medicine.lv skaitļos

Lietotāji online107
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Piešķir papildu līdzekļus pretgripas vakcīnu iegādei : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Piešķir papildu līdzekļus pretgripas vakcīnu iegādei

Lai nodrošinātu valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas visām riska grupām, valdība šodien, 12. oktobrī, atbalstīja papildu 1,57 miljonu eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau vēstīts, ka 2021./2022.gada gripas sezonā pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu varēs saņemt ievērojami lielāks iedzīvotāju skaits un šim mērķim valsts iegādājusies gandrīz uz pusi vairāk vakcīnu nekā iepriekšējos gados.

Pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcināciju var saņemt:

  • bērni līdz 2 gadu vecumam un grūtnieces;
  • ārstniecības personas;
  • sociālās aprūpes centru klienti;
  • sociālās aprūpes centru darbinieki;
  • seniori, kas vecāki par 65 gadiem;
  • personas ar hroniskām saslimšanām.

Lai pieteiktos valsts apmaksātai vakcinācijai pret gripu, iedzīvotājiem ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Noteikto grupu pārstāvjiem nav nepieciešama īpašā recepte kompensējamo medikamentu iegādei un vakcīna nav jāiegādājas aptiekā. Vakcinācijai jāpiesakās pie sava ģimenes ārsta, kurš nodrošinās vakcināciju praksē vai nosūtīs uz vakcinācijas kabinetu ar kuru praksei noslēgts līgums par šī pakalpojuma sniegšanu.

Kopumā šai gripas sezonai valsts iegādājusies 185 tūkstošus pretgripas vakcīnu devas par vairāk nekā 2,14 miljoniem eiro. Iepriekšējos gados valsts centralizēti iepirka ap 90 tūkstošiem vakcīnu, kas bija paredzētas bērnu līdz 2 gadu vecumam, grūtnieču, ārstniecības personu un sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcinācijai, savukārt zāļu kompensācijas mehānisma ietvaros valsts sedza pusi no vakcīnas summas iedzīvotājiem virs 65 gadu vecuma un ar hroniskām slimībām sirgstošiem cilvēkiem.

Lai arī turpmākos gadus varētu nodrošināt pilnībā valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas riska grupām, ik gadu nepieciešami vairāk nekā 2 miljoni eiro.

Paplašināt iedzīvotāju iespējas saņemt pretgripas vakcīnas lemts, lai pēc iespējas novērstu riskus, ka vienlaikus Covid-19 vīrusam valstī izplatītos arī gripa, radot papildu draudus iedzīvotāju veselībai.

Slimību profilakses un kontroles centrs pret gripu rekomendē vakcinēties oktobra vidū, lai, sagaidot gripas sezonu, būtu izveidojusies imunitāte. Plašāka informācija par gripas profilakses pasākumiem pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".