medicine.lv skaitļos

Lietotāji online283
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Sievietes intīmās veselības atslēga : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Sievietes intīmās veselības atslēga

Sievietes intīmā veselība ir delikāta tēma, kas vienmēr bijusi aktuāla. Maksts veselībā galvenās ir pienskābās baktērijas, kas, izstrādājot pienskābi, uztur tajā skābu vidi. Zems pH ir sevišķi svarīgs, jo aizsargā intīmās zonas vidi no nelabvēlīgām baktērijām un sēnītēm. Izjaukts baktēriju līdzsvars makstī un nepietiekami zems pH līmenis var novest pie nopietnām reproduktīvās un ginekoloģiskās veselības problēmām. Maksts bakteriālo līdzsvaru ietekmē neskaitāmas lietas, piemēram, stress, uzturs, jaunas partnerattiecības, hormonu svārstības, personīgā higiēna, antibiotiku lietošana un vēl.

Labākais veids, kā profilaktiski atbalstīt savu intīmo veselību, ir ik pa laikam kursa veidā lietot perorālās intīmās probiotikas kapsulu veidā. Tie ir specifiski pienskābo baktēriju celmi, kas, sasniedzot zarnu trakta izeju, tālāk migrē uz maksti un tur veido kolonijas, kas izstrādā pienskābi un uztur pareizu vidi. Ieteicamais kursa ilgums ir vismaz 7 dienas. Tādējādi nelabvēlīgajiem ārējiem faktoriem uz maksti būs mazāka ietekme un ilglaicīgi tiks veicināta sievietes intīmā veselība.


Sievietes dzīvē ir vairāki nozīmīgi brīži, kad intīmā veselība spēlē lielu lomu. Viens no tiem ir bērniņa plānošanas un gaidīšanas laiks. Maksts mikroflorai ir liela nozīme gan pirms bērniņa ieņemšanas, gan grūtniecības laikā. Ja dabiskais maksts līdzsvars ir izjaukts, veidojas atbilstoša vide bakteriālajai vaginozei, kas ir maksts iekaisums. Tai bieži raksturīga nieze, nepatīkams aromāts un pelēcīgi izdalījumi no intīmās zonas. Bet ne visas sievietes ar bakteriālo vaginozi izjūt specifiskus simptomus. Tas nozīmē – iespējams, nemaz nezināt, ka intīmajā zonā ir baktēriju disbalanss. Zinātniski pierādīts, ka sievietei ar bakteriālo vaginozi ir 3 reizes lielāks risks nespēt ieņemt bērniņu. Šis arī ir iemesls, kāpēc pirms bērniņa plānošanas būtu jāapsver kursa veidā uzņemt intīmās probiotikas. Tās satur pienskābās baktērijas, kas veicinās veselīgu maksts vidi un atjaunos tās dabisko baktēriju līdzsvaru. 

Intīmās probiotikas ir svarīgas arī brīdī, kad grūtniecība jau ir iestājusies. Pētījumi norāda, ka maksts mikroflorai ir svarīga loma priekšlaicīgu dzemdību riska un arī jaundzimušā ar samazinātu svara riska novēršanā. Tā kā grūtniecības laikā ķermenī notiek pārmaiņas, arī intīmās zonas vide ir pakļauta disbalansam. Lai to novērstu, intīmās probiotikas atjauno pareizu vidi un veicina intīmo veselību. Perorāli (norijot) lietojamas intīmo probiotiku kapsulas ir ne tikai ar ilgstošāku iedarbību (nekā lokāli ievietojamas svecītes veidā), bet arī ikdienā ērtāk lietojamas. 


Otrs brīdis sievietes dzīvē, kad intīmā veselība liek par sevi manīt, ir menopauze. Tas ir notikums, kas sievietes ķermenī saistās ar nopietnām hormonālām pārmaiņām. Pareiza intīmās zonas mikroflora ir sevišķi nozīmīga menopauzes laikā un pēc tās. Pierādīts, ka līdz pat 40% no sievietēm pēc 50 gadu vecuma izjūt simptomus, kas saistīti ar maksts atrofiju. Tās gadījumā maksts sieniņa paliek plānāka, var novērot izteiktu sausumu intīmajā zonā un bieži pievienojas arī iekaisums. Pētījumi apstiprina, ka intīmo probiotiku lietošana kursa veidā pēc menopauzes mazina simptomus, kas saistīti ar sievišķā hormona estrogēna mazināšanos. Pienskābo baktēriju papildus lietošana mazina intīmās zonas sausumu, veicina seksuālo veselību un uzlabo dzīves kvalitāti kopumā. Zinātniski pierādīts, ka maksts atrofijas simptomus iespējams mazināt vai pat novērst tieši ar intīmo probiotiku lietošanu. 


Kura sieviete gan dzīvē nav izjutusi stresu vai izmēģinājusi jaunu diētu. Stress un neierasts uzturs ir faktori, kas ļoti ietekmē maksts mikrofloru.

Ir pierādīts, ka emocionālā spriedze ir ļoti svarīgs faktors intīmās veselības jautājumā. Palielinoties stresa līmenim, pieaug maksts mikrofloras disbalansa risks, kas parasti izsauc infekciju – bakteriālo vaginozi. Arī jauns un nepierasts uzturs var ietekmēt mūsu labsajūtu. Mūsu organisms pierod pie pārtikas, ko ikdienā lietojam. Krasa uztura maiņa, piemēram, jauna diēta, asāki ēdieni, neierastas garšu kombinācijas vai pārmērīgi uzņemti saldumi, var būt tieši atbildīgi par izjauktu maksts vides dabisko līdzsvaru.


Šobrīd ar visvairāk pierādījumiem izceļas divi intīmo probiotiku celmi – Lactobacillus rhamnosus (GR-1®) un Lactobacillus reuteri (RC-14®). Tiem ir pasaulē visvairāk zinātnisko pierādījumu par labvēlīgu ietekmi uz intīmo veselību visām sieviešu vecuma grupām:

  • veicina maksts baktēriju līdzsvara atjaunošanu;
  • atjauno un uztur veselīgu maksts pH;
  • samazina izdalījumus no maksts;
  • samazina urīnizvadsistēmas infekciju biežumu;
  • veicina intīmo veselību un atjauno izjaukto maksts līdzsvaru rauga sēnītes infekcijas gadījumā;
  • ilglaicīgi palielina pienskābo baktēriju daudzumu makstī.

Preparāts, kas satur abus minētos intīmo probiotiku celmus – Lactobacillus rhamnosus (GR-1®) un Lactobacillus reuteri (RC-14®) –, ir LIVEO Intime. Tas ir pienskābo baktēriju komplekss, kas īpaši radīts sievietēm. Katra kapsula satur 2 miljonus Lactobacillus reuteri (RC-14®) un Lactobacillus rhamnosus (GR-1®) labo baktēriju vaginālās mikrofloras līdzsvaram ar pierādītu klīnisko efektivitāti. Šīs pienskābās baktērijas ir dabiski maksts iemītnieki, kas palielina pienskābo baktēriju daudzumu mikroflorā. LIVEO Intime ir perorāli lietojamas kapsulas (norijot), kas atrodas inovatīvā plastmasas konteinerā ar mitrumu uzsūcošu iekšējo pārklājumu, lai nodrošinātu baktēriju dzīvotspēju.


Vairāk par LIVEO Intime ražotāja e-veikalā: https://e-sagitus.lv/liveo-intime-sievietem/ 

 

 

Avoti:

- Bacterial Vaginosis (BV) and Fertility, American pregnancy association
- Does vaginitis affect a pregnant woman & her infant?, National institute of child health and human development
- Muhleisen AL, Herbst-Kralovetz MM. Menopause and the vaginal microbiome. Maturitas. 2016 
- Bachmann GA, Diagnosis and Treatment of Atrophic Vaginitis, American Family Physician, 2000
- Nansel, Tonja R et al. “The association of psychosocial stress and bacterial vaginosis in a longitudinal cohort.” American journal of obstetrics and gynecology vol. 194,2 
- Huizen M. Can diet improve a person's vaginal health? https://www.medicalnewstoday.com/articles/327507
- https://www.chr-hansen.com/en/human-health-and-probiotics/our-probiotic-strains/urex
- Vujic et al, European Journal of Obstetrics Gynecology and Reproductive Biology, 2013; 168(1):75–79.
- Martinez et al, Canadian Journal of Microbiology, 2009; 55(2):133–138.
- Martinez et al, Letters in Applied Microbiology, 2009; 48(3):269–274.
- Beerepoot et al, Archives of Internal Medicine, 2012; 172(9):704–712.
- Martinez et al, Letters in Applied Microbiology, 2009; 48(3):269–274.
- Macklaim et al. Microbial ecology in health and disease, 2015; 26:27799 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".