medicine.lv skaitļos

Lietotāji online42
Aktīvie uzņēmumi12557
Nozares raksti1406
Ekspertu atbildes21477
Sievietes intīmās veselības atslēga : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Sievietes intīmās veselības atslēga

Sievietes intīmā veselība ir delikāta tēma, kas vienmēr bijusi aktuāla. Maksts veselībā galvenās ir pienskābās baktērijas, kas, izstrādājot pienskābi, uztur tajā skābu vidi. Zems pH ir sevišķi svarīgs, jo aizsargā intīmās zonas vidi no nelabvēlīgām baktērijām un sēnītēm. Izjaukts baktēriju līdzsvars makstī un nepietiekami zems pH līmenis var novest pie nopietnām reproduktīvās un ginekoloģiskās veselības problēmām. Maksts bakteriālo līdzsvaru ietekmē neskaitāmas lietas, piemēram, stress, uzturs, jaunas partnerattiecības, hormonu svārstības, personīgā higiēna, antibiotiku lietošana un vēl.

Labākais veids, kā profilaktiski atbalstīt savu intīmo veselību, ir ik pa laikam kursa veidā lietot perorālās intīmās probiotikas kapsulu veidā. Tie ir specifiski pienskābo baktēriju celmi, kas, sasniedzot zarnu trakta izeju, tālāk migrē uz maksti un tur veido kolonijas, kas izstrādā pienskābi un uztur pareizu vidi. Ieteicamais kursa ilgums ir vismaz 7 dienas. Tādējādi nelabvēlīgajiem ārējiem faktoriem uz maksti būs mazāka ietekme un ilglaicīgi tiks veicināta sievietes intīmā veselība.


Sievietes dzīvē ir vairāki nozīmīgi brīži, kad intīmā veselība spēlē lielu lomu. Viens no tiem ir bērniņa plānošanas un gaidīšanas laiks. Maksts mikroflorai ir liela nozīme gan pirms bērniņa ieņemšanas, gan grūtniecības laikā. Ja dabiskais maksts līdzsvars ir izjaukts, veidojas atbilstoša vide bakteriālajai vaginozei, kas ir maksts iekaisums. Tai bieži raksturīga nieze, nepatīkams aromāts un pelēcīgi izdalījumi no intīmās zonas. Bet ne visas sievietes ar bakteriālo vaginozi izjūt specifiskus simptomus. Tas nozīmē – iespējams, nemaz nezināt, ka intīmajā zonā ir baktēriju disbalanss. Zinātniski pierādīts, ka sievietei ar bakteriālo vaginozi ir 3 reizes lielāks risks nespēt ieņemt bērniņu. Šis arī ir iemesls, kāpēc pirms bērniņa plānošanas būtu jāapsver kursa veidā uzņemt intīmās probiotikas. Tās satur pienskābās baktērijas, kas veicinās veselīgu maksts vidi un atjaunos tās dabisko baktēriju līdzsvaru. 

Intīmās probiotikas ir svarīgas arī brīdī, kad grūtniecība jau ir iestājusies. Pētījumi norāda, ka maksts mikroflorai ir svarīga loma priekšlaicīgu dzemdību riska un arī jaundzimušā ar samazinātu svara riska novēršanā. Tā kā grūtniecības laikā ķermenī notiek pārmaiņas, arī intīmās zonas vide ir pakļauta disbalansam. Lai to novērstu, intīmās probiotikas atjauno pareizu vidi un veicina intīmo veselību. Perorāli (norijot) lietojamas intīmo probiotiku kapsulas ir ne tikai ar ilgstošāku iedarbību (nekā lokāli ievietojamas svecītes veidā), bet arī ikdienā ērtāk lietojamas. 


Otrs brīdis sievietes dzīvē, kad intīmā veselība liek par sevi manīt, ir menopauze. Tas ir notikums, kas sievietes ķermenī saistās ar nopietnām hormonālām pārmaiņām. Pareiza intīmās zonas mikroflora ir sevišķi nozīmīga menopauzes laikā un pēc tās. Pierādīts, ka līdz pat 40% no sievietēm pēc 50 gadu vecuma izjūt simptomus, kas saistīti ar maksts atrofiju. Tās gadījumā maksts sieniņa paliek plānāka, var novērot izteiktu sausumu intīmajā zonā un bieži pievienojas arī iekaisums. Pētījumi apstiprina, ka intīmo probiotiku lietošana kursa veidā pēc menopauzes mazina simptomus, kas saistīti ar sievišķā hormona estrogēna mazināšanos. Pienskābo baktēriju papildus lietošana mazina intīmās zonas sausumu, veicina seksuālo veselību un uzlabo dzīves kvalitāti kopumā. Zinātniski pierādīts, ka maksts atrofijas simptomus iespējams mazināt vai pat novērst tieši ar intīmo probiotiku lietošanu. 


Kura sieviete gan dzīvē nav izjutusi stresu vai izmēģinājusi jaunu diētu. Stress un neierasts uzturs ir faktori, kas ļoti ietekmē maksts mikrofloru.

Ir pierādīts, ka emocionālā spriedze ir ļoti svarīgs faktors intīmās veselības jautājumā. Palielinoties stresa līmenim, pieaug maksts mikrofloras disbalansa risks, kas parasti izsauc infekciju – bakteriālo vaginozi. Arī jauns un nepierasts uzturs var ietekmēt mūsu labsajūtu. Mūsu organisms pierod pie pārtikas, ko ikdienā lietojam. Krasa uztura maiņa, piemēram, jauna diēta, asāki ēdieni, neierastas garšu kombinācijas vai pārmērīgi uzņemti saldumi, var būt tieši atbildīgi par izjauktu maksts vides dabisko līdzsvaru.


Šobrīd ar visvairāk pierādījumiem izceļas divi intīmo probiotiku celmi – Lactobacillus rhamnosus (GR-1®) un Lactobacillus reuteri (RC-14®). Tiem ir pasaulē visvairāk zinātnisko pierādījumu par labvēlīgu ietekmi uz intīmo veselību visām sieviešu vecuma grupām:

  • veicina maksts baktēriju līdzsvara atjaunošanu;
  • atjauno un uztur veselīgu maksts pH;
  • samazina izdalījumus no maksts;
  • samazina urīnizvadsistēmas infekciju biežumu;
  • veicina intīmo veselību un atjauno izjaukto maksts līdzsvaru rauga sēnītes infekcijas gadījumā;
  • ilglaicīgi palielina pienskābo baktēriju daudzumu makstī.

Preparāts, kas satur abus minētos intīmo probiotiku celmus – Lactobacillus rhamnosus (GR-1®) un Lactobacillus reuteri (RC-14®) –, ir LIVEO Intime. Tas ir pienskābo baktēriju komplekss, kas īpaši radīts sievietēm. Katra kapsula satur 2 miljonus Lactobacillus reuteri (RC-14®) un Lactobacillus rhamnosus (GR-1®) labo baktēriju vaginālās mikrofloras līdzsvaram ar pierādītu klīnisko efektivitāti. Šīs pienskābās baktērijas ir dabiski maksts iemītnieki, kas palielina pienskābo baktēriju daudzumu mikroflorā. LIVEO Intime ir perorāli lietojamas kapsulas (norijot), kas atrodas inovatīvā plastmasas konteinerā ar mitrumu uzsūcošu iekšējo pārklājumu, lai nodrošinātu baktēriju dzīvotspēju.


Vairāk par LIVEO Intime ražotāja e-veikalā: https://e-sagitus.lv/liveo-intime-sievietem/ 

 

 

Avoti:

- Bacterial Vaginosis (BV) and Fertility, American pregnancy association
- Does vaginitis affect a pregnant woman & her infant?, National institute of child health and human development
- Muhleisen AL, Herbst-Kralovetz MM. Menopause and the vaginal microbiome. Maturitas. 2016 
- Bachmann GA, Diagnosis and Treatment of Atrophic Vaginitis, American Family Physician, 2000
- Nansel, Tonja R et al. “The association of psychosocial stress and bacterial vaginosis in a longitudinal cohort.” American journal of obstetrics and gynecology vol. 194,2 
- Huizen M. Can diet improve a person's vaginal health? https://www.medicalnewstoday.com/articles/327507
- https://www.chr-hansen.com/en/human-health-and-probiotics/our-probiotic-strains/urex
- Vujic et al, European Journal of Obstetrics Gynecology and Reproductive Biology, 2013; 168(1):75–79.
- Martinez et al, Canadian Journal of Microbiology, 2009; 55(2):133–138.
- Martinez et al, Letters in Applied Microbiology, 2009; 48(3):269–274.
- Beerepoot et al, Archives of Internal Medicine, 2012; 172(9):704–712.
- Martinez et al, Letters in Applied Microbiology, 2009; 48(3):269–274.
- Macklaim et al. Microbial ecology in health and disease, 2015; 26:27799 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Svara palielināšanās vai samazināšanās bez redzama iemesla, drēbju izmēra maiņa ir signāls, ka jāpievērš uzmanība savam ķermenim un ir laiks nopietni parūpēties par sevi, nododot analīzes, kuras parādīs, kas pašlaik notiek ar organismu un vai ir kādas izmaiņas. 

Aktuālie piedāvājumi

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Vai tavs uzņēmums nesen sācis darboties, un tu prāto, kā ātri un efektīvi par to informēt savus potenciālos klientus? Varbūt tavam uzņēmumam jau kādu laiku ir sava mājaslapa vai profils sociālajos tīklos, taču tu meklē veidu, kā padarīt uzņēmumu vēl atrodamāku?

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Kādēļ drotaverīns jau daudzus gadus ir iedarbīga alternatīva līdzekļiem pret spastiskām sāpēm vēderā? 

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Pēdu krēmu ar medu un ceļmallapas ekstraktu.

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt skūšanās ziepes ar pantenolu, kakao sviestu un E vitamīnu sausai ādai.

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt matus spēcinošo cieto šampūnu tumšiem vai gaišiem matiem un kondicionieri.

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Maijā un jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt alvejas želeju "HealthAid® Aloe Vera gel" (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes