medicine.lv skaitļos

Lietotāji online201
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Plāno pakāpeniski atvērt vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 pacientu ārstniecībai un lūgt starptautisko palīdzību : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Plāno pakāpeniski atvērt vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 pacientu ārstniecībai un lūgt starptautisko palīdzību

Veselības ministrija (VM) sagatavojusi nākamo soļu plānu secīgai papildu gultu izveidei Covid-19 pacientu ārstniecībai, paredzot izvērst līdz pat 2500 gultām Rīgā un reģionos, kā arī ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros lūgt papildu nodrošināt Covid-19 pacientu ārstniecībai nepieciešamo aprīkojumu un medicīnisko personālu.

Pieļaujot sliktāko prognožu īstenošanos, ka Covid-19 pacientu skaits novembra beigās varētu pārsniegt pat 2,5 tūkstošus, VM ir sagatavojusi plānu jaunu gultu izvēršanai Rīgā un reģionos.  Plāns paredz secīgi sagatavot papildu 2500 gultas Covid-19 pacientu ārstniecībai. Pirmais posms jau tuvākajā laikā - līdz 5. novembrim pakāpeniski plānots atvērt papildu 220 gultas Rīgā un līdz 280 papildus gultām reģionu slimnīcās, savukārt līdz 15. novembrim plānots atvērt vēl līdz 150 gultām Rīgā. Gultu atvēršana turpināsies secīgi gan Rīgā, gan reģionos un  nepieciešamības gadījumā arī ārpus esošās infrastruktūras.

Izvērtējot papildu gultu izvēršanas scenārijus, ņemti vērā vairāki kritēriji – Covid-19 pacientu koncentrācija, vietas atbilstība pacientu uzņemšanas un skābekļa nodrošināšanai, kā arī tas vai gultu atvēršana iespējama pietiekami ātri un racionāla finansējuma ietvarā.

Pašlaik plāna īstenošanai VM būtu nepieciešams aptuveni 3,59 miljoni eiro liels papildu finansējums.

Vienlaikus VM turpina nepieciešamo ārstniecības personu un iekārtu piesaisti. ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros Latvija lūgs nodrošināt Covid-19 pacientu ārstniecībai nepieciešamo aprīkojumu, iekārtas un medicīnisko personālu.

Jau vēstīts, ka VM arvien turpina darbu pie slimnīcu kapacitātes stiprināšanas pasākumiem, pastāvīgi nodrošinot papildu gultu atvēršanu Covid-19 pacientu ārstniecībai, skābekļa terapijas paplašināšanu un aprīkojuma pieejamības uzlabošanu. Uzrunātas arī privātās ārstniecības iestādes, turpinās nozarē nodarbināto resursu mobilizēšana, tiek īstenota visu slimnīcu iesaiste Covid-19 krīzes risināšanā, piesaistot nodarbinātos un iekārtas arī no privātā sektora un ārvalstu partneriem, kā arī arvien plašāk ierobežot pārējos veselības aprūpes pakalpojumus, samazinot pakalpojumu standartus, ārstniecības personu skaitu uz vienu pacientu, kā arī prioritizējot pacientus visos veselības aprūpes līmeņos.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.