Pasniegtas "Gada balvas medicīnā 2015" (FOTO)

Pasniegtas
Foto: medicine.lv

Piektdien, 12. februārī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Latvijas Ārstu biedrība pasniedza "Gada balvu medicīnā 2015".

Šogad balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs laika posmā no pagājušā gada 24. novembra līdz šī gada 15. janvārim varēja nobalsot par savu labākā mediķa kandidātu nominācijās "Gada ārsts", "Gada zobārsts", "Gada farmaceits", "Gada funkcionālais speciālists", "Gada māsa", "Gada vecmāte" un "Gada ārsta palīgs". Šogad Latvijas Ārstu biedrības balsojumā kopā balsots vairāk nekā 5000 reižu.

Kā veselības portālam medicine.lv norāda Latvijas Ārstu biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova, pieredze rāda, ka sabiedrības balsojumos visaktīvāk balso Latgales iedzīvotāji. Tā tas bijis arī balsojumā par labākajiem mediķiem. Divi pretendenti uz "Gada ārsta" balvu strādā tieši Latgalē, arī nominācijās "Gada zobārsts", "Gada farmaceits" un "Gada māsa" ir pārstāvji no Latgales. Cilvēki teikuši paldies gan ārstam, kas ārstēja Maxima traģēdijā cietušo Mārtiņu, gan vecmātei, kura palīdzējusi nākt pasaulē jau trim ģimenes paaudzēm, gan farmaceitam, kas prot atrisināt arī tādu situāciju, kad cilvēks atnāk uz aptieku "pēc mazajām baltajām tabletītēm, kas pagājušajā reizē labi palīdzēja".

Nominācijā "Gada ārsts" balsots par 654 ārstiem, bet kopumā sabiedrības balsojumā paldies teikts 1500 medicīnas speciālistiem.

"Gada balvas medicīnā 2015" saņēma:

nominācijā "Gada ārsts"
Jāzeps Pogumirskis, ģimenes ārsta un neirologa prakse, Indra

Jāzeps Pogumirskis strādā Latvijas tālākajā novadā Indrā. Savulaik bijis fizikas skolotājs, tad Polijā studējis medicīnu un ieguvis medicīnas zinātņu doktora grādu par resnās zarnas inervācijas pētījumiem vēža pacientiem. Atgriezies dzimtajā pagastā un strādā par ģimenes ārstu un neirologu. Pacienti stāsta, ka Jāzeps Pogumirskis meklē slimību cēloņus, ne tikai cīnās ar sekām. Viņu raksturo klīniska domāšana un rūpes par savu pacientu veselību, kā arī gatavība sniegt palīdzību cauru diennakti 7 reizes nedēļā.
 
nominācijā "Gada zobārsts"
Gaļina Grunšteine, ārsta prakse zobārstniecībā, Kalupe

Gaļina Grunšteine Kalupē strādā jau kopš studiju beigšanas. Iedzīvotāji Gaļinu pazīst kā zinošu un gudru speciālisti. Zobārste ar zelta rokām, kura ne tikai profesionāli veic savu darbu, bet vienmēr iesaka kādu prātīgu un labu padomu. G. Grunšteine pacientus pieņem arī Daugavpilī.
 
nominācijā "Gada farmaceits"
Maiga Liepiņa, SIA "LIEP", Salacgrīva

Maiga Liepiņa medicīnā ir visu savu mūžu, sākotnēji bijusi vecmāte, vēlāk farmaceite. Savulaik strādājusi Bērnu klīniskās slimnīcas aptiekā. Sagaidījusi pensijas vecumu, Maiga Liepiņa izlēma atvērt savu aptieku Salacgrīvā. Mīlestību pret farmāciju mantojusi gan viņas meita, gan mazdēls. Aptieka strādā diennakts režīmā, un visa Liepiņas kundzes ģimene rūpējas, lai cilvēki zāles var iegādāties vienmēr.
 
nominācijā "Gada funkcionālais speciālists"
Hardijs Ķīsītis, SIA "Amicus Pro", Rūjienas senioru māja un Veselības sporta studija "Vingrotava", Rūjiena

Hardijs Ķīsītis ir ne tikai fizioterapeits, bet arī ugunsdzēsējs un pirtnieks. Pacienti par viņu saka – cilvēks ar zelta sirdi un zelta rokām, kas nekad neatteiks savu palīdzību. Hardija pacienti ir gan sportisti, gan slimnieki pēc smagām traumām, gan veci ļaudis senioru mājā.
 
nominācijā "Gada māsa"
Anna Duļkeviča, SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca", Daugavpils

Daugavpils slimnīca jau 34 gadus ir Annas Duļkevičas darbavieta, un viņa ar lepnumu saka, ka medicīna ir viņas mūža aicinājums. Anna ir enerģiska, māk pieņemt lēmumus, organizēt un vadīt kardioloģijas nodaļas māsu kolektīvu, kā arī labi saprasties ar pacientiem. Pastāvīgi apgūst jaunas pacientu aprūpes metodes.
 
nominācijā "Gada vecmāte"
Vija Kalniņa, SIA "Jūrmalas slimnīca", Jūrmala

Vija Kalniņa ir vecmāte, kas pirms 36 gadiem sāka strādāt Bulduru slimnīcā, kura joprojām ir viņas vienīgā darbavieta. Jaunās māmiņas stāsta, ka Vija ir iedvesmojoša vecmāte, kura vienmēr māk atrast īstos vārdus. Ir iejūtīga, saprotoša un ar lielisku humora izjūtu.
 
nominācijā "Gada ārsta palīgs"
Inita Opmane, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālais centrs, Neretas NMP punkts

Nereta ir viens no ģeogrāfiski sarežģītākajiem neatliekamās palīdzības punktiem valstī, jo visi stacionāri atrodas tālu, tādēļ neatliekamās palīdzības ārstu palīgam ir milzu atbildība. Inita Opmane ir strādājusi par medicīnas māsu un tagad ir neatliekamās palīdzības ārsta palīdze. Neretas iedzīvotāji Initu raksturo kā gudru, labsirdīgu un prasmīgu medicīniskās palīdzības sniedzēju.
 
Šogad pasniegtas kopumā 12 balvas, katrs no nomināciju uzvarētājiem saņēma mākslinieka Armanda Jēkabsona izstrādātu statueti – Dzīvības asnu, kurš simbolizē visvērtīgāko un dārgāko, kas pieder ikvienam no mums, – dzīvību un veselību. Tradicionāli Gada balva medicīnā tiek pasniegta arī nominācijās Gada notikums medicīnā, Gada cilvēks medicīnā, Gada slimnīca, kā arī tiek pasniegta balva par mūža ieguldījumu.
 
"Gada notikums medicīnā"

Par gada notikumu atzīsta sirds transplantācija bērnam, ko 2015. gada 6. septembrī profesora Romana Lāča vadībā veica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra mediķi. Lai veiktu Latvijā pirmo sirds transplantāciju bērnam, neatsverama bija daudzu specifisku apstākļu sakritība un ciešs komandas darbs, kurā tika iesaistīti kardiologi, sirds ķirurgi, transplantologi, anesteziologi, imunologi un daudzi citi speciālisti.
 
"Gada cilvēks medicīnā"

LU profesors Uga Dumpis ir infektologs un epidemiologs, medicīnas zinātņu doktors, kurš zinātniskā darba pieredzi guvis arī Karolinskas institūtā Zviedrijā, Tropiskās medicīnas zinātniskajā institūtā Gambijā, bet medicīnas zinātņu doktora disertāciju izstrādājis Oksfordas Universitātē. 2002. gadā Uga Dumpis Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā izveidoja Infekciju uzraudzības dienestu, kas viņa vadībā nozīmīgi ierobežojis un mazinājis nozokomiālo – slimnīcā iegūto – infekciju izplatību. Kolēģi viņu raksturo kā cilvēku ar ģeniālu prātu un unikālu domāšanu, kurš vienlaikus stāv ar abām kājām uz zemes.
 
"Gada slimnīca"

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ir moderna labiekārtota daudzprofilu slimnīca, kuru raksturo mīlestība pret pacientu. Pieejamība un kvalitāte raksturo Ventspils slimnīcu, kura pēc rekonstrukcijas un jaunā korpusa izbūves lepojas ar modernu diagnostisku aparatūru, labiekārtotām un profesionāli aprīkotām operāciju zālēm un intensīvās terapijas nodaļu, hemodialīzi un citām mūsdienīgām ārstniecības metodēm. Tomēr galvenā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas bagātība ir tās personāls.
Slimnīca gadu laikā ir attīstījusies. 2010. gadā, apvienojot Ventspils un Talsu slimnīcu, tika izveidota Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. 2014. gadā Talsos tika uzbūvēta jauna slimnīca, kuru pamatoti var uzskatīt par modernāko šāda līmeņa slimnīcu Latvijā.
 
Balva par mūža ieguldījumu medicīnā

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma onkoloģijas ķirurģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns.

Sarmīte Baltkāje savā mūžā veikusi vairākus tūkstošus vēža operāciju. Operējusi visā Latvijā un strādājusi ar visām vēža formām. Līdz pat šā gada janvārim strādājusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā. Sarmīte Baltkāje krūts vēzi ne tikai ārstējusi, bet arī pati uzveikusi šo slimību un aktīvi iesaistās sabiedrības un pacientu izglītošanā, aicinot ikvienu sargāt savu veselību un laikus veikt veselības pārbaudes.

Ķirurgs profesors Jānis Gaujēns savu dzīvi veltījis bērnu ķirurģijai. Darba gaitas sācis Alojas slimnīcā, pēc tam strādājis Bērnu klīniskajā slimnīcā par Ķirurģijas nodaļas vadītāju, ieguvis medicīnas zinātņu doktora grādu un kļuvis par Rīgas Medicīnas institūta Bērnu ķirurģijas katedras profesoru. Profesora Jāņa Gaujēna vadībā Bērnu ķirurģijas dienests izveidojies par modernu medicīnas centru, kurā veic vēdera un krūšu dobuma, neiroķirurģiskas, ortopēdiskas, uroloģiskas un citas operācijas bērniem.
 
Pasniedzot "Gada balvu medicīnā", Latvijas Ārstu biedrība izsaka pateicību kolēģiem, kas, par spīti grūtībām, iejūtīgi un pašaizliedzīgi palīdz cilvēkiem būt veselākiem. Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece: "Godalgas un apbalvojumi biežāk tiek piešķirti par uzvarām sportā, par bīstamu un atbildīgu uzdevumu veikšanu, par cilvēku dzīvības glābšanu. "Gada balva medicīnā" ir atzinība par atbildīgu un pašaizliedzīgu darbu ikdienā, kas it kā nav nekāds varoņdarbs. Man tomēr gribētos teikt, ka ir varoņdarbs, turklāt katru dienu, jo balvas saņēmēji ik dienu gādā par cilvēku veselību un glābj pacientu dzīvību. Tas tiek darīts gan tad, kad šo darbu pamana, gan arī tad, kad nepamana, kad par to bieži nepasaka pat paldies, kad politiķi to uzskata par nebūtisku un veselības aprūpi novērtē kā mazsvarīgu tautsaimniecības nozari."
            
Svinīgo "Gada balvas medicīnā 2015" pasniegšanas ceremoniju varēs skatīt 13. februārī plkst. 15.15 LNT kanālā. 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Aptos Excellence Visage HA – revolūcija estētiskajā medicīnā

Aptos Excellence Visage HA – revolūcija estētiskajā medicīnā

Februāra sākumā Parīzē notika IMCAS vispasaules kongress pretnovecošanās medicīnas jomā, pulcinot vadošos speciālistus no vairākām valstīm. Šī pasākuma ietvaros uzņēmums Aptos prezentēja jaunāko metodi estētiskajā korekcijā, kuru paši izstrādātāji dēvē par revolucionāru.

Aktuālie piedāvājumi

Kā Tev var palīdzēt embriju ģenētiskā pārbaude IVF cikla ietvaros

Kā Tev var palīdzēt embriju ģenētiskā pārbaude IVF cikla ietvaros

Daudz tiek runāts par to – vai ir nepieciešams veikt PGT-A vai nav? Bet galvenais jautājums ir: vai šī metode tiešām palīdz un kam?
Klīnikā "iVF Riga" pēc pieredzes var redzēt, ka tas uzlabo IVF veiksmes procentu. 

Vienmēr ar individuālu un laikā nenormētu pieeju katram klientam

Vienmēr ar individuālu un laikā nenormētu pieeju katram klientam

"Vecpilsētas medicīnas centra" speciālisti ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi zobārstniecības pakalpojumu jomā sniedz augstākās kvalitātes zobu ārstēšanas, zobu protezēšanas un zobu ķirurģijas, kā arī zobu higiēnas pakalpojumus. 

Video

Kā vienkārši un ātri pagatavot veselīgas brokastis? (VIDEO)

Kā vienkārši un ātri pagatavot veselīgas brokastis? (VIDEO)

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāja un uztura speciāliste Ilze Lutere rāda un stāsta, kā ātri un vienkārši pagatavot auzu miltu biezās pankūkas ar tunča, krēmsiera un dārzeņu pildījumu: "Uzskatu, ka šādās brokastīs, kurās ir sakombinēti graudaugi un piena produkti, var uzņemt pilnvērtīgu olbaltumu, un tie lieliski viens otru papildina.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Aller-Go-Nasal Spray" – sezonas jaunums pret alerģiskām iesnām

Testa rezultāti: "Aller-Go-Nasal Spray" – sezonas jaunums pret alerģiskām iesnām

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silvanols" piedāvāja testēt "Aller-Go-Nasal Spray" – inovatīvu un dabīgu līdzekli pret alerģiskām iesnām.

Testa rezultāti: "Dzintars" FUTURE FORMULA SOS HealthyDent 5R produkti zobu un mutes dobuma kopšanai

Testa rezultāti: "Dzintars" FUTURE FORMULA SOS HealthyDent 5R produkti zobu un mutes dobuma kopšanai

Martā medicine.lv sadarbībā ar AS "Dzintars" piedāvāja testēt "Dzintars" FUTURE FORMULA SOS HealthyDent 5R zobu pastu un eliksīru mutes dobuma kopšanai.

Testa rezultāti: "Forsen Fast Melatonin N30" mutē šķīstošas tabletes ar citrusu garšu ātrākai iemigšanai un veselīgam miegam

Testa rezultāti: "Forsen Fast Melatonin N30" mutē šķīstošas tabletes ar citrusu garšu ātrākai iemigšanai un veselīgam miegam

Martā medicine.lv sadarbībā ar vitamini.lv piedāvāja testēt "Forsen Fast Melatonin N30", mutē šķīstošas tabletes ar citrusu garšu ātrākai iemigšanai un veselīgam miegam.

Uzņēmējs runā

Aptos Excellence Visage HA – revolūcija estētiskajā medicīnā

pexels_women

Februāra sākumā Parīzē notika IMCAS vispasaules kongress pretnovecošanās medicīnas jomā, pulcinot vadošos speciālistus no vairākām valstīm. Šī pasākuma ietvaros uzņēmums Aptos prezentēja jaunāko metodi estētiskajā korekcijā, kuru paši izstrādātāji dēvē par revolucionāru.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 64161915
 2. 26467747
 3. 64161917
 4. 26431450
 5. 64161912
 6. ligatne.rehcentrs@gmail.com

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1700
 • S.900-1600
 • Sv.900-1600
 • MEDICĪNA: P.-Pk. no 8:00-17:00; S.-Sv. no 9:00-16:00

Juridiskie dati

 1. 40003273506
 2. LV40003273506
 3. 20.11.1995
 4. Līgatnes nov., Līgatnes pag., "Skaļupes", LV-4110
 5. 2018
 6. 1

Apraksts

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas programmas, rehabilitācijas ārsti, veselības uzlabošanas programmas,
veselības uzlabošana, skaistumkopšanas programmas, ēdināšanas pakalpojumi,
ēdināšana, viesnīcas pakalpojumi, telpas semināriem, telpas konferencēm,
konferenču telpas, ballīšu telpas, telpas ballītēm, telpas svinībām,
telpas vecpuišu ballītei, telpas vecmeitu ballītei, pazemes bunkura apskate,
centrālās nervu sistēmas slimības, centrālās nervu sistēmas
slimības ārstēšana, perifērās nervu sistēmas slimības, perifērās
nervu sistēmas slimību ārstēšana, sirds un asinsvadu sistēmas slimības,
sirds un asinsvadu sistēmas slimību ārstēšana, plaušu slimības,
mugurkaula slimības, locītavu slimības, muskuļu slimības, vielmaiņas traucējumi,
palielināts svars, psihoemocionāla pārslodze, stress, hronisks sāpju sindroms,
rehabilitācija pēc operācijas, ārstu konsultācijas, speciālistu konsultācijas,
rehabilitologs, fizikālās medicīnas ārsts, rehabilitācijas medicīnas ārsts,
internists, funkcionālo speciālistu konsultācijas, nodarbības,
fizioterapeits, ergoterapeits audiologopēds, psihologs, ajūrveida,
podologs, krioterapija, baseins, vingrošana baseinā, arodslimības,
arodslimību ārstēšana, medicīniskā palīdzība rehabilitācija,
rehabilitācija, skaistumkopšana, rehabilitācijas centrs, muguras ārstēšana,
rehabilitalogs, fizioterapeita konsultācijas, muguras masāža,
zemūdens masāža, dūņas, dūņu aplikācijas, pērļu vannas,
nūjošana, kaulu locītavu ārstēšana, muskuļu slimību ārstēšana,
cīpslu traumu ārstēšana, artrozes, artrīti, kāju vannas, roku vannas,
rehabilitācija pēc insulta, insults, pēc miokarda infarkta, rehabilitācija
pēc miokarda infarkta, valsts apmaksāta programma, sirds un asinsvadu,
slimību ārstēšana, pēc sirds operācijām, paaugstināta asinsspiediena
ārstēšana, palielināta cukura līmeņa ārstēšana, palielināta
svara ārstēšanai, vielmaiņas uzlabošana, elektrokardiogramma,
enerģijas atjaunošana, pacienti ar izsīkuma sindromu, ajūrvēda,
Leilani masāža, karsto akmeņu terapija, apkakles masāža, krustu masāža,
pēdu masāža, augšstilbu masāža, plaukstu masāža, apakšdelmu masāža,
masāža, ārstnieciskā vingrošana, vingrošana fizioterapeita pavadībā,
SPA, SPA programmas, medicīniskās SPA atpūtas programmas ikvienam,
pirts, pirtis, pirts rituāli, pirts kopā ar pirtnieku, zāļu tējas,
zāļu tēju kūres, sulas, sulu kūres, sauna, SPA diviem, Spa nedēļas nogalei,
medicīniskā atpūtas programma dāmām, medicīnas tūrisms, cirkulārā duša,
riteņbraukšana, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, slēpošanas kalns Līgatnē,
telpas svētkiem, telpas atpūtai, telpas banketiem, banketu telpas,
relaksācijai, telpas relaksācijai, svētku galdu klāšana, aukstais galds,
siltais galds, galdu klāšana, konditoreja, tortes, semināru telpas,
teipošana, pīlings, skrubis, sejas ādas attīrīšana, jūras sāls,
vannas skaistumkopšana, vannas procedūras, manikīrs, pedikīrs,
dāvanu kartes, ekskursijas, tūrisms, padomju laika slepenais bunkurs,
ballīte slepenajā bunkurā, realitātes spēle Objekts X, Gaujas Nacionālais parks,
Pastaigu takas, velomaršuti, futbols, volejbols, basketbols, pikniku vietas,
ragavu noma, Vidzeme, Latvia, Cēsis, Valmiera, Limbaži, Madona,
Valka, Smiltene, Gulbene, Balvi, Līgatne, Latvija, Baltija, Rīgas rajons,
Sigulda, viesnīca, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts,
fizioterapija, profesionālitāte, profesionāla palīdzība, uzticama palīdzība,
uzticami speciālisti.
Vairāk

Saistītie resursi