medicine.lv skaitļos

Lietotāji online240
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
RAKUS arī infrastruktūras sakārtošanas projektu realizācijas laikā būs pieejami visi esošie pakalpojumi : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

RAKUS arī infrastruktūras sakārtošanas projektu realizācijas laikā būs pieejami visi esošie pakalpojumi

Lai rekonstrukcijas darbu laikā nodrošinātu visu esošo pakalpojumu pieejamību, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca neiroloģijas, kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļas, kā arī Neiroloģijas dienas stacionāru, mazinoties ar Covid-19 inficēto pacientu skaitam, pārcels uz izremontētajām un aprīkotajām novietnes “Jugla” (Juglas ielā 20, Rīgā) telpām.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Esam veikuši jau lielāko daļu no visiem nepieciešamajiem sagatavošanas darbiem, lai plānoto vērienīgo rekonstrukcijas darbu laikā mūsu pacienti saņemtu visus esošos pakalpojumus, ko sniedz mūsu slimnīca. Šobrīd vēl novietnes “Jugla” telpās norit pēdējie remontdarbi, bet plānojam, ka drīzumā šīs telpas tiks pielāgotas un sagatavotas, lai Gaiļezera 9. un 10. korpusa rekonstrukcijas darbu laikā tur varētu izvietot daļu no nodaļām. Tāpat novietnes “Jugla” telpas kalpos kā mūsu slimnīcas taktiskā rezerve, lai strauja Covid-19 uzliesmojuma gadījumā vai sākoties 4.vilnim, mēs varētu tūlītēji atvērt 200 ārstēšanas gultas, neietekmējot turpmāko ārstniecības pakalpojumu sniegšanu ārpus infekciju profila kapacitātes.”

Profesors Aivars Lejnieks, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ārstniecības padomes priekšsēdētājs un Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs: “Lai rekonstrukcijas darbu laikā nodrošinātu nepieciešamo kapacitāti atsevišķos šobrīd ļoti pieprasītos medicīnas profilos, esam iecerējuši tos izvietot “Juglas” novietnē. Plānojam, ka Juglas ielā 20 varētu tikt pārcelta Neiroloģijas nodaļa, Neiroloģijas dienas stacionārs, Kardioloģijas nodaļa, Endokrinoloģijas nodaļa, kā arī tiks nodrošināti diagnostiskie izmeklējumi. Gastroenteroloģijas un Hepatoloģijas nodaļas plānojam pārcelt uz stacionāru “Latvijas Onkoloģijas centrs”. Akūtās pneimonoloģijas nodaļa paliks stacionārā “Gaiļezers”, ko nepieciešamības gadījumā būs iespējams transformēt par COVID nodaļu un stacionārā “Gaiļezers” kāpināt terapeitiskā dienas stacionāra kapacitāti. Šajā nodaļā darbosies arī dežūr-pneimonologa postenis. Bez šaubām, jārēķinās ar loģistikas grūtībām, bet ilgtermiņā viennozīmīgi būs ieguvumi gan ārstniecības personālam, gan pacientiem.”

Kaspars Plūme, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis: “Vērienīgie infrastruktūras attīstības un sakārtošanas projekti, kas ir uzsākti šobrīd un tiks realizēti tuvākā un tālākā nākotnē tiek realizēti ar mērķi – radīt infrastruktūru, kas būtu pamats, lai nodrošinātu medicīnas pakalpojumu nepārtrauktību. Lai mediķi varētu ārstēt un aprūpēt pacientus, sniegt medicīnisko palīdzību ne tikai miera laikos, bet arī dažādās kritiskās situācijās, piemēram, pandēmijas apstākļos, visiem pacientiem, kuriem tā ir nepieciešama. Sakārtota infrastruktūra stiprina medicīnas sistēmas kapacitāti.”

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šobrīd tiek īstenoti vairāki vērienīgi infrastruktūras projekti.

Šobrīd tiek veikti projektēšanas darbi stacionāra “Gaiļezers” ēkas (Hipokrāta ielā 2) 9. un 10. korpusa ārstniecības nodaļu un koplietošanas telpu atjaunošanai, kā arī liftu nomaiņai un izbūvei. Telpu izvietojuma plāni tiek saskaņoti ar ārstniecības personālu un struktūrvienību vadītājiem. Tiek apzināti risinājumi stacionāra “Gaiļezers” 9. korpusa izvietoto struktūrvienību pārvietošanai.

Šobrīd notiek Neatliekamas medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas  (NMPUK) priekšpagalma, apkārtējās teritorijas iekšējo ceļu, laukumu izbūve un labiekārtošana. Tāpat noris arī tuneļa pārbūve, kas arī turpmāk kalpos kā pievadceļš NMPUK. Paredzams, ka darbi varētu būt pabeigti jau šī gada vasarā.

Tiek veikti projektēšanas darbi NMPUK Infekciju bloka izbūvei. Saskaņā ar šī projekta īstenošanas laika grafiku, Infekciju bloka izbūves darbu pabeigšana plānota jau šī gada nogalē, bet aprīkošana un ievākšanās – 2023.gada sākumā.

Šobrīd tiek īstenota Aptiekas loģistikas ēkas (ar atjaunoto pazemes tuneli) būvniecība. Projekta realizācijas gaitā sekos virszemes pārejas izbūve, kas savienos stacionāru “Latvijas Onkoloģijas centrs” un stacionāru “Gaiļezers”. Tiek plānots, ka jaunā Aptiekas loģistikas ēka ar divām savienojošām pārejām tiks nodota ekspluatācijā jau šī gada vasaras sākumā. Savukārt savienojošo gaiteni caur stacionāra “Gaiļezers” 1. korpusu plānots pabeigt šī gada rudenī.

Lai uzlabotu stacionāra “Biķernieki” energoefektivitāti šobrīd tiek veikti ēkas (Lielvārdes ielā 68) fasādes siltināšanas un apdares darbi, kā arī iekšdarbi t.sk., inženiertīklu pārbūve un apkures cauruļvadu nomaiņa bēniņos. Plānots, ka šie darbi būs pabeigti jau šī gada aprīlī.

Norit iepirkuma procedūra par projektēšanas, autoruzraudzības pakalpojumiem ārstniecības nodaļu un koplietošanas telpu atjaunošanai un pārbūvei stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” ēkai (Hipokrāta ielā 4).

Ir noslēgts līgums par attīstības koncepcijas izstrādi Diagnostiskās radioloģijas centra nodaļai stacionārā “Gaiļezers” par arhitektūras un konstruktīvo risinājumu priekšlikumiem, lai nākotnē būtu iespējama pacientu plūsmu nodalīšana, bet tuvākajā laikā plānota apvienotā projekta un būvdarbu iepirkuma izsludināšana.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.