medicine.lv skaitļos

Lietotāji online72
Aktīvie uzņēmumi12749
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
Saldētas maltītes: Zaudētas uzturvielas vai vērtīgs ieguvums saspringtā ikdienā? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Saldētas maltītes: Zaudētas uzturvielas vai vērtīgs ieguvums saspringtā ikdienā?

Sabiedrībā pastāv uzskats, ka saldēta pārtika ir dārga, pārstrādāta, ar pārtikas piedevām pārsātināta, kā arī mazāk uzturvielām bagāta un ne tik vērtīga kā svaigi pārtikas produkti. Tikmēr mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju pagatavot veselīgu maltīti un sasaldēt to tik strauji, ka uzturvērtība nezūd. Modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” kopā ar uzņēmuma “10Hits” pārstāvjiem skaidro, kādēļ saldēta maltīte var būt tikpat kvalitatīva kā svaiga un kas jāņem vērā to izvēloties.

Liela nozīme produkta sastāvam

Pirms jebkura ēdiena un pārtikas produkta iegādes, neatkarīgi no tā, vai tie ir svaigi vai saldēti, vienmēr vēlams iepazīties ar produkta sastāvu. Pirms saldētu ēdienu iegādes ieteicams pārbaudīt, vai produkta sastāvā nav liels pievienotā sāls un piesātināto taukskābju daudzums. Vēlams izvēlēties saldētus ēdienus bez pievienotām pārtikas piedevām, pārtikas krāsām, piemaisījumiem vai citiem produktiem, ko ikdienā neizmantotu ēdiena pagatavošanā.

Pareiza sasaldēšana palīdz saglabāt vērtīgas uzturvielas

Saldēti pārtikas produkti visbiežāk tiek sasaldēti uzreiz pēc to novākšanas ražas sezonas pilnbriedā, tādēļ sasaldēšanas brīdī tiem ir visaugstākā uzturvielu koncentrācija. Pareizs saldēšanas process ļauj ilgākā laika termiņā saglabāt kopējo produkta uzturvielu daudzumu, nodrošinot iespēju produktus lietot arī to nesezonā.

Līdzīgi ir ar iepriekš pagatavotu ēdienu – inovatīvā  HIT saglabāšanas sistēma (īpaša saldēšanas tehnoloģija) ļauj saglabāt ēdienu tik pat svaigu, kāds tas bija tikko pagatavots. HIT saldēšanas tehnoloģijā ēdienu uzglabāšanas process notiek pēc tam, kad maltīte tiek strauji atdzesēta līdz -30 °C. Tālāk maltītes tiek iepakotas traukos un uzglabātas -20 °C temperatūrā. HIT tehnoloģijā sasaldēto ēdienu uzglabāšanas laiks pārsniedz tradicionāli saldētas pārtikas uzglabāšanas laiku.

Pārtikas produktu saldēšanas tradīcijas Latvijā

Latvijā produktu un ēdienu saldēšana tāpat kā konservēšana ir iecienīta prakse jau vairāku gadu desmitu garumā. Daudzās mājsaimniecībās vasarā novāktās ogas vai rudenī salasītās sēnes tiek saldētas, lai vēlāk rudenī un ziemā tās varētu izmantot dažādu ēdienu pagatavošanā. Mūsdienās šī ēdiena uzglabāšanas prakse piedzīvo augšupeju visā pasaulē, jo ikdienas steigā atvieglo ēdiena pagatavošanu un samazina patērēto laiku, vienlaikus nezaudējot organismam nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus.

Veselīga maltīte arī tad, kad nav laika gatavot

Cilvēkiem, kuriem ikdienas steigā neatliek laika ēdiena gatavošanai, iepriekš pagatavoti un pareizi sasaldēti ēdieni var būt veselīga un ērta alternatīva fast food ēdienam vai regulārai maltīšu pasūtīšanai. HIT tehnoloģijā sasaldētie ēdieni izmantojami kā citi saldēti ēdieni un produkti, bet tiem saglabājas labāka garša un visas vērtīgās produktu uzturvielas. 

“Visā pasaulē jau gadiem aktīvi izmanto un novērtē saldētu maltīšu sniegtās priekšrocības – to pagatavošana, ņemot vērā mūsdienu steidzīgo ikdienu, ir ātra un ērta. Latvijā ir spēcīgas dažādu produktu saldēšanas tradīcijas un ne vienā vien mājā ar ledusskapi vien nepietiek – tiek iegādāta papildu saldētava vai saldēšanas kamera. Tomēr veikalā nopērkamās saldētās, gatavās maltītes tiek skatītas ar aizdomām. Saldēta pārtika lielākoties asociējas ar ledusskapī atrodamām un uzsildāmām sagatavēm, bet tā jau ir vakardiena, jo šobrīd Latvijas tirgū kvalitatīvu saldēto maltīšu piedāvājums ir audzis un īpašā saldēšanas tehnoloģija ļauj ēdienu mājās baudīt tā, it kā tas būtu tikko pasniegts restorānā. Lai ēdienu ilgstoši saglabātu baudāmu, vairs nav nepieciešami hidrogenēti tauki, nātrijs vai citas piedevas,” stāsta “10Hits”, uzņēmuma, kas piedāvā veselīgas saldētas maltītes, vadītājs Ivars Grīnbergs.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā