medicine.lv skaitļos

Lietotāji online188
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Polinoze jeb putekšņu alerģija: Kā to atšķirt no saaukstēšanās un ārstēt? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Polinoze jeb putekšņu alerģija: Kā to atšķirt no saaukstēšanās un ārstēt?

Ir cilvēki, kas pavasara ierašanos itin nemaz negaida, jo tad viņiem sākas putekšņu alerģija jeb polinoze. Kā to atšķirt no saaukstēšanās un kādas ir ārstēšanas iespējas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas alergoloģe un pneimonoloģe Ieva Cīrule un farmaceite Zanda Ozoliņa.

Trīs viļņi

Kā stāsta alergoloģe, pirmais polinozes vilnis šogad sākās jau janvārī un februārī, kad ziedēja lazdas un alkšņi, un tas turpinās arī aprīlī un maijā, kad zied bērzi. Otrais polinozes vilnis parasti ir jūnijā un jūlijā, kad zied graudzāles, bet trešais vilnis – augustā, kad ir nezāļu ziedēšanas laiks. No tām visalerģiskākie putekšņi ir vērmelēm, vībotnēm un balandām.

Jutība pret putekšņiem var būt dažāda – vienam tā izraisa alerģiskas iesnas un acu asarošanu tikai agrā pavasarī vai vasaras vidū, kad zied konkrētais alergēns, bet citam jāšķauda visu ziedēšanas laiku no februāra līdz pat septembrim, jo alerģiju rada visu augu grupu putekšņi.

"Polinozes simptomu spilgtums atkarīgs arī no laikapstākļiem un vēja virziena. Piemēram, apkārt nekas īsti vēl nezied, bet putekšņi gaisā jau lidinās, jo tos atpūš dienvidu vējš no Lietuvas un Polijas, kur koki zied agrāk. Un otrādi – kad pie mums alkšņi un bērzi jau noziedējuši, bet iegriežas ziemeļu vējš un alerģiskiem cilvēkiem pagarina ciešanu sezonu, jo tas atpūš putekšņus no Igaunijas. Siltā, sausā pavasarī putekšņu gaisā ir krietni vairāk nekā vēsā laikā un kad bieži līst," skaidro alergoloģe. Katru gadu atšķiras arī, piemēram, bērzu ziedēšanas ilgums. Tas var būt gan četras, gan astoņas nedēļas, līdz ar to kādu gadu polinozes simptomi ir izteikti, bet citu gadu ne. Jāņem vērā arī fakts, ka pilsētā putekšņi uzvedas sliktāk, jo tie salīp kopā ar izplūdes gāzēm un citu gaisa piesārņojumu, kas padara elpceļu gļotādas vēl jutīgākas. Putekšņi kopā ar sodrējiem iekļūst dziļāk elpceļos un stingrāk pielīp pie to sieniņām.

Varbūt vienkārši saaukstēšanās?

Biežākie polinozes simptomi ir alerģisks rinīts, kas izpaužas ar šķaudīšanu un deguna tecēšanu, un alerģisks konjunktivīts – acu asarošana, apsārtums, niezēšana. Taču, kā rāda speciālistes novērojumi praksē, ja putekšņu alerģijas dēļ mazliet paaugstinās temperatūra, cilvēki to notur par saaukstēšanos. "Dažreiz polinoze var izpausties arī netipiskāk – piemēram, katru pavasari atkārtojas vidusauss iekaisums vai deguna blakusdobumu iekaisums, vai parādās astmas simptomi – smagums krūtīs, čīkstēšana, sēkšana, sauss klepus. Tieši tāpēc putekšņu alerģiju neatpazīst, un, tikai, sākot pētīt dziļāk, atklājas, ka kārtējai pavasara šķaudīšanai un deguna tecēšanai pie vainas ir alerģija," skaidro speciāliste.

Atšķirt abas slimības ir ārsta uzdevums, bet zīmīgi, ka alerģiskām iesnām pievienojas deguna un/vai acu nieze. Vēl viena būtiska nianse – iesnas un acu asarošana parādās pēc kontakta ar alergēniem vai konkrētu ziedputekšņu izplatīšanās laiku. Kamēr gaisā putekšņu nav, alerģisks cilvēks jūtas pilnīgi vesels.

Var sākties jebkurā vecumā

Alerģiju izpausmes mūsdienās pieaug visās vecuma grupās. Vairumam problēmas sākas jau bērnībā. Zīdaiņiem visbiežāk ir pārtikas alerģija pret dažādiem produktiem. Pēc trīs četru gadu vecuma simptomi pazūd, un tad parādās alerģija pret mājdzīvnieku spalvām, mājas putekļiem vai putekšņiem. "Taču polinoze pirmo reizi var izpausties arī pieaugušā vecumā," saka ārste. "Pēkšņi kādā pavasara dienā cilvēks sāk šķaudīt, un viņam asaro acis. Reizēm polinozes sākums ir cieši saistīts ar citiem notikumiem – piemēram, pārslimota kāda vīrusinfekcija, bijis iekaisums, lietotas antibiotikas, un pēc tam sākas alerģiskas izpausmes pret putekšņiem. Reizēm alerģijas simptomus cilvēks pirmoreiz sāk izjust pēc liela emocionāla stresa, garīgas pārslodzes. Šīs situācijas pašas par sevi jau noslogo organismu, un kādā brīdī imūnsistēma tik ikdienišķas lietas kā putekšņus sāk uztvert kā ienaidniekus, izstrādā pret tiem antivielas, un rezultātā sākas alerģija."

Pasaules kongresos alergologi arvien biežāk runā arī par to, ka viens no iemesliem, kāpēc biežāk rodas dažādas alerģiskas reakcijas, ir mūsdienu cilvēka pastāvīgā uzturēšanās pārlieku sterilā vidē. Tādā vidē organisma imūnsistēmai vairs nav jācīnās pret infekcijām un tāpēc, garlaicības mākta, tā sāk izstrādāt antivielas pret šķietami parastām lietām, arī putekšņiem. Alergoloģe vēl piebilst, ka vairumā gadījumu polinoze tomēr ir jaunu cilvēku slimība. Kamēr imūnsistēma ir aktīva, reaģēt spējīga, tikmēr tā veido antivielas pret alergēniem. Savukārt uz mūža otru pusi, pēc 40-50 gadu vecuma, imūnsistēmas atbildes reakcija vairs nav tik vētraina un alerģiskās reakcijas spontāni dziest. Tātad arī polinoze mēdz būt pašlimitējoša.

Kā sevi pasargāt no putekšņiem?

Parasti polinozes pacientiem iesaka izvairīties no alergēniem – putekšņiem. Tas nav vienkārši, tomēr nav pilnīgi neiespējami. Kopš 2003. gada Latvijā veic ziedputekšņu monitorēšanu un koncentrācijas noteikšanu gaisā. To zinot, cilvēks, kam noteikta putekšņu alerģija, var uzsākt pretalerģijas medikamentu lietošanu. Vēl daktere iesaka saulainā, siltā, arī vējainā laikā valkāt lielas saulesbrilles, jo tad putekšņi nelidos tieši acīs. Ejot ārā, degunā var ieziest kādu vazelīnu saturošu ziedi, lai starp gļotādu un putekšņiem, kas tiek ieelpoti, radītu barjeru. Pārnākot mājās, būtu labi uzreiz nomazgāties dušā. Vairākas reizes dienā deguns jāskalo ar aptiekā nopērkamo jūras ūdeni.

Par zālēm pret polinozi

Kā skaidro ārste, alerģijas brīdī organismā izdalās īpaša viela histamīns, kas rada alerģijas simptomus, tāpēc jālieto medikamenti antihistamīni. "Aptiekās bez receptes nopērkami antihistamīni gan tablešu, gan degunā pūšamu līdzekļu, gan acīs pilināmu pilienu formā, bet – mazā iepakojumā. Cilvēkam, kuram zināms, ka visu sezonu vajadzēs lietot zāles, ārsts izrakstīs recepti lielajam tablešu iepakojumam, kas būs izdevīgāks pirkums, nekā katru nedēļu iegadāties septiņas tabletes. Antihistamīnus, kas mazina acu asarošanu, deguna tecēšanu, šķaudīšanu, būtu jāsāk lietot jau divas nedēļas pirms augu ziedēšanas un jāturpina divas nedēļas pēc ziedēšanas, jo putekšņi vēl mēdz atceļot no citām zemēm. Medikaments parasti darbojas 20-24 stundas, tāpēc tā aktīvās vielas daudzums organismā katru dienu jāatjauno. Vēl jāņem vērā, ka pirmās paaudzes antihistamīni rada izteiktu miegainību un samazina reakcijas ātrumu. Labāka izvēle ir otrās paaudzes antihistamīni un to atvasinājumi, kas nobloķē histamīna izdalīšanos un ir bez miega efekta. Tie biežāk nopērkami ar recepti."

Ja simptomi ir ļoti izteikti, alerģijas laikā var lietot arī hormonpreparātus – glikokortikosteroīdu sprejus degunam. Recepti izraksta arī ģimenes ārsts.

Ilgtermiņa glābiņš – imūnterapija

"Ja polinoze kļūt pavisam smaga un traucē normāli dzīvot, vajadzētu veicināt organisma toleranci pret alergēnu," saka ārste. "To var panākt ar imūnterapiju, kas iedarbojas uz problēmas cēloni. Tātad tiek veikta organisma pakāpeniska pieradināšana pie alergēna, lai imūnā sistēma pārstāj uz to asi reaģēt. Imūnterapijas pamatā ir noteiktas alergēna devas, ko pakāpeniski palielina, ievadīšana organismā. Efekts ir jūtams jau pēc pirmās sezonas, taču, lai ieguvums būtu noturīgs, imūnterapija jāturpina vismaz trīs līdz piecus gadus, tad efekts saglabājas vēl astoņus līdz 10 gadus. Bet no pieredzes zinu, ka ļoti bieži jaunam cilvēkam, kurš saņem imūnterapiju pret putekšņiem, simptomi mazinās, un paiet šie astoņi vai 10 gadi, un alerģijas izpausmes vairs neatgriežas."

Putekšņu imūnterapijai iespējami vairāki varianti – zemmēles līdzekļi tablešu vai pilienu veidā un injekcijas. Viens no ātrākajiem ir sešu injekciju kurss pirms putekšņu sezonas. Tātad sešas potes augšdelmā zemādā. Sākumā, kad norit devas kāpināšanas fāze, starplaiki ir no vienas līdz divām nedēļām, un pēc tam atlikušās trīs potes ievada ar divu vai četru nedēļu starplaiku. Šīs shēmas izmaksas ir apmēram 250 eiro uz gadu. Taču, lai būtu efekts, terapija jāsāk pirms saskarsmes ar vielām, kas rada alerģiju. Piemēram, pašlaik var sākt imūnterapiju pret vasarā ziedošo augu putekšņiem – vērmelēm, vībotnēm, balandām. Ja alergēns, kas rada sūdzības, ir pavasara putekšņi, piemēram, bērzs, imūnterapija jāsāk rudenī.

Kā atklāt vainīgo?

Lai diagnosticētu alerģiju, vispirms asinīs nosaka specifiskas antivielas imūnglobulīnu E, tās var konstatēt ar divām izmeklēšanas metodēm. Ar alerģijas ādas testu, kad uz apakšdelma ādas tiek uzpilināti alergēni un ar lancetes dūrienu alergēns tiek ievadīts ādā, tad rezultāts skaidrs jau pēc 15 minūtēm, bet otra metode ir asins analīze uz IgE.

"Ja cilvēkam ir alerģija pret vairākiem alergēniem, pēdējā laikā arvien biežāk veic alerģiju testus molekulārā līmenī: tās ir speciālas asins analīzes, kuras sauc dažādi – par molekulāro diagnostiku, komponentdiagnostiku, epitopu diagnostiku. Ar šīs metodes palīdzību var izšķirt, pret kuru no visiem alergēniem organisms reaģē vissaasinātāk, kurš ir galvenais. Īpaši svarīgas šīs analīzes ir tad, ja tiek plānota imūnterapija," piebilst alergoloģe. "Bet analīzes un ādas dūriena testi parāda tikai paaugstināto imūnsistēmas reaktivitāti – sensibilizāciju. Savukārt alerģiju apstiprina provokācijas tests – kad saskare ar aizdomās turamo vielu, pret kuru bija pozitīvas asins analīzes vai adatas dūriena tests, uzrāda klīniskas izpausmes.

Ja alerģiju ignorē

Ignorēt savu slimību ārste neiesaka, jo alerģijai, arī polinozei, mēdz būt komplikācijas. "Piemēram, ja cilvēku moka alerģiskas iesnas, viņš ir spiests elpot caur muti, tā ļaujot lielam skaitam alergēnu – putekšņiem, arī putekļu ērcītēm, dzīvnieku spalvām – nokļūt tieši plaušās. Kādā brīdī sāk parādīties klepus un attīstās astma. Neārstēta rinīta komplikācijas var būt arī strutains deguna blakusdobumu un vidusauss iekaisums, un tad jau būs vajadzīgas antibiotikas."

Farmaceita padoms

Farmaceite uzsver – ar pirmajiem siltajiem pavasara saules stariem gandrīz vienmēr sākas alerģijas laiks. Šobrīd laika apstākļi nelutina ar izteiktu siltumu, līdz ar to alerģijas izraisītu simptomu kopums cilvēkiem ir zems. Taču tas nav uz ilgu laiku! Mostoties dabai, mostas arī alerģijas.

Šī brīža steigā visvairāk cilvēki izvēlas tablešu veida medikamentus alerģijas simptomu mazināšani, to vienkāršotības un ne tik biežās lietošanas dēļ. Tie, kas nevēlas lietot nopietnākas zāles pret alerģiju, izvēlas aerosolus vai, ja alerģija izpaužas uz ādas, tad niezi mazinošas ziedes vai krēmus. Ja ir zināms, ka ik pavasari noteiktajā laika periodā organismam ir alerģija, jau dažas dienas pirms šī perioda sākuma ir ieteicams lietot pretalerģijas tabletes vai aeresolu, tā samazinot vai novēršot alerģijas izraisītās sekas.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Diagnostika":

Uzņēmumi nozarē "Diagnostika"

Centrālā laboratorija, SIA

Centrālā laboratorija, SIA

SIA "Centrālā laboratorija" darbojas kopš 1995.gada un ir viena no lielākajām un modernākajām medicīnas laboratorijām ar vairāk nekā 50 filiālēm un 8 testēšanas laboratorijām visā Latvijā. Analīžu veikšanai tiek izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, kā arī iekārtas un reaģenti no pasaulē vadošajiem ražotājiem. Laboratorija regulāri piedalās ārējās kvalitātes kontroles programmās un ir novērtēta atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam. SIA "Centrālā laboratorija" nodrošina visplašākā spektra klīniski diagnostiskos laboratorijas izmeklējumus: hematoloģijā, bioķīmijā, koaguloģijā, imunoloģijā, citoloģijā un histoloģijā, mikrobioloģijā, virusoloģijā, parazitoloģijā, molekulārā bioloģijā.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai. 

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

  1. 67334433
  2. 67038215
  3. http://www.laboratorija.lv
  4. https://www.laboratorija.lv/filiales.html

Juridiskie dati

  1. 40003210801
  2. LV40003210801
  3. "SEB banka"
  4. LV89UNLA0050024286885
  5. 17.08.1994
  6. Rīga, Šarlotes iela 1B, LV-1001

Apraksts

SIA "Centrālā laboratorija" darbojas kopš 1995.gada un ir viena no lielākajām un modernākajām medicīnas laboratorijām ar vairāk nekā 50 filiālēm un 8 testēšanas laboratorijām visā Latvijā. Analīžu veikšanai tiek izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, kā arī iekārtas un reaģenti no pasaulē vadošajiem ražotājiem. Laboratorija regulāri piedalās ārējās kvalitātes kontroles programmās un ir novērtēta atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam. SIA "Centrālā laboratorija" nodrošina visplašākā spektra klīniski diagnostiskos laboratorijas izmeklējumus: hematoloģijā, bioķīmijā, koaguloģijā, imunoloģijā, citoloģijā un histoloģijā, mikrobioloģijā, virusoloģijā, parazitoloģijā, molekulārā bioloģijā.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Diagnostika.

Laboratorija, laboratoriskie izmeklējumi, analīzes, analīžu nodošana,
asins analīzes, asins ņemšana, asins nodošana, asins aina, CITO analīze,
asins ņemšana pie pacienta, hematoloģija, nepilna asins aina,
hemoglobīns, hemoglobīna noteikšana, aknu testi, aknu analīzes,
cukura analīzes, cukura diabēts, glikoze, glikozes analīzes, cukura līmenis asinīs,
pilna asins aina, urīnanalīzes, urīna analīzes, urina analizes,
dzīvnieku analīzes, infekcijas, hormoni, D vitamīna noteikšana,
holesterīns, holesterīna analīzes, ērču encefalīts, HIV, STS,
HIV analīzes, STS analīze, seksuāli transmisīvās slimības,
diennakts analīzes, mājas vizītes, grūtniecības tests, grūtniecības analīzes,
epšteina barra vīruss, tireotropais hormons, hipotireoze, antivielas
pret tireoperoksidāzi, tireoperoksidāze, progesterons, progesterona analīzes,
c hepatīts, hepatīta analīzes, olbaltumvielas, olbaltumvielu analīzes,
dzelzs, dzelzs analīzes, kalcijs, kalcija analīzes, folskābe,
folskābes analīzes, hemoglobīna analīzes, steidzamie testi, steidzamās analīzes,
mājas vizītes Rīgā, analīzes mājās, pārtikas nepanesamības tests,
alerģijas tests ImuPRO, alerģijas tests, asins ņemšana no pirksta,
asins ņemšana ar slēgtu sistēmu vienā stobriņā, asins ņemšana
ar slēgtu sistēmu vairākos stobriņos, urīna trauciņš, fēču trauciņš,
materiāla apstrāde, materiāla uzglabāšana, mājas vizītes Rīgas rajonā,
mājas vizītes Jūrmalā, izmeklējamā materiāla paņemšana,
leikocītu noteikšana, retikulocītu noteikšana, ferritīna noteikšana,
dzelzs noteikšana, transferīna noteikšana, vitamīna B 12 noteikšana,
folskābes noteikšana, asins parazītu noteikšana, transferīna
piesātinājuma noteikšana, trombocītu plūsmas citometrija, pacientu pieņemšana,
fermenti, glikozes regulācija, kardioloģiskie marķieri, iekaisuma marķieri,
autoantivielas, eletrolīti, lipīdi, fertilitāte un grūtniecība,
vairogdziedzera hormoni, marķieri, imūnhematoloģija, citoloģija,
spermas izmeklēšana, iztriepju izmeklēšana, koaguloģija, celiakijas diagnostika,
osteoporozes marķieri, alerģija, specifiskie alergēni, serozo
dobumu šķidruma izmeklējumi, likvora izmeklējumi, krēpu izmeklējumi,
fēču izmeklējumi, molekulārā bioloģija, mikrobioloģija, strutu izmeklējumi,
brūču izmeklējumi, rūpes par mazuli, sievietes veselība, mēs plānojam mazuli,
alerģijas, biežāk sastopamās infekcijas, analīžu komplekss bērniem,
vīriešu veselība, seksuāli transmisīvo infekciju komplekss.


Vairāk

Foto 9

SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika

Mājas lapa internetā