Saveļjeva un Baldere-Sildedze aicina "Olainfarm" koncerna valdes nesadarboties ar pašreizējo padomi pārņēmušajām personām
Rīga, 9.janv., LETA. Zāļu ražotāja "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva un meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze aicina "Olainfarm" un tās meitas uzņēmumu "Latvijas aptieka", "Silvanols" un citu kompāniju valdes atturēties no sadarbības ar "Olainfarm" pašreizējo padomi pārņēmušajām personām, kurām, pēc viņu paustā, ir noziedzīgi mērķi.
Kā Saveļjevas un Balderes-Sildedzes vārdā aģentūru LETA informēja viņu pārstāve Katrīna Ansonska, AS "Olainfarm" lielākā akcionāra, SIA "Olmafarm" pašreizējā valdes locekle Milana Beļeviča, otrdien, 8. janvārī ieradās "Olmafarm" juridiskajā adresē, bet viņu neielaida tās teritorijā. "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs kā viņas neielaišanas darba vietā iemeslu norādīja esošās "Olainfarm" padomes rīkojumu. "Tas nepārprotami norāda, ka pretēji Latvijas Komerclikumam un labas korporatīvās pārvaldības principiem, uzņēmumu vada tā padome, nevis valde," norādīts Saveļjevas un Balderes-Sildedzes paziņojumā medijiem.
Ansonska informēja, ka Saveļjeva un Baldere-Sildedze uzmanīgi sekos līdzi jebkurai rīcībai un, ņemot vērā reideru vēlmi minētos uzņēmumus izsaimniekot, nepieciešamības gadījumā vērsīsies tiesībsargājošajās institūcijās par ikvienu noziedzīgu vai prettiesisku rīcību, kas būs tikusi īstenota pretēji "Olainfarm" interesēm līdz ārkārtas akcionāru sapulces norisei.
Vienlaikus Saveļjeva un Baldere-Sildedze aicina "Olainfarm" atturēties no publiskiem paziņojumiem viena akcionāra un to personu interesēs, kuri vēlas piesavināties "Olainfarm" akcijas kā tas bija šā gada 7.janvārī, komentējot notikumus "Olainfarm" lielākajā akcionārā "Olmafarm". Viņas uzskata, ka šāda rīcība ir pretrunā ar labas korporatīvās pārvaldības standartiem.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šogad 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas "Olmafarm" valdes sastāvā - darbu kompānijas valdē atstājusi vienīgā valdes locekle Irina Maligina, bet viņas vietā valdē iecelta Beļeviča. Tāpat 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas "Olmafarm" dalībnieku sastāvā, vēstot, ka kopš 2018.gada 6.novembra kompānijas īpašnieki ir Saveļjeva (33,33%), Anna Emīlija Maligina (33,33%) un pats Maligins (33,33%).
Tajā pašā laikā Irina Maligina ir apstrīdējusi viņas atcelšanu no "Olmafarm" valdes. "Šā gada sākumā ir noticis prettiesisks mēģinājums atcelt mani - Irinu Maliginu no "Olainfarm" lielākā akcionāra - "Olmafarm" valdes. Pretlikumīgās darbības ir apstrīdētas Uzņēmumu reģistrā un tiesībsargājošās institūcijas jau ir sākušas izmeklēšanu, vai notikušais Uzņēmumu reģistrā ir atsevišķu darbinieku neprofesionālas rīcības rezultāts, vai arī tām ir koruptīvs raksturs," teikts paziņojumā.
Tajā arī norādīts, ka veiktās izmaiņas ir pretrunā ar "Olmafarm" statūtiem, kas nosaka, ka izmaiņas valdē var veikt tikai ar trīs ceturtdaļu dalībnieku balsojumu. "Šāds balsojums nav noticis, un līdz ar to izmaiņas valdē neatbilst statūtiem," teikts Maliginas paziņojumā, piebilstot, ka līdz 2.janvārim, kad veiktas izmaiņas Uzņēmumu reģistrā, "Olmafarm" vienīgais kapitāldaļu īpašnieks bija Maligins.
"Šobrīd varam uzskatīt, ka tas ir tikai kārtējais mēģinājums gadu mijā ar netīrām metodēm ietekmēt Latvijas farmācijas uzņēmuma "Olainfarm" darbu. Jau iepriekš pret uzņēmumu tika izvērsta melnā komunikācijas kampaņa, bija mēģinājumi uzņēmumu pārņemt reiderisma ceļā. Pateicoties uzņēmuma komandas profesionālajam darbam, visi šie uzbrukumi tika novērsti un uzņēmums pērn spēja pat nozīmīgi kāpināt finanšu rādītājus, tādējādi veiksmīgi turpinot Maligina iecerēto "Olainfarm" attīstības vīziju. Tādējādi arī šo varam uzskatīt par kārtējo prettiesisko un neveiksmīgo mantinieču pārstāvju kampaņu pret "Olainfarm", kas ilgtermiņā nekādi neiespaidos uzņēmuma darbu," sacīts paziņojumā.
Uzņēmumu reģistra pārstāve Evija Rimšāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka 3.janvārī Uzņēmumu reģistrā saņemts Irinas Maliginas iesniegums, kurā apstrīdēts Uzņēmumu reģistra valsts notāra lēmums. Šo iesniegumu izskatīs galvenais valsts notārs likumā noteiktajā kārtībā, pieņemot lēmumu un informējot iesniedzēju.
Tāpat ziņots, ka pērn septembrī Maligina meitas saņēma mantojuma apliecības, tādējādi mantojums tika oficiāli sadalīts, taču mantiniecēm vēl bija jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali. Novembrī starp Maligina mantiniecēm bija sadalīti 27% "Olainfarm" akciju, kas viņam piederēja tiešā veidā, kamēr Irina Maligina turpināja kontrolēt "Olmafarm", kam pieder 42,56% no "Olainfarm" akcijām.
Vienlaikus Maligina mantinieces arī ir noslēgušas vienošanos ar Maligina atraitni Elīnu Maliginu, kura nebija minēta testamentā, par viņai likumīgi pienākošās mantojuma daļas izmaksu.
"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.