Stradiņa slimnīcas endokrinologi informēs par Latvijas pieredzi cukura diabēta pacientu attālinātā ārstēšanā
Atzīmējot Pasaules diabēta dienu, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas centrs šodien plkst.14 rīko pasākumu par cukura diabēta pacientu attālinātas ārstēšanas pieredzi Latvijā, izmantojot modernas tehnoloģijas un jauna līmeņa ārsta-pacienta sadarbības modeli, aģentūru LETA informēja "eMedic" projekta komunikācijas vadītāja Latvijā Ieva Stibe.
Lai pacientiem sniegtu pēc iespējas labāku aprūpi, Stradiņa slimnīcas Endokrinoloģijas centra komanda ir iesaistījusies Centrālās Baltijas jūras reģiona "INTERREG IV A 2007-2013" programmas projektā "eMedic - telemedicīnas un diabēta ārstniecības attīstība", kura mērķis ir uzlabot un modernizēt diabēta pacientu aprūpes procesu, attīstīt jaunu e-pakalpojumu izveidi, moderno tehnoloģiju izmantošanu un novērošanas metožu ieviešanu veselības aprūpē.
Pilotprojekta laikā pacientiem, kuri piedalās attālinātajā diabēta monitorēšanā, ir izdalīti glikometri ar iebūvētu "Bluetooth" moduli, kā arī mobilie telefoni ar aplikāciju, kas ļauj uztvert glikometra raidīto signālu. Pacientam ne tikai 3-4 reizes dienā jāmēra cukura līmenis asinīs, bet arī jāievada mobilajā tālrunī dati par ēdienreizēm un savu fizisko aktivitāti. Savukārt ārsts virtuāli seko pacienta rādītājiem un, ja nepieciešams, koriģē ārstēšanas taktiku, ievadot datus īpašā portālā.
Šodien pasākumā tiks stāstīts par "eMedic" pilotprojekta pieredzi, projekta starprezultātiem, ārstu skatījumu un secinājumiem, tāpat arī būs interaktīva prezentācija ar pacienta iesaisti un diskusija par e-veselības projektu ieviešanu Latvijā.
Pasākums notiks Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Pilsoņu ielā 13, Rīgā) 8.korpusa 3.stāva konferenču zālē. Tajā piedalīties aicināti Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, nozares asociāciju pārstāvji un citi interesenti.
Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām, kas kļūst par arvien lielāku sabiedrības veselības problēmu vēlīno komplikāciju un mirstības cēloņu struktūrā gan Latvijā, gan pasaulē.
Projektā iesaistīti cukura diabēta pacienti, ārsti endokrinologi, diabēta aprūpes māsa, projekta medicīniskais koordinators un e-veselības speciālists. Projekta starptautiskie partneri ir Turku Lietišķo zinātņu universitāte, Turku Zinātnes parks, Igaunijas E-veselības fonds, Dienvidrietumu Somijas slimnīcu iecirknis, Karolinskas Universitātes slimnīca Zviedrijā.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Ivan McClellan