medicine.lv skaitļos

Lietotāji online279
Aktīvie uzņēmumi12490
Nozares raksti4463
Ekspertu atbildes20467
Skropstu pieaudzēšana : medicine.lv - Latvijas veselības portāls

Skropstu pieaudzēšana

Katras sievietes sapnis – garas skaistas skropstas. Dzenoties pēc sapņa mēs pērkam dārgas skropstu pagarinošas tušas, piedodas skropstas formu ar speciālam knaiblītēm, smērējams brīnumkrēmus, kas sola paātrinās skropstu augšanu un piedot tām neticamu apjomu. Bet tajā laikā mūsu salonā parādījās skropstu pieaudzēšanas procedūra.

Katras sievietes sapnis – garas skaistas skropstas. Dzenoties pēc sapņa mēs pērkam dārgas skropstu pagarinošas tušas, piedodas skropstas formu ar speciālam knaiblītēm, smērējams brīnumkrēmus, kas sola paātrinās skropstu augšanu un piedot tām neticamu apjomu. Bet tajā laikā mūsu salonā parādījās skropstu pieaudzēšanas procedūra.

Pati skropstu pieaudzēšanas procedūra aizņem aptuveni 60 minūtes, bet efekts ir pamanāms no 3 līdz 5 nedēļām, pēc tam skropstas var noņemt vai veikt korekciju.

Skropstas no kastītes

Skropstu pieaudzēšanas procedūra ir pilnīgi nekaitīga un neizsauc nekādas sāpes. Pie tam tā neatņem daudz laika un ari naudas.

 

Bārkstis, matiņi, krūmiņi

Profesionālas teātra un kino aktrises līmēja skropstas uz izrādēm un filmēšanām jau gadsimtu atpakaļ. Bet pagājušā gadsimta otrā pusē skropstas- bārkstis tirgojas universālveikalu kosmetoloģiskās sekcijas un bija pilnīgi pieejamas visiem. Mūsu mammas, būdamas jaunas modes cienītājas varēja nopirkt skropstas un ar speciālas līmes palīdzību līmēja tās un acu plakstiņiem matiņus, kuri bija piestiprināti pie diedziņiem bārksts veidā. Tādas skropstas izmantoja svinīgās pieņemšanās un lielās svinības, tie kalpoja dažas stundas un neslikti atsvaidzināja seju, kaut vai ari izskatījās pārāk uzkrītoši.

Mūsdienīga skropstu pieaudzēšanas metode ir līdzīga pagājušā gadsimta tehnoloģijām. Agrāk skropstu - bārkstīm pamatne līmējās pie augšējā plakstiņa. Bet tagad pie augšējo skropstu pamata stiprinās atsevišķi matiņi vai skropstu krūmiņi, kuri savākti kušķītī no dažiem matiņiem. Ir vērts atzīmēt, ka gan agrāk gan tagad estētiskam pilnveidojumam tiek pakļautas tikai augšējās skropstas.

Mūsu laikos tiek ražotas trīs veidu skropstas: īsas, vidējas un garas. Skropstas tiek izgatavotas gan no dabīgiem matiņiem gan mākslīgiem. Protams, labāk ir dabīgie, tā kā daudzas no mākslīgām skropstām satur neilona audus, kuri trāpot acīs var izraisīt iekaisumu.

Līme uz darvas bāzes ari mēdz būt divu veidu, atšķirīgas pēc krāsas – melns un bezkrāsains. Bezkrāsains nav pamanāms uz acīm, bet melns izskatās, ka smalka acu līnija. Dāmas, kas izmanto līdzekļus acu līnijas zīmēšanai lietderīgāk izmantot melno līmi.

 

Vai pieaudzētas skropstas kalpo ilgi?

Jaunas skropstas dzīvo tikai 25-30 dienas. Taču amerikāņu kosmetologi-ārsti turpina veiksmīgi izstrādāt uzliekamās skropstas ilgākai nesāšanai - tās turēsies uz plakstiņiem vairāk par mēnesi. Kosmetologi ir pārliecināti, ka tālāka tehnoloģiju uzlabošana diez vai uz ilgu laiku pagarinās to kalpošanas ilgumu. Jo dabīgās skropstas ari nav ilgstošas. 3-4 nedēļu laikā tas izaug līdz savam maksimālajam garumam un izkrīt atbrīvojot vietu jaunām skropstām. Protams, kopā ar dabīgajām skropstām izkrīt ari mākslīgās, jo ir piestiprinātas pie tām.

 

Skaisti - nozīmē dabīgi

Skropstas izskatīsies dabīgi, un nebūs pamanāmas dabīgo skropstu vidū, ja nepārspīlēs ar to daudzumu. Ļoti garas un kuplas skropstas var atļauties spilgtas dāmas ar izteiktiem sejas vaibstiem un kupliem matiem. Uz slavu tipa sejas ar gaišiem matiem, ikdienas dzīve pārāk garas un biezas skropstas izskatīsies nedabiski lielas. Tādi pārspīlējumi ir pieļaujami tikai īpaši svinīgos brīžos. Īsas skropstas var neattaisnot jūsu cerības un nepilnveidot tēlu. Tāpēc pats piemērotākais variants ir vidēja garuma skropstas.

Eksistē ari precīzāki orientieri, kuri palīdzēs noteikt jums piemēroto skropstu garumu. To var izdarīt patstāvīgi izmērot izkritušās skropstas garumu. Ja dabīgo skropstu garums nepārsniedz 7 mm tad nāksies izmantot īsas mākslīgās skropstas. Ja skropstu garums ir starp 7-10mm, tad izrotājiet acis ar vidēja garuma skropstām.

Laimīgām sievietēm, kurām skropstu garums pārsniedz 10-12mm, var pielīmēt garas skropstas.

Izmantojot skropstu pieaudzēšanas procedūru tās var padarīt ne tikai garākas, bet arī kuplākas. Nevajag dzīties pēc pārmērīgi kuplām skropstām. Optimālākais variants ir uzlīmēt divus – trīs vidēja garuma kušķīšus acu stūrītī, bet vidū atsevišķus matiņus.

Šajā procedūrā nozīmīga loma ir meistaram. Viņam jābūt māksliniekam, kas izvieto mākslīgos matiņus, un variē ar to biežumu. Jo uz mūsu acīm vienlaicīgi sadzīvo vecas, vidējas un jaunas skropstas. Kopa ar dabīgo skropstu izkrišanu izkrīt arī mākslīgās skropstas, ja skropstas ir pielīmētas neprofesionāli un nevienmērīgi, var sanākt tāda situācija: pēc paris dienam uz vienas acs puses skropstas ir nokritušas, bet uz otras būs vel joprojām garas un kuplas.

 

No kā baidās pieaudzētas skropstas?

  1. Eļļas. Ja iesmērēsiet augšējos acu plakstiņus ar eļļu tad pieaudzētas skropstas nokritīs, kā rudens lapas. Tāpēc parasta augu eļļa ir pats parastākais un pareizākais veids, kā noņemt pieaudzētas skropstas mājas apstākļos. Ar to mērķi vakarā ir jāiesmērē eļļa uz plakstiņiem un jāatstāj pa nakti tad no rīta jūsu pieaudzētās skropstas būs vai nu uz vaigiem vai spilvena.
  2. Neizmantojies taukainos krēmus, jo ne tikai eļļa, bet arī jebkuri tauki izšķīdina līmi.
  3. Nevajadzētu berzēt acis, kuras ir izrotātas ar mākslīgām skropstām. Pieskarties acīm vajadzētu loti prātīgi un labāk tikai divas reizes dienā, kad mazgājiet seju no rīta un vakarā.
  4. Trauslas skropstas baidās no hlorēta ūdens, kas ir baseinos un arī no sāļa jūras ūdens tāpēc peldētājas skropstu skaistumu saglabās tikai dažas dienas.
  5. Saīsina pieaudzēto skropstu mūžu ari kosmētika. Vakarā kad mēģināsiet noņemt no skropstām krāsu ar ūdeni vai speciāliem kosmētiskiem līdzekļiem, mākslīgās skropstas kritis ārā. Vienīgi nav nepieciešamības izmantot tušu, jo jūsu jaunās skropstas tāpat izskatīsies nevainojumi labi.

 

Vai ir kaitīgi pieaudzēt skropstas?

Veselām acīm ar normālu ādas tipu plakstiņiem, mākslīgās skropstas nevar kaitēt.

 

Kam ir jābūt piesardzīgiem un kāpēc?

1.      Cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām. Protams, līme un skropstas iziet speciālas dermatoloģiskas un oftolmologiskas pārbaudes un nepatīkamo blakus parādību risks ir novests līdz minimumam. Bet pēdējā laikā cilvēku skaits pieaug, kuri cieš no alerģijām pret kaut kādiem ārējiem faktoriem. Tas nenozīmē, ka visiem, kas cieš no alerģijām, ir jāatsakās no mākslīgām skropstām. Vienkārši sākumā ir jāpamēģina pielīmēt divus – trīs matiņus lai pārliecinātos, ka ne matiņi, ne līme neizsauc iekaisumu un sārtumu.

2.      Pasaudzējiet novājinātas un ārā krītošas skropstas. Nav grūti iedomāties, kas notiks ar tām, ja tiks pārklātas ar darvu– līmi.

3.      Cietīs arī skropstas dāmām ar sausu plakstiņu ādu – jo tāda tipa ādai ir nepieciešama ikdienas taukaina barošana. Atsakoties no krēmiem var iegūt jaunu grumbu Tīkliņu apkārt acīm.

4.      Taukainai ādai mākslīgie matiņi nekaitēs, bet turēsies tikai dažas dienas. Ir pamanīts, ka sievietēm, kurām ir taukaina acu plakstiņu āda skropstas izkrīt 2-3 reizes ātrāk.

5.      Nav ieteicams riskēt dāmām kuram acīm ir nosliece uz biežiem konjunktivītiem.

Tāpēc, mūsdienīgas skropstu pieaudzēšanas metodes ir pilnīgi nekaitīgas. Par iemeslu lai atteiktos no šī jauninājuma var būt tikai individuālie nepanesamības faktori vai ādas īpašības.

 

Skropstas un kontaktlēcas

Cilvēkiem, kuri izmanto kontaktlēcas nav nekādu medicīnisko aizliegumu izmantot mākslīgas skropstas. Kopā tie var eksistēt mierīgi, bet ne ilgi. Pieaudzētas skropstas neizturēs to miera traucējuma kad jūs liksiet un ņemsiet ārā kontaktlēcas.

Izskatās, ka viss ir vienkārši. Bet tomēr par šo vienkāršo pakalpojumu ir daudz mīti. Lielākā daļa mītu rodas no patiesas informācijas trūkuma.

 

Mīts 1. Skropstas pieaudzē tikai fotomodeles.

Tā ir patiesība tikai daļēji. Tiešam foto modeļu un aktrišu aprindās skropstu pieaudzēšanas pakalpojums ir ieguvis lielu popularitāti. Ja paskatīsieties uz modeļiem kas strādā uz podiumiem tad pamanīsiet, ka skropstas viņām ir daudz garākas un biezākas nekā parasti. Tādu efektu nevar sniegt neviena no skropstu tušam. Modelim speciāli pieaudzē ļoti garas un kuplas skropstas lai acis izceļas jau no tāluma.

Bet pasts tā saucamais " pludmales" skropstu variants, kurš ir loti aktuāls īpaši atvaļinājuma laikā. Actiņas katrai dienai tiek piemeklētas individuāli. Šeit viss ir atkarīgs no jūsu personīgajām īpašībām. Piemēram, apaļas acis var vizuāli izstiept, pieaudzējot garākas skropstas malās. Nolaistos acu stūrīšus var pacelt ar izliektām skropstām.

Katrā gadījumā meistara pamatnoteikums – maksimālais dabiskums. Tāpēc arī skropstas tiek stiprinātas nevis nepārtrauktā rindā, bet ar maziem kušķīšiem. Loti garas skropstas te netiek izmantotas, izmanto tikai īsas un vidējas skropstas. Parasti īsākās plakstiņu vidū un garākās plakstiņu malas.

 

Mīts 2. Ar jaunam skropstām es izskatīšos nedabiski un arī acis nogurs.

Liels pieaudzēto skropstu daudzums, protams, padarīs jūsu skatienu smagāku. Dažas dienas tas sajūtas var pieciest, bet šādas skropstas arī ilgāk nenēsā.

Ikdienas variants nav tiks smags. Dažas neērtības jūs izjutīsiet tikai pirmās dienas, bet tas būs tikai tāpēc, ka neesat pieraduši. Bet pēc tam jūs aizmirsīsiet, ka skropstas nav jūsu pašu. Un varēsiet baudīt savu jauno tēlu.

 

Mīts 3. Dažas reizes pieaudzēt skropstas un palikt bez savējām!

Pilnīgi nepareizs apgalvojums. Pirmkārt medicīnisko aizliegumu šai procedūrai nepastāv. Otrkārt, visi materiāli, kurus izmanto skropstu pieaudzēšanas procedūrās ir testēti un tiem piešķirti kvalitātes sertifikāti. Līme – speciāla kosmētiska, kas neizraisa alerģisko reakciju. Tas var būt vai nu bezkrāsains vai melns. Pēdējā gadījumā stiprinājuma līnija izskatīsies kā acu kontūra līnijā.

 

Mīts 4. Pieaudzētas skropstas nokritīs pēc pāris dienām.

Tas jau ir atkarīgs no jūsu akurātības. Ja jūs patstāvīgi neaiztiksiet skropstas tad mierīgi nostaigāsiet 3-4 nedēļas. Pie īpaši saudzīgas atieksmes " šaut ar Actiņām" varēsiet ilgāk. Bet svētku skropstas tiek stiprinātas īpaši rūpīgi, tāpēc pieņemšanas laika nekādā gadījumā jūsu skaistās skropstas nenokritīs.

 

Mīts 5. Noņemt patstāvīgi pieaudzētas skropstas nav iespējams. Tāpēc nāksies atkal iet uz salonu.

Noņemt pieaudzētas skropstas var kā mājās tā arī salonā. Salonā tas notiek ar speciāla šķidruma palīdzību, kura izšķīdina līmi. Mājās var izmantot šim mērķim parasto augu eļļu – labāk olīvu, tā neizraisa alerģisko reakciju. Vienkārši uzklājiet eļļu un stiprinājuma līniju ar vates tampona palīdzību un atstājiet uz visu nakti. No rīta varēsiet skropstas viegli noņemt.

 

Daži ieteikumi tiem, kuri vēlas ilgāk nēsāt skropstas:

1.      Pirmais un pats galvenākais noteikums – mazāk aiztiecies savas acis ar rokām. Tāpēc, ka ne tikai šādā gadījumā jūsu skropstas ātri nokritīs, bet arī jūs liksiet apkārtējiem saprast, ka tās ir mākslīgas.

2.      Mazgāties var kā parasti, var pat apmeklēt pirti. Nevar vienīgi berzēt plakstiņus. Labāk saudzīgi attīrīt skropstas ar netaukaino krēmu vai losjonu.

3.      Atcerēties, ka ilgstoša saskarsme ar taukainam vielām novājina stiprinājumu. No tā izriet, ka nevajag smērēt plakstiņu ar taukaino nakts krēmu un, protams, ar eļļu.

4.      Gulēt ar pieaudzētām skropstām vajag ari prātīgi – uz sāna vai muguras. Iespiesties ar degumu spilvenā nav ieteicams. Skropstas tādu ņirgāšanos nepanesīs un ir liela varbūtība, ka kādu rītu pamodīsies bez skropstām.

Izliekt pieaudzētas skropstas arī nevajadzētu. Pirmkārt var salauzt stiprinājumu, Bet otrkārt, tie jau no paša sakuma ir izliekti un stiprinās ar tādu aprēķinu, lai acu forma būtu pēc iespējas harmoniskāka jūsu sejas tipam. Ar tādu iejaukšanos mājas apstākļos jūs vienkārši sabojāsiet mistera profesionāli padarīto darbu.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Flebologi oktobrī aicina pedagogus

Flebologi oktobrī aicina pedagogus

Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas vadītājs, medicīnas doktors, ķirurgs flebologs Uldis Mauriņš: Oktobris tradicionāli ir pedagogu mēnesis, tāpēc līdzīgi kā citus gadus mēs šajā mēnesī vēlamies atbalstīt skolotājus, piedāvājot viņiem izdevīgākus nosacījumus vēnu problēmu diagnostikai un ārstēšanai.

Aktuālie piedāvājumi

Veselības rekreācija – ceļš uz pilnvērtīgu dzīvi un labklājību

Veselības rekreācija – ceļš uz pilnvērtīgu dzīvi un labklājību

Ikdienā mēs visi esam aizņemti ar darbiem, pienākumiem un rūpēm, un bieži vien šajā straujajā dzīves ritmā liela daļa no mums piemirst veltīt pietiekamu uzmanību savai veselībai, kaut arī tā ir mūsu darbošanās veiksmes pamatā. Veselības uzturēšanai nav jābūt kā papildu pienākumam, kas prasa daudz laika, bet gan kā patīkamam brīvā laika pavadīšanas rituālam vienatnē vai, vislabāk, kopā ar ģimeni.

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Ja vēlaties relaksēties, uzlabot veselību vai izskatīties vēl skaistāk, tad rehabilitācijas centrs "Līgatne" ir īstā vieta, kur to darīt. Pasakaina daba, profesionāls personāls, medicīniskās tehnoloģijas, viesnīca, ēdināšana, dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – tas viss ir pie mums!  

Video

"Laiks=Smadzenes" jeb – kā atpazīt insultu? (VIDEO)

"Laiks=Smadzenes" jeb – kā atpazīt insultu? (VIDEO)

Atzīmējot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienības 20 gadu jubileju, slimnīcas pieredzējušie neirologi profesora Gunta Kareļa vadībā, sadarbībā ar pacientu biedrību "ParSirdi.lv" un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kolēģiem, ir sagatavojuši informatīvi izglītojošu videoklipu "Laiks=Smadzenes", kurā stāsta par insulta ārstēšanas procesu...

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO – pienskābo un bifidobaktēriju komplekss pieaugušajiem un bērniem

Testa rezultāti: LIVEO – pienskābo un bifidobaktēriju komplekss pieaugušajiem un bērniem

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® 4 pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu kapsulās pieaugušajiem un bērniem.

Dr. Pakalns SELECT Easy Breathe Iceland Moss Pastilles – elpceļu veselībai, klepus mīkstināšanai un imūnsistēmas stiprināšanai

Dr. Pakalns SELECT Easy Breathe Iceland Moss Pastilles <b>– </b>elpceļu veselībai, klepus mīkstināšanai un imūnsistēmas stiprināšanai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr.Pakalns SELECT piedāvā testēt pastilas elpceļu veselībai, klepus mīkstināšanai un imūnsistēmas stiprināšanai.

HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

HealthAid Livercare® <b>– </b>organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinatāju organisma attīrīšanai un detoksikācijai HealthAid Livercare®.

Uzņēmējs runā

Flebologi oktobrī aicina pedagogus

pexels_teacher

Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas vadītājs, medicīnas doktors, ķirurgs flebologs Uldis Mauriņš: Oktobris tradicionāli ir pedagogu mēnesis, tāpēc līdzīgi kā citus gadus mēs šajā mēnesī vēlamies atbalstīt skolotājus, piedāvājot viņiem izdevīgākus nosacījumus vēnu problēmu diagnostikai un ārstēšanai.

Šķība deguna starpsiena

lorklinika_lor2

Ļoti daudzi pacienti ir neizpratnē, kad tiek konstatēta deguna starpsienas deviācija, jo viņiem deguna traumas nav bijušas. Par deguna starpsienas deviāciju stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.