medicine.lv skaitļos

Lietotāji online65
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Pirmās palīdzības kursi – ko tajos apgūst? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pirmās palīdzības kursi – ko tajos apgūst?

Jūs noteikti esat dzirdējuši par to, cik nozīmīgi pirmās palīdzības kursi ir ikvienam cilvēkam, taču visbiežāk tos apmeklē topošie šoferi un citu jomu pārstāvji, kuriem šīs apmācības ir obligātas saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Protams, pirmo palīdzību var apgūt arī ikviens interesents, jo šīs zināšanas un prasmes var noderēt ikdienā. Ko īsti apgūst pirmās palīdzības kursos? Par to lasiet turpinājumā.

Daudziem ar pirmo palīdzību asociējas elpināšana un sirds masāžas veikšana, taču atdzīvināšanas pasākumi noteikti nav vienīgās prasmes un zināšanas, kuras jāapgūst. Pirmās palīdzības kursi aptver krietni plašāku spektru, ņemot vērā to, ka dažādi negadījumi var atgadīties jebkurā vietā un laikā – mājās, darbā, publiskās vietās un citur. Ārkārtas situācijās svarīga ir katra sekunde, tādēļ jāspēj rīkoties ātri un precīzi, un to palīdz iemācīties pirmās palīdzības kursi

Populāras tēmas, kuras iekļautas pirmās palīdzības apmācībā
• Rīcība ārkārtas situācijā – pirms ķeramies pie brūču apstrādes vai cita veida darbībām, svarīgi zināt, ko darīt nekavējoties. Pirmās palīdzības kursi jums palīdzēs iemācīties, kā novērtēt situāciju, kā pareizi runāt ar neatliekamo palīdzību pa tālruni un kā parūpēties par cietušo.
• Elpināšana un sirds masāža – mēs bieži redzam, kā pirmā palīdzība tiek sniegta cilvēkiem filmās, taču veikt atdzīvināšanas aktivitātes dzīvē ir pavisam kas cits. Kursi ļaus uzzināt, kā to darīt pareizi un efektīvi.
• Brūču apkope un asiņošanas novēršana – kuram gan nav gadījies sagriezties, apdedzināties vai citā veidā gūt brūci. Neatkarīgi no brūces lieluma jums jāzina, kā pareizi to apkopt.
• Rīcība traumu gadījumā – lūzumi, izmežģījumi, sastiepumi un cita veida traumas nav nekas neparasts, tādēļ ikvienam būtu jāzina, kā rīkoties dažādu ķermeņa daļu satraumēšanas gadījumā.

Šie ir tikai daži piemēri no tēmām, kuras apskata pirmās palīdzības kursi.

Kur apgūt pirmo palīdzību?
Pirmās palīdzības kursi gan 12, gan 15 stundu garumā pieejami profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestādē "Amatprasme", kas piedāvā apmācības gan klātienē, gan arī attālināti – tiešsaistē. Tāpat ir iespēja apgūt pirmās palīdzības sniegšanu zīdaiņiem.

Vairāk informācijas par kursiem, to cenām un laikiem meklējiet – Amatprasme.lv!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".