medicine.lv skaitļos

Lietotāji online287
Aktīvie uzņēmumi12806
Nozares raksti1624
Ekspertu atbildes21477
Sievietes sirds un VISS(ums): No 8. februāra līdz 8. martam notiks sievietes sirds veselībai veltīti pasākumi : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Sievietes sirds un VISS(ums): No 8. februāra līdz 8. martam notiks sievietes sirds veselībai veltīti pasākumi

Biedrība ParSirdi.lv kopā ar kardiologiem, endokrinologiem, nefrologiem, farmaceitiem, uztura un fizisko aktivitāšu speciālistiem atklāj sievietes sirds veselības mēnesi ar akciju “Sievietes sirds un VISS(ums)”, kas norisināsies no 8. februāra līdz 8. martam.

Sirds slimības ir sieviešu nāves iemesls nr.1 Latvijā un pasaulē. 2022. gadā no asinsrites sistēmas slimībām mira 15839 cilvēki jeb 52,3% no visiem mirušajiem Latvijas iedzīvotājiem. 57,6% no cilvēkiem, kuru nāves cēlonis bija asinsrites sistēmas slimības, bija sievietes.* Savukārt EUROSTAT dati liecina, ka sievietēm Latvijā vidēji ir 55,4 veselīgi nodzīvotie mūža gadi un līdz ar to esam priekšpēdējā vietā Eiropas Savienībā.**

Ik gadu februārī pasaulē atzīmē Go red for Women dienu, kad tiek aktualizēta sievietes sirds veselība un dāmas tiek aicinātas tērpties sarkanā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šiem jautājumiem. Jau 10 gadus arī biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar kardiologiem un citiem speciālistiem aicina Latvijas sievietes pievērst uzmanību sirds veselībai.

Inese Mauriņa, biedrības ParSirdi.lv vadītāja: “Šogad akcijas ietvaros kopā ar speciālistiem aktualizēsim sievietes sirds veselības saistību ar citām slimībām, īpaši, 2. tipa cukura diabētu, nieru slimību, kā arī izplatītākajiem riska faktoriem, kas ir kopīgi daudzām slimībām. Aicināsim paraudzīties uz sievietes veselību kā VISSumu, kura centrā ir sirds. Februārī un martā plānots izplatīt izglītojošus un informatīvus materiālus sievietēm par un ap sirds veselību, aicināt uz iedvesmojošiem pasākumiem, piedalīties veselīgās aktivitātēs un veikt bezmaksas veselības risku pārbaudes.”

Banner 280x280

Kardioloģe, Latvijas Universitātes asoc. prof. Iveta Mintāle: “Daudzu hronisku slimību iemesls sievietēm ir tādi riska faktori kā augsts asinsspiediens, holesterīna un glikozes līmenis, liekais svars un aptaukošanās, kā arī smēķēšana! Novēršot šos riska faktorus, varam mazināt gan dažādu sirds un asinsvadu slimību attīstību, tostarp, sirds mazspēju, mirdzaritmiju, asinsvadu aterosklerozi, gan 2. tipa cukura diabētu, nieru slimību, onkoloģiskās saslimšanas, podagru u.c. Pat tad, ja pašsajūta ir laba, aicinu katru sievieti vismaz reizi gadā pārbaudīt savu veselību un atcerēties, ka ieguldījums veselīgā dzīvesveidā ir investīcija, kas atmaksāsies daudzkārtīgi!”

Endokrinoloģe Dr. Med. Kristīne Ducena: “Adipozitāte jeb aptaukošanās ir globāla un strauji pieaugoša veselības problēma, kas palielina daudzu blakus slimību, tai skaitā sirds un asinsvadu, 2. tipa cukura diabēta, nieru un virkni citu slimību risku. Ir aprēķināts, ka aptuveni 45-50% sieviešu, iestājoties grūtniecībai, ir virssvars vai aptaukošanās. Aptaukošanās veicina insulīna rezistenci, kā rezultātā attīstās hronisks zemas aktivitātes iekaisums gan sirds struktūrās, gan daudzos smadzeņu reģionos, kas potenciāli negatīvi var ietekmēt gan pašu sievieti, gan jaundzimušā attīstību. Turpretim, līdz ar menopauzes iestāšanos, sievietēm ar 2. tipa cukura diabētu strauji pieaug sirds un asinsvadu slimību risks, ko veicina gan liekais svars, gan estrogēna samazināšanās, gan nepietiekama diabēta metabolā kompensācija.

Labā ziņa – aptaukošanās ir novēršams process un, samazinot svaru, samazināsies gan insulīna rezistence, gan sirds un asinsvadu slimību risks. Sievietēm ar pierādītu sirds un asinsvadu slimību un/vai 2. tipa cukura diabētu rekomendējam griezties pie profesionāļa pēc padoma – agrīna diagnostika, kā arī savlaicīga un vadlīnijās balstīta terapija, nodrošina ne tikai cukura līmeņa pazemināšanos, bet aizsargā arī no nieru un sirds slimību riska, kā arī samazina ar tām saistītās komplikācijas.

Samazināt aptaukošanās un diabēta izraisītos riskus ir iespējams, lai gan tas prasīs ilgu un neatlaidīgu darbu, kura galvenais dalībnieks būsiet jūs pašas. Es gribētu jūs iedrošināt un noticēt, ka tas ir iespējams, savukārt, mēs, ārsti, būsim kopā ar jums, lai sniegtu atbalstu un profesionālu padomu. Jūsu pagātnes problēmas ir Jūsu augšanas resurss.”

Nefroloģe, Rīgas Stradiņa universitātes asoc. prof. Ieva Ziediņa: “Sievietes biežāk nekā vīrieši cieš no hroniskas nieru slimības jeb nieru mazspējas, tāpēc sievietēm ir par vienu nelabvēlīgu sirds un asinsvadu slimību riska faktoru vairāk nekā vīriešiem. Mūsdienās hroniska nieru slimība biežāk ir cukura diabēta, arteriālās hipertensijas vai aterosklerozes komplikācija, nevis pašu nieru kamoliņu vai kanāliņu darbības traucējumu rezultāts, kā tas bija agrāk. Rūpējoties par savu veselību – sirdi un asinsvadiem – mēs rūpējamies arī par nierēm un citiem orgāniem, kā arī par vispārējo labsajūtu. Mīļas dāmas, domājot par citiem, neaizmirsīsim par sevi!”

Fizisko aktivitāšu fiziologs un ergoterapeits Dr. Med. Rūdolfs Cešeiko: “Regulāras un mērķtiecīgas fiziskās aktivitātes ir īsts brīnumlīdzeklis, kas palīdz uzlabot veselību un pašsajūtu. Tās palīdz stiprināt sirds veselību, samazināt stresu, uzlabo garastāvokli un pašapziņu. Ir jāatrod laiks aktīvām kustībām, pat tad, ja ir tikai 30 minūšu dienā. Tas var būt jebkas, kas jums patīk, piemēram, skriešana, pastaigas, peldēšana, spēka vingrinājumi, deju nodarbības vai vienkārši staigāšana svaigā gaisā! Sievietes Sirds veselības mēnesī aicinu dāmas pievienoties veselības vingrošanai “Sestdienas rīti sirds ritmā”, kas norisināsies sestdienās no pulksten 10.00 līdz 11.00 pie Māras dīķa.”

Tuvākās aktivitātes:

Sestdienas rīti sirds ritmā

Veselības vingrošana kopā ar fizisko aktivitāšu fiziologu, ergoterapeitu un Fizisko aktivitāšu fonda dibinātāju Dr. med. Rūdolfu Cešeiko. Iespēja reizi nedēļā piedalīties bezmaksas veselības vingrošanas nodarbībās speciālistu vadībā laika posmā no 8. februāra līdz 8. martam.

Vieta, laiks: sestdienās pulksten 10.00–11.00 pie Māras dīķa Āgenskalnā (no Mārupes ielas puses). Nodarbības ilgums – 60 minūtes.

Līdzi: laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, ērti apavi, ūdens vai silta tēja. Papildu inventārs nav nepieciešams.

Nodarbībās būs gan kardioslodze, gan spēka vingrinājumu elementi – pierādījumos balstītas fiziskās aktivitātes, kuras ir pa spēkam ikvienam. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Mēs uz vietas par katru parūpēsimies!

Bezmaksas veselības pārbaudes

Akcijas ietvaros sadarbībā ar "Mēness aptieku" un "Veselības Centru apvienību" Rīgā, Bauskā, Daugavpilī un Jūrmalā būs iespēja bez maksas noteikt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus: izmērīt asinsspiedienu, holesterīna un cukura līmeni asinīs, kā arī noteikt ķermeņa masas indeksu. 

Norises laiks: 5. – 7. marts

Informāciju par citiem akcijas pasākumiem varēs atrast biedrības ParSirdi.lv mājaslapā un sociālajos tīklos.

Informatīvos materiālus par sievietes sirds veselību un veselības pārbaudēm, veselīgas receptes un iedvesmojošus ieteikumus meklē: www.parsirdi.lv un www.vidusjurasdieta.lv

Latvijas sieviešu sirds veselība un veselības pašvērtējums

Saskaņā ar Latvijas populācijas šķērsgriezuma pētījumu*** 24% sieviešu Latvijā ir paaugstināts asinsspiediens, 61% sieviešu ir paaugstināts sliktā jeb ZBL holesterīna līmenis, 21% ir paaugstināts cukura līmenis asinīs, 29% sieviešu ir liekais svars, bet 30% ir aptaukošanās (ķermeņa masas indekss virs 30), savukārt 15,2% sieviešu ikdienā smēķē.

46% sieviešu savu veselību vērtē kā labu, 46% kā vidēju un tikai 8% – kā sliktu.

Ja veselam cilvēkam ir 0 vai 1 riska faktors, tad ārsti to uzskata par zemu sirds un asinsvadu slimību (SAS) attīstības risku; ja cilvēkam ir 2 līdz 3 riska faktori, tad pacientam ir vidēji augsts vai augsts SAS risks; savukārt cilvēkiem ar 4 un 5 riska faktoriem ir ļoti augsts SAS risks.

Pārsteidzošs ir fakts, ka 29% sieviešu ar 4 – 5 riska faktoriem jeb ļoti augstu SAS risku savu veselību vērtē kā labu un tikai 9% – kā sliktu. Tas liek aizdomāties, vai spējam atpazīt riska faktorus un objektīvi novērtēt to ietekmi uz veselību šobrīd un ilgtermiņā.

Lai arī augsts un nekontrolēts asinsspiediens (virs 140/90 mmHg) ir viens no nozīmīgākajiem sirds un asinsvadu riska faktoriem, 28% sieviešu ar nekontrolētu paaugstinātu asinsspiedienu savu veselību vērtē kā labu, un tikai 12% to novērtē kā sliktu.

Paaugstinātu zema blīvuma lipoproteīnu holesterīna līmeni asinīs (virs 3 mmol/l****) uzskata par sirds un asinsvadu slimību riska faktoru, kas īpaši paaugstina koronārās sirds slimības un perifēro artēriju slimības risku. Tomēr – 43% sieviešu ar paaugstinātu ZBLH līmeni asinīs vērtē savu veselību kā labu un tikai 8% to novērtē kā sliktu.

Glikozes līmenis asinīs (virs 5,6 mmol/l) ir neatkarīgs sirds un asinsvadu slimību, išēmisko sirds slimību, miokarda infarkta un trombemboliska smadzeņu insulta riska faktors. 30% Latvijas sieviešu ar paaugstinātu glikozes līmeni asinīs ir labs veselības pašvērtējums un 13% gadījumu veselības pašvērtējums ir slikts.

Lieko svaru un aptaukošanos nevar nejust! Tie ir vairāki spaiņi ūdens, kurus cilvēks ik dienu nēsā sev līdzi, taču 44% sieviešu ar lieko svaru savu veselību novērtēja kā labu un tikai 5% – kā sliktu. 29% sieviešu ar aptaukošanos bija labs veselības pašvērtējums un tikai 14% savu veselību uzskatīja par sliktu.

Smēķēšanu ikdienā atzīst aptuveni 15% sieviešu un 41% smēķētāju sieviešu savu veselību ir novērtējušas kā labu, bet kā sliktu – tikai 11%!

Augstāk minētie fakti nozīmē, ka esošus riska faktorus vai pat to kombinācijas varam nejust, līdz varam iedzīvoties kādā no sirds un asinsvadu, nieru vai citām slimībām. Tāpēc – ieteicams vismaz reizi gadā veikt asinsanalīzes un izmērīt asinsspiedienu, samazināt lieko svaru un atteikties no kaitīgiem ieradumiem, kā arī konsultēties ar ārstu par riska faktoru samazināšanas iespējām.

* Veselības statistikas datu bāze: www.spkc.gov.lv

** EUROSTAT dati: https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Healthy_life_years_statistics

*** Latvijas iedzīvotāju kardiovaskulāro un neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma epidemioloģiskais pētījums, 2019.

**** Pēc jaunākajām Eiropas Kardiologu biedrības vadlīnijām Zema blīvuma lipoproteīnu holesterīna līmeņa norma ir vēl zemāka. Jautājiet savam ārstam!

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Uzņēmumi nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Zobu dziļā fluorizācija ar papildu vērtību

Zobu dziļā fluorizācija ar papildu vērtību

Daudzi cilvēki cenšas saglabāt savu veselību un tāpēc nodarbojas ar sportu, izmanto ekoproduktus, pievērš lielu uzmanību veselīgam uzturam, lieto vitamīnus, bet tajā pašā laikā pilnīgi aizmirst, ka arī zobiem nepieciešama profilakse un rūpīga aprūpe. Kā saglabāt zobus bez plombēšanas, sakņu kanālu ārstēšanas un citām sarežģītām un dārgām procedūrām?

Aktuālie piedāvājumi

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Preimmu" – prebiotika spēcīgai imunitātei

Testa rezultāti:

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Valens Nutri" piedāvāja testēt "Preimmu" – prebiotiku spēcīgai imunitātei.

Testa rezultāti: MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Testa rezultāti: MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvā testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

Testa rezultāti: "MarLie" šķiedrvielas efektīvai zarnu trakta darbībai

Testa rezultāti:

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Perfecto" piedāvāja testēt" MarLie" šķiedrvielas efektīvai zarnu trakta darbībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Žoržs Žabūrs ir asinsvadu ķirurgs, asinsvadu ultrasonogrāfijas speciālists un flebologs. Pirmais Baltijā veicis vēnu operāciju, pielietojot hipnozi. Žoržs Žabūrs ir arī Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs, Latvijas Flebologu biedrības biedrs, Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā