medicine.lv skaitļos

Lietotāji online145
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas komitejās turpmāk būs pārstāvēta arī Latvija : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas komitejās turpmāk būs pārstāvēta arī Latvija

Freepik.com/ creativeart
Foto: Freepik.com/ creativeart

Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas divās komitejās pirmo reizi ievēlēts arī pārstāvis no Latvijas – „Veselības centru apvienības” (VCA) ārsts-internists, gastroenterologs un valdes loceklis – asociētais profesors Aleksejs Derovs.

Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas galvenā mītne atrodas ASV, un tā pasaules mērogā palīdz izstrādāt un nodrošināt atbilstošus nozares kvalitātes standartus. Katra no tās struktūrām, 12 komitejām un interešu grupām sniedz savu ieguldījumu organizācijas darbībā. Asoc. profesors Aleksejs Derovs turpmāk darbosies  gan Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas Finanšu komitejā, gan sniegs savu ieguldījumu Pasniedzēju apmācību (angl. Train the Trainers) komitejā. Viņa darbs būs saistīts ar organizācijas finanšu jautājumiem un apmācību procesa organizēšanu nozares mācībspēkiem visā pasaulē.

„Apsveicam un lepojamies ar kolēģa panākumiem, ieņemot atbildīgus amatus Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijā. Tas veicinās šīs jomas Latvijas speciālistu izaugsmi un pacientu iespējas saņemt vēl labāku ambulatoro aprūpi gastroenteroloģijā. Šis ir augsts un likumsakarīgs novērtējums ne vien ārstam un profesoram Aleksejam Derovam personīgi, bet parāda, ka Latvijas medicīnas un izglītības speciālisti ir pasaules līmenī! Veselības centru apvienības stratēģija ir pastāvīgi ieguldīt sava personāla profesionālā izaugsmē, veidot uzņēmuma vidi, kurā strādā visaugstākās raudzes medicīnas speciālisti un sniegt augstākās kvalitātes pakalpojumus saviem pacientiem. Kuņģa-zarnu trakta un aknu darbības traucējumi ir būtiska veselības aprūpes problēma visā pasaulē, un mūsu mērķis ir izcilība arī šo jautājumu risināšanā,” norāda VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

VCA valdes loceklis asoc. profesors Aleksejs Derovs Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas aktivitātēm seko, sadarbojas un tās organizētajos pasākumos piedalās jau vairāk nekā 10 gadus, tādēļ ir īpaši gandarīts, ka turpmāk varēs oficiāli palīdzēt šīs starptautiskās organizācijas darbā: “Lai gan ilgus gadus ar savu darbību un izglītību mērķtiecīgi virzos uz sasniegumiem savā sfērā arī pasaules līmenī, manas kandidatūras apstiprināšana šādos amatos ir liels notikums, jo mazas valsts kandidātu iekļūšana šīs nozares ne vien Eiropas, bet pasaules līmeņa organizācijā ir retums. Šī ir iespēja pievērst uzmanību mūsu valstij un jauns apstiprinājums, ka Latvijā ir pasaules līmenī konkurētspējīgi savas jomas speciālisti. Katram ārstam ir jāiet vienā solī ar laiku, lai varētu maksimāli nodrošināt mūsdienīgu un kvalitatīvu medicīnisko pakalpojumu ikvienam pacientam, un mans mērķis ir, lai manas jomas speciālisti visā pasaulē saņemtu jaunākās zināšanas mūsu nozarē un tās varētu pielietot praksē, veicot gan akadēmisko, gan klīnisko darbu, tādējādi nodrošinot Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas devīzes īstenošanu – “Pasaules gremošanas veselības sargs. Kalpojot pasaulei.” (angl. Global Guardian of Digestive Health. Serving the World.). Lai arī pandēmijas laikā, līdzīgi kā vairākās citās starptautiskajās organizācijās, Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas darbs pārsvarā  notiek attālināti, ceru, ka nākotnē vienas no mūsu rīkotajām mācībspēku gastroenteroloģijā apmācībām notiks arī Latvijā!”

Aleksejs Derovs ir pieredzējis ārsts-internists, gastroenterologs ar Eiropas diplomu Gastroenteroloģijā un Hepatoloģijā, medicīnas zinātņu doktors, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors ar vairāk nekā 10 gadu ilgu pedagoģisko un akadēmisko stāžu, vairāk nekā 100 dažādu zinātnisko publikāciju autors, Latvijas Zinātņu Padomes eksperts, dažādu profesionālu starptautisko organizāciju nacionālais pārstāvis, ilggadējs Latvijas Gastroenteroloģijas kongresa ar starptautisku dalību organizācijas komitejas loceklis un zinātniskās komitejas sekretārs, piedalījies vairāku zinātnisko un klīnisko projektu īstenošanā, bijis ilggadējs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.