medicine.lv skaitļos

Lietotāji online29
Aktīvie uzņēmumi12615
Nozares raksti4797
Ekspertu atbildes20696
Rehabilitācijas centrs "Tērvete" aicina stiprināt veselību : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Rehabilitācijas centrs "Tērvete" aicina stiprināt veselību

tervetes_sanatorija

Gleznainā, pasaku un stāstu apvītā, vēsturiskā vietā pacientus gaida rehabilitācijas centrs "Tērvete". Rehabilitācijas kurss tiek piedāvāts iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams uzlabot savu veselību gan akūtu saslimšanu, gan hronisku slimību paasinājumu gadījumos. Ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu ir iespējams valsts apmaksāts rehabilitācijas kurss Dienas stacionāra programmā (pacienta iemaksa 7.00 EU/dienā), neatkarīgi no tā, kurā novadā cilvēks dzīvo. Pacienta iemaksu atmaksā apdrošināšanas kompānijas, savukārt izmitināšana un ēdināšana ir par papildu samaksu.

Terapija un svaigais gaiss "ārstē" elpošanas saslimšanas
Tērvetē jau turpat 100 gadus ārstē cilvēkus ar elpošanas orgānu saslimšanām. 1932. gadā šeit (Kalnamuižā) atvēra Latvijas Sarkanā krusta tuberkulozes dziedinātavu 250 pacientiem. Pēc Otrā pasaules kara tā kļuva par Latvijas PSR tuberkulozes sanatoriju "Tērvete". Savukārt 2004. gadā tā pārtapa par Rehabilitācijas centru ar tādu pašu nosaukumu. Te spēkus smeļas un uzlabo veselību pacienti ar bronhiālās astmas, hroniska bronhīta diagnozi, kā arī pēc akūtas pneimonijas un pēc Covid-19 infekcijas.  

Elpceļu slimnieku veselību stiprina ne tikai nozīmētais terapijas kurss, bet arī ikdienas pastaigas gleznainajās Tērvetes Dabas parka takās, nūjošana. 

Nostiprina pacientu kustību–balsta aparātu
Liela daļa kustību un balsta aparāta slimības saistītas ar cilvēka darbu un ietekmē mugurkaulāju, locītavas, muskuļus un saites. Tie ir dažādi locītavu bojājumi (artrīti, artrozes), mugurkaula osteohondroze (spondiloze) u.c. saslimšanas, kuras var radīt cilvēkam lielu diskomfortu, sāpes, tādējādi nozīmīgi samazinot dzīves kvalitāti. Pēc šiem paasinājumiem pacientiem ir ļoti svarīgs medicīniskās rehabilitācijas kurss pie rehabilitācijas centra "Tērvete" profesionāļiem. Rehabilitācijas centrā tiek gaidīti pacienti ar dažādām neiroloģiskām saslimšanām (radikulīts, mono un polineiropātijas u.c.).

Dziedinātavā  palīdz arī bērniem ar stājas un gaitas problēmām (skolioze, kifotiska stāja u.c.). Bērniem līdz 1 gada vecumam piedāvājam zīdaiņu vingrošanu pēc Bobata.

Atlabt pēc insulta – uz Tērveti
Pacientam pēc insulta (smadzeņu infarkta) bieži vien ir vajadzīgs atbalsts un palīdzība, lai maksimāli īsā laikā atgūtu zaudētās iemaņas un prasmes, kā arī samazinātu funkcionēšanas traucējumus. Ir nepieciešams saglabāt maksimālu neatkarību, mazināt kustību un runas traucējumus, uzlabot pacienta komunikācijas spējas, mazināt trauksmi un depresiju. Rehabilitācijas centra "Tērvete" funkcionālie speciālisti spēj palīdzēt pacientam šajā smagajā procesā.  Te iesaistās fizioterapeits, ergoterapeits, psihologs, audiologopēds, masieris. Sevis apzināšanās procesā, kā arī  emocionālā stāvokļa uzlabošanā  palīdzēs mākslas terapeiti, piedāvājot vizuālās mākslas, mūzikas un deju-kustību terapijas sesijas. 


Tuvāko pagastu pacientiem piedāvājam fizioterapeita mājas aprūpes programmu insulta pacientiem trīs mēnešu laikā pēc epizodes.
Centrā pieejamas arī dažādas fizikālās terapijas metodes: elektroterapija, parafīna-ozokerīta un dūņu aplikācijas, ūdens procedūras, aerosolu terapija (inhalācijas un sāls istaba). 

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts (rehabilitologs) izvērtēs pacienta funkcionēšanas traucējumus, sastādīs individuālu medicīniskās rehabilitācijas plānu, kurā iekļauti visi rehabilitācijas pasākumi, kā arī noteiks, vai pacientam ir rehabilitācijas potenciāls, pacienta motivācija. Kursa laikā mērķi var tikt pārskatīti.

Pansijas iespējas
Rehabilitācijas centram ir līgums ar Nacionālo Veselības dienestu Dienas stacionāra un ambulatorajai programmai. Pacientam no tālākiem novadiem ir iespēja izmantot pansiju – izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumus. 

Pievienotā vērtība – daba, pasakas, teikas

Rehabilitācijas centra atrašanās Tērvetes dabas parkā psihoemocionāli veicina pacientu atveseļošanos, kā arī dod iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku pastaigās Rūķu mežā, Raganas silā, uzkāpt Tērvetes pilskalnā, kā arī apmeklēt Annas Brigaderes muzeju "Sprīdīši", grāmatniecības muzeju "Ķipi" un Tērvetes senvēstures muzeju "Jērumi". 

Silā ir daudz ogu un sēņu. Makšķernieki var iznomāt laivu un pamēģināt laimi Gulbju ūdenskrātuvē, ir pieejamas izjādes ar zirgiem. Aktīvās atpūtas cienītāji var izmantot apkārtnes orientēšanās sporta kartes. Ziemā Tērvete ir ideāla vieta distanču slēpošanai. 

Esiet mīļi gaidīti!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Viena no sūdzībām, ar ko pacienti vēršas pie oftalmologa, ir asarošana. Par diagnozi, simptomiem un ārstēšanas paņēmieniem stāsta otorinolaringoloģe Jekaterina Kondratiško.

Aktuālie piedāvājumi

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Veselība pandēmijas laikā

Veselība pandēmijas laikā

Uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvāja testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinātāju veselīgiem matiem.

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvā testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Uzņēmējs runā

Dabiskā skaistuma uzplaukums

pexels_dew

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli.