Rēzeknes slimnīcas personāla komisija slimnīcas darbā pārkāpumus nekonstatē
Komisija izveidota neilgi pēc negadījuma ar mērķi pašiem slimnīcas darbiniekiem konstatēt, vai slimnīcas darbinieku rīcībā bijušas kādas kļūdas, taču nedz ugunsdrošības, nedz aprūpes ziņā normatīvo aktu pārkāpumi nav konstatēti, pastāstīja Korsaks.
Komisijas darba rezultātā izstrādāti vairāki ierosinājumi preventīvai rīcībai, lai šādi gadījumi slimnīcā vairs neatkārtotos. Ieteikumu vidū, kā informēja Korsaks, ir darbinieku instruēšana semināros un nodarbībās par ugunsdrošību un rīcību ugunsgrēka situācijās.
Komisijas sastāvā bijusi slimnīcas darba aizsardzības speciāliste, stacionāra daļas pārstāve, neiroloģijas nodaļas pārstāve, toreizējā veselības aprūpes dienesta vadītāja un citi slimnīcas pārstāvji. "Jāatzīst, ka komisijas darbinieki būtībā novērtēja paši savu darbu, tāpēc nevar jau zināt - cik lēmums ir objektīvs, bet to tad pateiks policija," viņš norādīja.
LETA jau ziņoja, ka policijā par notikušo aprīlī sākts kriminālprocess.
Tāpat ziņots, ka pagājušajā nedēļā Veselības inspekcija paziņoja savu vērtējumu Rēzeknes slimnīcā sniegtās veselības aprūpes kvalitātei vīrietim, kurš aprīlī ārstēšanās laikā slimnīcā guva miesas bojājumus. Veselības aprūpes kvalitātē pārkāpumi netika konstatēti.
Veselības inspekcija atbilstoši kompetencei izvērtēja pacientam sniegtās veselības aprūpes kvalitāti gan ģimenes ārsta, gan Rēzeknes slimnīcas posmā. Saņemti vairāku ārstniecības personu paskaidrojumi, kā arī pēc notikuma veikta pārbaude uz vietas ārstniecības iestādē.
Iepriekš ziņots, ka, iespējams, mēģinot uzsmēķēt, 17.aprīļa vakarā Rēzeknes slimnīcā, Neiroķirurģijas un neiroloģijas nodaļā, 40% ķermeņa apdegumus guva un pēc tam nomira kāds 1936.gadā dzimis insulta slimnieks.
Pacients pēc pārciestā insulta, iespējams, būdams ne visai adekvātā stāvoklī, acīmredzot bija mēģinājis uzsmēķēt.
Pēc negadījuma cietušā rokā tika atrastas šķiltavas, bet zem gultas izsmēķis. No šķiltavām sākumā acīmredzot bija aizdegusies sega, bet pēc tam, liesmai izplatoties, uzliesmojušas pacientam kājās esošās sintētiskās sporta bikses. Visvairāk ugunsgrēkā cietušas tieši pacienta kājas.
Ugunsgrēkā apdegusi arī caurulīte, pa kuru slimniekam pievadīts skābeklis. Ja sākotnēji tikusi pieļauta versija, ka par iemeslu ugunsgrēkam varētu būt bijusi skābekļa uzliesmošana, tad vēlāk šī versija tika izslēgta, jo caurulīte apdegusi no pacienta puses jeb aiz skābekļa mitrināšanas iekārtas. Izejot cauri šai iekārtai, skābeklis kļūst neuzliesmojošs.
Bez cietušā palātā atradās vēl trīs pacienti, kuri tika pārvesti uz citām palātām un negadījumā necieta.
Negadījumā cietušā slimnieka radinieki iepriekš noliedza, ka cietušais būtu bijis neadekvāts, tāpēc ir vērsušies Veselības inspekcijā ar lūgumu izmeklēt šo negadījumu.
Cietušā meita aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka tovakar bijusi slimnīcā apciemot savu tēvu. Viņi bijuši kopā līdz plkst.20 vakarā, un visu šo laiku tēvs bijis normālā stāvoklī. Pirms došanās mājās viņam ticis pieslēgts aparāts, kas mēra sirds darbību un spiedienu, ārsts piekodinājis medicīniskajam personālam vērsties pie dežurējošā terapeita, ja slimnieka stāvoklis pasliktināsies.
Aptuveni pēc pusotras stundas, ap plkst.21.30, pacienta meita saņēmusi zvanu no slimnīcas, kurā viņai paziņots, ka tēvs guvis apdegumus.
Cietušā meita nenoliedza, ka viņas tēvs mēdzis uzsmēķēt, taču pēdējā laikā saistībā ar veselības problēmām viņš to darījis visai reti, mēnesī neizsmēķējot pat paciņu cigarešu. Neizpratnē sieviete bijusi arī par šķiltavām, kuras, pēc ārstniecības iestādes vadības teiktā, atrastas tēvam rokā pēc visa notikušā.
Vēl vakarā viņa esot pārbaudījusi blakus gultai esošo skapīti, un ne cigarešu, ne šķiltavu tajā neesot bijis. Neesot sievietei skaidrs arī tas, kur atradies medicīnas personāls, kamēr viņas tēvs ir dedzis.
Cietušā meita paudusi neapmierinātību arī ar medicīniskā personāla attieksmi. Viņai neviens neesot atvainojies, bet nodaļas vadītājs ar viņu pat neesot vēlējies runāt par notikušo.
Valmiera, 19.jūl., LETA
Foto: Pilseta24.lv