medicine.lv skaitļos

Lietotāji online101
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1353
Ekspertu atbildes20942
Piešķir papildu līdzekļus pretgripas vakcīnu iegādei : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Piešķir papildu līdzekļus pretgripas vakcīnu iegādei

Lai nodrošinātu valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas visām riska grupām, valdība šodien, 12. oktobrī, atbalstīja papildu 1,57 miljonu eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau vēstīts, ka 2021./2022.gada gripas sezonā pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu varēs saņemt ievērojami lielāks iedzīvotāju skaits un šim mērķim valsts iegādājusies gandrīz uz pusi vairāk vakcīnu nekā iepriekšējos gados.

Pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcināciju var saņemt:

  • bērni līdz 2 gadu vecumam un grūtnieces;
  • ārstniecības personas;
  • sociālās aprūpes centru klienti;
  • sociālās aprūpes centru darbinieki;
  • seniori, kas vecāki par 65 gadiem;
  • personas ar hroniskām saslimšanām.

Lai pieteiktos valsts apmaksātai vakcinācijai pret gripu, iedzīvotājiem ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Noteikto grupu pārstāvjiem nav nepieciešama īpašā recepte kompensējamo medikamentu iegādei un vakcīna nav jāiegādājas aptiekā. Vakcinācijai jāpiesakās pie sava ģimenes ārsta, kurš nodrošinās vakcināciju praksē vai nosūtīs uz vakcinācijas kabinetu ar kuru praksei noslēgts līgums par šī pakalpojuma sniegšanu.

Kopumā šai gripas sezonai valsts iegādājusies 185 tūkstošus pretgripas vakcīnu devas par vairāk nekā 2,14 miljoniem eiro. Iepriekšējos gados valsts centralizēti iepirka ap 90 tūkstošiem vakcīnu, kas bija paredzētas bērnu līdz 2 gadu vecumam, grūtnieču, ārstniecības personu un sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcinācijai, savukārt zāļu kompensācijas mehānisma ietvaros valsts sedza pusi no vakcīnas summas iedzīvotājiem virs 65 gadu vecuma un ar hroniskām slimībām sirgstošiem cilvēkiem.

Lai arī turpmākos gadus varētu nodrošināt pilnībā valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas riska grupām, ik gadu nepieciešami vairāk nekā 2 miljoni eiro.

Paplašināt iedzīvotāju iespējas saņemt pretgripas vakcīnas lemts, lai pēc iespējas novērstu riskus, ka vienlaikus Covid-19 vīrusam valstī izplatītos arī gripa, radot papildu draudus iedzīvotāju veselībai.

Slimību profilakses un kontroles centrs pret gripu rekomendē vakcinēties oktobra vidū, lai, sagaidot gripas sezonu, būtu izveidojusies imunitāte. Plašāka informācija par gripas profilakses pasākumiem pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid® 100% tīru E vitamīna eļļu ķermenim (50 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA „Valtera protēžu laboratorija” ir vienīgais acu protezēšanas uzņēmums Baltijas valstīs ar ilgstošu darbības pieredzi un augsti kvalificētiem speciālistiem, kas savas zināšanas un prasmes ir ieguvuši Vācijā, Krievijā, Lielbritānijā un ASV. 

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu klīnika ir viena no Eiropā modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām. Katru gadu klīniku apmeklē tūkstošiem pacientu, kuriem veiksmīgi izārstētas vēnu varikozes, trofiskās čūlas un citas vēnu saslimšanas ar mūsdienīgām, drošām un pārbaudītām metodēm.