medicine.lv skaitļos

Lietotāji online67
Aktīvie uzņēmumi12454
Nozares raksti4377
Ekspertu atbildes20411
Pirmās palīdzības kursi – kur atrast? : medicine.lv - Latvijas veselības portāls

Pirmās palīdzības kursi – kur atrast?

pirm_s_pal_dz_bas_kursi_Dalder.lv__1_
Latvijā ir izveidota jauna e-komercijas platforma Dalder.lv, kurā ir atrodams ne tikai plašs sludinājumu klāsts par vakancēm, precēm un pakalpojumiem, bet arī atsevišķa sadaļa dažādiem kursiem, t.sk. pirmās palīdzības kursi.

Kam paredzēti pirmās medicīniskās palīdzības kursi
Pirmkārt, šie kursi ir tieša auto vadītāju apmācības daļa. Kursu mērķis ir sniegt nelielu ieskatu un priekšzināšanas kursantiem par to, kā rīkoties kritiskā situācijā jeb nelaimes gadījumā. Tāpat apmācību laikā tiek apgūtas arī praktiskas zināšanas, kā rīkoties, ja ir saskare ar cietušo. 

Kursus apmeklēt ir aicināti ne tikai topošie autovadītāji, bet arī:
izglītības darbinieki;
vecāki;
jaunieši no 12 gadu vecuma;
mednieki un apsardzes darbinieki (jāpiebilst, ka tiem pirmās palīdzības kursu iziešana ir obligāts nosacījums);
jebkurš cits interesents.

Ieguvumi pēc kursu iziešanas:
mākslīgās elpināšanas prasmes jeb ABC praktiskās zināšanas;
asiņošanas apturēšana, kas var būt dzīvībai bīstama;
rīcība slīkšanas gadījumā;
rīcība traumu gadījumā (piem., amputācijas vai arī svešķermeņa gadījumā, arī elektrotraumas seku novēršanā);
kā pareizi transportēt cietušo vai kad labāk to nedarīt vispār;
un, protams, ne mazāk svarīgi – pirmās palīdzības aptieciņas iepazīšana. 
 
Ceļu satiksmes negadījumi nav reta parādība, tādēļ ikvienam būtu jāzina, kā palīdzēt otram vai pašam sev. Šie kursi sagatavo jaunos autovadītājus nelaimes gadījumiem. Kursa ilgums vidēji ir 2 dienas, 15 akadēmisko stundu garumā. 

Kursu beigās ikvienam, kas nokārtojis vajadzīgās ieskaites un noklausījies pilnu kursu, tiek izsniegta sarkanā apliecība, kas ir derīga kā autovadītājiem, tā legāliem ieroču nēsātājiem. Apliecība ir derīga arī citās Eiropas Savienības valstīs. 

Kāpēc meklēt kursus Dalder.lv?
Dalder.lv ir mūsdienīgs un pakalpojumiem pilns sludinājumu portāls, kas ir unikāls un patīkams vien ar to, ka sludinājumu ievietošana ir bez maksas. Katram dalder.lv lietotājam ir iespēja atlasīt sev svarīgo darījumu jeb preču klāsta filtru, kas ļauj saglabāt tikai svarīgo un aktuālo, ik pa laikam atgādinot vai ziņojot par jaunumiem šajā sadaļā. Tāpat ar lokalizēto sludinājumu dēli ir iespējams sameklēt kursus tuvāk mājām vai arī saņemt paziņojumu, kad gaidītais ziņojums ir ievietots.
 
Neatlieciet pirmās medicīniskās palīdzības apgūšanu – tās ir iemaņas, kas noderēs visu dzīvi. Dažreiz katra sekunde ir no svara.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Ja vēlaties relaksēties, uzlabot veselību vai izskatīties vēl skaistāk, tad rehabilitācijas centrs "Līgatne" ir īstā vieta, kur to darīt. Pasakaina daba, profesionāls personāls, medicīniskās tehnoloģijas, viesnīca, ēdināšana, dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – tas viss ir pie mums!  

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Video

Ārsti aicina visus Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem svētku brīvdienās (VIDEO)

Ārsti aicina visus Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem svētku brīvdienās (VIDEO)

Ārsti Pēteris Apinis, Andrejs Ērglis un Roberts Fūrmanis sirsnīgi uzrunā visus Latvijas iedzīvotājus par to, ko ikvienam svarīgi atcerēties svētku brīvdienu laikā. Roberts Fūrmanis, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, anesteziologs, reanimatologs: "Mums priekšā ir daudz skaistu dienu, siltas, patīkamas dienas, taču es aicinu Latvijas iedzīvotājus šīs dienas nepadarīt par traģēdiju."

Produktu testi

Testa rezultāti: "Spasmoil" – dabīgs risinājums vēdera diskomfortam

Testa rezultāti: "Spasmoil" – dabīgs risinājums vēdera diskomfortam

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Lotos Pharma" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju vēdera disomforta mazināšanai "Spasmoil".

Ekoell ādu attīrošs un atjaunojošs krēms ar sapropeli "Mežezers"

Ekoell ādu attīrošs un atjaunojošs krēms ar sapropeli "Mežezers"

 Jūlijā medicine.lv sadarbībā ar SIA "Ekoell" piedāvā testēt ādu attīrošu un atjaunojošu krēmu ar sapropeli "Mežezers".

Testa rezultāti: VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

Testa rezultāti: VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

 Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar SIA SILVANOLS piedāvāja testēt VENOLUX kapsulas un VENOLUX gelu - kāju vieglumam un labai vēnu veselībai ilgtermiņā.

Uzņēmējs runā

SIA Daktera Kuzņecova klīnika "Acu Mikroķirurģijas Centrs" - lāzerkorekcija tālredzībai, lāzerkorekcija tuvredzībai, lāzerkorekcija astigmātismam

lazerkorekcija_talredzibai_lazerkorekcija_tuvredzibai_lazerkorekcija_astigmatismam_Acu_Mikrokirurgijas_Centrs_SIA

Hipermetropija jeb tālredzība (kad nepieciešamas pozitīvas jeb pluss lēcas skaidrākai redzei tuvumā) ir problēma, ar kuru ik dienas pie acu ārsta vēršas liels pacientu skaits. Mūsdienu ārstniecības iespējas, tai skaitā pacientu vidū tik populārā lāzerkorekcija tālredzībai, ļauj efektīvi un droši koriģēt tālredzību atbilstoši pacienta vajadzībām.