medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1343
Ekspertu atbildes20882
PRP-terapija: jauna metode cīņā ar neauglību : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

PRP-terapija: jauna metode cīņā ar neauglību

Cilvēkiem, kuri saskaras ar neauglību un visiem spēkiem cenšas to pārvarēt, ir pieejama vēl viena iespēja piepildīt loloto sapni kļūt par vecākiem. Tā ir jauna, progresīva sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode – PRP-terapija. Šī metode ir pietiekami jauna, no 2015. gada tiek lietota ne visās neauglības ārstēšanas klīnikās pasaulē, tomēr ir prezentēta starptautiskos kongresos ar labiem rezultātiem sieviešu veselības stāvokļa uzlabošanā. Latvijā PRP-terapiju neauglības ārstēšanai ir ieviesusi un veiksmīgi izmanto tikai iVF Riga klīnika.

Kas ir PRP-terapija?
PRP-terapija (Autologous platelet-rich plasma) ir ārstēšana ar plazmu, kura tiek iegūta no paša pacienta asinīm un ir bagātināta ar trombocītiem – asins šūnām, kuru sastāvā ir daudz alfa-granulas, kas satur lielu augšanas faktoru koncentrāciju. Augšanas faktoriem ir svarīga loma, jo tie nodrošina audu reģenerāciju, aktivizē šūnu augšanu un atjaunošanos. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas bojātos vai atrofētajos audos, aktivējas reģenerācijas un atjaunošanas procesi.

Kā PRP terapija var palīdzēt neauglības ārstēšanai?
Sievietēm kā neauglības ārstēšanas metodi lieto endometrija PRP un olnīcu PRP.
Endometrija PRP-terapija – iespēja atjaunot endometriju un palikt stāvokli.
Olnīcu PRP-terapija – iespēja atjaunot olnīcas un apmānīt bioloģisko pulksteni.
Vīriešiem sēklinieku PRP-terapija – iespēja aktivizēt spermatoģenēzi un kļūt par bioloģisku tēvu.

Kādos gadījumos endometrija PRP terapija var palīdzēt neauglības ārstēšanā?
Indikācijas:
• Sievietēm ar endometrija hipoplāziju, kuru dēļ nav iespējams veiksmīgi implantēt embrijus. PRP-terapija šādām sievietēm ir īsts izrāviens, īpaši gadījumos, kad nav iespējams izaudzināt endometriju ar medikamentu palīdzību.
• Hroniskais dzemdes endometrīts un endometrioze.
• Ašermana sindroms.
• Komplikācijas pēc neveiksmīgiem ķirurģiskiem traucējumiem.
• Komplikācijas pēc abortiem.

Kādos gadījumos olnīcu PRP terapija var palīdzēt neauglības ārstēšanā?
• Olnīcu izsīkuma sindroma ārstēšanā – PRP-terapija nodrošina olnīcu atjaunošanu un dod iespēju atjaunot menstruālo ciklu.
• Sievietēm tuvu reproduktīvā vecuma beigām (pirms menopauzes periodā) – PRP-terapija var palīdzēt palielināt olšūnu daudzumu, tādējādi palielinot pozitīva rezultāta iespējas IVF ciklā vai novest pie spontānas grūtniecības.
• Atkārtoti neveiksmīgi IVF cikli.

Sēklinieku PRP-terapija sarežģītu vīriešu neauglības gadījumu ārstēšanai
Sēklinieku PRP-terapija tiek veikta vīriešu neauglības ārstēšanai gadījumos, ja:
• Spermā ir ļoti maz spermatozoīdu (oligozoospermija < 10 milj./ml)
• Nav ieteikta hormonālā terapija
• Neveiksmīga hormonālā terapija

Parasti šādos gadījumos grūtniecības iestāšanās izredzes partnerei ir ļoti mazas, un sēklinieku PRP-terapija var kļūt par risinājumu!

Procedūras mērķis ir aktivizēt spermatoģenēzi (spermatozoīdu produkciju) sēkliniekos, kura nenotiek pietiekami aktīvi, kādēļ ir samazināta spermas kvalitāte un partnerei neiestājas grūtniecība. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas sēklinieku audos, aktivējas šūnu reģenerācijas un atjaunināšanas procesi, kas veicina spermatoģenēzes atjaunošanu.

Protams, jāņem vērā, ka šī procedūra ir pietiekami jauna un inovatīva, tāpēc nevar garantēt 100% rezultātu. Pēc šī brīža pieejamiem datiem, tas palīdz aptuveni 50–60% gadījumos. Taču reproduktīvās medicīnas speciālisti ir pārliecināti: PRP-terapija ir izrāviens reproduktīvā medicīnā un var sniegt iespēju palikt stāvoklī ar savām olšūnām – vai vīriešiem tikt pie bioloģiski sava mazuļa ar spermatoģenēzes atjaunošanas palīdzību.

ivf_logo

Vairāk par PRP-terapiju lasiet iVF Riga mājaslapā: https://www.ivfriga.lv/neauglibas-diagnostika-un-arstesana/prp-terapija.html
 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes?

Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes?

Vai zināji, ka vari rūpēties par saviem matiem, izvēloties šampūnu un kondicionieri, pēc kuru izlietošanas nepaliek pāri plastmasas pudele? SILMACHY šampūnziepes jeb cietais šampūns un kondicionieris ir inovatīvi izstrādāti matu kopšanas līdzekļi, tie ir efektīvi un videi draudzīgi. 

Aktuālie piedāvājumi

Kompleksa pieeja Covid-19 infekcijas ārstēšanā

Kompleksa pieeja Covid-19 infekcijas ārstēšanā

Jau vairāk nekā pusotru gadu, cenšoties sadzīvot ar Covid-19 pandēmiju, tiek uzkrāta aizvien lielāka pieredze un zināšanas cīņā ar šo slimību, un ir apkopoti pierādījumi, ka pēc Covid-19 infekcijas sekas var nopietni ietekmēt pārslimojušās personas veselības stāvokli ilgtermiņā.

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: NEO β-IMMUNE – imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu

Testa rezultāti: NEO β-IMMUNE – imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar NEO zīmolu piedāvāja testēt NEO līnijas produktu β-IMMUNE (120ml) imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu.

Testa rezultāti: HealthAid Neuroforte® – sinerģisks atbalsts smadzeņu un nervu veselībai

Testa rezultāti: HealthAid Neuroforte® – sinerģisks atbalsts smadzeņu un nervu veselībai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "Neuroforte®" smadzeņu un nervu veselībai.

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE.