medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12741
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
Precizētas epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 ierobežošanai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Precizētas epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 ierobežošanai

12.oktobrī Ministru kabineta sēdē veikti precizējumi Ministru kabineta noteikumos*, kas nosaka epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 ierobežošanai. Noteikumi paredz datu apmaiņas iespējas starp Nacionālo veselības dienestu un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem, kā arī precizē normas par vakcinācijas atlikšanu un Covid-19 testa veikšanu pirms veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas.

Noteikumi paredz, ka sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējam, kurš saņem dotāciju no pašvaldību līdzekļiem, ir tiesības nodot Nacionālajam veselības dienestam datus par pilngadīgām personām, kuras saņem braukšanas maksas atvieglojumus. Nacionālajam veselības dienestam ir tiesības šos datus salīdzināt ar tā rīcībā esošo informāciju par personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, un precizētos datus nodot atpakaļ sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējam. Šāda kārtība ir nepieciešama, lai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs varētu lemt par atlaižu piemērošanu konkrētām cilvēku grupām, vadoties no epidemioloģiskajiem riskiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka vienkāršākās situācijās lēmumu par vakcinācijas atlikšanu medicīnisku iemeslu dēļ pieņem kompetents klīniskās universitātes slimnīcas speciālists, bet nepieciešamības gadījumā sarežģītāku gadījumu izskatīšanai var tikt sasaukts speciālistu konsīlijs.

Tehniski precizējumi veikti arī attiecībā uz personām, kuras nav vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas un kurām, apmeklējot ārstniecības iestādes, būtu nepieciešams veikt Covid-19 testu. Precizējums paredz, ka testēšana veicama tad, ja tas paredzēts Slimību profilakses un kontroles centra noteiktajā algoritmā. Tādējādi novērstas interpretācijas iespējas attiecībā uz personu testēšanu pirms ambulatoro pakalpojumu saņemšanas.*

*Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai "

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā