medicine.lv skaitļos

Lietotāji online369
Aktīvie uzņēmumi12807
Nozares raksti1615
Ekspertu atbildes21477
"Redzes ekselences centrs": Mana redze = Manas dzīves kvalitāte! : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

"Redzes ekselences centrs": Mana redze = Manas dzīves kvalitāte!

Liela daļa cilvēku ir pārliecināti – ja sūdzību par veselību nav, arī pamata satraukumam nav. Tomēr šāds uzskats ir aplams, jo ir daudzas organisma saslimšanas, kas attīstās praktiski bez simptomiem, kā rezultātā cilvēks ilgstošu laika periodu pat nenojauš par veselības problēmu esamību. To vidū ir arī mūsu galvenā maņu orgāna – acu – saslimšanas. Tāpēc, aicinot cilvēkus pievērst uzmanību savai acu veselībai un redzes kvalitātei, "Latvijas Amerikas acu centrs" ir uzsācis jauna koncepta filiāļu tīklu "Redzes ekselences centrs" izveidi Latvijā ar mērķi nodrošināt plašākas redzes un acu veselības aprūpes iespējas ikvienam sev ērtā vietā un laikā. Vairāk par "Redzes ekselences centru" stāsta "Latvijas Amerikas acu centra" vadītāja Una Brūna.

Kā radās ideja par "Redzes ekselences centrs" filiāļu tīkla izveidi?

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

Pati ideja un arī nosaukums "Redzes ekselences centrs" ir veidojušies jau vēsturiski, kopš "Latvijas Amerikas acu centrs" 1993. gadā vēra savas durvis apmeklētājiem. Mūsu klīnika jau no tās darbības pirmsākumiem stingri seko līdzi tās dibinātāja – Amerikas oftalmoloģijas profesora un acu ārsta Džona Džozefa Makdermota ­– devīzei "Excellence in medical care and education" (Izcilība veselības aprūpē un izglītībā). Līdz ar to mūsu mērķis vienmēr ir bijis nodrošināt izcilu acu un redzes aprūpi Latvijā, – gan piesaistot augstākā līmeņa oftalmologus un optometristus, gan arī pielietojot kvalitatīvākās medicīniskās tehnoloģijas un inovācijas savu pacientu aprūpē.

Redze ir viena no mūsu galvenajām maņām, kas palīdz cilvēkam orientēties dzīves telpā. Un tieši no redzes kvalitātes ir lielā mērā atkarīga arī mūsu ikdienas kvalitāte, ļaujot izbaudīt dzīvē visas krāsas un vairot savu labsajūtu. Tāpēc kā nākamais solis klīnikas darbībā radās ideja paplašināt mūsu pakalpojumu spektru un padarīt to pieejamāku katram Latvijas iedzīvotājam, vienlaikus virzot sabiedrībā domu, ka "mana redze ir manas dzīves kvalitāte".

Kā "Redzes ekselences centrs" var palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti?

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

"Redzes ekselences centrā" apvienojušies redzes speciālisti – sertificēti oftalmologi un optometristi –, lai ērtā vietā un laikā nodrošinātu savlaicīgu, drošu un efektīvu redzes un acu veselības diagnostiku jebkura vecuma pacientiem un dotu iespēju izvēlēties cilvēkam viņam atbilstošāko redzes korekcijas veidu un metodi atkarībā no viņa vecuma, dzīvesveida, profesionālās nodarbošanās un ikdienas aktivitātēm.

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

Redzes korekcijas iespējas ir ļoti plašas, taču tām visām ir viens kopīgs mērķis – nodrošināt skaidru redzi pacienta izvēlētā attālumā. Mēs piedāvājam pilnu pakalpojumu spektru redzes kvalitātes uzlabošanai, – sākot no brillēm, kontaktlēcām un nakts lēcām, līdz pat redzes lāzerkorekcijai vai lēcu implantācijai. "Redzes ekselences centrs" ir tā vieta, kur katrs var atrast sev atbilstošāko risinājumu redzes un dzīves kvalitātes celšanai.

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

Ja redzes korekcija tomēr nav risinājums konkrētā pacienta gadījumā, tiek nodrošināta padziļināta izmeklēšana un piemērota atbilstošākā ārstēšana. Bieži vien pacients sākotnēji var pat nejust būtiskas redzes izmaiņas, bet, saslimšanai progresējot, savlaicīgi neārstēta slimība var novest pie neatgriezeniska redzes zuduma. Tieši tādēļ "Redzes ekselences centrā" liels akcents tiek likts arī uz acu saslimšanu skrīningu jeb agrīnu diagnostiku.

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

Piemēram, ja pacientam, nonākot kādā no "Redzes ekselences centriem", tiek konstatēts, ka ir nepieciešama papildu diagnostika un ārstēšana, ķiruģiska operācija vai lāzerterapija, viņš tiek jau tālāk nosūtīts uz "Latvijas Amerikas acu centra" galveno klīniku pie pareizā – pacientam nepieciešamā – speciālista. Savukārt pēc ārstēšanas, ja ir vajadzīga tālāka pacienta acu veselības stāvokļa novērošana vai konsultācija, pacients atkal varēs droši atgriezties kādā no mājai vai darbam tuvākajā "Redzes ekselences centrā". Būtībā "Redzes ekselences centrs" ir kā gids jeb pavadonis, kas pavada pacientu acu veselības aprūpes ceļā, nodrošinot ērtu pakalpojumu pieejamību un aprūpes nepārtrauktību.

Vēl viens svarīgs pakalpojums, ko nodrošina "Redzes ekselences centrs", ir plakstiņu higiēna, kas ir īpaši būtiska, piemēram, kontaktlēcu valkātājiem, arī blefarīta gadījumā, lai veiksmīgi ārstētu iekaisumu un neveicinātu sausās acs attīstību. Turklāt tāpat kā cilvēki regulāri apmeklē zobu higiēnistu, arī plakstiņu higiēnai vajadzētu būt vienam no veselības uzturēšanas procedūrām, lai izvairītos no acu iekaisumiem un infekcijām.

Tāpat "Redzes ekselences centros" tiks nodrošināts tāds pakalpojums kā redzes vingrinājumi, kas ir īpaši nozīmīgi gan pie šķielēšanas, gan arī pacientiem pēc insulta rehabilitācijas periodā, lai trenētu acu muskuļus un stiprinātu redzi. Arī profilaktiski redzes vingrinājumi ir vērtīgi, lai, piemēram, cilvēki, kas ikdienā daudz laika pavada pie datora un citām viedierīcēm, varētu savlaicīgi parūpēties par redzi un novērst dažādus redzes traucējumus nākotnē.

Kā tiek organizēta pacientu pieņemšana "Redzes ekselences centrā"?

Autors: LAAC_veikals
Autors: LAAC_veikals

"Redzes ekselences centrā" milzīga loma ir optometristam, kurš ir izcils palīgs pacientiem tieši pirmajā ceļa posmā uz labāku redzes kvalitāti. Optometrists ir tas speciālists, kurš pārbauda redzi visos attālumos neatkarīgi no tā, vai pacients lieto vai nelieto kādu redzes korekcijas līdzekli. Pēc visu nepieciešamo mērījumu veikšanas optometrists, balstoties uz pacienta vecumu, dzīvesveidu un nodarbošanos, piedāvā viņam piemērotāko redzes korekcijas risinājumu.

Paralēli optometristam strādā oftalmologs, kas ir galvenais speciālists, kurš apstiprina optometrista izvēli, apvienojot to ar pacienta acu anatomiju un vispārējo veselības stāvokli. Optometristam un oftalmologam cieši sadarbojoties, pacientam tiek nodrošināta droša, savlaicīga un pilnvērtīga acu veselības profilakse, diagnostika, redzes korekcija vai ārstēšanas iespējas.

Kur šobrīd darbojas "Redzes ekselences centri" un cik plašam iedzīvotāju lokam tie būs pieejami nākotnē?

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

Kopš 20. marta apmeklētājiem jau pieejams pirmais "Redzes ekselences centrs" Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3, kur iespējams veikt gan pilnu acu veselības diagnostiku, gan inovatīvu un individuālu redzes korekciju. Jūnija beigās durvis vērs jau otrais "Redzes ekselences centrs", kas atradīsies Rīgā, tirdzniecības centrā "Domina". Nākotnē plānots "Redzes ekselences centru" tīklu attīstīt arī pārējā Latvijas teritorijā, izvietojot filiāles cilvēkiem iespējami pieejamākās vietās, piemēram, pilsētu centros, lielveikalos un citviet, tādējādi sniedzot plašas un operatīvas agrīnas diagnostikas un acu veselības aprūpes iespējas.

Papildus jāpiebilst, ka šobrīd mūsu pakalpojumi tiek regulāri, katru mēnesi, nodrošināti arī Liepājas filiālē "Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā".

Kā var pieteikties vizītei "Redzes ekselences centrā"?

Autors: Redzes ekselences centrs
Autors: Redzes ekselences centrs

Vizītes pie speciālista notiek pēc iepriekšēja pieraksta pacientam ērtā laikā un vietā. Pacienti var pieteikties gan telefoniski, gan e-pastā un , gan arīdzan vienkārši no "Redzes ekselences centriem".

Autors: LAAC_veikals
Autors: LAAC_veikals

Vēlos uzsvērt, ka, apmeklējot redzes speciālistu, nevajadzētu baidīties uzdot visus neskaidros jautājumus, jau sen ir novecojis uzskats, ka "ārsts vai optometrists zina labāk"! Tiesa, no profesionālā skatpunkta šis apgalvojums ir pareizs, taču savu organismu un dzīvesstilu pacients pārzina vislabāk. Ja ir kādas bailes vai šaubas, par tām ir noteikti jārunā, lai speciālists kopīgas sadarbības rezultātā varētu nodrošināt pacientam pilnvērtīgu un kvalitatīvu dzīvi.

"Redzes ekselences centrs" ir vieta, kur uzticēt bažas par savu redzi. Aicinām iegriezties ne vien jebkura vecuma cilvēkus, bet arī ģimenes, lai pārbaudītu katra ģimenes locekļa acu veselību un redzi jau profilaktiski, jo, kā zināms, profilakse ir efektīvākais veids, kā nodrošināt labsajūtu visas dzīves garumā!

Jo mana redze patiešām ir manas dzīves kvalitāte!

 

Iepazīsties plašāk ar "Redzes ekselences centra" un "Latvijas Amerikas acu centra" acu veselības un redzes aprūpes risinājumiem mājaslapās www.manaredze.lv un www.laac.lv, kā arī seko līdzi jaunumiem Facebook @RedzesEkselencesCentrs!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...