medicine.lv skaitļos

Lietotāji online190
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Pozitīvais masāžas efekts – ne tikai ķermeņa relaksācija : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pozitīvais masāžas efekts – ne tikai ķermeņa relaksācija

Autors: Pexels.com

Darbspējas, emocionālais līdzsvars vai laimes sajūta mums ir atkarīga no labas veselības, un viens no veidiem, kā to uzlabot, ir masāža. Tā palīdz ne tikai mazināt stresu, bet arī novērst veselības stāvokļa pasliktināšanos un uzlabot garīgo un fizisko veselību. Ikviena profesionālā masāža Rīgā vai citā vietā ir rūpīgs apmācītu un sertificētu masieru darbs, un tas apliecina to, ka masāžas var uzskatīt par terapeitisku līdzekli veselīga organisma funkciju uzturēšanai un atbalstīšanai.

SPA masāža vai cita veida masāža bieži tiek uzskatīta par "nelielu greznību", ar kuru mēs sevi palutinām, lai atgūtu elpu un nedaudz relaksētos. Mēs sevi pa retam apdāvinām ar masāžas seansu, apbalvojot par kaut kādiem sasniegumiem vai vienkārši parūpējoties par savu labsajūtu. Tomēr masāžas terapijas priekšrocības ir daudz plašākas, un tās ir vērts zināt. Piemēram, Riga Spa salonos katra masāža ir īpašs paņēmienu un tehniku kopums, kas atstāj ilgstošu efektu uz kopējo labsajūtu un darbspējām.

Masāžas var ne vien mazināt stresu, bet arī novērst slimību rašanos un kalpot kā papildterapija smagā atveseļošanās procesā. Tāpēc ieteicams būtu regulāri lutināt sevi ar šādu dāvanu un veidot to kā veselīgu ieradumu, lai visa gada garumā izjustu enerģiju un pacilātību.

Masāžas pozitīvā ietekme uz ķermeni

Masāžai ir spēcīga pozitīvā ietekme uz ķermeņa biomehāniku. Cilvēkiem, kuri cieš no hroniskām vai atkārtotām sāpēm, sportistiem un aktīvā dzīvesveida piekritējiem, noteikti jāņem vērā tās pozitīvais efekts. Masāžas terapija kļūst arvien populārāka, jo tai ir galvenā loma muskuļu sāpju un tonusa mazināšanā. Masāžas pozitīvi ietekmē arī miega kvalitāti, kas ir pamatā mūsu dzīves un darba kvalitātei. Sejas masāža savukārt ir efektīva cīņā ar novecošanās pazīmēm, reizē palīdzot arī iegūt pārliecību un starojošu izskatu. 

Masāžu ieteikumi: zviedru, sporta masāža, karsto akmeņu masāža vai cita sildošā masāža. Šīs masāžas palīdzēs:

 • atbrīvoties no hroniskām sāpēm,
 • uzlabot miegu,
 • mīkstināt muskuļus un atgūt to elastību,
 • atvieglos tonusu,
 • uzlabos kustīgumu locītavās.

Masāža vispārējai organisma veselībai

Ar masāžas terapijas palīdzību var stimulēt dažādu organisma funkciju darbību un stiprināt imūnsistēmu, ja to dara ilgstoši un regulāri. Piemēram, limfodrenāžas masāža spēj uzlabot vielmaiņas procesus un daudz ātrāk attīrīt organismu no šķidrumiem un šlakvielām, uzlabojot ne tikai ārējo izskatu, bet arī fizisko pašsajūtu. 

Masāžu ieteikumi: limfodrenāžas masāža, ājurvēdas masāžas, presoterapijas masāža, Tibetas masāža. Šīs masāžas palīdzēs:

 • uzlabot miega kvalitāti, nomierināt,
 • uzlabot gremošanas sistēmas darbību,
 • uzlabot asinsriti un limfātiskās sistēmas darbību,
 • uzlabot ādas stāvokli,
 • stiprināt imūnsistēmu.

Masāžas psiholoģiskai un emocionālai veselībai

Manuālām terapijām ir liela ietekme uz mūsu psihoemocionālo stāvokli. Atbrīvojot saspringtos muskuļus, vienlaicīgi tiek mazināta trauksmes sajūta un reducēti depresijas simptomi. Maigs, glāstošs pieskāriens stimulē nervu sistēmu un palīdz izdalīt endorfīnus, dopamīnu un serotonīnu, radot patīkamu sajūtu, kā arī citozīnu, kas mazina stresu. Regulārs masāžas kabineta apmeklējums mazinās radīto trauksmi un uzlabos garastāvokli. Tāpēc, kad jūtaties nomākti, kad saule ilgstoši paslēpusies aiz mākoņiem, kad nekas nespēj sagādāt prieku, izveidojiet ieradumu regulāri izbaudīt masāžu. Tā jūs viennozīmīgi uzlabosiet savu pašsajūtu!

Masāžu ieteikumi: aromterapijas masāža, taktilā masāža, Lomi-Lomi masāža, klasiskā masāža, šokolādes masāža. Šīs masāžas palīdzēs:

 • atpūsties, relaksēties un uzlabot savu vispārējo labsajūtu,
 • uzvarēt stresu, trauksmi un depresiju,
 • uzlabot sava ķermeņa apziņu,
 • uzkrāt enerģiju,
 • palielināt emocionālo apziņu,
 • uzlabot pašcieņu un pašvērtējumu.

Sportam un aktīvam dzīvesveidam

Masāžas tehniku un paņēmienu ieviešana treniņu programmā var palīdzēt uzlabot sportista sniegumu un sasniegt maksimālo fizisko potenciālu, vienlaikus samazinot traumu risku un palīdzot ķermenim ātrāk atgūties. Vairumā gadījumu sportā gūtās traumas izraisa saspringti muskuļi, tāpēc, palielinot to kustību diapazonu, masāžas kļūst par vērtīgu sabiedroto, kas palīdzēs novērst iespējamās traumas. Tas ir svarīgi arī morālai sagatavotībai – pirms sacensībām vai smagiem treniņiem masāža var palīdzēt palielināt jūsu garīgo nostāju un uzlabot pārliecību, kā arī mazināt stresu par gaidāmajiem notikumiem.

Masāžu ieteikumi: zviedru masāža, dziļo audu masāža, sporta masāža, atsevišķu zonu (kakla, muguras) masāža. Šīs masāžas palīdzēs:

 • palielināt savu kustību diapazonu,
 • novērst vai mazināt traumu risku,
 • atbrīvot spriedzes punktus,
 • palielināt morālo nostāju pirms sacensībām,
 • palielināt pārliecību par sevi,
 • samazināt stresa līmeni.

Masāžai ir daudz priekšrocību un liela pozitīvā ietekme uz ķermeni, biomehāniku, psiholoģisko un emocionālo veselību. Tajā pašā laikā tā ir unikāla pieredze, un seansa laikā jūs varat ne vien izjust atvieglojumu un fizisku labsajūtu, bet atlaist emocionālo spriedzi un izjust prieku. Uzdāviniet sev patiesi kaut ko labu! 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".