")
Mob. tālr.: +371 26144109, +371 27882168, e-pasts: lupsk.rezekne@gmail.com

Uzņemšanas noteikumi – http://www.psk.lu.lv/studiju-iespejas/uznemsanas-noteikumi

IZVĒLIES PIEMĒROTĀKO STUDIJU PROGRAMMU!
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā tiek īstenotas deviņas studiju programmas, no kurām septiņās var studēt par valsts budžeta līdzekļiem:

Māszinības
Māsa – šodien darba tirgū ļoti pieprasīta profesija, ārstniecības persona, kura veic pacientu veselības aprūpi un piedalās ārstniecībā, palīdzot ģimenei, sabiedrībai un indivīdiem novērst slimības cēloņus, uzturēt un atgūt veselību. Absolventi var strādāt veselības iestādēs, valsts un privātās klīnikās, poliklīnikās, plaša profila slimnīcās, ārstu privātpraksēs, rehabilitācijas centros, skolās.

Ārstniecība
Šīs studiju programmas absolventi – ārsta palīgi ir ārstniecības personas, kuras sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību slimajiem dzīvībai bīstamā, kritiskā stāvoklī, nosaka pacienta diagnozi, ārstēšanu, nodrošina nepārtrauktu medicīnisko palīdzību un profilaksi pacientiem. Darba iespējas absolventiem ir veselības aprūpes iestādēs, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā, ģimenes ārstu praksēs, militārās medicīnas dienestos u.c. 

Biomedicīnas laborants
Biomedicīnas laborants ir ārstniecības persona, kura laboratorijā savas kompetences robežās piedalās visu izmeklējamo materiālu izmeklēšanā, izvērtē un dokumentē iegūtos testēšanas rezultātus. Biomedicīnas laboranta darbs ir viens no etapiem, kas palīdz diagnozes uzstādīšanā pacientam. Specialitāte īpaši piemērota cilvēkiem, kurus saista darbs ar dažādām aparatūrām un vienlaikus interesē medicīna. Absolventi var strādāt valsts un privātajās veselības aprūpes iestāžu laboratorijās, pārtikas rūpniecības, zinātniski pētnieciskajos institūtos, ražošanas uzņēmu laboratorijās u.c. 

Radiologa asistents
Programma izveidota ciešā sadarbībā ar profesionāļiem Latvijā, Eiropā un pasaulē. Absolventiem ir iespēja praktizēt ārstniecības iestāžu diagnostiskās radioloģijas un staru terapijas centros un nodaļās. Radiologa asistenti var turpināt studijas Latvijas Universitātē un iegūt profesionālā bakalaura grādu "Radiogrāfijā". Būtiski ir tas, ka radiologa asistenta profesionālās kompetences un prasmes ir saskaņotas Eiropas un pasaules radiogrāferu asociācijās, paverot plašas darba iespējas ne tikai Latvijā. 

Podoloģija
Studenti padziļināti apgūst ārstniecisko pēdu aprūpi, iegūst zināšanas par orgānu sistēmām un saslimšanām, kas ietekmē pēdu veselību. Podologs strādā ar paaugstināta riska pacientiem, kuriem ir asinsrites un jušanas traucējumi, balsta-kustības sistēmas patoloģiski stāvokļi un/vai hroniskas slimības, centrālas un perifēras ģenēzes polineiropātijas, infekciju riski, gados vecu cilvēku aprūpi pie pēdu deformācijām, asins apgādes traucējumiem un pašaprūpi. Nozīmīga pacientu grupa, kuriem nepieciešama podologa palīdzība, ir cukura diabēta pacienti. Podologam ir iespēja strādāt dažādās veselības aprūpes iestādēs, kā arī var atvērt savu privātpraksi.

Sociālā aprūpe 
Studiju programmā tiek apgūtas prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas sociālajiem aprūpētājiem, lai strādātu ar dažādām klientu grupām – bērniem, veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar invaliditāti un funkcionāliem traucējumiem. Sociālais aprūpētājs ir starpnieks starp klientu un sociālo darbinieku, kurš veic klienta pamatvajadzību izvērtēšanu un nodrošināšanu. Absolventi strādā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās. 

Sociālā rehabilitācija
Sociālais rehabilitētājs studiju laikā apgūst dažādas metodes, prasmes un iemaņas darbā ar dažādām klientu grupām – personas ar invaliditāti, personas, kuras nonākušas krīzes situācijā, bērniem un pieaugušajiem ar funkcionāliem traucējumiem. Darbā ar klientiem, sociālais rehabilitētājs plāno, vada un organizē sociālās aktivizēšanas darbu tā, lai veicinātu indivīda iekļaušanos sabiedrībā. Programmas absolventi var sniegt pakalpojumus sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās vai klienta dzīvesvietā, krīžu centros, dienas centros, specializētās darbnīcās u.c.

Estētiskā kosmetoloģija (maksas studijas, dienas un vakara grupas)
Programmas absolventi iegūst skaistumkopšanas speciālista kvalifikāciju kosmetoloģijā. Iegūtā izglītība un prasmes paver plašas iespējas darboties kā pašnodarbinātai personai, attīstot savu uzņēmējdarbību, kā arī ļauj strādāt skaistumkopšanas salonos un SPA centros. Absolventi iegūst visas nepieciešamās iemaņas un zināšanas, lai varētu veikt sejas un ķermeņa kopšanas procedūras, SPA procedūras, vaksāciju, grima uzlikšanu, strādājot ar kosmētikas produktiem un medicīniskām tehnoloģijām.

Ārstnieciskā masāža (maksas studijas, dienas un vakara grupas)
Masieris ir ārstniecības persona, kura praktizē ārstniecībā, profilaksē, rehabilitācijā, un, izmantojot dažādus masāžas veidus, veicina pacienta vai klienta veselības un funkcionālā stāvokļa, kā arī ar veselību saistītās dzīves kvalitātes un labsajūtas uzlabošanos. Koledžā studenti iegūst zināšanas cilvēka anatomijā, fizioloģijā, apgūst klasisko, bērnu, segmentāro un citus masāžu veidus. Absolventi strādā veselības aprūpes un rehabilitācijas iestādēs, ir iespēja atvērt savu privātpraksi.


Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
Vidus prospekts 38, Jūrmala, LV-2010
Rēzeknes filiāle, Raiņa iela 5a, Rēzekne, LV-4601
Facebook.com/lupsk.lv
www.psk.lu.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Klīnika "Headline" – vispusīga augsta līmeņa ausu, kakla un deguna slimību (LOR) diagnostika un ārstēšana

Klīnika "Headline" – vispusīga augsta līmeņa ausu, kakla un deguna slimību (LOR) diagnostika un ārstēšana

Hroniskas iesnas, alerģiskais rinīts, krākšana, miega apnoja, sāpes ausīs un sēra korķi, sāpošs kakls un pietūkušas mandeles – šie un citi deguna, ausu un kakla veselības traucējumi nav sveši lielai daļai no mums un ir plaši izplatīti visā pasaulē. Tomēr daļa steidzas rast risinājumu nekavējoties, savukārt citi samierinās ar problēmu, līdz attopas, ka slimība vai iekaisums pāraudzis hroniskā formā.

Aktuālie piedāvājumi

Nesāpīga zobu ārstēšana ar gēlu Brix3000

Nesāpīga zobu ārstēšana ar gēlu Brix3000

Attīstoties mūsdienu zinātnei, nesāpīga vizīte pie zobārsta tik tiešām ir iespējama! Brix3000 – papaīnu saturošu želeja, kas radīta speciāli kariesa izņemšanai bez anestēzijas, urbšanas un bez sāpēm!

Zolitūdes mikrorajona iedzīvotājiem beidzot pašiem savs veselības centrs – MFD Veselības centrs "Zolitūde"!

Zolitūdes mikrorajona iedzīvotājiem beidzot pašiem savs veselības centrs – MFD Veselības centrs "Zolitūde"!

Šā gada maijā Zolitūdē tirdzniecības centra VENTA telpās tika atvērts MFD Veselības centrs ZOLITŪDE ar mērķi sniegt apkārtnes iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus veselības aprūpē. 

Video

Produktu testi

"Dr. Pakalns Select Easy Breathe"

"Dr. Pakalns Select Easy Breathe"

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "Dr. Pakalns Select" piedāvā testēt produktus, kas būs noderīgi saaukstēšanās gadījumā.

"Pharmaceris H-Sensitonin" – nomierinošs micelārais šampūns jutīgai galvas ādai

"Pharmaceris H-Sensitonin" <b>– </b>nomierinošs micelārais šampūns jutīgai galvas ādai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "G.Miežis Ārsts" piedāvā testēt nomierinošu šampūnu jutīgai galvas ādai "Pharmaceris H-SENSITONIN". 

Uztura bagātinātājs "Flexagen Forte" – locītavu veselībai un kustību komfortam

Uztura bagātinātājs "Flexagen Forte" – locītavu veselībai un kustību komfortam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar vitamini.lv piedāvā testēt uztura bagātinātāju "Flexagen Forte" locītavu veselībai un kustību komfortam.

Uzņēmējs runā

Nesāpīga zobu ārstēšana ar gēlu Brix3000

chair

Attīstoties mūsdienu zinātnei, nesāpīga vizīte pie zobārsta tik tiešām ir iespējama! Brix3000 – papaīnu saturošu želeja, kas radīta speciāli kariesa izņemšanai bez anestēzijas, urbšanas un bez sāpēm!

Kas jāzina par ārstniecisko pedikīru

foot

Klasiskais jeb higiēniskais pedikīrs ir piemērots dermatoloģiski veselām pēdām. Ārstnieciskās pēdu aprūpes mērķis ir pareiza pēdu kopšana un atveseļošana. Šie divi pedikīra veidi būtiski atšķiras, jo klasiskajā pedikīrā dominē skaistumkopšana, bet ārstnieciskajā – atveseļošana.