Sāk programmu "Veselība +" diabēta pacientiem visā Latvijā
Aptieku tīkla "Mēness aptieka" īpašnieks "Sentor Farm aptiekas" sadarbībā ar AS "Veselības centru apvienība" (VCA) sāk "Veselība +" programmu diabēta pacientiem visā Latvijā, aģentūru LETA informēja "Sentor Farm Aptiekas" korporatīvo attiecību vadītāja Darja Cvetkova.
"Viens no stūrakmeņiem, kas ambulatoram pacientam nodrošina atveseļošanos, ir labi organizēta farmaceitiskā aprūpe, ietverot ārsta, pacienta un farmaceita darbošanos roku rokā. Lai to veicinātu, izstrādāts speciāls piedāvājums pacientam, kuru viņš var izmantot, noformējot pie sava endokrinologa VCA poliklīnikā vai kādā no "Mēness aptiekām" speciālo "Veselība +" karti. Karte dod iespēju pacientam saņemt īpašus piedāvājumus diagnozei atbilstošiem medikamentiem, uztura bagātinātājiem un medicīnas precēm," paskaidroja Cvetkova.
Viņa piebilda, ka programmā "Veselība +" aptiekas klients var saņemt informāciju un konsultāciju par zāļu lietošanu atbilstoši savai diagnozei, jo visi projektā iesaistītie farmaceiti īpašās mācībās ir papildinājuši savas zināšanas par cukura diabētu. Ja speciālists pieņem pacientus kādā no VCA poliklīnikām, uzrādot karti "Mēness aptiekā", pacientam ir iespēja attālināti pierakstīties pie sava endokrinologa vai ģimenes ārsta, nestāvot rindā.
"Vienmēr ir labi, ja kādas aprūpes nianses uzņemas diabēta apmācības māsa, taču, lai pacientu aprūpe būtu kompleksa, brīžiem trūkst labas sadarbības ar zinošu farmaceitu. Aptiekā cilvēkam var vēlreiz izstāstīt, kā pareizi lietojami medikamenti, vai var un kā savienot zāles, ja pacientam vienlaikus ir vairākas hroniskas slimības. Šajos gadījumos farmaceita atbalsts ir būtisks, jo viņš var vēlreiz apliecināt, ka pacientam tomēr ir nepieciešami visi ārsta izrakstītie medikamenti," pauda "Veselības centru apvienības" poliklīnikas "Pļavnieki" endokrinoloģe Daila Grikmane.
Savukārt "Mēness aptiekas" farmaceits Grigorijs Golubs norādīja, ka sadarbība ar ārstiem nepieciešama, kad pacients nāk ar kādu problēmjautājumu, kas ir ārpus farmaceita kompetences. Vajadzības gadījumā zvans ārstam ir īpaši efektīvs, jo var uzreiz apspriest zāļu aizvietošanas iespējas. Šāda sadarbība rada iespēju ārstam lietderīgāk izmantot konsultācijas laiku un farmaceitam daudz aktīvāk piedalīties tiešā pacientu aprūpē.
Pašlaik programmā "Veselība+" piedalās "Veselības centru apvienības" poliklīniku "Jugla", "Pļavnieki" "Elite", "Olvi", "Pulss", "Aura" un "Vesels" deviņi ārsti-speciālisti. Programmā jau iesaistījušās vairāk nekā 70 "Mēness aptiekas" visā Latvijā. Pašlaik īpašais piedāvājums "Veselība +" kartei ir pieejams tikai klientiem ar diabētu, taču ir plānots programmai piesaistīt arī citas klientu grupas pēc noteiktas diagnozes.
"VCA" dibināta 2011.gada novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3 835 090 eiro. Patlaban VCA iekļauti 13 medicīnas centri visā Latvijā. VCA medicīnas centros nodarbināti vairāk nekā 600 ārstu.
"Sentor Farm aptiekas" iekļautas vietējā holdingā AS "Repharm", kam pieder arī lielākā Latvijas zāļu vairumtirgotāja AS "Recipe Plus" un augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika" (RFF). Holdingam pieder arī AS "Poliklīnika", kura ir AS "Veselības centru apvienība" īpašniece.
LETA