"SEB dzīvības apdrošināšana" dāvina bezmaksas apdrošināšanu Latvijas pirmklasniekiem
Turpinot tradīciju, jau sesto gadu "SEB dzīvības apdrošināšana" visiem Latvijas pirmklasniekiem dāvina nelaimes gadījumu apdrošināšanu ar risku segumu 1500 eiro apmērā.
Piecu gadu laikā "SEB dzīvības apdrošināšana" ir apdrošinājusi vairāk nekā 100 000 pirmklasnieku, un viņu vecākiem ir izmaksātas 312 atlīdzības par bērnu piedzīvotajiem nelaimes gadījumiem par kopējo summu vairāk nekā 25 000 eiro.
Pērn "SEB dzīvības apdrošināšana" izmaksāja 202 atlīdzības par bērnu nelaimes gadījumiem, no tām 34 izmaksas - pirmklasnieku vecākiem. Visvairāk atlīdzību izmaksāts septembrī un oktobrī, ko var skaidrot ar traumu skaita pieaugumu vasaras beigās un rudens sākumā, kad tiek sāktas skolas gaitas. Ar pirmklasnieka apdrošināšanas noteikumiem vecāki var iepazīties "SEB bankas" mājaslapā, kur arī iespējams reģistrēt savu pirmklasnieku.
No šā gada sākuma pirmklasnieku vecākiem ir izmaksātas 20 atlīdzības par kopējo summu vairāk nekā 2000 eiro, lielākā no tām - 225 eiro - par galvaskausa lūzumu.
"SEB dzīvības apdrošināšanas" piedāvātā pirmklasnieku apdrošināšana paredz visu Latvijas pirmklasnieku apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem visa gada garumā - sākot ar šā gada 1.septembri līdz 2016.gada 31.augustam 24 stundas septiņas dienas nedēļā, tostarp skolā, mājās, sporta treniņos un brīvajā laikā. Šīs apdrošināšanas izmantošana bērna vecākiem nerada izdevumus vai saistības.
Pēc "SEB dzīvības apdrošināšanas" datiem, visbiežāk traumas bērni gūst sadzīves apstākļos, otrajā vietā (15%) - sporta nodarbībās, trešajā (2%) - ceļu satiksmes negadījumos.
Ārste-pediatre Anna Birka: "Pirmo klašu audzēkņi ir visvairāk pakļauti traumēšanas riskam - šajā kategorijā arī ir lielāks negadījumu skaits. Kustīgas spēles, sporta nodarbības - mazākiem skolēniem vel trūkst uzmanības, pacietības. Tāpēc gan skolotājiem, gan vecākiem jāseko bērniem un jāiemāca viņiem drošības tehnika gan skolā, gan mājās, gan uz ielas. Īpaši runājot par ceļu satiksmes noteikumiem. Aizraujoties ar spēlēm vai sacensībām savā starpā, bērni bieži aizmirst par pieaugušo sniegtajiem padomiem."