medicine.lv skaitļos

Lietotāji online219
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Rīgas 1. slimnīca sāk Covid-19 pacientu uzņemšanu; pakāpeniski palielinās gultu skaitu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Rīgas 1. slimnīca sāk Covid-19 pacientu uzņemšanu; pakāpeniski palielinās gultu skaitu

Foto: www.1slimnica.lv

Rīgas 1. slimnīcā atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai un tajā jau svētdien uzņemti pirmie pacienti. Patlaban slimnīcā izveidotas 25 gultasvietas un to skaits drīzumā tiks palielināts līdz 50. Rīgas pašvaldība un kapitālsabiedrība turpina darbu, lai arī turpmāk pakāpeniski palielinātu Covid-19 ārstēšanas gultu skaitu.

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs uzsver, ka Rīgas iesaiste pandēmijas apturēšanā turpinās būt aktīva, un jau trešdien domes sēdē plānots lemt par deleģējumu slimnīcai iespēju robežās vēl palielināt gultu skaitu.

“Jau gada sākumā Rīgas veselības kapitālsabiedrības pierādīja savu gatavību iesaistīties Covid-19 krīzes novēršanā. Paldies slimnīcas vadībai un personālam, kas spēja steidzami reaģēt un palīdzēt. Pašvaldība un tās darbinieki turpinās būt tikpat aktīvi, mūsu darbs neapstāsies!” uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Rīgas 1. slimnīcā uzņemti pacienti, kuri jau saņēmuši ārstēšanu valsts slimnīcās, ir ar vidēja smaguma slimības gaitu un ir pārvietojami tālākai ārstēšanai, atbrīvojot vietu citam akūtam COVID 19 pacientam.

“Ņemot vērā situāciju valstī,  uzņemsim tos Covid-19 pacientus, kuri saņēmuši neatliekamo ārstēšanu intensīvās terapijas nodaļās citās slimnīcās,  turpinot nepieciešamo atbalstošo terapiju saistībā ar pacienta pamatslimību Covid-19 un blakus saslimšanām. Mūsu pamatdarbību, kas attiecas uz diagnostisko, ārstniecības, rehabilitācijas un īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošana, neietekmē. Izmantosim mūsu iespējas, lai atslogotu kolēģus klīniskajās universitātes slimnīcās” skaidro Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina.

Jau pirms gada, balstoties uz slimnīcas personāla izpratni un Rīgas pašvaldības vadības atbalstu, tika virzīts Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošanas plāns. Tas paredzēja uz nenoteiktu laiku, ievērojot epidemioloģiju un norobežojot pacientu plūsmas, izveidot stacionāra nodaļu ar 50 gultām 17. korpusā, kas atrodas atsevišķi no centrālā kompleksa 2. korpusā. Tika izvērtētas tehniskās iespējas – infrastruktūra, papildus veicamo darbu un medicīnisko ierīču iegādes jautājumi,  kā arī veiktas pārrunas ar ārstniecības un aprūpes personālu. Vasarā, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, nodaļas darbs tika apturēts.

Covid-10 pacientu ārstēšanas nodaļā izbūvētas slūžas un dekontaktācijas telpas epidemioloģisko drošības pasākumu nodrošināšanai, pielāgota medicīniskā skābekļa sistēma un izbūvēts medicīniskā saspiestā gaisa pievads. Tika izstrādātas 27 tehniskās specifikācijas un izskatīti 78 piedāvājumi par piegādēm, kā rezultātā noslēgti 13 līgumi. IT tīkls pielāgots iespējām pieslēgties medicīniskajām iekārtām katrā palātā. Rīgas 1. slimnīca pieslēgta pie NMPD operatīvo datu paneļa, lai nodaļa spētu ziņot par brīvajām gultām un pacientu stāvokli. Slimnīcas informāciju sistēma papildināta ar Stacionāra moduli, organizētas apmācības to lietošanā.

Svētdien, 24. oktobrī, no citām slimnīcām tika pārvesti deviņi pacienti. Nodaļā šobrīd ir aprīkotas 25 gultas, nedēļas laikā Rīgas 1. slimnīca nodrošinās visu nodaļā esošo 50 gultu pieejamību Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Savukārt, ņemot vērā Rīgas 2. slimnīcas esošo infrastruktūru un pieejamos cilvēkresursus, Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana būtu sarežģīta un laikietilpīga. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā,  slimnīca ir izvērtējusi  iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu vai 30 COVID-19 pacientu gultas. Slimnīca izvērtē iespējas plašāk iesaistīties COVID-19 pacientu aprūpē.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".