medicine.lv skaitļos

Lietotāji online230
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Plāno paplašināt ātro antigēna paštestu izmantošanu skolās un publiskajā sektorā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Plāno paplašināt ātro antigēna paštestu izmantošanu skolās un publiskajā sektorā

Lai veicinātu epidemioloģiski drošus primāri nepieciešamos pakalpojumus un nepārtrauktu sabiedrībai kritiski svarīgo nozaru darbu, plānots paplašināt Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošanu. Tos sākotnēji ieviesīs izglītības iestādēs un publiskā sektora prioritārajās jomās, šodien, 9. novembrī, valdību informēja Veselības ministrija.

Izglītības iestādes

Lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes - reizi nedēļā veicot jau ierasto skrīninga testu, savukārt divreiz nedēļā izmantojot paštestus. Pozitīva paštesta gadījumā, tāpat kā līdz šim skrīninga testēšanā, - būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā.

Paštestu izmantošana ir ērta, vienkārša un viegli veicama arī bērniem. Iecerēts, ka 1.-3.klašu skolēni paštestus veiks mājās vecāku uzraudzībā, savukārt vecākie audzēkņi, pedagogi un atbalsta personāls -  izglītības iestādē. Pirms testa saņemšanas un veikšanas, tiks sniegta plašāka informācija par pareizu testa izmantošanu.

Paštestus izglītības iestādēm nodrošinās laboratorijas, kas šobrīd jau iesaistītas skolēnu rutīnas skrīninga nodrošināšanā.

Speciālo skolu audzēkņiem rutīnas laboratoriskā skrīninga kārtība šobrīd netiks mainīta.

Publiskā sektora prioritārajās jomās

Ar paštestiem regulāro skrīningu plānots aizstāt sociālās aprūpes centros, sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, tostarp pašvaldībās, Valsts policijā, pašvaldības policijā, Valsts robežsardzē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Ieslodzījuma vietu pārvaldē, Valsts probācijas dienestā, Nacionālajos bruņotajos spēkos un aizsardzības sektorā, Valsts ieņēmumu dienestā, muitā, Latvijas pastā, kā arī  Starptautiskajā lidostā “Rīga”, AS “Air Baltic Corporation”, VAS "Latvijas dzelzceļš", AS "Pasažieru vilciens" u.c.

Ilgtermiņā plašāka paštestu ieviešana ļaus samazināt ne tikai laboratoriju noslodzi, bet arī testēšanas izmaksas. Covid-19 izplatības mazināšanai, šī testēšana metode plaši izmantota ne tikai citās ES valstīs, bet arī citviet pasaulē.

Tāpat plānots, ka vakcinēto kontaktpersonu karantīnu varētu aizstāt ar regulāriem paštestiem.

Lai uzsāktu paštestu izmantošanu iepriekš minētājās jomās, līdz nākamā gada janvāra vidum nepieciešami vairāk nekā 7 miljoni ātro antigēna testu. To iegādei papildu nepieciešams 14,1 miljons eiro, no tiem 8 miljoni eiro publiskajam sektoram, savukārt nedaudz vairāk nekā 6 miljoni eiro izglītības nozarei.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.