medicine.lv skaitļos

Lietotāji online69
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1353
Ekspertu atbildes20942
Pirmās palīdzības kursi – ko tajos apgūst? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pirmās palīdzības kursi – ko tajos apgūst?

Jūs noteikti esat dzirdējuši par to, cik nozīmīgi pirmās palīdzības kursi ir ikvienam cilvēkam, taču visbiežāk tos apmeklē topošie šoferi un citu jomu pārstāvji, kuriem šīs apmācības ir obligātas saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Protams, pirmo palīdzību var apgūt arī ikviens interesents, jo šīs zināšanas un prasmes var noderēt ikdienā. Ko īsti apgūst pirmās palīdzības kursos? Par to lasiet turpinājumā.

Daudziem ar pirmo palīdzību asociējas elpināšana un sirds masāžas veikšana, taču atdzīvināšanas pasākumi noteikti nav vienīgās prasmes un zināšanas, kuras jāapgūst. Pirmās palīdzības kursi aptver krietni plašāku spektru, ņemot vērā to, ka dažādi negadījumi var atgadīties jebkurā vietā un laikā – mājās, darbā, publiskās vietās un citur. Ārkārtas situācijās svarīga ir katra sekunde, tādēļ jāspēj rīkoties ātri un precīzi, un to palīdz iemācīties pirmās palīdzības kursi

Populāras tēmas, kuras iekļautas pirmās palīdzības apmācībā
• Rīcība ārkārtas situācijā – pirms ķeramies pie brūču apstrādes vai cita veida darbībām, svarīgi zināt, ko darīt nekavējoties. Pirmās palīdzības kursi jums palīdzēs iemācīties, kā novērtēt situāciju, kā pareizi runāt ar neatliekamo palīdzību pa tālruni un kā parūpēties par cietušo.
• Elpināšana un sirds masāža – mēs bieži redzam, kā pirmā palīdzība tiek sniegta cilvēkiem filmās, taču veikt atdzīvināšanas aktivitātes dzīvē ir pavisam kas cits. Kursi ļaus uzzināt, kā to darīt pareizi un efektīvi.
• Brūču apkope un asiņošanas novēršana – kuram gan nav gadījies sagriezties, apdedzināties vai citā veidā gūt brūci. Neatkarīgi no brūces lieluma jums jāzina, kā pareizi to apkopt.
• Rīcība traumu gadījumā – lūzumi, izmežģījumi, sastiepumi un cita veida traumas nav nekas neparasts, tādēļ ikvienam būtu jāzina, kā rīkoties dažādu ķermeņa daļu satraumēšanas gadījumā.

Šie ir tikai daži piemēri no tēmām, kuras apskata pirmās palīdzības kursi.

Kur apgūt pirmo palīdzību?
Pirmās palīdzības kursi gan 12, gan 15 stundu garumā pieejami profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestādē "Amatprasme", kas piedāvā apmācības gan klātienē, gan arī attālināti – tiešsaistē. Tāpat ir iespēja apgūt pirmās palīdzības sniegšanu zīdaiņiem.

Vairāk informācijas par kursiem, to cenām un laikiem meklējiet – Amatprasme.lv!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid® 100% tīru E vitamīna eļļu ķermenim (50 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA „Valtera protēžu laboratorija” ir vienīgais acu protezēšanas uzņēmums Baltijas valstīs ar ilgstošu darbības pieredzi un augsti kvalificētiem speciālistiem, kas savas zināšanas un prasmes ir ieguvuši Vācijā, Krievijā, Lielbritānijā un ASV. 

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu klīnika ir viena no Eiropā modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām. Katru gadu klīniku apmeklē tūkstošiem pacientu, kuriem veiksmīgi izārstētas vēnu varikozes, trofiskās čūlas un citas vēnu saslimšanas ar mūsdienīgām, drošām un pārbaudītām metodēm.